30.07.18, 09:00screenshot TVP Info

Stanisław Karczewski: W Polsce naprawdę jest pełna demokracja

W Polsce naprawdę jest pełna demokracja. Wyjeżdżam dosyć często za granicę, rozmawiam z politykami z innych krajów, którzy na Polskę patrzą bardzo życzliwie, z wyłączeniem tylko tych, którzy czytają właśnie „Gazetę Wyborczą”. - mówił w rozmowie w „Salonie politycznym Trójki” z Pawłem Lisickim marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak dodawał:

Wszędzie, gdzie mam możliwość rozmowy z politykami, ale również dziennikarzami, bo bardzo chętnie udzielam wywiadów i tłumaczę, jaka jest sytuacja, tłumaczę dlaczego robimy reformę w wymiarze sprawiedliwości, dlaczego sądy należy w Polsce zmienić”.

Podkreślił, że wymiar sprawiedliwości w ogóle nie był reformowany i tkwił tak naprawdę w czasach komunistycznych. Zaznaczył, że to ostatni dzwonek, aby dokonać w tym zakresie zmian i to właśnie robi Prawo i Sprawiedliwość. Tu dodał też:

[…] Jak oni dowiadują się, że nie było zmiany, żadnych zmian ani w SN ani w ustawach, oni się łapią za głowę, jak to jest możliwe, u nas to już dawno zrobiono, też z oporami, kłopotami, ale zrobiono. U nas tego nie zrobiono”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl