08.03.19, 21:04Zdj. Twitter/Tomasz Fenschke (edytowane)

SZALEŃSTWO!!! Feministki zablokowały centrum Warszawy

Warszawiaków spotkała dziiś po południu niemiła niespodzianka. "Disco przeciw nienawiści" zorganizowane przez Strajk Kobiet sparaliżowało centrum stolicy! Feministki protestowały pod tym hasłem przeciwko językowi nienawiści i domagały się równouprawnienia dla kobiet. 

W związku z demonstracją zorganizowaną przez Strajk Kobiet warszawska policja wstrzymała ruch uliczny od strony ronda de Gaulle’a, ronda Czterdziestolatka, pl. Konstytucji i ul. Świętokrzyskiej. Ulice zostały całkowicie zakorkowane. bo... feministki zorganizowały dyskotekę. Demonstranci protestowali przeciwko nienawiści i domagali się równouprawnienia dla kobiet. Można było również podpisać się pod petycją w sprawie zmiany nazwy ronda im. Romana Dmowskiego na... rondo Praw Kobiet. "Dlaczego w centrum Warszawy ma być rondo imienia nacjonalisty, który był wrogiem kobiet i uważał, że nasze miejsce jest w domu?"- pytały uczestniczki demonstracji. 

W wydarzeniu, które w godzinach szczytu sparaliżowały centrum Warszawy wzięło udział... ok. 200-300 osób. 

 

  

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

warszawiak2019.03.13 23:21
Szkoda , że nie wszystko zabrały te panienki na manifę . Miały flagi ,transparent i wiele innych gadżetów , nie widziałem jednego ..... zapomniały zabrać ze sobą szarą masę wewnątrz głowy , a z drugiej strony to po co im to , przecież trzeba tylko wykonywać polecenia , a do tego można iść z pustą głową.
Mejer2019.03.10 7:52
co druga fema z wąsem ? :D
Mateusz Jegliński2019.03.9 16:45
Załgana lewaczka Zabłysła wrzuciła temat Owsiaka. Tylko głupi lewak może uwierzyć, że cała suma pójdzie na sprzęt. Owsiak, który jest bezsprzecznie winny śmierci p Adamowicza, bo to jego orkiestra nie zgłosiła imprezy w Gdańsku, jako masowej, na dodatek jego ratownicy, tak przez orkiestrę przeszkoleni, ze dobili p Adamowicza. Ten lewacki bełkot i zero refleksji nad tym co się stało. Skąd te sumy, dzięki PIS, bo ludzie daja, kiedy ich stać a nie z ostatniego. Cały czas się dopominam o podział pieniędzy, taki realny. Tak ciężko organom państwa to sprawdzić, policzyć jaki procent stanowi sprzęt zakupiony do szpitali przez WOŚP w stosunku do wydatków MZ i innych darczyńców? I z "jakiej półki" to jest sprzęt? W maju totalne lewactwo przestanie być kryte przez junie i po jesiennych wyborach spadnie nimb z głowy Owsiaka. Skończy się lekceważenie sądów, nie wykonywanie wyroków sądowych, ciąganie krytyków po sądach organizowanie łudstoków i inne lewackie wygłupy. Ile kosztuje czas antenowy, żeby o Owsiaku gadać? Kto płaci zespołom na imprezach, samorządy, czy WOŚP. A te rejsy okrętami, czy przeloty myśliwcami. Ile kosztowało zrobienie reklamy WOŚP i jej szefowi przez te lata i ile kosztuje? Ta kreatywna księgowość, którą uprawia tu Zabłysła to by ją w Holandii do ciurmy doprowadziła. Trzeba realnie to wszystko policzyć porównać wydatki z przychodami i nie sądzę, aby bilans był taki na plus WOŚP. Dzięki WOŚP nabrałem podejrzeń do wszystkich fundacji i jak dzwonią o wsparcie to proszę o podanie konta ale takiego, że do niego dostęp ma tylko potrzebujący albo najbliższa rodzina. Nigdy nikt nie chce mi takiego podać. A gdy pytam, czy dzwoniący jest wolontariuszem, to jest odkładana słuchawka. Czas dobrać się do czterech liter tzw fundacjom, czyli tym, którzy chcą żyć na koszt naiwnych dobrych serc. Dla mnie Owsiak nic nie zrobił oprócz geszeftu z firmami produkującymi sprzęt medyczny i jako wielki polski patriota dzieci kształci w juesej. Spróbuj Zabłysła tak zadziałać, jak Owsiak w Holandii a zobaczymy, jak długo będziesz chodzić po wolności.
