16.02.20, 18:55Screenshot Facebook - Telewizja Republika

Śp. Kornel Morawiecki uhonorowany Nagrodą Grzegorza I Wielkiego. Premier: Miał Polskę głęboko w sercu

Śp. Kornel Morawiecki został pośmiertnie uhonorowany Nagrodą Grzegorza I Wielkiego, którą przyznaje redakcja miesięcznika „Nowe Państwo”. W trakcie laudacji redaktor naczelna czasopisma Katarzyna Gójska podkreślała:

Śp. Kornel Morawiecki, Marszałek Senior, wcześniej przywódca i lider Solidarności Walczącej, za głoszenie prawdy o komunizmie zapłacił wieloma latami prześladowań, koniecznością ukrywania się, walką w konspiracji, bezpieczeństwem własnym, ale też tych, którzy byli mu najbliżsi”.

Dodawała, że Kornel Morawiecki charakteryzował się niezwykłą odwagą, miał wielką charyzmę, był też człowiekiem silnym i „[…] pełnym przekory w walce z wszelką niesprawiedliwością, ale również przemocą”. Dalej zaznaczyła:

Jednocześnie miał serce na dłoni wobec ludzi potrzebujących, skrzywdzonych, wykluczonych, takich ,którzy nie potrafili odnaleźć się w naszej rzeczywistości”.

Przypomniała też, że za głoszenie prawdy na temat postkomunizmu wyszydzano go i chciano, by zniknął z pamięci Polaków, z polskiej debaty publicznej.

Głos zabrał także premier Mateusz Morawiecki, który odebrał nagrodę przyznaną pośmiertnie jego ojcu. Podkreślał:

To wielki zaszczyt i ogromna radość, móc tutaj odbierać tę nagrodę dla mojego ojca. Ojciec dla ostatnich swoich dni chciał walczyć o lepszą Polskę, chciał być senatorem, po to żeby zmieniać Polskę”.

Dalej zaś zaznaczał:

Ojciec miał bardzo głęboko w sercu Polskę i żył dla niej całe życie. Wierzył w to, że stać nas na więcej, że my jesteśmy powołani do dawania świadectwa światu, tak jak nasi przodkowie niemal 450 lat temu nauczyli świat czym jest prawdziwa tolerancja religijna w dobie wielkich wojen”.

Mówił też:

Miał świadomość, że musimy wykorzystać te nasze 5 minut, które los i Pan Bóg powierzyli nam w nasze ręce. Jestem przekonany, że ojciec cieszy się z tego jak rozwija się sytuacja, ale wie, jak jeszcze wiele jest do zrobienia".

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl 

Komentarze

Nina2020.02.17 0:03
Kornel mial Polske gleboko w d...jak i Mateusz
Radek2020.02.16 21:43
Stachu, "kretynizacjo..." czyli Lechu Kellerze! To co napisałeś, to pokazałeś w obu wpisach, ŻE JESTEŚ DNO, DNA MORALNEGO ...! Nawet nie da się tego komentować !
YourFavoriteFutureArsewipe2020.02.17 20:46
Dałbyś sobie spokój z tym wymyślaniem nicków, dziadziu. Twoje IP się wyświetla, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać hehehe
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.16 21:14
Kornel Morawiecki santo subito, PiSia jego mać!
yo! 2020.02.16 19:50
I co? Ciągle nie żyje?
polacke2020.02.16 19:49
Panie Premierze może pan być dumny ze swego ojca, tak jak ja ze swojego dziadka - polskiego bohatera, swoich wujów walczących z bolszewikami i Niemcami, całej mojej wspanialej rodziny. Dla mnie donosiciel na rodaka, donosiciel na mój kraj to" pojęcia nie do pojęcia". Gdyby oni wszyscy dożyli obecnych rządów byliby naprawdę szczęśliwi.