20.05.20, 11:57

Szwecja: Zabijanie seniorów zarażonych koronawirusem

Według szwedzkiego dziennika Dagens Nyheter, wielu seniorom w domach opieki zamiast leczenia Covid-19 podawana jest morfina, która hamuje oddychanie.

Zdaniem profesora geriatrii Yngve Gustafsona takie działania to aktywna eutanazja. Wskazał on bowiem, że podstawowe leczenie w przypadku Covid-19 powinno polegać na stosowaniu kroplówek z substancjami odżywczymi, podawaniu leków przeciwzakrzepowych, tlenu oraz antybiotyków w celu eliminacji wtórnego bakteryjnego zapalenia płuc.

Gustafson dodał także, że odsetek starszych osób leczonych przy pomocy respiratorów jest niższy i to pomimo tego, że osoby te są najbardziej narażone na śmierć w wyniku zakażenia koronawirusem.

Opinię Gustafsona potwierdził na łamach Dagens Nyheter pragnący pozostać anonimowym lekarz i naukowiec ze Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska w Sztokholmie. Jego zdaniem "paliatywny koktajl" ze środkiem uspokajającym i przeciwbólowym jest stosowany w większej skali u pacjentów z Covid-19 w szpitalach oraz domach opieki.

"Dagens Nyheter" podaje przykład m.in. 81-letniego Jana Anderssona, który został zakażony koronawirusem w domu opieki w Maersta pod Sztokholmem pod koniec marca. Jak relacjonuje jego syn Thomas Andersson bez zgody pacjenta oraz bez poinformowania rodziny lekarz przez telefon zlecił pielęgniarce zastosować opiekę paliatywną z morfiną. Gdy na początku kwietnia dowiedział się o tym Thomas Andersson, podjął interwencję i zażądał, aby podano ojcu kroplówkę oraz leki zamiast morfiny. Jan Andersson szybko wyzdrowiał i wraz z synem zapozował do zdjęcia, które opublikowała gazeta.

Ponadto premier Szwecji Stefan Löfven przyznał w wywiadzie dla dziennika Sydsvenskan, że Szwecji nie udało się obronić osób starszych przed pandemią.

Przeprosił również, że pandemia koronawirusa dostała się do domów starców.

