28.11.19, 08:08(fot. pixabay)

Spustoszenie jest bliskie. Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach

1. czytanie (Dn 6, 12-28)

Daniel ocalony w jaskini lwów

Czytanie z Księgi proroka Daniela

Mężowie podbiegli gromadnie i znaleźli Daniela modlącego się i wzywającego Boga. Poszli więc i powiedzieli do króla w sprawie zakazu królewskiego: «Czy nie kazałeś, królu, ogłosić dekretu, że ktokolwiek prosiłby w ciągu trzydziestu dni o coś jakiegokolwiek boga lub człowieka poza tobą, ma być wrzucony do jaskini lwów?»

W odpowiedzi król rzekł: «Sprawę rozstrzygnięto według nienaruszalnego prawa Medów i Persów».

Na to odpowiedzieli, zwracając się do króla: «Daniel, ów mąż spośród uprowadzonych z Judy, nie liczy się z tobą, królu, ani z zakazem wydanym przez ciebie. Trzy razy dziennie odmawia swoje modlitwy».

Gdy król usłyszał te słowa, ogarnął go smutek; postanowił uratować Daniela i aż do zachodu słońca usiłował znaleźć sposób, by go ocalić.

Lecz ludzie ci pośpieszyli gromadnie do króla, mówiąc: «Wiedz, królu, że zgodnie z prawem Medów i Persów żaden zakaz ani dekret wydany przez króla nie może być odwołany». Wtedy król wydał rozkaz, by sprowadzono Daniela i wrzucono do jaskini lwów.

Król zwrócił się do Daniela i rzekł: «Twój Bóg, któremu tak wytrwale służysz, uratuje cię». Przyniesiono kamień i umieszczono w otworze jaskini lwów. Król opieczętował go swoją pieczęcią i pieczęcią swych możnowładców, aby nic nie uległo zmianie w sprawie Daniela.

Następnie król odszedł do swego pałacu i pościł przez całą noc, nie kazał wprowadzać do siebie nałożnic, a sen uleciał od niego. Król wstał o świcie i udał się śpiesznie do jaskini lwów. Gdy był blisko jaskini, zawołał do Daniela głosem pełnym bólu: «Danielu, sługo Boga żywego, czy Bóg, któremu służysz tak wytrwale, mógł cię wybawić od lwów?»

Wtedy Daniel odpowiedział królowi: «Królu, żyj wiecznie! Mój Bóg posłał swego anioła i on zamknął paszcze lwom; nie wyrządziły mi one krzywdy, ponieważ On uznał mnie za niewinnego; a także wobec ciebie nie uczyniłem nic złego». Uradował się z tego król i rozkazał wydobyć Daniela z jaskini lwów; nie znaleziono na nim żadnej rany, bo zaufał swemu Bogu. Na rozkaz króla przyprowadzono mężów, którzy oskarżyli Daniela, i wrzucono do jaskini lwów ich samych, ich dzieci i żony. Nim jeszcze spadli na dno jaskini, pochwyciły ich lwy i zmiażdżyły ich kości.

Król Dariusz napisał do wszystkich narodów, ludów i języków, jakie są na całej ziemi: «Pełni pokoju wam życzę! Wydaję niniejszy dekret, by na całym obszarze mojego królestwa odczuwano lęk i drżenie przed Bogiem Daniela. Bo On jest Bogiem żywym i trwa na wieki. On ratuje i uwalnia, dokonuje znaków i cudów na niebie i na ziemi. On uratował Daniela z mocy lwów».

 

Ewangelia (Łk 21, 20-28)

Powtórne przyjście Chrystusa

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Skoro ujrzycie Jeruzalem otoczone przez wojska, wtedy wiedzcie, że jego spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci, co po wsiach, niech do niego nie wchodzą. Będzie to bowiem czas pomsty, aby spełniło się wszystko, co jest napisane.

Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni! Nastanie bowiem wielki ucisk na ziemi i gniew na ten naród: jedni polegną od miecza, a drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody. A Jeruzalem będzie deptane przez pogan, aż czasy pogan się wypełnią.

Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie».

