12.02.19, 10:04Zdj. Harald Dettenborn, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Soros wzywa do obrony UE. 'Nadciąga katastrofa!!!'

"Europejczycy muszą się obudzić, zanim będzie za późno. Jeśli tego nie zrobią, Unia Europejska wejdzie na drogę Związku Radzieckiego w 1991 roku"- czyje to słowa? Nie, to nie lider któregoś z eurosceptycznych, skrajnie prawicowych ugrupowań. Jak się okazuje, do przebudzenia wzywa Europę nie kto inny, jak... George Soros.

Miliarder słynący z krytyki konserwatywnych rządów w Europie i forsowania lewackich ideologii napisał artykuł na portalu "Project Syndicate". W tekście alarmuje na temat przyszłość Europy. Finansista wzywa do obrony Wspólnoty przed jej wrogami. 

"Pierwszym krokiem do obrony Europy przed jej wrogami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, jest rozpoznanie skali zagrożenia, jakie stanowią. Drugim jest obudzenie śpiącej proeuropejskiej większości i zmobilizowanie jej do obrony wartości, na których opiera się UE. W przeciwnym razie marzenie o zjednoczonej Europie może stać się koszmarem XXI wieku"- pisze Soros. Jak przekonuje, Europejczycy powinni się obudzić, nim będzie za późno, inaczej "Unia Europejska wejdzie na drogę Związku Radzieckiego w 1991 roku".

"Ani nasi liderzy, ani zwykli obywatele nie rozumieją, że przeżywamy rewolucyjny moment, w którego ostateczny wynik jest bardzo niepewny"- czytamy w artykule szefa Open Society Foundations. Jak pisze miliarder, zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego będą stanowić punkt zwrotny. 

"Niestety siły antyeuropejskie będą miały przewagę konkurencyjną w głosowaniu. Jest kilka powodów, w tym przestarzały system partyjny, który panuje w większości krajów europejskich, praktyczna niemożność zmian traktatowych oraz brak narzędzi prawnych do dyscyplinowania państw członkowskich, które naruszają zasady, na których opiera się Unia Europejska"- czytamy. George Soros zwraca uwagę, że Wspólnota, choć może narzucić acquis communautaire, czyli prawo Unii Europejskiej krajom kandydującym, to nie ma wystarczających zdolności do dyscyplinowania państw członkowskich. Wady "przestarzałej struktury partyjnej" finansista opisuje na przykładzie Niemiec. 

"Sytuacja jest daleka od beznadziejności. Niemieccy Zieloni wyłonili się jako jedyna konsekwentnie proeuropejska partia w kraju i nadal podnoszą się w sondażach, podczas gdy AfD najwyraźniej osiągnął punkt odniesienia (z wyjątkiem dawnych Niemiec Wschodnich). Ale teraz wyborcy CDU / CSU są reprezentowani przez partię, której zaangażowanie na rzecz wartości europejskich jest ambiwalentne"- pisze Soros w swojej analizie. Podobną sytuację dostrzega w Wielkiej Brytanii. Od Sorosa "dostało się" również Włochom i Węgrom, ale również... Europejskiej Partii Ludowej, czyli liderowi w Parlamencie Europejskim. 

"Europejska Partia Ludowa jest głównym winowajcą. EPL jest prawie całkowicie pozbawiona zasad, o czym świadczy jej gotowość do zezwolenia na dalsze członkostwo w Fideszu premiera Węgier Viktora Orbána w celu zachowania większości i kontrolowania podziału najważniejszych stanowisk w UE. Siły antyeuropejskie mogą wyglądać dobrze w porównaniu: przynajmniej mają pewne zasady, nawet jeśli są odrażające"- wskazał szef Open Society Foundations. George Soros uderza również w przywództwo Unii. 

"Trudno sobie wizualizować zwycięstwo partii proeuropejskich w majowych wyborach, chyba że przedłożą interesy Europy ponad własne. Nadal można postulować zachowanie UE, aby dokonać w niej radykalnych zmian. To jednak wymagałoby zmiany serca Unii Europejskiej. Obecne przywództwo przypomina politbiuro po upadku Związku Radzieckiego, które kontynuowało wydawanie ukazów, jak gdyby były nadal aktualne"- przekonuje. 

