11.05.21, 06:30Fot. Rafał Zambrzycki (SEJM RP) via Flickr, CC BY 2.0 / Screenshot Youtube - polsatnews.pl

Sondaż: PiS i Lewica zyskały na ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Najwięcej straciła KO

Koalicja Obywatelska bardzo mocno straciła na głosowaniu ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy – twierdzą Polacy w sondażu przeprowadzonym przez United Surveys na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej”. Zyskały z kolei PiS oraz Lewica.

Głosowanie w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. 211 posłów klubu PiS zagłosowało za, 20 było przeciwnych. Ustawę poparli między innymi posłowie Lewicy, a wstrzymała się zdecydowana większość Koalicji Obywatelskiej.

We wspomnianym sondażu Polaków zapytano o to, kto stracił a kto zyskał na sprawie Funduszu Odbudowy. Zdecydowana większość wskazała, że na ratyfikacji najwięcej zyskało PiS. Uważa tak 47,5 proc. badanych, przy czym można było wskazać więcej niż jedną partię.

Lewicę wskazało 23,5 proc. badanych. Na trzecim miejscu znalazło się Porozumienie Jarosława Gowina. Aż 35,2 proc. badanych nie ma zdania, a 1,3 proc. uważa, że nie zyskał nikt.

W kwestii największych przegranych Polacy również byli raczej zgodni. Aż 38 proc. wskazało na Koalicję Obywatelską. 15,2 proc. odpowiedziało, że najwięcej straciła Solidarna Polska. 10,8 proc. uważa, że była to Lewica. Zdania w sprawie nie ma 38 proc. osób.

dam/rmf24.pl

Komentarze

Filip2021.05.11 11:49
Pragnę napisać jak politycy z PiS-u dbają o interesy naszego kraju. Rząd Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego wybudował elektrownie w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu jest rozbierana. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej wybudować, za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Rząd Mateusza Morawieckiego wydał 133 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej, które się nie odbyły. Miliony wydał na przygotowania do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie będzie zbudowany. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska, a teraz krytykuje to, co sam firmował swoim nazwiskiem. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Zbigniew Ziobro dla łamania praworządności gotowy był zrezygnować z wielomiliardowych dotacji unijnych dla naszego kraju. W wyniku wielokrotnego łamania praworządności przez polityków z PiS-u Polska może stracić dotacje. Politycy z PiS-u razem z Victorem Orbanem jako jedyni w Unii Europejskiej, nie chcieli powiązania praworządności z dotacjami. Dla nich "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby wycofać z sądu akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka. Antoni Macierewicz na rzecznika MON-u powołał pomocnika aptekarza Bartłomieja Misiewicza. Do głównych jego zadań należało, zwalnianie wskazanych przez Antoniego Macierewicza najlepszych dowódców. Doprowadzono do ruiny stadniny w Janowie. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Andrzej Duda doprowadził do przyznawania rocznych dotacji z budżetu panstwa w kwocie 2 mld zł na TVP, która oczernia opozycję i wychwala rządzących. Polska na arenie międzynarodowej znalazła się w izolacji, mając dobre relacje jedynie z Węgrami. Mamy największą inflacje w Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki realizuje propagandę sukcesu, jak w czasach Edwarda Gierka.
Mariusz2021.05.11 11:44
Osiągnięcia kartofelka.:) "1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii" 2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw. 3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż 4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów. 5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja. 6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem" 7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.". 8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków". 9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne."
Monika2021.05.11 9:23
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Anonim2021.05.11 8:35
Po roku nieustannych i ciągłych wzrostów poparcie dla PiS wynosi już 231% (i ciągle rośnie). Ci którzy są "za", mogą opuścić ręce i odejść od ściany.
POzostało tylko trzepać prącie2021.05.11 9:19
w Narodowym Froncie( totalna opozycja)
ALA2021.05.11 7:22
ZABIERZCIE TEMU CZLEKOWI MIKROFON BO ON WNERWIA POLAKOW.
wróciłem z zagranicy2021.05.11 7:07
czy POtwór już zdechł
Grizzly2021.05.11 8:17
Wciąż kuleje
Grizzly™️2021.05.11 8:37
Ale kul mu ordynator nie przywozi do domu.
Elektor2021.05.11 7:01
Polacy to w większości komuchy, więc taki sojusz partii lewicowych im pasuje. Wspólny mianownik - jak najwięcej państwowego i księża pedały. państwowe czyli niczyje można kraść - to spaja ekonomicznie. A księża pedały łączą obyczajowo. Pisowcy myślą - no zboczek niestety, homoś, no ale ksiądz, nasz! Lewaki z kolei - niestety ksiądz... ale pedał, nasz człowiek!
elektor brandenburski2021.05.11 7:08
pedały i pedryle to nasi ludzie
mlody2021.05.11 7:20
ICEK W 2015 ROKU DOSTALISCIE KOPA I TERAZ SZCZEKACIE Z ZAPLOTU A KARAWANA POLSKA IDZIE DALEJ.