10.09.15, 13:00

Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Mówmy jasno: Do Polski nie wolno wpuścić islamistów!

Premier Ewa Kopacz zabrała dziś głos w sprawie uchodźców. Nie powiedziała niczego konkretnego, nie wskazała żadnego planu, nie zarysowała polityki imigracyjnej. Mówiła wyłącznie o solidarności, przyzwoitości i europejskich obowiązkach. Co z tego wynika? Wygląda na to, że premier Kopacz szykuje Polaków do bezwarunkowego przyjęcia europejskich żądań. O komentarz do polityki rządu poprosiliśmy przez telefon posła Prawa i Sprawiedliwości, Stanisława Piętę.

Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Platforma Obywatelska zatraciła instynkt państwowy. Perspektywa wyborczej porażki odbiera jej umiejętność chłodnej analizy i dostrzegania zagrożeń. Wydaje się, że pani premier Kopacz, z uwagi na swoje polityczne i intelektualne ograniczenia, nie jest w stanie kierować polskimi sprawami.

Trudno, by Polska godziła się na przyjęcie niezidentyfikowanej grupy uchodźców czy imigrantów w sytuacji, w której nie ma możliwości weryfikacji danych personalnych tych osób. Nie będziemy wiedzieć, czym ci ludzie wcześniej się zajmowali. Mamy natomiast świadomość – wiemy to od terrorystów z Państwa Islamskiego – że wśród tej masy migrantów znajdą się także wojownicy dżihadu. W późniejszym okresie zostanie im zlecona misja szerzenia islamu i dokonywania zamachów.

Przyjęcie do Polski tej grupy osób oznacza narażenie Polaków na niebezpieczeństwo. Żaden odpowiedzialny rząd nie może zgodzić się na naciski Europy Zachodniej. Polska nie ponosi odpowiedzialności za kryzysy i wojny, które zostały wywołane w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Polska to dodatkowo kraj stosunkowo biedny, dysponującymi tylko ograniczonymi środkami, które można przeznaczyć na pomoc uchodźcom.

Trzeba pomóc – ale wyłącznie chrześcijanom. Setki tysięcy wyznawców Jezusa Chrystusa są prześladowane na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ci, którym udało dostać się do Europy, powinni liczyć na wsparcie w Polsce. To może być nawet większa liczba niż ta, o której mówi się dzisiaj. Podkreślam jednak: polscy politycy nie mogą narazić obywateli Polski na groźbę zamachów terrorystycznych. Ochrona przed islamskim terroryzmem jest w sprawie uchodźców podstawowym obowiązkiem pani premier Ewy Kopacz i mam nadzieję, że premier wreszcie to zrozumie.

Węgrzy budują płot. Duńczycy całkowicie zamknęli granice. Bogate państwa arabskie w ogóle nie poczuwają się do przejęcia odpowiedzialności za swoich współwyznawców. Unia Europejska nie usiłuje nawiązać rozmów z tymi państwami. Biurokraci z Brukseli uważają, że mogą przestawiać uchodźców jak jakieś lalki w pudełku – i to w większości przypadków wbrew ich woli, bo przecież ludzie ci nie są wcale zainteresowani pobytem w Polsce.

Polska ma swoje własne interesy. Rząd jest zobowiązany do zatroszczenia się o bezpieczeństwo Polaków. Widzimy, do jakich problemów doprowadziła polityka multikulturalna prowadzona przez Niemcy, Francję, Hiszpanię czy Wielką Brytanię. My nie powinniśmy ściągać sobie tych problemów na głowę. Musimy stać na straży fundamentalnych interesów państwowych – i tego oczekują Polacy. Tam, gdzie trzeba pomóc chrześcijanom, rząd musi mieć odwagę powiedzieć „tak”. Tam z kolei, gdzie próbuje się nam narzucić przyjęcie muzułmanów, wśród których na pewno obecni są także terroryści, trzeba powiedzieć „nie”. 

