Jak dowiadujemy się z RMF FM Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym kontrolę w związku z aferą dotyczącą szczepienia poza kolejnością celebrytów. NFZ – jak podaje stacja – jest już w posiadaniu pełnej listy osób publicznych zaszczepionych poza kolejnością. Kontrola ma potrwać do końca tygodnia.

Kto znalazł się na liście osób zaszczepionych niezgodnie z przepisami? To kilkadziesiąt nazwisk, w tym biznesmeni i przedsiębiorcy z Warszawy oraz jej okolic - czytamy w publikacji NFZ.

Władze WUM wysłały nam pismo, w którym poinformowano o możliwości zaszczepienia się na COVID-19. Stwierdzono, że uczelnia dysponuje tysiącem dawek szczepionki. W piśmie była też mowa, żeby zapraszać znajomych i kolegów – czytamy na portalu TVP Info, który cytuje rozmowę z medykiem pracującym na WUM.

Jak dodaje medyk, odwołana prezes Centrum Medycznego WUM „od dawna w środowisku słynęła z uczestnictwa i organizacji licznych spotkań towarzysko-celebryckich”.

Już dzisiaj wiadomo, że na WUM zaszczepionych zostało co najmniej 20 osób znanych z życia publicznego. .Należą do nich celebryci, osoby związane m.in. z TVN. Wszyscy oni – jak wykazała kontrola NFZ – zostali wpisani na listę szczepień jako "personel medyczny" szpitala. 

 

mp/rmf24.pl