27.06.14, 16:59

Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Policja powinna wkroczyć i przerwać bluźniercze przedstawienie

Fronda.pl: Policja wystawiła funkcjonariuszy przeciwko osobom modlącym pod Teatrem Rozmaitości. Pikieta była pokojowa, a policja przysłała dziesiątki wozów... 

Stanisława Pięta: Moim zdaniem mamy do czynienia z nadużyciem uprawnień przez policję. W Polsce, kraju wolnym, każdy człowiek ma prawo modlić się tam tego gdzie sobie życzy. Ma też prawo zaprotestować przeciwko bluźnierstwu, czyli przeciwko popełnieniu przestępstwa na szkodę katolików, ludzi wierzących. A z tym właśnie mamy do czynienia w przypadku sztuki „Golgota Picnic”!

To jest niewyobrażalny skandal, że policja stoi po stronie organizatorów tego bezeceństwa zamiast wkroczyć do akcji i przerwać to bluźniercze przedstawienie. Przypominam o istnieniu artykułu 196 kodeksu karnego, który jest jednoznaczny. By polskie prawo działało koniecznym jest, by funkcjonariusze publiczni przestrzegali je. Nie do pomyślenia jest to, że minister polskiego rządu może akceptować taką propagandę. Mowę nienawiści!

Każdy uczciwy Polak, katolik, ma prawo i obowiązek przeciwstawić się bluźnierczym ekscesom, które wykorzystując formę spektaklu artystycznego drwią i opluwają Chrystusa i jego Męki.

Not.Ab

Art. 196

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze

anonim2014.06.27 17:07
i teraz biskup powinien rzucić klątwę na policję ... ale tego nie zrobi ...dlaczego?
anonim2014.06.27 17:08
jakby tak rzucił klątwę na tych sprzedajny dupków ... mieliby nad czym dumać.
anonim2014.06.27 17:58
Kto ma na to ochotę, niech idzie, byleby to nie było finansowane ze środków publicznych.
anonim2014.06.27 18:07
A na przeciętnego funkcjonariusza policji przestańcie rzucać słowa niezadowolenia, bo zobowiązywali się wykonywać rozkazy, choćby honor ich do tego obliguje. Jako ludzie prawicy światopoglądowej powinniście to szanować i cieszyć się, że ci mężczyźni tak czynią. Poza tym to przecież jakaś manifestacja, więc policja tam być musi, żeby pilnować jednych przed drugimi, a że tych osób tam jest więcej, to i policji jest więcej. Ochłońcie, spójrzcie na sytuację obiektywnie, wyzbądźcie się myślenia, że wszędzie chcą Was obrażać i bić, a potem pomyślcie o policjancie, który nie jest niczemu winny.
anonim2014.06.28 4:20
Zaczynam się bać o Polskę. Pan Bóg musi być zasmucony i oby tylko zlitował się nad nami.
anonim2014.06.28 8:16
HIPOKRYZJA a potem każdy z tych policjantów w niedziele do Kościoła z rodzinką leci i sakramenty przyjmuje
anonim2014.06.28 15:45
nie chcemy takiej policji !!!