Wciąż trwa spór Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem, które nie zgadza się na proponowane w Polskim Ładzie rozwiązania podatkowe. W tym kontekście trafną uwagę pod adresem Jarosława Gowina, który podpisał się pod wspólną deklaracją Polskiego Ładu, skierowała podsekretarz stanu w kierowanym przez niego resorcie, Olga Semeniuk.

Wczoraj na antenie TVN24 wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka z Porozumienia, krytykując Polski Ład stwierdziła, że z powodu zaproponowanych w nim rozwiązań podatkowych ugrupowanie Jarosława Gowina może zdecydować się na opuszczenie koalicji rządzącej.

- „Jeżeli będzie tego wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy”

- mówiła.

O tę wypowiedź wczoraj wieczorem na antenie Polsat News pytana była Olga Semeniuk, która również jest wiceministrem w resorcie kierowanym przez Gowina. Zaznaczyła ona, że wiceminister Kornecka zajmuje się w ministerstwie projektami związanymi m.in. z mieszkalnictwem i „nie ma odpowiedniej wiedzy na temat Polskiego Ładu”.

Wiceminister Semeniuk skierowała też trafną uwagę pod adresem Jarosława Gowina.

- „Trudno dzisiaj ocenić pozytywnie rolę pana premiera Jarosława Gowina w kontekście Polskie Ładu, skoro kilka, kilkanaście tygodni temu podpisał się pod wspólną deklaracją Polskiego Ładu, bo to oznacza, że nie widział, pod czym się podpisuje”

- podkreśliła.

kak/Polsat News, DoRzeczy.pl