12.11.19, 11:15

Szwecja: W wyborach wystartuje... islamistyczna partia

Nowo utworzona partia islamistyczna polityka tureckiego pochodzenia, Mikaila Yüksela, dostała pozwolenie na udział w następnych wyborach parlamentarnych w Szwecji. O sprawie informuje portal Euroislam.pl.

Yüksel został ponad rok temu wyrzucony z Partii Centrowej (Centerpartiet), gdy ujawniono, że próbował utworzyć w Szwecji oddział ultranacjonalistycznej, faszystowskiej organizacji ”Szare Wilki”. W sierpniu stało się jasne, że Yüksel zamiast oddziału „Szarych Wilków” utworzył własną partię islamistyczną pod nazwą Nyans i będzie próbował dostać się do szwedzkiego Riksdagu.

Na swoim profilu na Facebooku Mikail Yüksel z radością poinformował, że partia Nyans jest teraz formalnie zarejestrowana przez komisję wyborczą i może prowadzić kampanię na terenie całego kraju.

Docelowym elektoratem nowej formacji mają być przed wszystkim islamscy imigranci w Szwecji, a jej lider twierdzi, że jego partia będzie zwalczać „islamofobię i wrogość wobec obcych”, którymi jakoby przesiąknięte jest szwedzkie społeczeństwo. Inną ważną sprawą ma być rozwiązanie problemu braku mieszkań i złych warunków bytowych imigrantów.

Wszystkie te cele miałyby być sfinansowane poprzez zwiększenie wydatków państwa na różne przedsięwzięcia integracyjne.