g/niezalezna, vg.no

Komentarze

sylwe2020.05.21 3:22
Szwecja, wolność ,demokracja ,tolerancja, dla kogo, dla innokolorowych ,których sprowadzili ?
Ciekawy2020.05.20 22:41
Jedna z teorii spiskowych mówi, że wirus został zmodyfikowany tak, aby uśmiercać głównie starszych ludzi. Po to, aby fundusze emerytalne nie musiały im płacić emerytur. A czy to nie za pieniądze amerykańskich funduszy emerytalnych nie zostały zbudowane Chiny?
Gerarg2020.05.20 20:47
Nie tylko Szwecja. W całej Europie zachodniej stosuje się to samo. Starzy mają przymusową eutanazję. Rządy tych krajów na tym zarabiają. W ten sposób pozbywają się starych ludzi i wcale nie kryją, że coronavirus to najlepsza okazja, wręcz zbawienie na pozbycie się starszych. Nie trzeba już wypłacać emerytur, firmy ubezpieczeniowe nie muszą dziadkom dopłacać do leków, płacić szpitalom za leczenie. Po zmarłej osobie zostaje mieszkanie lub dom, które za darmo otrzymują muzułmańscy emigranci, etc, etc. Przecież to czysty zysk dla państwa... W Holandii i Belgii brakuje łóżek na oddziałach intensywnej terapii, zatem intensywna terapia jest dla osób do 70 lat. Od 70 lat ludzie są skazani urzędowo na śmierć. Lekarze otwracie pytają chorych staruszków gdzie chcą „chorować”, we własnym domu czy w domu opieki. I tak odsyłają ich ze szpitali. Ci ludzie zostają natychmiast całkowicie odizolowani od rodziny, nie wolno im się nawt pożegnać z najbiższymi. Dziadkowie otrzymują najpierw jeden zastrzyk usypiający i drugi ten właściwy zabijający. Spokojnie umierają we śnie... I nikt nie krzyczy, nie protestuje. Zaden lekarz nie ma wyrzutów sumienia. Oficjalny przekaz rządowy wszystkich ministrów zdrowia jest taki; naturalna śmierć na coronavirus jest „zbyt bolesna dla staruszków, w ten sposób oszczędza się im cierpienie”. A ciemny lud bierze tę bajeczkę jako akt miłosierdzia rządów dla seniorów...
jokR2020.05.20 23:03
zamiast wymyślać teorie, zobacz statystyki, w jakich krajach dziadki żyją dłużej a w jakich krócej- na końcu Litwa, Łotwa Rumunia, Węgry i Polska a w czubie Szwecja, Włochy i Hiszpania
Glaudiusman2020.05.20 19:48
Widzimy jak upadłe moralnie są wszystkie państwa post-protestanckie. Po prostu kompletne szambo i dno. Kompletnie nie szanuje się życia ludzkiego. Zabijanie bezbronnych od nienarodzonych, do chorych i starców jest tam normą. Nie można mieć żadnego szacunku dla tych plugawych i zbrodniczych państw. Bo jak kto nie szanuje życia ludzkiego, to niczego nie będzie szanował, a rządy takich typów to kompletna tyrania.
Andrus2020.08.6 16:10
Ale bzdury.W krajach protestanckich duzo wiecej chumanizmu niz w katolickich.
Obywatel2020.05.20 19:23
Chyba o to chdzilo. Moze nie tylko w Szwecji?Jak to nazwac,kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc, trzeba czekac 4 miesiace. Czy to nie jest eutanazja? Do dermatologa -3 miesiace. Do diabetoliga 2 miesiace. Moze doczekam i nie umre.
Seks pokazy randki2020.05.20 19:02
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
a gdzie zasady ? 2020.05.20 17:57
Jeśli tak rzeczywiście jest, to Szwecja stworzyła precedens. Bo jeżeli można poddawać bezkarnie eutanazji określoną grupę ludzi, w tym przypadku osoby w podeszłym wieku, to hipotetycznie, co stoi na przeszkodzie, żeby władze innych krajów wprowadziły legalne uśmiercanie innych grup społecznych, typu: mniejszości seksualne, przeciwnicy polityczni, osoby chore i niepełnosprawne, itp. Osobiście jestem przeciwny jakiejkolwiek formie eutanazji, dla kogokolwiek. To przecież już było, to faszyzm i ludobójstwo.
