04.05.21, 17:49Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Szef klubu Lewicy obiecuje: Nie będziemy bawić się w totalną opozycję

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski złożył dziś w czasie briefingu w Sejmie jasną deklarację. Zapewnił, że „Lewica nie będzie nigdy bawiła się w totalną”.

Sejm zajął się dziś projektem ustawy ratyfikującej decyzję o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. Jest to warunek realizacji budżetu i unijnego Funduszu Odbudowy, a więc również możliwości skorzystania przez Polskę z ogromnych środków przeznaczonych na pokonanie kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Na złość Prawu i Sprawiedliwości za projektem nie zagłosuje najpewniej Koalicja Obywatelska. Polska Agencja Prasowa poinformowała nieoficjalnie, że klub KO wstrzyma się od głosu. W przeciwieństwie do ugrupowania Borysa Budki do negocjacji z rządem ws. Krajowego Planu Odbudowy przystąpiła Lewica, która zapowiada poparcie Funduszu Odbudowy.

- „W takich chwilach jak dzisiaj, odpowiedzialności za Europę i za Polskę, lewica mówi „tak” dla Funduszu Odbudowy, „tak” dla odpowiedzialności za państwo. Lewica mówi „tak” dla setek miliardów euro, które rozbudują polską gospodarkę”

- mówił na dzisiejszym briefingu w Sejmie szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

- „Kilka dni temu rozpoczęliśmy rozmowę na temat przyszłości tych pieniędzy, bo na opozycji cały czas panowała awantura. Lewica nie będzie nigdy bawiła się w totalną opozycję. Przyszliśmy do parlamentu, żeby godnie bronić interesów lewicy i obywateli, którzy na lewicę głosowali. To głosowanie uświadomiło nas, że nie chodzi o prawicę czy lewicę. Uświadomiło nas w przekonaniu, że stoimy tutaj, aby powiedzieć „tak” wszystkim Polkom i Polakom. Z prawa i z lewa, z centrum i tych, którzy nie chodzą na głosowanie, bo Lewica zawsze, w trudnych chwilach staje po stronie wartości”

- zapewnił.

kak/niezależna.pl, 300polityka.pl

Komentarze

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:23
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Laki2021.05.5 7:57
Bolszewicy połączyli się z lewakami.
man.of.Stagira2021.05.4 18:29
Bądźmy poważni. Od tego czy rządzi Prawo i Sprawiedliwość zależą losy wielu spraw w naszym kraju. Weźmy na przykład taką partię jak Konfederacja // Następnego dnia po utracie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość rządzący Polską od 30 z górą lat układ rozpocznie proces eliminacji wszystkich ośrodków oporu społecznego. Na pierwszy rzut pójdą wszystkie media w kraju z Internetem włącznie gdzie już niepodzielnie zapanuje niejaki Zuckerberg (czy jak mu tam). // Na drugi rzut pójdą gracze polityczni DO LIKWIDACJI. Rozpocznie się publiczny lincz a później sądowo-ustawkowa operacja delegalizacji partii Konfederacja, jej publiczna delegitymizacja. Rabini z Konfederacji którzy dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 staną przed dylematem; kontynuować polowanie na PiS (już pod rządami SROKO) czy dać się zlikwidować? Otóż kto głosuje na Konfederację musi mieć świadomość, że może ona funkcjonować jako suwerenny podmiot polityczny JEDYNIE dlatego, że rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość a ona ma je na swoim celowniku.// Z chwilą gdy to stanie się PROGRAMEM rządzącej nowej elity SROKO dla Konfederacji historia szansy w polskim życiu politycznym zakończy się. Co wtedy wybiorą Rabini z Konfederacji; lincz i likwidację czy przyłączenie się do "nowych elit"? // Nie wiem jak Wy ale ja nie mam co do ich przyszłej decyzji żadnej wątpliwości // Konfederacja-PO...jedno ZŁO. 2021.02.27 16:50
Anonim2021.05.4 17:51
A to lewak i ubek pierd.olony, z komuchom się sprzedał.