Jack Em2019.03.9 17:37
Owsiak nie dał ani grosza na jakiekolwiek chore dziecko czy kogoś innego za to nabrał ile wlezie !
anonim2019.03.9 22:08
Kurczę, a ja myślałam, ze pana prezydenta Adamowicza to winny jest nożownik, co go zabił. Ale nie... Holandia ma najlepszy system opieki zdrowotnej na świecie - tu nie potrzeba podstawowego sprzętu, jak coś jest potrzrebne - to się poprostu to kupuje (ale my, w przeciwieństwie do mieszkańców Polski, realnie płacimy swoją składkę - nie odliczamy jej od podatku, tylko każdy grzecznie raz na miesiąc robi przelew na 100 euro od łebka w wersji podstawowej + min. 320 euro własnego ryzyka, którego ubezpeczenie nie pokrywa). To zupełnie odwrotnie niż Polska, która ma najgorszy system opieki już nawet nie tylko w UE, ale nawet od Białorusi czy Albanii. A akcje charytatywne wyglądają tu podobnie. Też są to wielkie medialne show, z reklamami, czasem antenowym i co tam sobie chcesz. I wszystkie te wydatki zostały po wielokroć skontrolowane. WOŚP co roku robi sprawozdanie z wpływów i kosztów. Wysyła je do MSW, które je zatwierdza (również MSW pod rzadami PiS, zauważyłeś?). kolejne sprawozdanie wysyła do MZ - to dotyczy sprzętu zakupionego. To również jest co roku zatwierdzane, także za rządów PiS. Kolejne Sprawozdanie składa się do US - również za rządów PiS niczego w nim nie znaleziono. No i jeszcze zamawiają audyt zewnętrzny, robią go najbardziej markowe firmy, ostatnio bodajże Ernst&Young. No więc chyba nie masz racji. A że nikomu nie pomagasz, to wierzę... Zupełnie bez problemu mi to przychodzi.
Leśniczy2019.03.9 23:20
Czy to w tym najlepszym systemie opieki zdrowotnej na świecie zabijają niepotrzebnych staruszków (eutanazja)? W 2017 zabito 6,5 ty.s osób, co stanowiło 5% zgonów. Czy to z tego najlepszego systemu "opieki" starsi ludzie uciekają na leczenie do Niemiec, bo się boją? Czy to nie ten kraj, gdzie dozwolona jest wszelka forma rozpusty i ogłupiania narkotykowego? To ja dziękuję za taki system. A pan Owsiak nie ujawnił dokumentacji księgowej WOŚP nawet na wezwanie sądu. Jeśli ujawnił (a działa jako fundacja, więc rozliczenia powinny być publicznie jawne) to proszę o link, chętnie popatrzę i przestudiuję. Poza tym, te 175 milionów to roczny budżet jednego większego szpitala w Polsce, więc nie przesadzajmy z tym sukcesem. Caritas zbiera i wydaje o wiele większe kwoty w znacznie bardziej przejrzysty sposób.
