28.04.20, 08:15Screenshot Facebook - Kancelaria Premiera / Fot. KPRM

Spotkanie Duda - Gowin. ,,Poszło dobrze. Padł komunikat, że Porozumienie jest częścią Zjednoczonej Prawicy''

Wczoraj po południu w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotkał się z Jarosławem Gowinem oraz politykami Porozumienia. W rozmowie na antenie TVP Info szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował:

Poszło dobrze. To było ważne spotkanie. Jesteśmy bliżej zrozumienia swoich wzajemnych racji”.

Dalej dodał:

Nie ma odejścia od kadencyjności władz wybieranych w wyborach powszechnych przez naród. To fundament naszego ustroju”.

Spotkanie trwało około dwóch godzin. Szczerski na antenie TVP Info podkreślił:

Najważniejszy komunikat, jaki padł ze strony polityków Porozumienia to był taki, że Porozumienie jest częścią Zjednoczonej Prawicy, a na pewno jest częścią środowiska popierającego kandydaturę prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję i będzie pracować wspólnie nad tym, żeby pan prezydent jako kandydat odniósł sukces w tych wyborach”.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze

Walter2020.04.28 16:13
Jacek Sasin był organizatorem lotu do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r. Teraz ma być organizatorem głosowania korespondencyjnego, wyznaczonego na dzień 10 maja 2020 r., ale ofiar może być dużo więcej niż w Smoleńsku. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza, a tym samym szanse na reelekcję Andrzeja Dudy mogą znacząco się zmniejszyć. Dlatego Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda chcą zmusić Polaków do głosowania w maju, w czasie pandemii koronaworusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Według Trybunału Konstytucyjnego nie można znacząco zmieniać kodeksu wyborczego, w czasie krótszym niż pół roku. Tak więc zmiana wprowadzone przez posłów z PiS-u jest sprzeczna z ustawą zasadniczą. Samorządowcy nie maja prawa przekazać poczcie danych osobowych, bo obowiązuje ich RODO. Mateusz Morawiecki pisemnie wydał decyzję Jackowi Sasinowi nakazując drukowanie kart do głosowania, choć nie ma uchwalonej ustawy. Tak więc w przypadku utraty władzy przez PiS będzie miał postawiony zarzut prokuratorski złamania dyscypliny finansów publicznych. Niemiecka firma drukuje karty do głosowania, a koszt wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych. Brawo samorządowcy!!!
Piotr Nowak2020.04.28 11:01
No , uspokoił mnie bufon Gowin, bo już myślałem, że to się nigdy nie skończy. Sądziłem, że nad tym umęczonym narodem, mordowanym w przeszłości bezlitośnie przez obce nacje, wisi jakieś lewackie fatum. Przypomniał mi się nawet Otto von Bismark, który powiedził: "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." Aż mi skóra ścierpła ! Zastanawiałem się, czy to możliwe, by grupka 18 posłów Porozumienia, miała zamiar szantażować cały kraj dla wskrzeszenia komunistów, którzy tylko na to czekają ? Czy znowu nam tęskno, by żyć pod zaborami ? Czy musi trwać w nieskończoność opinia, że Polacy są majlepszymi robotnikami i najgłupszymi politykami ? Czy tych ludzi nie obowiązuje lojalność dla całej kadencji jeśli podpisuje się takie zobowiązania ? I pomyśleć, że wszystko przez to, że jeden ku-tas nie zgadza się na wybory korespondencyjne ?!
Kinga2020.04.28 10:58