heinrich2020.05.20 16:14
Bogu wiara a nie kłamcom. Media kłamią w dzień i w nocy , ciągle kłamią.
PiS to masoneria2020.05.20 16:12
Najwięksi czerwoni faszyści rzekomo walczą dzisiaj z jakimś wymyslonym przez siebie faszyzmem ... https://www.youtube.com/watch?v=2OjBqwTFdHM
Asss2020.05.20 14:12
Długość życia mężczyzn: Szwecja: 80,6 Polska: 73,9 Zróbmy wszystko,m by Polacy umierając 7 lat przed Szwedami, czuli chociaż satysfakcję
sct2020.05.20 14:02
Lewacko-faszystowski narodek Ot, cała Szwecja.
Iga2020.05.20 20:22
sct, Tak! Przecież Szwecja, to w większości już czarny kraj! Czytałam, że oni boją się sami wychodzić wieczorem! A Policja, to boi się zapuszczać w ich regiony! Ot, obecna Szwecja! Wolę swoją biedniejszą i spokojniejszą Polskę !
Maria Blaszczyk2020.05.20 23:35
A ja czytałam o hobbitach i szczepionkach powodujących autyzm. Napisać da się wszystko. A prawda to zgodność sądu ze stanem faktycznym.
what about penguins?2020.05.20 13:37
W pupie byłeś, gwno widziałeś.
dobre miejsca na wakacje, ale tylko na to2020.05.20 13:16
Znam trochę Szwecje, mieszkałem tam, i nie, nie zbierałem cebuli ani jagod. Byłem na Malmö Universitet, mają w swych archiwach materiały które mnie interesowały. Siłą rzeczy poznałem sporo wykładowców (w tym pań, brzydkich), sporo Absolut-u z nimi wygrzałem. Moja ocena "swensonów" jest oczywiście zdawkowa, to tylko moje obserwacje. - Życie ma sens jak jest się młodym, zdrowym zamożnym. Obcy to obcy, Polak czy Fin dla "swensona" to jeden pies, gorszy od nich. Duńczycy z kolei ich mają w doopie. Rodziców się szybko pozbywają, albo rodzice ich. - Tak bym to podsumował. W czasie kiedy przebywałem w Szwecji, mieli najwyższy odsetek samobójstw, szczególnie pośród mlodziezy. Więc mnie ich postępowanie nie dziwi. Można to nazwać roboczo: self-eugenics
Maria Blaszczyk2020.05.20 16:56
Na tym wykresie mozesz sobie porównać wskaźnik samobójstw dzieci i młodzieży. https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&plugin=1&language=en&pcode=tps00202 Tu widać, jak rośnie w zawrotnym tempie akurat w Polsce: https://images.app.goo.gl/8kYwW8jdt8RY91aY6 A tu we wszystkic grupach wiekowych https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20180716-1?inheritRedirect=true&redirect=%2Feurostat%2F Tak jaby cały czas jesteśmy za Szwecją... A uwaga o "paniach" świadczy wyłącznie o Twoim prostactwie. Nie uwierzysz, ale dla zawodu wykładowcy wygląd nie ma znaczenia.
how is your English, hmm...?2020.05.20 18:28
Brzydota fizyczna jest tylko tym czym jest, niczym innym jak BRZYDOTĄ, pani ładna! I zwykle idzie w parze z brzydotą "duchową". Nigdzie nie sprecyzowałem w którym roku byłem w Szwecji, więc ten wykres, pani ładna, możesz sobie, no wiesz ...
psycho on the hook2020.05.20 22:02
W Szwecji obok Wałcza.
Maria Blaszczyk2020.05.20 23:48
Aha, ale widzisz, epidemia jest teraz. Średniowieczne wskaźniki samobójstw szwedzkich nastolatków nic nam nic nie mówią o współczesnej Szwecji. W przeciwieństwie do tych współczesnych. A moja uroda nie jest Twoją sprawą. Ani nie aplikuję na posadę modelki, ani nawet nie zamiaruję Cię na oczy oglądać - a to działa w obie strony. Podobnie jak mój angielski, nic Ci do niego.