Mateusz Jegli\305\204ski2019.03.12 9:46
Napisz przynajmniej raz słowo prawdy załgana lewaczko. Ja nie napisałem, że go zabili ratownicy, tylko dobili, co poswiadczają fachowcy, bo człowieka z przebitym sercem nie ratuje się robiąc masaż serca. To tak jakby zamiast zszywać ranę, ktoś ją ciągle miętosił. Przecież ci owsiakowi ratownicy to banda niedouczonych durniów, którzy zamiast p Adamowiczowi pomóc, to go przez swoją niekompetencje dobili. Tak, tak w Holandii szef jakiejkolwiek fundacji, to lata wojskowymi samolotami, albo pływa okrętami. Ma darmowy czas antenowy i imprezy fundacji są fundowane przez miasto. Może lekceważyć sądy, bo boi się go przymusić do wykonania wyroków. mam w głębokim poważaniu te sprawozdania dopóki nie będą jawne i ogłoszone na stronach fundacji a nie zwykłe oszustwa typu mrówka mała służące do dojenia fundacji. Co ty z tym urzędem skarbowym, za głupich ludzi masz, skoro Owsiak potrafi lekceważyć wyroki sądu, to US, to dla niego pestka. Poza tym jakie są US w Polsce, to np pokazała Amber Gold i inne afery a urzędnicy tych urzędów coraz częściej udają się do miejsc odosobnienia. Nie lewaczko, jak to lewaczka potrafisz tylko łgać. I mam nadzieje, ze wszystkie twoje kłamstwa obrócą się przeciwko tobie. Bo dzięki WOŚP, to nie tylko zarabiają firmy produkujące sprzęt medyczny, ale i parę ludzie na czele z rodziną Owsiaka żyje sobie na poziomie o którym zwykły zjadacz chleba nie może nawet sobie pomarzyć. I to jest właśnie lewacka filantropia na pokaz, czyli zaprzeczenie filantropii chrześcijańskiej.
Jack Em2019.03.9 15:00
To nie są kobiety ... to są feministki czyli byłe kobiety , których żaden szanujący się facet nie chce tknąć i nie mają szans wyjść za mąż.Stwory po zabójstwach własnych dzieci , które w agresywny sposób wobec społeczeństwa próbują wmówić sobie , że to nie były zabójstwa !
RODO2019.03.9 9:47
Miasto stołeczne LBGT ochoczo wydało zezwolenie na manifę swoich podopiecznych, pytanie kto finansowała? Do postulowanych zmian proponuje zmianę nazwy miasta jak wyżej !
anonim2019.03.9 12:41
Ależ miasto nie ma tu nic do gadania. Póki co, wciąż mamy demokrację - poraniona i osłabioną, ale wciąż niby żywą. A w demokracji jest tak, że obywatele mają prawo manifestować. To prawo zapisane w konstytucji. Władza publiczna nie może tego prawa racjonować, zgadzając się lub nie na zgromadzenie. Obywatele zgłaszają więc chęć organizowania manifestacji informując organ gminy lub centrum kryzysowe o swoich zamiarach. I tyle. Pan RODO rozumiem wolałby jakiś inny ustrój? Jakieś propozycje?
Mateusz Jegliński2019.03.9 16:55
Lewacka prawda z tą demokracją, wystarczy, żeby np wprowadzić kryterium frekwencji. Mam gdzieś taką demokrację, gdzie banda idiotek blokuje miasto, a dla marszu pamięci powstania warszawskiego zezwolenia nie ma. Tak dla lewaków, demokracja jest wtedy, kiedy dwie setki bab paraliżuje ruch w dwu milionowym mieście. Ciekawe, czy też byś była za demokracją gdybyś ugrzęzła w korku jadąc z chorym dzieckiem do szpitala. Przed demokracją jest jeszcze zdrowy rozsądek. Bo sto głupków w kupie dalej będzie stoma głupkami a jeden mądry będzie problemy rozwiązywał a nie je demokratycznie przegłosowywał..
Wojciech2019.03.9 9:39
Feministki szaleją.
Ciekawy2019.03.9 9:21
Ciekawe jest to że to jest problem, gdy tzw. "boże ciało" blokuje cały kraj.
Marian2019.03.9 7:46
Spalowac te rozwydrzone dupska
Tak się pytam2019.03.9 6:48
Jaki był prawdziwy cel wprowadzenia komentarzy pod artykułami? Oprócz opluwania katolików i Polski w większości niczego nie wnoszą...
andrzejhahn32019.03.9 0:34
frondowscy dziennikarze to zwykli smaciarze
TS4PiS2019.03.9 0:53
Jeszcze jacy! Dno dna. Toż nawet pisać po polsku nie potrafią!
anonim2019.03.9 10:44
Wpis godny lewackiego myśliciela....
