Zjednoczona Prawica wciąż cieszy się ogromną przewagą nad resztą polskich formacji politycznych. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, wygrałaby je zdobywając 41 proc. głosów. W Sejmie znalazłaby się też Koalicja Obywatelska, Konfederacja i Lewica.
Według najnowszego badania pracowni CBOS w wyborach parlamentarnych Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 41 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską oddanie głosu zadeklarowało 22 proc. badanych. Trzecie miejsce zajęłaby Konfederacja z wynikiem 8 proc., a do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica zdobywając 5 proc. Progu nie udałoby się przekroczyć Koalicji Polskiej PSL i Kukiz’15.
Na inne ugrupowanie oddanie głosu zadeklarowało 5 proc. respondentów. Deklarowana frekwencja to 77 proc. W badaniu nie uwzględniono startu w wyborach nowego ruchu Szymona Hołowni.
Pracownia zaznacza, że sondaż przeprowadzono przez ujawnieniem konfliktów w Zjednoczonej Prawicy, które mogą zakończyć się rozpadem koalicji.
kak/PAP