02.05.19, 10:00screenshot Youtube - MON

Szef MON: Wczorajszy szczyt to dowód silnej i rosnącej pozycji Polski!

- Wczorajszy szczyt i podpisanie Deklaracji Warszawskiej to dowód silnej i rosnącej pozycji Polski w ramach UE - stwierdził na antenie Jedynki minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Uczestnicy szczytu Together for Europe - High Level Summit podpisali Deklarację Warszawską dotyczącą Ponownego Zjednoczenia Europy. Przywódcy krajów, które w ciągu ostatnich 15 lat weszły do UE, napisali w niej, że rządy wszystkich państw członkowskich muszą uczestniczyć w procesie decyzyjnym w Unii na takiej samej zasadzie, w duchu lojalnej współpracy i jedności.

- Deklaracja Warszawska przyjęta wczoraj stanowi o wspólnej deklaracji programowej i przyszłości Unii Europejskiej. Za czasów poprzednich rządów rola Polski polegała na "potakiwaniu". Dziś rola Polski jest rolą podmiotową, która wskazuje, że w ramach UE możemy bardzo wiele dla Polski i całej Europy osiągnąć - stwierdził Mariusz Błaszczak.

Szef MON dodał, że "Grzegorz Schetyna i cała Koalicja Europejska nie ma pomysłu programowego, dlatego tylko atakuje i wymyśla nieprawdziwie historię, jak ta o polexicie. Chcą w ten sposób przykryć swoją niekompetencję". - To jest niezwykle istotne, żeby pokazać , że pozycja i siła Polski rośnie, a opozycja mówiła, że jestesmy izolowani - powiedział Mariusz Błaszczak.

dam/Polskieradio24.pl

Komentarze

kamil 2019.05.3 0:46
No rośniemy , JAK BABCE PLACEK NA GRABIACH ,
Angelus2019.05.2 13:43
Rzeczywiście największe osobistości Europy do nas przyjechały. z Włoch, Niemiec, Francji, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Belgii, Austrii no i dokąd jeszcze mogą z Wielkiej Brytanii. Brawo! Wspaniały sukces.
Fan kabaretu2019.05.2 11:28
Mariusz to największy żartowniś w tej ekipie :D Zbieżność imion z Kałamagą raczej nieprzypadkowa.
Cogito ergo sum2019.05.2 11:21
To nie Polska jest izolowana zgodnie życzeniem opozycji ale opozycja izoluje się od rzeczywistości i przypomina ekskluzywny dom wariatów