Nie ma innej opcji jak wybory majowe . Państwo bez Prezydenta to jak jedyne źródło bez wody . Kto tego nie pojmuje - to jest po stronie antypolskiego układu . Państwo Polskie - to my suweren najwyższy czas o tym pamiętać
Dam2020.04.28 11:03
Tak przypominam, że mamy system parlamentarny, nie prezydencki i państwo poradzi sobie doskonale i bez prezydenta, który sprawuje funkcję głównie reprezentatywną. Poradziliśmy sobie po katastrofie smoleńskiej (która nie powinna byłą się zdarzyć), poradzimy sobie i teraz.
Michał Jan2020.04.28 12:08
Państwo Polskie jest aż tak słabe, że rozsypie się po hipotetycznej stracie żyrandola (którego nie będzie miał kto pilnować)? To po to się już 15 lat z POPiS-em męczymy?
mordechaj2020.04.28 9:57
Przestańcie pisać i mówić o wyborach prezydenckich. To nie są żadne wybory prezydenckie, tylko plebiscyt wśród elektoratu PiS, czy popierają Dudę, czy też innych kandydatów. I raczej będzie to plebiscyt wśród połowy dawnego elektoratu PiS, bo frekwencja w tym plebiscycie wewnętrznym PiS szykuje się na poziomie 20-25%.
Niepokorny2020.04.28 11:04
Na jakich źródłach opierasz swoją a po drugie plebiscyt to też głosowanie i jak nie masz nic do powiedzenia to siedź cicho i nie błaźnij się.
Michał Jan2020.04.28 12:09
Masz rację - "mordechaj" pisze bzdury. Kilka dni temu, nasza nieoceniona p. red. Marysia napisała tu, że wg sondażu, jest około 13% zdecydowanych brać udział.
bogdanus2020.04.28 9:49
Zjednoczona Prawica przy takim rządzeniu jak obecnie, będzie jeszcze rządzić dobrych kilka kadencji. Chyba że sami się zdeprawują i podzielą, zgoda buduje niezgoda rujnuje. Gowin musi się liczyć że nawet gdy odejdzie, to społeczeństwo przy wyborach wybierze Zjed. Praw. a Gowin zostanie goły, bez władzy i ośmieszony wobec historii.
kibic2020.04.28 9:13
Nie wierzyć zdrajcy Gowinowi !!!
Maciej Łagodny.2020.04.28 8:53
Szanowni Bunt J.Gowina i Porozumienia ( 18 posłów)OZNACZA że OKOŁO 10--12 posłów pracuje w Rządzie TRACI Stanowiska w Rządzie ,oraz Kołach POSELSKICH. Znaczy to Też Stan Wyjątkowy i PRZEDTERMINOWE WYBORY PARLAMENTARNO --PREZYDENCKIE.
Michał Jan2020.04.28 9:59
To tylko z powodu braku zdolności zawierania kompromisu i mściwości na miarę Żelaznego Karła imieniem Wasyl (z dawnej audycji radiowej) u jednego starszego jegomościa z Żoliborza Centralnego. Normalny człowiek, a co dopiero polityk już dawno by się opamiętał. Przecież, jak pisze kol. Bogdanus, PiS ma kilka kadencji przed sobą, więc i z wyborami prezydenckimi nie trzeba się tak śpieszyć, żeby zamieniły się w farsę.
anonim2020.04.28 8:48
Namnożyło się mistrzów od przeprowadzania nas przez Morze Czerwone, jeden w Watykanie, drugi tu! W Boga Panowie to wy się lepiej nie bawcie!
anonim2020.04.28 8:44
Póki co Gowin jest siewcą zamętu i potencjalnym źródłem destabilizacji, katastrofa, Panie Gowin!
anonim2020.04.28 8:41
Jaki Gowin ma projekt wyborów, kto to sfinansuje i czy nie jest jego obowiązkiem jako członka Zjednoczonej Prawicy najpierw informować o wszystkich krokach swoje stronnictwo. Czy też gramy w Judasza, ale chcemy zyskać opinię męża opatrznościowego, tyle, że nie wiemy czego?! Póki co dla mnie ściema! Jak pisali tu komentatorzy: albo wybory według projektu Gowina, zgoda opozycji na zmianę konstytucji, albo termin ustawowy, a nie kombinacje!
Michał Jan2020.04.28 8:40
Znaczit - nie dagawarilis'. Odpowiedzialni za szkody z tytułu zlecenia PWPW i PP SA niepotrzebnych prac oraz ci, którzy PP SA bezprawnie przekazali nasze dane - do kicia!