Jan2020.05.21 7:59
Tam gdzie jest pustka duchowa, tam życie staje się bez sensu...proste.
Lupaszko2020.05.20 12:57
LGTB i LEWACTWO i wszystko jasne
Arturo2020.05.20 12:55
obywatele mający więcej niż 60 lat, swoje prawa stopniowo tracą. Nie tylko prawo do godnego życia, ale nawet prawo do egzystencji. Moim zdaniem jest to wynik celowej strategii lewicowych unijnych ideologów, którzy od dekad próbują modelować europejskie społeczeństwo, tak jak wcześniej Stalin, Hitler, Pol Pot i Mao „modelowali” swoich poddanych. To, co się dzieje aktualnie we Włoszech, gdzie tysiące starszych ludzi umierają na koronawirusa, bo ani Unia Europejska, ani ich własne państwo nie chciały zadbać o ich bezpieczeństwo zdrowotne, nie jest niestety niczym nowym w Europie.
JS2020.05.20 12:52
To jest pierwszy punkt planu szatana aby ekologicznie usunąć ludzi starszych i odciąć młodych od ich bezcennej wiedzy i doświadczenia, odciąć od historii, którą młodzi gardzą (ja też kiedyś taki byłem) i usunąć im tożsamościowy grunt spod nóg. Wtedy lepiej będzie się nimi zarządzać. Potem przyjdzie kolej na ekologiczne usuwanie przez kolejne mikroby kolejnych roczników aż zostanie planowany 7% populacji do 2040r. Pozdrawiam i życzę wszystkim ZBAWIENIA ! A oprócz Imienia Jezus nie ma pod Niebem żadnego innego imienia pod którym byłoby zbawienie. Naszą nadzieją jest MIŁOSIERDZIE BOŻE>
Asss2020.05.20 14:13
W planie szatana Polska wyprzedza niestety Szwecję Długość życia mężczyzn: Szwecja: 80,6 Polska: 73,9
JS2020.05.20 16:22
Szatan najbardziej nienawidzi Polski. To o nasz kraj toczy się największy bój ! Z Polski ma wyjść iskra, która przygotuje świat na powtórne przyjście Jezusa. Aby Pan Jezus przyszedł, trzeba o to prosić. Wierzę i jest to moja wiara a nie objawienie, że Polska, nasz naród z pomocą Bożą zdemaskuje plany szatana ustanowienia swojego tronu nad wszystkimi narodami. Wtedy, wierzę, zdobędziemy się na ostatni wysiłek i ogłosimy Jezusa Królem Polski ! Pozdrawiam
qwerty2020.05.20 12:50
Większych fantasmagorii nie potraficie wymysleć ?
JS2020.05.20 12:53
Idź sobie na inne forum, bezmyślny człowieku albo otwórz rozum i zacznij go używać. Pozdr.
Janina2020.05.20 12:49
UWAGA ! DZIŚ O 21:00 , PROGR.1, FILM O PEDOFILII BIZNESMENÓW I CELEBRYTÓW Z SOPOTU! POTEM DYSKUSJA!
Ju\305\274 nie jestem w Ko\305\233ciele2020.05.20 12:40
Lepiej, żeby się dłużej męczyli, tak jak u nas? Z drugiej strony przypominam, że w tymkraju nie reanimuje się osób 80+ eufemistycznie określając to mianem "unikania uporczywej terapii".
Jan2020.05.21 7:57
Dureń
Kuk2020.05.20 12:38
Ulubionym zajęciem mentalnego lewactwa jest depopulacja, eugenika, selekcja do gazu itp Metafizycznie ujmując -to niszczyciele życia
jokR2020.05.20 23:14
Tylko czemu Szwedzi żyją jednak 7 lat dłużej niż Polacy a Szwedki rodzą o 20% więcej niż Polki i są w rodzeniu na 1 miejscu w Europie?
ladychapel2020.05.20 12:33
I do tej Szwecji właśnie Polacy katolicy z Polski mlekiem i miodem płynącej emigrują na potęgę (jak zresztą i do innych protestanckich - heretyckich zatem według Fryndzla i lewackich oraz masońskich i dżenderowych krajów).
ZERR02020.05.20 12:53
