06.07.17, 17:25Fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Szczerski: Trump pokazał polskie wartości jako wzór dla Europy

Jak stwierdził szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski, dzisiejsze wystąpienie Donalda Trumpa na Placu Krasińskich w Warszawie stanowiło manifest konserwatywnego odrodzenia Zachodu.

Szczerski ocenił pozytywnię wizytę prezydenta USA, wskazując, że przyczyniła się ona do wzrostu pozycji międzynarodowej naszego kraju.

"Proszę zwrócić uwagę na to, co podkreślał prezydent Donald Trump - to nasze, polskie wartości i zasady mają być odpowiedzią na współczesne problemy - to daje nam prestiżową pozycję w relacjach międzynarodowych" - stwierdził Szczerski.

Prezydencki minister podkreślił, że w przemówieniu Trumpa padły ważne deklaracje dotyczące bezpieczeństwa Polski. Co więcej, ze słów prezydenta USA wynika, że Polska ma być ważnym partnerem Stanów Zjednoczonych w odbudowie cywilizacyjnej zachodniego świata.

"Nasz kontynent może przetrwać tylko wtedy, gdy będzie oparty o wartości: Boga, rodzinę, wolność, tradycję… To język i myślenie, którymi wielu w Europie gardzi, a dziś w Warszawie zostału niezwykle docenione i pokazane jako wzorzec" - powiedział Szczerski.

emde/wpolityce.pl