19.03.19, 13:05fot. screen TVP Info

Szach-mat! Ryszard Czarnecki jednym zdaniem zgasił Radosława Sikorskiego

"Angielski Tuska jest komunikatywny, ale on tam jest już pięć lat, więc to sporo" - stwierdził europoseł Ryszard Czernecki, odpowiadając na zarzuty ze strony Radosława Sikorskiego.

Przypomnijmy, były minister spraw zagranicznych stwierdził, że znaczna część kandydatów do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości nie zna języka angielskiego.

"Mówiąc całkiem obiektywnie, debaty toczą się w języku polskim w PE, są tłumaczenia, więc przynajmniej na początku nasi mogą sobie poradzić. Część kandydatów na pewno podszlifuje sobie język. Trzymamy kciuki za wszystkich" - powiedział Czarnecki używając języka angielskiego.

Europoseł Czarnecki na antenie WP TV przypomniał także, że nawet Donald Tusk, gdy rozpoczynał pracę w Brukseli, znał angielski jedynie komunikatywnie.

"Użył wtedy, dowcipnej, trzeba przyznać, formuły: polish my english", co oznacza doszlifuję swój angielski.

mor/WPTV/Fronda.pl

 

Komentarze

anonim2019.03.19 15:55
https://pikio.pl/politycy-pis-glosno-w-europarlamencie-slava-ukrainie-herojom-slava-video/ https://kresy.pl/publicystyka/za-przyjazn-pis-u-z-ukraina-polscy-rolnicy-zaplaca-miliardy-zlotych/ https://kresy.pl/wydarzenia/niewazne-czy-ukraina-odda-nam-4-mld-zlotych-wysoki-urzednik-pis-owskieg Czarnecki , wracaj do ojczyzny , ty s............. ,
Stanislaw znad Dunajca2019.03.19 14:59
"Użył wtedy, dowcipnej, trzeba przyznać, formuły: "polish my english", Och, już wiem, z której ściągi szkolnej Tusk zaczerpnął ten dowcip i na której polerował on sobie angielski!
Angelus2019.03.19 13:55
Ale Rychu zgasił! Uf aż dym poleciał.
watro2019.03.19 13:39
A dlaczego język polski ma być poniżany!!!!! Wręcz powinien być nakaz dla polskich europarlamentarzystów aby wszystkie debaty przez nich prowadzone odbywały się w języku polskim!!!
michu2019.03.19 13:35
Zawsze byli tacy dla których język panów był ważniejszy od ojczystego i czasach germanizacji i rusyfikacji ;).