07.08.19, 16:51

Syberia płonie! Eksperci są przerażeni skalą

Prokuratura Generalna Rosji oświadczyła, że w niektórych przypadkach pożary lasów na Syberii to sprawka podpalaczy, którzy chcieli ukryć nielegalną wycinkę.

Odkryliśmy takie przypadki w obwodzie irkuckim, w którym, jak się wydaje, pożary ukryły nielagalną wycinkę lasów – powiedział rzecznik Prokuratora Generalnego Rosji Aleksander Kuriennow.

Oskarżył także lokalne władze o manipulowanie statystykami dotyczącymi skali pożarów, co z kolei doprowadziło do zbyt wolnych reakcji odpowiednich służb w walce z pożarem. Ministerstwo ds Sytuacji Nadzwyczajnych podało tymczasem, że wiele z pożarów pojawiło się przy drogach, co może wskazywać, że mogły zostać wywołane z ludźmi „nieostrożnie obchodzącymi się z ogniem”

Ministerstwo ds Sytuacji Nadzwyczajnych twierdzi, że od zeszłego tygodnia płonący obszar zmniejszył się o jedną czwartą. Federalna Agencja Leśnictwa podaje jednak, że wciąż pożar płonie na 2,5 mln hektarów.

Ogień płonie nie tylko na Syberii, ale też w rosyjskiej Arktyce i na rosyjskim Dalekim Wschodzie. W gaszeniu pożarów pomaga wojsko, także z użyciem lotnictwa.

Według rosyjskiego oddziału międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace, zajęty pożarami obszar tajgi wcale się nie zmniejszył, wprost przeciwnie, ip obecnie to już 4,3 mln hektarów. Ekolodzy twierdzą, że takie pożary emitują do atmosfery tyle dwutlenku węgla, ile 36 milionów samochodów w rok.

– Te pożary powinny zostać ugaszone na samym początku, ale z powodu złej polityki zostały zignorowane. Teraz zamieniły się w katastrofę klimatyczną, której nie da się zatrzymać ludzkimi środkami – powiedział Anton Bieniesławskij z Greenpeace Rosja.

Pod koniec lipca prezydent Rosji Władimir Putin jako główną przyczynę pożaru, a także powodzi, które również nawiedziły m.in obwód irkucki, wskazywał zmiany klimatyczne.

Źródło: Kresy24.pl

Komentarze

Audycja dla dzieci i młodzieży wraz z klerykami2019.08.8 10:34
Widocznie Bóg tak chciał
Jazzz2019.08.7 22:47
A ekolodzy gdzie ? Lasy znikają, powietrze się zanieczyściło, a Green Peace nie protestuje, strażaków do pracy nie zagrzewa. Cisza jakaś dziwna. A spaliły się już 4 miliony hektarów. Niektórych pożarów się w ogóle nie gasi bo koszt za duży i zagrożenia życia ludzi nie ma. Green Peace nie protestuje ??? Rosji się nie rusza ? Polskę GP najeżdża z powodu każdej błahostki, a tam katastrofa na globalna skalę i ... NIC.
Tomek2019.08.8 8:27
Hehe, bo to są właśnie ekolodzy - zbrojne ramie lewaków.
Konfederata2019.08.8 12:10
Co da najeżdzanie zielonych na Rosję? Ruscy i tak zrobią swoje. Bo dotacji nie dostaną unijnych? hehehe. Nie są zależni od żadnych instytucji międzynarodowych, mogą mieć je w d. I mają.
Konfederata2019.08.7 21:21
Ale to jak? Nie widać coś oznak radości na Frondzie. Artykuł jakiś bezjajeczny. Spodziewałem się czegoś w standardowym stylu, że Rosja upada itd.
nawracajcie się!!! 2019.08.7 18:35
Starotestamentową karą za grzechy był potop - WODA, nowotestamentową będzie - OGIEŃ!!!
lolek kremowka2019.08.7 18:05
Szkoda Gryzmoł, że o tym nie nadryzmoliłeś jak katolicka Polska nawiedzana przez wichury i powodzie ostatnio była :) Gdy Notre Dame płonęła - to kara za grzechy - gdy spłonął dach jednego z najstarszych kościołów w Gdańsku - cisza, gdy Rosja płonie - kara za grzech - gdy Polska tonie - klęska :)
Tomek2019.08.7 18:10
A Polska to co - bezgrzeszna? Wystarczy poczytać wpisy nienawidzących Boga i Ojczyzny chociażby na tym portalu a zobaczymy ile w Polsce jest ludzi służących złu.
gryzmoł2019.08.7 17:26
W proroctwach dla świata na czasy ostateczne jest mowa o takich właśnie wydarzeniach w przyrodzie . Żyjemy w czasach ostatecznych .
anonim2019.08.7 17:34
Dokładnie. Jest napisane, że w czasach ostatecznych będzie jak za czasów Noego. A co było najgorszego za czasów Noego? Mieszanie genów demonów z ludźmi czyli Nefilimi. W dzisiejszych czasach wszystko ku temu zmierza, poprzez mieszanie genów ludzkich ze zwierzętami, co już się robi. To tzw. trans humanizm. Po to również jest to całe LGBT - zrobienie z człowieka jakiejś obojnaczej hybrydy z genami zmieszanymi ze zwierzęcymi. Jesteśmy na początku końca.
anonim2019.08.7 17:40
Zapomniałem dopisać, że wzorem tego obojnaczego czegoś jest wizerunek Baphometa - patrz google.
Arturo2019.08.7 17:11
nie stać ich sprzętu gaśniczy mocarstwo!!!
edi2019.08.7 17:00
ŚWIAT IDZIE KU ZAGŁADZIE - codziennie modlę się o NAWRÓCENIA jak się ludzie nie zaczną nawracać do Boga TO DOJDZIE DO WOJEN I WIELKIEJ TRAGEDII !!
Prwada wyzwala2019.08.7 17:19
Ciekawe, przez tyle lat modlicie sie, macie tyle kosciolow, ksiezy, biskupow, kardynalow, nawet panstwo a jakos te wojny ciagle wybuchaja, ludziue sie morduja, itd. Cosik ten projekt malo skuteczny jest!
anonim2019.08.7 17:59
Poczytaj sobie o takich cudach jak ocalenie Austrii przed zajęciem przez bolszewików, albo o cudownym ocaleniu Rzymu już zaminowanego przez Niemców. Mało wiesz po prostu - stąd takie masz wrażenie.
Twenty dolars2019.08.7 19:03
To nie cuda. Przykro mi.
Tomek2019.08.8 8:25
Dobrze, że jest Ci przykro, bo Pan Bóg nie może właśnie cudu w Twoim życiu uczynić, przez twoje niedowiarstwo.
tomasz2019.08.8 14:21
Słuchaj niedowiarku przychodzi wreszcie zasłużona kara na Rosję. Płonąca Syberia to dopiero początek potem nastąpią większe aż do wojny którą sama Rosja rozpęta. Poza tym jest to państwo które umazane ręce we krwi po łokcie. Zaczynając od niszczenia Polski - rozbiory , II wojna światowa i komunizm aż do dzisiaj czyli zniszczenie Gruzji, obrócenie w gruzy Syrii i okupacja Wenezueli i in. mniejsze lub większe zbrodnie. Koniec szatańskiej Rosji bliski mam nadzieję że zniknie z mapy świata. Mam nadzieję że przeczytacie i dojdziecie do tych samych wniosków.