Cóż, akurat tak wielki orędownik na rzecz demokracji powinien cieszyć się ze zmian w Europie. W końcu pokazują siłę demokracji...

yenn/project-syndicate.org, Fronda.pl

Komentarze

Mirakaz2019.02.24 17:36
Jak chcecie, to se wierzcie w duchy. w tego tzw.Swiętego Ducha tyż.
Szendzielorz2019.02.13 9:42
żaden finansista, MASON
stan...2019.02.13 8:17
Nadzieją Sorosa jest zapewne nasz pompowany Biedroń orędownik multi- kulti , wojny z wiarą chrześcijańską, itd.
OZ2019.02.12 18:46
Soros zatrzymany w Szwajcarii przez służby Amerykańskie w ubiegłym tygodniu, i wywieziony do USA: zarzut: produkowane przez niego uradzenia do liczenia głosów i stosowane prawie wszędzie - w tym w wyborach w USA niewłaściwie te głosy liczyły. W naszych mediach cisza.
JR2019.02.12 20:21
Czyli potwierdza się moja informacja, że Soros został aresztowany.
Tomek2019.02.12 17:42
Soros przecież ty możesz wiosny nie dożyć! Pomyśl o swoim nawróceniu!
Maria2019.02.12 16:56
Wypowiedz Sorosa to wycie wilka, ktory zdycha. Ostatnim tchnieniem probuje zniszczyc wartosci w Europie,Ale sie zdziwi.
JR2019.02.12 16:22
Słyszałem dziś informację, że Soros został aresztowany w Szwajcarii kilka dni temu. Dziwne, że do tej pory nie podany został żaden komunikat.
nikt2019.02.12 15:27
Coś sobie jeszcze przypomniałam . Czy Wy wiecie jak traktuje się Słowian w Izraelu ? Nie , to się przejedźcie i zobaczcie . Pracują dla nich tylko imigranci , gdyż Żydzi nie zniżą się do prac fizycznych . Owszem , zniżyli się , ale tylko wtedy , gdy budowali swój kraj . Wtedy wszyscy ciężko pracowali fizycznie . Teraz mają od tego innych a sami albo zajmują niefizyczne stanowiska albo się kształcą . Pracuje u nich wielu Ukraińców . Traktują ich jak śmieci , gorzej niż u nas traktuje się psy . A w Polsce nie jest aż tak drastycznie , ale wyraźnie wyczuwa się pogardę w stosunku do słowiańskiego ludu . Nie , też nie pracują fizycznie . Z reguły kończą studia i zarządzają wszystkimi gałęziami naszej gospodarki . Upodobali też sobie politykę , i nie tylko zresztą . Tworzą tzw. " inteligencję " , gdyż Słowianie albo się do niej nie garną , albo też są do niej niedopuszczani . Tak w latach 60, 70, 80 - tych działo się w życiu artystycznym PRL . Tak przypuszczam jest też teraz . Soros woła by się obudzić ? Ja też . Obudźcie się Polacy , Ci autentyczni .
nikt2019.02.12 16:02
A wiem to wszystko nie na podstawie zafałszowanych publikacji czy propagandy a z życia . Wiem co się działo na Festiwalach Opolskich w czasie debiutów . Wiem kogo dopuszczano do kierowniczych stanowisk a kogo nie . Mam oczy i uszy otwarte na to co mnie otacza .
Tomi2019.02.12 15:06
Soros to całe zło lewackiej Europy. To on odpowiada za ściąganie imigrantów z bliskiego wschodu (płaci za to swoimi pieniędzmi). Nie na darmo Viktor Orban uznał jego fundacje za niepożądane i zabronił upowszechnianiu ich na Węgrzech.
Ryszard Olejniczak2019.02.12 15:02
Czyli unia unią. ale jej władza powinna być nasza.
Bret2019.02.12 14:30
Czyli chwila wolności od unijnych neomarksistów zbliża się wielkimi krokami :-) Włochy na pewno, Austria chyba też, Francja zaczyna się sypać. Czas wreszcie głosować na ugrupowania patriotyczne a nie ciągle na tych samych szarlatanów z Po-PiSu
Piotr2019.02.12 13:54
To, co mówi ten szatan w ludzkiej skórze - "Niestety siły antyeuropejskie będą miały przewagę konkurencyjną w głosowaniu. Jest kilka powodów, w tym przestarzały system partyjny, który panuje w większości krajów europejskich, praktyczna niemożność zmian traktatowych oraz brak narzędzi prawnych do dyscyplinowania państw członkowskich, które naruszają zasady, na których opiera się Unia Europejska"- jest niczym innym jak właśnie nawoływaniem do zrobienia z UE drugiego ZSRR. Oby mądrzy Europejczycy nigdy do spełnienia marzeń Sorrosa nie dopuścili. Na pohybel szatanowi !
bogdanus2019.02.12 13:31
Gada niczym Lenin
Dariusz2019.02.12 12:51
Tacy ludzie jak on od wieków doprowadzali, i robią to nadal, do tragedii milionów istnień ludzkich w imię swoich chorych wizji.Piekło się o ciebie upomni Soros.
nikt2019.02.12 12:30
I lepiej by było , by Polacy ( ci od Polan i innych słowiańskich ludów żyjących na tych ziemiach ) nie mieli złudzeń . Wśród liderów Narodowców też są Polacy o żydowskich korzeniach , W RAŚ też , lider mniejszości niemieckiej nie ma w sobie ani krwi germańskiej ani słowiańskiej . To tak gwoli informacji .