Jack Em2019.03.8 23:19
I co robi w tej sytuacji PiS i policja !?
anonim2019.03.8 23:53
A co byś chciał, żeby robiła? To, co zrobiła strajkującym w siedzibie Lasów Państowych? Ubaw był po pachy, paluchy tuym dziewczynom do wagin i odbytów powkładać, co??
ZERR02019.03.9 0:56
Jeśli ta hetza odbywała się bez papierologii wymaganej przez tzw Prawo, Policja państwowa powinna robic to, co zawsze robiła w takich wypadkach. Paluchów nikomu nie wkłada (chyba że w oczodoły), tylko wali w łeb regulaminową pałą. Czyżby prawo dzieliło ludzi na tych katolskich podludzi, których można bić do krwi i na tych nadludzi których bijać absolutnie nie wolno? Czyżbyśmy żyli w skrytym apartheidzie?
anonim2019.03.9 2:11
Nie, nie dzieli. Dzieli na takich, gdzie zastosowanie przymusu jest koniecznością i takich, gdzie nie jest. Jak człowiek rzuca w policjanta kamieniem, rzuca się na niego z łapami, zagraza bezpieczeństwu kogoś innego - to policjant go wali pałą. Jak dziewczyna wchodzi do ogólnie dostępnego biura Dyrekcji Lasów Państwowych, niczym nie rzuca, gdzecznie jedzie na komisariat - to jej nie gwałcimy pod pretekstem "bezpieczeństwa". Skuta dizewczyna (czty facet) jest w tej drugiej kategorii, wyjaśnię od razu. Proste, prawda?
ZERR02019.03.9 15:30
Oj nie takie proste. Żadna z osób, które widziałem skatowane, skute i katowane nadal, ani nie rzucała kamieniami, ani w ogóle niczym nie rzucała. Nawet mięsem. Wystarczyło być do ogólnie dostępnych ulicach. Jakby wchodziły do biur zapewne na pałach, łamaniu palców, gazowaniu z 10 cm w oczy by się nie kończyło. Byli po prostu katolikami.
anonim2019.03.9 9:59
Jak zwykle, wszystko ci się z seksem kojarzy, masz jakieś zboczenie? Zastanów się, kto zdrowy na umyśle chciałby takie ''dziewuchy'' dotykać? Fuuuuuuu.....
eeej Dummy geeej2019.03.8 22:46
Już dawno mówiłem że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny.
Magda2019.03.9 1:36
" eeej Dumny gee.." tak po ludzku ,to żal mi ciebie! Coś się z tobą dzieje!? Jaka to duma, skoro coś ci się od kilku dni zacięło w głowie! We wszystkich artykułach powielasz ten sam wpis! Nawet wtedy, gdy artykuł jest zupełnie inny temat! I ty masz nazywać się: dumny"? Pytam z czego? Z głupoty! Proszę zmień płytę, bo ci się zablokowała! To wcale nie śmieszne, uwierz!
Jack Em2019.03.9 15:02
To jest literówka ma być ... Durny gej przepraszam w jejgo ... imieniu !
facet2019.03.8 22:38
Dość dyktatury kobiet!
matis892019.03.8 22:38
POlitycy lesbijek feministek sieją nienawiść a one ich wspierają. Takie to puste i tandente jakoś.
anonim2019.03.8 23:47
Naprawdę nigdy sie nie masturbowałeś jako nastolatek? Nawet w wannie?
M. 2019.03.8 22:30
Frondzio, gdzie jest druga po WOSP najwazniejsza wiadomosc dnia? Ta o przepedzeniu, na szczescie juz wachajacego kwiatki od spodu, pedofila z Gdañska?
M. 2019.03.8 22:31
I dodam, ze nie byl raczej homoseksualista i nie nalezal do ruchow LGBT. Byl ksiedzem, jak to zwykle bywa...
Wojtek Polak2019.03.8 22:39
ty nie wykopuj pedofilów z podziemi tylko szukaj ich w swoim środowisku pederastów.