pac

Komentarze

anonim2015.09.10 13:13
Lucka To jest wojna i granic trzeba strzec a jeśli się nie ma zamiaru to trzeba się liczyć z konsekwencjami-łącznie z własną i rodziny śmiercią. Skończmy z idiotyczną poprawnością i słuchaniem ćwoków.
anonim2015.09.10 13:21
@ Lucka Czytasz i nie wiesz, co czytasz. Poseł Pięta m. in. wyraźnie stwierdził, że nie można przyjmować niezidentyfikowanych ludzi. Mogą wśród nich być terroryści. Czemu dziś na europejskich lotniskach wszyscy pasażerowie podlegają ścisłej, i zarazem nieprzyjemnej kontroli? Czemu? Zastanów się. Dlaczego nadal na lotniskach mają być podejmowane wszelkie środki ostrożności, ale już przy przekraczaniu zewnętrznych granic UE nie? Przecież to brak konsekwencji i elementarnej logiki.
anonim2015.09.10 13:43
Polska jest na etapie swego odrodzenia, natomiast Europa od dawna realizuje plan samozagłady. Jeśli taka jest ich wola, to niech ginie. Szkoda jednak tych pięknych katedr, które tak jak ruiny w Palmyrze, zaczną być wysadzane w powietrze, bo sam ich widok będzie ranił wrażliwe uczucia muzułmanów. Polska słynęła z gościnności i gdy byliśmy silni, mogliśmy przyjmować wszystkich. Teraz jesteśmy słabi, dlatego NIE dla islamu. Na naszej zachodniej granicy pojawi się wraża siła, której nie jesteśmy w stanie się oprzeć. Może jednak zdążymy wzmocnić się w ramach "Międzymorza" na tyle, że się obronimy i do tego celu należy dążyć jak najszybciej.
anonim2015.09.10 13:44
@ Lucka Nie można być człowiekiem moralnie dobrym nie kierując się rozpoznaniem rzeczywistości społecznej, w której się żyje. Nie można być miłosiernym, podejmując głupie decyzje. Nie można pomagać bliźniemu, jeśli się wpierw nie rozpozna ROZUMNIE jaka jest jego potrzeba. Nie można być chrześcijaninem gdy się zupełnie nie ma wiedzy o tym człowieku, któremu chce się pomagać. Każde bezmyślne działanie, wynikające z tzw. szlachetnych pobudek, jest po prostu szkodliwe. Z daru Boskiego, jakim jest rozum, nigdy nie należy rezygnować!!
anonim2015.09.10 14:15
każdy kto odmawia pomocy bliźniemu w potrzebie stawia się poza wspólnotą zbawionych - odrzuca bowiem samego Jezusa, który przychodzi w potrzebujących - i to nieważne czy uchodźcach, imigrantach czy kimkolwiek by oni byli
anonim2015.09.10 15:01
@11 nie pierdol ! to nie przybysze - lecz często terroryści, którzy chcą nas mordować. PO chce nam wpierdolić do kraju 150 000 islamistów tylko po to by Tusk został wybrany na kolejną kadencję. To jest skurwysyństwo. Poza tym Episkopat nie powiedział że mamy przyjmować islamistów - nie kłam po lewacku !
anonim2015.09.10 15:02
"każdy kto odmawia pomocy bliźniemu w potrzebie stawia się poza wspólnotą zbawionych " Dlatego każdy powinien stanąć i własną piersią bronić swych bliźnich przed ekspansją cywilizacyjną ze strony islamu.
anonim2015.09.10 15:09
@PanYurek Tylko lewacki umysł przesiąknięty sieczką i gównem zamiast szarych komórek ... wychowany na słowach nadredaktora z wybiórczej, mógł napisać takie brednie jak to co zacytowałeś, w kontekście muzułmanów w Polsce. Cieszę się że większość Polaków myśli normalnie (w tym Ty!). Szkoda tylko, że gnojowica wybiórcza udziela się na frondzie.
anonim2015.09.10 15:24
Slusznie prawi
anonim2015.09.10 15:34
@11 Biblia też jasno mówi co należy robić ze zboczeńcami. Biblia mówi też co należy robić z tymi którzy zagrażają wierzącym w Boga. Ci muzułmanie to nie przybysze - to terroryści i przestępcy (cześć na pewno). Trzeba się przed tym bronić i tyle !
anonim2015.09.10 15:37
Nie należy też zapominać że ci przybysze nie darzą nas miłością - oni chcą nas albo "nawrócić" albo zabić. Biblia mówi jednoznacznie że tak być nie może. Nagle na forum frondy się zaplęgło wybiórcze lewactwo - też Biblia mówi co z tym należy robić
anonim2015.09.10 15:57
@11 nie kłam jak typowy lewak - Biblia mówi że przybysze mają dokładnie tak samo się zachowywać jak ci co są na miejscu. Ci przybysze tak się nie zachowują. Koniec kropka. Księga Kapłańska rozdział 24 wers 16. Biblię trzeba czytać jako całość lewaku
anonim2015.09.10 15:59