Jan Radziszewski2019.02.12 12:13
Soros niech zacznie myśleć że do piekła trafi po to by wiecznie chwalić żydowskiego cezara /J 19,15) tj Lucyfera / Iz 14,12-15 Sura 1113,1 ) zw. Czerwonym Smokiem /Ap 12,3 nn) czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg oraz Bóg zapowiada rozpad UE 25 kwietnia 2015r. Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. Polacy, módlcie się zanosząc wszystko do dyspozycji Trójcy Świętej, bo tylko w ten sposób będę Mógł ratować tych, którym realnie zagraża wieczne potępienie. Już za chwilę wydam was w ręce Aniołów Bożej Sprawiedliwości. Wydarzenia, które nastąpią, spowodują szok wszystkich Polaków. Pomocną dłoń wyciągną do was ci, na których nigdy nie liczyliście, a ci, na których liczą wasi przywódcy, wycofają się na całej linii. Nieprawość rządzących /PO PSL/ jak i tych, co ją czynili będzie srogo ukarana.
nikt2019.02.12 11:42
Nie wiem jak Polacy pragną głosować ? Ja na wybory od lat 90-tych nie chodzę z własnych powodów . Ale w tej chwili najbezpieczniejszy jest PiS . Chociaż też do końca mi nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie . Ale najmniej jest w nim ludzi o żydowskich korzeniach .
Bret2019.02.12 14:32
PiS ze swoim wiernopoddańczym stosunkiem do żydów jest bardziej niebezpieczny od złodziei z PO.
Darek2019.02.13 11:36
ale wam jedzie z tymi żydami, nie wiem jak to skomentować!
nikt2019.02.12 11:20
Jak w Europie powstanie religijny chaos to Żydom uda się nad Europą zapanować co ? Zaczną robić porządek ? Swój . Dlatego nie podobają się ruchy narodowościowe ? Narody mają służyć do niewolniczej pracy a wybrany naród żydowski do panowania co ? Francuzi już się burzą przeciwko Macronowi , który ma żydowskie korzenie . Włochy są w rezerwie , Austria też . Hiszpania ogłupiona . Niemcy są tępawi , ale też się powoli budzą . Z Polską , którą już traktowaliście jak swoją też nie wiadomo co będzie ? Anglia jest dla was stracona . To wam pali się grunt pod nogami . Stąd te krzyki .
bea2019.02.12 15:01
soros to masoni liberalowie ateisci lewica protestanci niektorzy nawet katolicy ktorzy zdradzile Pana Jezusa teraz mamy walke z Bogiem i Jego Kosciolem
Darek2019.02.13 13:00
Jestem protestantem (zielonoświątkowcem) i daleko mi do popierania lewicy a Jezus jest moim jedynym zbawicielem! O czym Bea piszesz ?
nobody2019.02.12 11:17
Należy oddzielić Europę od tworu nazwanego Unia Europejska.
Jozin z bazin2019.02.12 11:15
Unia jewropejska się rozpada tralalala wróci normalność, pogonimy komuchów czosnkowych :D trala lala lala :)
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.12 14:45
normalność czyli PRL?
Kreska2019.02.12 11:04
Soros już niedługo ... diabeł czeka na twoje ścierwo !
Dariusz2019.02.12 12:46
Wreszcie wróci do domu.Diabelski pomiot.
JR2019.02.12 15:49
Póki co mam informację, że Soros został aresztowany w Szwajcarii kilka dni temu.
nikt2019.02.12 10:54
Co za hipokryzja . Apeluje o obronę europejskich wartości a sam te wartości niszczy pomagając w islamizacji Europy . To Soros Europę niszczy pod pozorami pomocy .
anonim2019.02.12 10:44
Jak to jest z Narodami Europy?Że taka padlina polityczna szwęda się po Europie i poucza jak mamy żyć.EUROPA zawsze była narodowa.I nigdy nie będzie Żydowska.To nie koniec jakiejś tam polityki jakby ją zwał.To koniec hegemoni lobby żydowskiego w Europie.Dlatego ta padlina tak jęczy.Jeszcze będzie gorąco ,ale dla żydwów Europie.Przepowiednie dla Świata mówią wyrażnie.Ta szumowina musi zniknąć.Nawet Izrael im się nie należy jako Ziemia Obiecana.Już mieli ją ale zniszczyli.Pan Bóg drugi raz tym idiotom nie da szansy.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.12 14:45
Racja, precz z hegemonią żydowskiej religii w Europie :)
Darek2019.02.13 9:05
Piszesz jak antychryst, albo Hitler! On chciał żydów zniszczyc i nazwał ich padlina robactwem. I wy dajeci na takie szczucie 129 lików. Problemem nie sa zydzi lecz ideologia lewacka i islamska. EU jest skażone lewacką ideologią ala ZSRR i nawet gorzej
Laura2019.02.12 10:28
Właśnie zbliza się koniec unii w jej dotychczasowym totalitarnym kształcie.Soros o tym wie stąd ta narracja.i