M. 2019.03.8 22:56
Nie jestem ksiedzem. Zatem nie mam czego szukac, smieciu
Zbyszek2019.03.9 0:20
Człowieku, to nie jest stroną dla Ciebie. Skąd w Tobie tyle złości.... pomodlę się dzisiaj za Ciebie, bo widzę że cierpisz
TS4PiS2019.03.9 16:33
Daj znać czy pomogło :D
ZERR02019.03.8 23:02
Był homosiem, czasem ACDC, jak to zwykle bywa.
anonim2019.03.9 9:52
Był księdzem o skłonnościach homoseksualnych, stąd jego pociąg do chłopców, śmieciu.
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.9 11:24
Czyżby to pisał Jego ministrant?
igor2019.03.8 22:06
a gdzie policja, pałki, gaz, jak może 200 osób robić co chce, Panie Prezesie starośćPana dopadła???
Maria B\\305\\202aszczyk2019.03.8 22:05
Kochana Frondo, ale gdzie jest najważniejsza wiadomość dnia??? Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas ostatniego finału zebrała 175 milionów złotych!!! To 50 milionów więcej niż rok wcześniej. A to wszystko - między innymi Wasza zasługa! To szczucie i kłamstwa naprawdę działają. Radujmy się! 175 milionów na wyposażenie szpitali!
Grizzly2019.03.8 22:08
Nie, nie 175, odlicz zarobek OŚPrzemocy!
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.8 22:18
,,Grizzli " , ,, Grizzli " ... Musisz poczekać na odpowiedz , bo jak widać , pani Maria ,,zabalowała " w dniu ich Święta .Dowód ? A proszę . Tu o manifie kobiet z Ona o Jurku ....
anonim2019.03.8 23:43
No bo nie było o Jurku nigdzie. To nie chciałam, żeby czytelnicy Frondy byli niedoinformowani.
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.9 11:09
A cio to ? Nowa rzeczniczka pana Jurka a nie wie ,że to On ,,dytyguje " Orkiestrą za niezłą ,,pensyjkę ?
zenio2019.03.9 13:53
"Cio to"? Cofnąłeś się w rozwoju?
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.9 22:42
Może się i cofnąłem a może nie . Chciałem tylko pokazać że nawet dziecko wie kto sie dzieli kasą z ,,koncertów OŚP . Chociaż .... Dzieci zbierają pod kościołami to mogą nie wiedzieć,Panie ,,zenio"
anonim2019.03.8 23:44
Otóż jest to wielokrotnie obalone kłamstwo - tyle, ile sie zbiera, tyle jest wydawane na sprzęt.
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.9 11:15
Taaaaak ? A ten jacht to kupił z emerytury starego portfela ? O reszcie majątku nie wspomnę Bo jak sam pokazał w jakimś programie , kasę trzyma w puszkach po piwie .
anonim2019.03.9 12:37
Kupił za co kupił. Rozumiem, że pan nie jest w stanie pojąć, jak to działa - że po pierwsze Fundacja ma różne dochody, te z Finału w całości są przeznaczane na realizację celów (w tym wypadku - 175 mln), a inne - z jednego procenta, wpłat w innym terminie, odsetek od tych zebranych pieniędzy itd - mogą byc przeznaczane na inne cele. Rozumiem, że Jurek Owsiak powinien zdychać z głodu. Nic nie wiem o żadnym jachcie, ale o ile mi wiadomo zarobki Jurka Owsiaka są jawne. W zeszłym roku podał zarobki z 2017 - była to oszałamiająca suma 9 tys. miesięcznie plus telefon służbowy oraz auto. No więc na ile wycenia pan tę pracę? Bo chyba nie ma wątpliwości, że człowiek ten naprawdę ciężko pracuje, a owocem tej pracy są uratowane życia?
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.9 22:47
Oj tak tak ...Cięzko . O jak ciężko .Zwlascza kiedy liczy zyski w słoikach .
ZERR02019.03.8 22:16
Radujmy się! Rząd obetnie środki NFZ i przeniesie je na MSW! 100 milionów dla Policji na lepsze pały i mocniejszy gaz! Widziałem na ulicy gaz Gaz gaz, gaz na ulicach Na ulicach Babilonu gaz Gaz gaz, gaz na ulicach Uważaj, na ulicy gaz Gaz gaz, gaz na ulicach
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.8 22:28
Coś ci się pokićkało ,,Zerro" . Można wszystko na PiS zwalić , Wszystko , wy to robicie z talentem . Ale gaz przypisywać PiS -owi , to juz graniczy z głupotą Noooo , Chyba ,że to bicie i strzelanie z broni gładkolufowej przez 2015 przypiszesz PiS-owi .