Emigrują zarobkowo ludzie zdecydowanie nie w wieku emerytalnym, co z eutanazją nie ma związku. Emigrują nie z kraju katolickiego, tylko socjalistycznego, o ogromnych podatkach i brutalnej, socjalistycznej biurokracji. Robienie takich porównań jak ty, dowodzi poważnego odrealnienia, głupoty i ojkofobii.
Maria Blaszczyk2020.05.20 16:33
Bo w Szwecji podatki są malutkie i nie ma biurokracji? I naprawdę serio uważasz, że lepiej być emerytem w Polsce niż w Szwecji? Bo tak jakby polski emeryt ma 5 lat krótsze życie niz ten szwedzki...
sct2020.05.20 14:01
To żadni Polacy tylko POlacy, lub PO-KOlacy;)
Asss2020.05.20 14:19
Polki w UK rodzą więcej niż Arabki a Szwedzi żyją o 7 lat nie pozostający w PL staruszkowie. Dlatego potrzebne jest pokrzepienie naszych serc rodem z PRL-u i goździki na Dzień Kobiet ;)
Moly2020.05.21 0:06
To wynik klamliwej propagandy Haha. Czasy jak za komuny; tak wspaniale bylo a kto tylko mogl to dawal noge
100 % racji2020.05.20 12:27
Lewa, lewa, lewa marsz LEWAKÓW do piekła Lewa, lewa, lewa
MT(1)2020.05.20 12:21
Szwecja - cztery razy mniej ludzi niż w Polsce i pięć razy więcej ofiar wirusa niż w Polsce. Oto miara lewacko-tęczowego obłędu cywilizacyjnego. To już nawet nie kamuflowany niczym program masowej eksterminacji podludzi. Przez lewacko - tęczowych nadludzi XXI wieku.
Maria Blaszczyk2020.05.20 12:41
Tylko że w Szwecji epidemia wygasa, a w Polsce - sobie trwa. Porównywanie danych na tym etapie jest bez sensu. Do tego - na litość boską, średnia wieku ich ofiar jest wyższa niż średnia długość życia w Polsce. My po prostu nie utrzymujemy ludzi w takim stanie przy życiu, umierają z braku opieki wcześniej. Ale gęby pełne głupot o eutanazji... https://www.statista.com/statistics/1107913/number-of-coronavirus-deaths-in-sweden-by-age-groups/
LEWACTWO to CHOROBA ZANIKU MÓZGU2020.05.20 12:50
LECZ SIĘ PRZYGŁUPIE. NAJLEPIEJ w SZWECJI. DLA TAKICH mentrcuf nawet 2 + 2 nie RÓWNA SIĘ CZTERY
Maria Blaszczyk2020.05.20 16:29
A na cóż mam się leczyć, mój Ty kulturalny mózgowcu? Niby jakie 2 + 2? Średnia wieku osób zmarłych na COVID w Szwecji jest wyższa niż średnia życia Polaków. Po prostu. A wiesz dlaczego? Bo nie palą węglem, a a jak ktoś ma cukrzycę, nadciśnienie czy raka, to go leczą, a nie olewają.
ZERR02020.05.20 12:58
W Polsce trwa z powodu głupiego izolowania od siebie ludzi, dla których wirus nie jest zagrożeniem. Ale ogólnie w Polsce jest mało ofiar z kilku powodów, na przykład szczepień przeciwko gruźlicy oraz małej względnie liczby szczepień na grypę. Jak udowodniono, osoby szczepione przeciw gruźlicy są bodaj 5x odporniejsze na koronę, osoby po szczepionce grypowej są o 36% mniej odporne.
MY(1)2020.05.20 13:24
Jest w tym wszystkim jedna rzecz, która w odniesieniu do Polski, lecz nie tylko, zasługuje na uwagę: tą rzeczą jest bardzo tradycyjna i systemowa troska o życie i los słabszych, chorych, niedołężnych, w tym wypadku starych. I bardzo starych. W wyniku naturalnej nieodwracalnego biegu zdarzeń, ludzkiego życia, ta troska ma wymiar przede wszystkim moralny, etyczny. W krajach zdominowanych lewacko-tęczową oceną wszystkiego i wszystkich, celowo nie stosuję terminu "państwa" , ten aspekt zatracił znaczenie humanistyczne, a w praktyce, i humanitarne. Tam od dawna znaczenie - w ocenie ról społecznych - ma powrót do kategoryzacji: nadludzie i ludzie. Kogo i gdzie zaliczono, nie pozostawia, w odniesieniu do faktów czy statystyk zrozumiałych dla w miarę inteligentnych, żadnych złudzeń. Lewacko-tęczowy nazizm już jest obecny.