bsw/euroislam.pl

Komentarze

Dell2019.11.29 21:42
Do "Bez żadnego trybu" Nie dziwi mnie to co piszesz, bo jak tu trybić bez żadnego trybu?
zmiecz2019.11.12 21:31
Tak dla banderowcow! Niech zyje PiS!
skuter2019.11.12 16:04
Nie dla islamu Niech żyje PIS
skuter2019.11.12 16:00
Niech islam wygra w szwecji i niech się potem szwecjia z......a na żatko Powodzenia z islamem a tak fajnie mogliście mieć z religią chrześcijańską nie chcieliście to kłaniajcie się allachowi
anonim2019.11.12 13:17
Za około 5-7 lat Szwecja zamieni się w KALIFAT . Rodowici Szwedzi będą na posyłki dla muzułmanów i będą się ich pytali czy mogą wyjść na ulicę po za kupy. A Ci Szwedzi którzy nie przejdą na Islam będą srogo karani przez Muzułmanów. Tak się kończą rządy socjalistów i liberałów.
bogdanus2019.11.12 12:24
Za parę lat islamiści przejmą władzę w Szwecji i będę się śmiał, smucił z głupoty szwedów.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.12 12:26
... piękny sen wyznawcy katotalibanu... a zobaczysz go jak świnia niebo
prosta matematyka2019.11.12 13:13
Statystyka panie statystyka sie klania, we Francji muzulmanie maja wspolczynnik urodzen 4.x, biali Francuzi 1.6. Muzulmanie robia 3 pokolenia w czasnie naszych 2-ch. Biorac tylko te dane pod uwage, wynika za za max 30 lat we Francji wygra wybory partia ktora bedzie reprezentowac najliczniejsza grupe spoleczna czyli muzulmanow. Wiec jednak swinia zobaczy niebo.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.12 14:19
Jednak nie zobaczy, bo najpierw świnia musi się nauczyć liczyć i wyciągać wnioski z danych demograficznych. Nie wspominając już, że "parę lat" to nie "30". Muzułmanie są na tyle małą mniejszością, że mają bardzo małe szanse kiedykolwiek zdominować populację Francuzów. Nie wspominając o tym, że oczywiście wbrew bajaniom katolstwa nie każdy muzułmanin = dzihadysta pragnący ustanowić szariat. Muzułmanie to też np. geje oraz hetero muzułmanie nie mające z LGBT najmniejszego problemu. Oni też się rozmnażają :)
Maria Blaszczyk2019.11.12 16:36
Tylko że te wskaźniki pochodzą z Narodowego Instytutu danych z tyłka. Otóż większość dzietność obserwuje się tylko u muzułmanów w pierwszym pokoleniu, potem ona znaczniie spada, średnio więc wynosi nie żadne 4, tylko 2... Do tego Francuzki mają wyższą dzietność od przeciętnej europejskiej, którą podajesz. Do tego we Francji jest demokracja, wraz pluralizmem. Partii muzułmańskich jest tam kilka. Wśród nich lewicowe - prodemokratyczne i laickie. Obecnie muzułmanów jest blisko 9%, a żadna partia muzułmańska nie zbliża się nawet do tego poziomu poparcia. Obecnie największa z nich, UDMF, prodemokratyczna i antyszariatowa, nie bierze nawet udziału w wyborach centralnych...
Hanys672019.11.12 12:05
A że w Szwecji tzw. "uchodźcy juz stanowią poważny odsetek społeczeństwa, to należy się spodziewać że zdobędą sporo mandatów. +++ W sumie to "nie ma tego złego..." bo wtedy cała Europa zobaczy jak bedzie wyglądać Szwecja współrządzona przez zwolenników szariatu i podrzynania gardeł.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.12 12:25
To mówi typ spod ciemnej gwiazdy, który najchętniej wprowadziłby katotaliban jako piękną alternatywę wobec szariatu. A tak poza tym to strachy na lachy jak zwykle. Mniejszość muzułmańska nie ma w Szwecji większego znaczenia. Zresztą większość muzułmanów w krajach zachodniej Europy to żadni radykaliści.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.12 15:43
I jeszcze chciałem dodać że cierpię na zaburzenia psychiczne, chroniczną biegunkę, co przyznam szczerze, nie powinno chyba nikogo dziwić:((
Dortmunder2019.11.12 22:15
Ty jestes gejem? Wsadzales facetowi do odbytu? Tak nisko upadles? Ludzie w jaki swiecie ja zyje?
nikt2019.11.12 12:03
Powoli się zaczyna . Niedługo obejmie to inne kraje Europy Zachodniej . Polska też pragnie do takich krajów należeć ? Mnie to już dotyczyć nie będzie a więc mogę pisać swobodnie i obiektywnie . Polska jest krajem narodowościowo słowiańsko- żydowskim . Co jest lepsze dla Słowian : mieć nad sobą bat żydowski ( narodowościowy ) czy islamski ( religijny ) ? Narodowościowo Polacy są już solidnie wymieszani . Czy Islam będzie odtrutką na Żydów ? Nie , gdyż Żydzi ( Chazarzy ) nawet jeśli są Katolikami to w większości są ateistami . Wierzą w swojego boga najwyższego , czyli pieniądz . Islamiści wierzą przede wszystkim w swoją religię , ale w Boga w dużym stopniu też . Islam zmieni narodowe tradycje i kulturę . Żydzi się jako tako dostosowali do kultury i tradycji rodzimej wprowadzając własne , pasujące do ich natury elementy . Świat zmienia się radykalnie i dynamicznie . Co jest dobre dla rdzennych mieszkańców polskich ziem ? Ja wolałabym pozbyć się Żydów i nie wpuścić do kraju Islamistów . Ale tak się nie da . Świat jest zglobalizowany . Wielu się burzy przeciw takiemu stanowi rzeczy . Zawierucha ogólnoświatowa jest nieuchronna . Narodowościowa , ideologiczna , kulturowa . Na razie są to małe ogniska , ale będą coraz większe i będzie ich dużo . I co dalej ? A mnie to tak naprawdę zwisa . Ja mam swój mały światek , który mi absolutnie wystarczy do szczęścia . I mam wiarę w Boga . On zawsze wskaże mi drogę gdy dożyję tego co przyniesie przyszłość .
Bez żadnego trybu2019.11.12 11:53
Ugrupowania religijne zawsze działają na szkodę państwa. Islamiści są konkurencją dla katolików, dlatego się wzajemnie zwalczają. Jedni i drudzy chcą ograniczenia praw obywatelskich (np.zmuszanie kobiet do umierania, ograniczemia w dostępie do medykamentów, penalizacja homoseksualistów itd.) dlatego rządzący polską biskupi tak obawiają się tej konkurencji. A jedno i drugie jest tak samo złe dla Polski.
psychiatra 2019.11.12 16:03
przyjmuję całą dobę
Dell2019.11.29 21:00
To się świetnie składa. Ale, proszę nie, czekaj aż się zjawi. Pojedź do niego.
Dariusz2019.11.12 16:24
Co za wnikliwa analiza.Powalająca błyskotliwość umysłu.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.12 11:28
To oznacza zdrową demokrację, życzymy wyznawcom Allaha godnej reprezentacji.
R.2019.11.12 15:41
Masz coś z głową!
Dariusz2019.11.12 16:21
Panie szatan(pisane z małej litery) co za tolerancja i poszanowanie wartości.Pogratulować.W stosunku do chrześcijan też żywi Pan tak ciepłe uczucia,czy to wykracza poza Pana tolerancję?
Waarnemer2019.11.12 18:07
Ale przecież Szatan popiera własnych wyznawców, a nie Chrześcijan - wyznawców prawdziwego i żywego Boga.