Tacy mają być przybysze: "Obcy przybysz, który mieszka z wami, niech będzie jako tubylec wpośród was samych; będziesz go miłował jak siebie samego, gdyż i wy byliście obcymi przybyszami w ziemi egipskiej; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym." Muzułmanie tacy nie są - to każdy normalny widzi
anonim2015.09.10 16:02
do Lucka Rozumiem że przyjęcie tych ludzi jest dla nas niekomfortowe i nieco przerażające ale czy to znaczy że możemy jako naród (tym bardziej naród chrześcijański) patrzeć na nieszczęście, cierpienie i śmierć tych ludzi? -- ja oglądam filmy z węgier, i nie widzę tam nieszczęśliwych i cierpiących ludzi, tylko dzicz która chce nas w niedługim czasie pomordować. Co tak nagle wszyscy o moralności, jak jako katolicy sprzeciwiamy się aborcji czy in vitro to wtedy jaki tumult, że jak tak można, a teraz wszelkiej maści lewacy nagle domagają się niby wierności Ewangelii, której na dodatek nie znają. STOP kłamstwu i propagandzie. POLSKA dla chrześcijan, i basta!!! kto chce tych uchodźców niech pierwszy potem nadstawi głowę swoją i swoich dzieci
anonim2015.09.10 16:51
Skończysz już Biblią sobie gębę wycierać? Biblia została napisana w taki sposób że wyrywając z niej cytaty można dowolną tezę poprzeć lub obalić. Nie wnikam po co i dlaczego tak się stało ale po to by jakoś Kościół trzymał się kupy monopol na interpretacją Biblii mają ci którzy mają a nie inni. Natomiast Bóg wygnał ludzi z raju za karę i po to by każdy dzień był trudny, był walką o przetrwanie. I niezależnie od tego jaką kto religię wyznaje czy ideologię i co się komu wydaje o tym przetrwaniu decydują prawa przyrody. Plemiona które rządzą się mądrzejszymi zasadami podbijają te które rządzą się gorszymi zasadami. Cywilizacja zachodnia niestety ogłupiała, przejada dorobek ekonomiczny poprzednich pokoleń, zadłuża się i pogrąża w zapaści demograficznej. Na skutek chorej ideologii którą przyjęła nie dosyć że sama się kurczy to jeszcze zamierza finansować ekspansję cywilizacyjną ze strony wrogiej, konkurencyjnej cywilizacji. Cywilizacja zachodnia zamiast walki o przetrwanie wybrała podkładanie głowy pod topór.
anonim2015.09.10 17:50
jedni oficjalnie mowia islamistow inni muzulmanow, a wiec kogo nie wpuszczac - muzulmanow z wiara islamska czy islamistow muzulmanskich?, a sa inni ?- juz mi sie popieprzylo bo kazdy polityk definiuje i obiecuje cos innego, w koncu czterech islamistow nie wpuszcza i dotrzymia slowa ale 100 000 muzulmanow wiary islamskiej dostanie green card do naszego kraju.
anonim2015.09.10 17:57
Uważam, że pomaganie pseudouchodźcom liczącym na darmowy "socjal" by z tych środków kupować saletrę, mocznik i......więcej nie powiem, i wysadzać kościoły to nie w Polsce!!!!!! Chrześcijan Syryjskich proszę bardzo, sam chętnie pomogę, mimo żem ateista....
anonim2015.09.10 19:36
@11 nie wiem gdzie lewactwo ma oczy ? chyba w dupie ... bo o posiadanie rozumu to też lewactwa nie podejrzewam. Przeczytałeś geniuszu poprzedni cytat to będziesz dokładnie wiedział co Pismo mówi ... a może czytanie Biblii powoduje u ciebie demoniczną telepawkę ? Biblia mówi wyraźnie - przybysze muszą być jak ludność miejscowa. MUSZĄ szanować wierzenia tych, którzy są mieszkańcami kraju. Wtedy można ich przyjmować, kochać i szanować. To jest CAŁE nauczanie Biblii ! Tak chce Bóg !
anonim2015.09.11 0:25
"Ten proces zmieni Niemcy i będzie jeszcze długo zaprzątał naszą uwagę", powiedziała Merkel. Więc Merkel świadomie zmienia społeczeństwo niemieckie a za Niemcami mają pójść inne narody. Zrozumiałem że najważniejsze w tym wszystkim jest ten proces, mający na celu globalizację kulturową. Musi to być projekt zorganizowany przez oświeconych, bo tylko oni mają takie możliwości. Jest to zarazem eksperyment kulturowy zastosowany na Niemcach. Nie wiadomo jak się skończy i jakie będą tego konsekwencje. Wiemy jak się skończył Niemiecki eksperyment z bolszewickim wysłaniem Lenina do Carskiej Rosji.
anonim2015.09.11 8:29
@Kocio Wiemy...Plus np. olej napędowy.Żadna tajemnica. Oni też to wiedzą. Problem z islamem to problem jego twardego jądra - misyjności. I problem tego, że w realizacji tej misji NIE MA ŻADNYCH BARIER!!! Lewactwo przesiądzie się teraz na nowego konia. Kolejny jeździec apokalipsy... Imię jego - Islamofobia...Ładne imię. Teraz podróż przez ludzkość będzie szybsza...