Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Szymon Hołownia zdecydowanie nie ma powodów do zadowolenia, a jego ugrupowania w najnowszym zestawieniu bardzo mocno traci. Zdecydowanym liderem na naszej scenie politycznej nadal pozostaje Zjednoczona Prawica.

Według nowego badania na Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska) chciało zagłosować 37 proc. (bez zmian w porównaniu z ostatnim badaniem).

Na drugim miejscuznalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Na kolejnym z dużym spadkiem aż o 4 pkt. proc. Polska 2050 uzyskała wynik 12 proc. poparcia. Jesto to największy spadek tego ugrupowania jak do tej pory.

Na dostanie do Sejmu mogłyby jeszcze liczyć: Konfederacja – z poparciem 9 proc. (wzrost o 2 pkt proc.) i Lewica – 7 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazły się : PSL-Koalicja Polska z wynikiem 2 proc. (spadek o 1 pkt proc.), Kukiz'15 z poparciem 2 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina także z wynikiem 2 pkt proc. poparcia (wzrost o 1 pkt proc.).

Co ciekawe, ankietowani zostali zapytani także, na jakie ugrupowanie oddaliby głos, gdyby przewodniczącym PO był Rafał Trzaskowski zamiast Donalda Tusk. W takim przypadku na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby o 2 pkt proc. więcej.

Udział w wyborach zadeklarowało 62 proc. ankietowanych i jest to aż o 9 pkt proc. mniej w odniesieniu do poprzedniego badania.

 

mp/wpolityce.pl