30.04.20, 13:24Łukasz Szumowski, minister Zdrowia/YT/KRM

Szumowski: Otwarcie przedszkoli i żłobków to zalecenie, nie obowiązek. Najważniejsze bezpieczeństwo i zdrowie

Rząd powoli wprowadza złagodzenia dotyczące obostrzeń życia publicznego, jakie zostały spowodowane epidemią koronawirusa w naszym kraju. Należy do nich możliwość otwierania przedszkoli i żłobków.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział dzisiaj:

- Czym innym jest umożliwienie opieki nad dziećmi, a zupełnie czym innym jest uruchomienie szkół w całej Polsce

Wiele samorządów wypowiedziało się krytycznie do tego zalecenia. Jak jednak warto zauważyć jest to zalecenie, ale nie obowiązek, co też skomentował minister zdrowia:

- Podkreślam już kolejny raz - to nie jest w pełni uruchomienie działania przedszkoli i żłobków - to jest umożliwienie pozostawienia dziecka małego pod opieka.

Minister podkreślił też:

- Niektóre osoby muszą wrócić do pracy lub pracować dalej. Zapewnienie opieki dla dzieci tych osób jest niezbędne. Chcemy w tej chwili uruchomić miejsca opieki nad dziećmi, ale nie jest to obowiązkowe

Oraz zapewnił:

- Musimy zrobić to w maksymalnej możliwej trosce o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia dzieci i pracowników. Konieczne jest wietrzenie sal, dezynfekowanie powierzchni i wszystkich miejsc zabaw i zabawek dostępnych dla dziecimp/kprm/twitter

Komentarze

Hilda2020.05.1 10:52
żałosny facet , zamiast maseczek teraz wiadra na głowę , Beny Hilla przewyższyłeś w głupocie. Wory se wyprasuj bo straszysz dzieci i załóż namordnik, jak nam to wszystkim nakazałeś, egoisto.
anonim2020.04.30 15:42
I bardzo dobrze, niech Trzaskowski sam radzi sobie z niezadowoleniem rodziców!
OFICJALNY KOMUNIKAT AGENCJI TASS!!!2020.04.30 14:21
𝐏𝐨𝐥𝐨𝐧𝐢𝐚𝐍𝐈𝐄𝐦𝐚𝐖𝐲𝐛𝐨𝐫𝐮 - 𝐊𝐎𝐋𝐄𝐉𝐍𝐘 𝐒𝐊𝐀𝐍𝐃𝐀𝐋 𝐏𝐑𝐄𝐙𝐄𝐒𝐀! 𝐏𝐨𝐥𝐨𝐧𝐢𝐚𝐍𝐈𝐄𝐦𝐚𝐖𝐲𝐛𝐨𝐫𝐮 - 𝐏𝐎𝐋𝐎𝐍𝐈𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐄𝐂𝐊𝐀 𝐏𝐑𝐎𝐓𝐄𝐒𝐓𝐔𝐉𝐄!
#PoloniaNIEmaWyboru2020.04.30 14:02
Protestujemy! My, Polacy mieszkający poza granicami Polski, protestujemy przeciwko odbieraniu nam konstytucyjnie zagwarantowanego prawa głosu w wyborach prezydenckich 10 maja 2020 roku. Globalna pandemia wirusa SARS-CoV-2, potocznie nazywanego koronawirusem, sprawiła, że wiele krajów na całym świecie ogłosiło stany nadzwyczajne i wymogło na swoich obywatelach pozostanie w domu. Zakaz ten dotyczy również wszystkich innych osób przebywających w danym kraju, w tym Polonii, co uniemożliwia nam udział w wyborach, bez łamania lokalnych przepisów i narażania się, nie tylko na zakażenie niebezpiecznym wirusem, ale również na dotkliwe kary finansowe. Wielu Polaków, z uwagi na zawieszenie połączeń lądowych, lotniczych i wodnych pomiędzy krajami i w obszarach poszczególnych państw, nie ma fizycznej możliwości dotarcia do lokali wyborczych. Rząd RP w żaden sposób nie zapewnił nam, Polakom przebywającym poza granicami kraju, możliwości spełnienia naszego konstytucyjnego prawa. Liczba komitetów wyborczych na obczyźnie jest o wiele niższa, niż w poprzednich latach, mimo że nie zmniejszyła się w tym czasie liczba polskich emigrantów. Niejednokrotnie oznacza to, że osoba pragnąca zagłosować musi pokonać setki kilometrów, żeby dostać się do lokalu wyborczego. Wiąże się to przede wszystkim z narażeniem zdrowia i życia, a także dodatkowymi kosztami i czasem. Ponadto przekraczanie granic między regionami i miastami, jest obecnie w wielu krajach zabronione, bądź poważnie utrudnione. W związku z wprowadzonymi stanami nadzwyczajnymi, obywatele RP chcący zagłosować w krajach, w których przebywają, nie mając oficjalnego wsparcia ze strony Rządu RP, ambasad oraz jednostek konsularnych, mogliby być narażeni na łamanie lokalnego prawa i wysokie kary. Nie zgadzamy się na pozbawianie nas, Polaków na emigracji, naszych praw, które gwarantuje nam Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego protestujemy. #PoloniaNIEmaWyboru”
anonim2020.04.30 13:55
Bezpieczeństwo i zdrowie najważniejsze? A B O R C JA I I N V I T R O ! Jak dziecko jest chore to je zabijacie. Przy In Vitro na masową skalę mordujecie ludzi na początkowym etapie.
Mirror2020.04.30 13:51
Ten rząd wykazał słabe punkty pandemii na wielu płaszczyznach
ja2020.04.30 14:52
Strach pomyśleć co by było gdyby dziś był rząd PO-SLD
anonim2020.04.30 13:46
Ta pandemia dobitnie pokazała nieudolność rządu na wielu płaszczyznach.
IPN BU 0604/854 - zajrzyj tu, to kapuś2020.04.30 13:41
Menda obrzezana 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 gudłaj 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐤𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐮𝐜𝐡𝐚 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), skąd u niego takie zboczenie? 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 wyniósł z domu tzw. kompleks mamuśki która podglądał i się onanizował, potem robił to z siostrą - podglądał i "trzepał". Ostatecznie zakosztował dowdoopnego stosunku i smaku spermy. - "Ja słysząc lub widząc Kaczyńskiego myślę c h u j ..." - marzenia 𝐋𝐞𝐜𝐡𝐚 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤. Oto kim jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - prawdziwa 𝐤𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐮𝐜𝐡𝐚.
katolicka kretynizacja polski 2020.04.30 13:34
Jeszcze przed chwilą podczas spaceru musiałem utrzymywać odstęp dwa metry od żony czy nie mogłem iść do lasu bo było to dla mnie śmiertelnie niebezpieczne pod groźbą kary wyższej niż kilka średnich wypłat. Obecnie mam nosić maseczkę w trosce o spłaszczenie krzywej zachorowań i jednocześnie przytulać dziecko, które spędzając wiele godzin w placówce – może przynieść do domu wirusy ze 100-200 innych domów ? Zapomniałem - niebawem wybory i trzeba ludzi mamić że już jest wszystko w porządku...
wicek2020.04.30 13:50
Nikt nie każe Ci oddawać dziecka do przedszkola. Możesz je trzymać w domu.