ZERR02019.03.8 22:35
Nie zauażyłem aby piss skasował Ustawę 1066 albo demontował urządzenia do rozpędzania demonstracji z warszawskich placów, ulic i skrzyżowań. Jak były tak nadal są.
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.8 23:03
Zerowa to argumentacja , panie /i ,,Zerro". W rodzaju : a na księzycu murzynów Polacy biją i strzelaja z ustawy 1066 ." I jeszcze w Warszawie . Noooo ... Chyba ,że Pan myśli o jej dwu Prezydentach .A a a a a ..To przepraszam .
s\305\202owiczek pozna\305\204ski2019.03.9 10:16
No brawo :) Wiesz o czym mówię. Rozumiem że to coś z treścią (bo przecież dostępu nie masz) ... ale nie będziemy o tym dyskutować publicznie. W każdym razie szacun :) Jakbyś szukał roboty to pisz ;)
zdumiony lewacką głupotą2019.03.8 22:17
Ale ty musisz być żenująco głupia. Jak to lewakom łatwo można zrobić gó.o z tak małego móżdżku. I nie o te 50 milionów mi chodzi
anonim2019.03.9 0:15
Ja też życzę Ci miłego weekendu. I zdrówka dla dzieciaków - to im się ten głupi lewacki sprzęt nie przyda.
andrzejhahn32019.03.9 0:37
ty na bank jestes ciemnym zacofanym katolickim sekciarzem
Piotr Nowak2019.03.8 22:21
Jest konto jest dobrze. Nie będą się tchórzliwi frajerzy pod Ciebie podszywać. :)
Les\\305\\202aw2019.03.8 23:17
Super za rok na próbę proponuję taką akcję odklejanie serduszek ze sprzętów nie zakupionych przez WOŚP..posłuchamy szcucia i wycia..
anonim2019.03.9 9:49
Super inicjatywa,popieram. Wycie lewaków, bezcenne...
Jack Em2019.03.8 23:21
No to Owsiak i rodzina będą zadowoleni ... ze słoika ... ha ha ha :-)
Dariusz2019.03.9 11:06
175 milionów na wyposażenie szpitali ! Nie wierzę,że może Pani być tak naiwna,żeby nie powiedzieć,za przeproszeniem ,głupia.
anonim2019.03.9 12:31
Tak naiwna i głupia? No cóż, tak się składa, że pracowałam w szpitalu dziecięcym. Sprzęt od WOŚP był najwyższej klasy i naprawdę ratował życie i zdrowie dzieci... Nie wierzę, że można być tak podłym i ratowanie dzieci uważać za coś niewłaściwego.
ZERR02019.03.9 15:24
Głupia nie, to nie jest kwestia inteligencji. Naiwna - zdecydowanie tak. Nie wiem dlaczego niemal nikt nie zauważa, że cała ta WOSP to opracowany u schyłku PRL przez rządowych cybernetyków projekt formatowania społeczeństwa w kierunku 'człowieka bez właściwości'. Identyczny nieomal program miała III rzesza, pod nazwą Pomocy Zimowej. Oczywiście był on o kilkadziesiąt lat pracy cybernetyków bardziej prymitywny. Tanio was kupują, i to jeszcze za wasze własne datki.
anonim2019.03.9 21:52
Serio? Życie dzieci to taniocha? No cóż,każdy może życie swoich lub cudzych dzieci wycenić wg własnego uznania. Ja się cieszę, gdy można uratować ich więcej.
Grizzly2019.03.8 21:49
Z takimi wygłupami to na Plac Dzierżyńskiego!
tomasz2019.03.10 7:34
Grizzly proponuję zebrać te panie i zapakować i wysłać na Syberię . Wtedy byłaby to prawdziwa szkoła życia tam jest prawdziwa mroźna zima. Dostałyby prawdziwą szkołę życia i wybiliby sobie strajki raz na zawsze.