Komentarze

Max Fiend2019.11.29 13:54
Najbliższe znaki na Słońcu za ok. 4 mld. lat :-D
darbag2020.08.23 17:06
Tu chodzi albo dosłownie albo o symbolikę, którą na pewno znajdziesz gdzieś w piśmie czy w Starym albo Nowym Testamencie. A co powiesz na te słowa dalej, "a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy"?? To znaczy już dosłownie, że zaleje ziemie woda która się wzburzy i działanie będzie miała jak nawałnica? NIE Tutaj o te słowa chodzi, o rozlew krwi między narodami, które się pomieszały w krajach oraz wystąpią przeciwko sobie kraje, bo raczej to w psalmie można było znaleźć tłumaczenie i dowiedziałem się słuchając pewnego pastora o tą symbolike
andrzejhahn32019.11.28 22:43
katole..................czeka na was psychiatra
andrzejhahn32019.11.28 22:43
UWAGA JEST TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNY LUDZI..................wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
darbag2020.08.23 17:11
Wiara chrześcijańska a katolicyzm, czy inaczej papiestwo, to NIE JEST TO SAMO. Katolicyzm zwodzi od prawdziwej wiary i wprowadza swoje doktryny, papiestwo uznaję się za następce bożego
Nauka głupcze2019.11.28 14:10
A na Jowiszu nie będzie znaków? "Czerwona plama" się ostatnio kurczy w jego atmosferze. Aaaa nie, czekaj! Ci "natchnieni" geniusze w sandałach nie wiedzieli o istnieniu innych planet.
darbag2020.08.23 17:14
A gdzie w Biblii masz napisane o jakimś Jowiszu i tej twojej plamie, bo ja tego nie znalazłem? A widzę że jest opisane coś innego które jest coraz bliżej i nie wiele czasu zostało już na Ziemi
x2019.11.28 12:19
Ochyda spustoszenia to jest istnienie i działanie fałszywego kościoła jakim jest KK. Kościół ten nie ma nic współnego z prawdziwą nauką Chrystusa, która była 2000 lat temu. Liczą się tam kasa, stanowiska, nic nierobienie, fałsz, obłuda, dobre jedzenie, trunki, przyjęcia itd itp.
darbag2020.08.23 17:17
Tak jest opisane jako Babilon w [Obj. Jana] i jako mały róg oraz Nierządnica i jest odstępstwem od prawdziwej wiary, kłamie że jest jakiś czyściec, jest Maryja jako matka boża a w Biblii jest napisane o niej że też potrzebuje zbawienia i też zginęła czyli poginęła jak inni i czeka na nadejście Jezusa w czasie objawienia
Janek2019.11.28 10:12
To, że świat czeka atomowa zagłada, objawiła to nam Matka Boska w Fatimie, 100 lat temu. Wskazała też drogę do nawrócenia, aby uniknąć kary z Nieba. Jednym z warunków jest publiczne poświęcenie Rosji przez Papieża i hierarchów KK Najświętszemu Sercu Maryi. Zatem klucz do sprawy pokoju na świecie leży w Watykanie, w rękach Papieża Franciszka i hierarchów Kościoła Katolickiego. Sprawę pokoju na świecie, a zatem również uniknięcia straszliwej wojny nuklearnej, załatwić można w jedną niedzielę. Wystarczy tylko, aby Papież Franciszek poświęcił Rosję Najświętszemu Sercu Maryi. Dziś, jak na dłoni widzimy jak spełniają się słowa Matki Boskiej.
x2019.11.28 12:21
A może się tam szatan ukazał, bo potrafi właśnie w ten sposób zwieść wiernych. A co do papieża, to lepiej niech się nie odzywa.
darbag2020.08.23 17:27
Mógł się tam szatan ukazać, albo nie było czegoś takiego nawet tylko zostało to po prostu powiedziane i puszczone w świat, oni chcą żeby ludzie wierzyli w takie bzdury w Piśmie napisane jest że Maryja umarła, a te objawienia fatimskie to tylko ściema i zwiedzenie. Tutaj przytaczam tekst z Jeremiasz 7,18 "18. Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla "królowej nieba", a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać."
anonim2019.11.28 9:56
Spustoszenie w mózgach osób wierzących w takie bzdury jest nieodwracalne.
Biblijna astrologia2019.11.28 9:16
To prawdziwa astrologia, katolicy nie macie żadnych szans temu zaprzeczyć
Jack Van Zaaan2019.11.28 10:12
Mylisz się modlitwa post i pokuta zmieni wszytko. Totalnie wszytko. Zwycięstwo i pokonanie zła tylko przez Maryję. Zatem różaniec w dłoń
antek.b2019.11.28 10:43
Nieprawda ,naj sam przód musi być modlitwa o przebłaganie,musi być!
darbag2020.08.23 17:30
[Jeremiasza 7,18] 18. Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla "królowej nieba"7, a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. Tylko wiara da wam nowe ale przyszłe życie nie teraz co jest te tutaj na ziemi, ale po śmierci a nie modlitwa do Maryji, czy jakiś post posiłku czy czegoś tam jeszcze.
Katolik2019.11.28 8:15
wszystko w rękach koniunkcji Marsa z Merkurym
ktoś2019.11.28 8:51
Koniunkcję to masz w główce.
Widz2019.11.28 9:49
Pisze sie Marksa i Engelsa