Maria Blaszczyk2020.05.20 16:31
I dlatego Szwedzi żyją średnio 82 lata, a Polacy 77? Z tej troski?
ZERR02020.05.20 18:48
Bez tej troski Polacy żyliby 72 lata. Po prostu Polska jest krajem bardziej eksploatowanym przez Międzynarodowy Kapitał oraz znacznie uboższym.
Maria Blaszczyk2020.05.20 21:49
Aha... No ale wiesz - Czechy są pod wieloma wzgledami podobne, w tym zamożności, ale pod jednym z pewnością inne. swojego czasu ich lekarze wywalczyli sobie dobry publiczny sektor opieki zdrowotnej. To był taki duży strajk i się udało, na ochronę zdrowia Czechy wydają 7,8% PKB. I wiesz co? Żyją 2 lata średnio dłużej... Ciekawe, jaki to ma wpływ... Czy aby jak masz cukrzycę, to kluczową sprawą nie jest jednak kontrola glikemii? A jak nadciśnienie - to ciśnienia? Bo inaczej umrzesz? A w Polsce uznano, że trudno, i potworna harówka tysięcy kobiet opiekujących się starszymi osobami nic tu nie pomoże. Nawet jak Warszawa chciała sama, za własne pieniądze badać seniorów, by wiedzieć, czy nie potrzebują jakiegoś leczenia - to miłościwie nam panujący powiedzieli, że lepiej nie, bo jeszcze można by jakąś chorobę wykryć. https://bezprawnik.pl/badania-profilakyczne-dla-seniorow/
Dam2020.05.21 6:31
Kto udowodnił? Pokaż badania, bo jestem ciekawy.
Joanna2020.05.20 14:25
Maria Błaszczyk Pewnie nie będziesz mogła w TVP w 1 progr. dziś o 21:00 obejrzeć filmu, który bardzo reklamowała TVP. Tytuł : "NIC SIĘ NIE STAŁO" . Może uda ci się w internecie . To jest o pedofilii w Hotelu w Sopocie.... Tam zjeżdżali ci bogaci i celebryci.....Polecam, będziesz miała szerszy krąg do dyskusji o pedofilii. Ciągle piszesz na jedną nutkę o księżach,az do znudzenia, to dla urozmaicenia będziesz miała. Pozdr.
Maria Blaszczyk2020.05.20 16:34
Chyba nie zauważyłaś - pisałam o epidemii w Szwecji. A nie o pedofilii...
Joanna2020.05.20 16:57
Mario, Zauważyłam i twój wpis przeczytałam . Ale pomyślałam że może będziesz chciała też taki film obejrzeć. To żle się postarałam dla ciebie??? Buuuu....
Dell2020.05.20 23:12
Maria B. stosuje lewacką definicję pedofilii - pedofilem nie jest ten kto ma pociąg do dorosłych i do dzieci. Lewacy rozwodnili to sobie: 1. pedofilia - małoletni przed okresem dojrzewania 2. hebefilia - małoletni w początkowym okresie dojrzewania 3. efebofilia - małoletni w późnym okresie dojrzewania. A wszystkie są "parafiliami" czyli nibypociągami. A jak coś jest "na niby" to nie warto sobie tym głowy zawracać, nieprawdaż? Więc sobie nie zawracają - fajny facet czy kobitka niech sobie poparafiliuje. Pedofil to ktoś kto kopuluje tylko z dziećmi. Na wypadek gdyby pedofil był lewakiem (a nie księdzem) WHO zaleca uczenie dzieci "negocjowania" stosunków płciowych po to, żeby pedofil mógł powiedzieć jak Bendit-Cohn, że pięciolatka go uwodziła rozpinając rozporek. Świat, którego budowę wspiera Maria będzie piękny. Dla zboków.
Maria Blaszczyk2020.05.20 23:41
Tak, tak... Chyba jednak niewiele zrozumiałeś. By nie powiedzieć, że zupełnie nic. No cóż, próbuj dalej, może kiedyś coś jednak zrozumiesz. Ale "nibypociągi" mi się podobają. To w PKP - czekasz, jest na wyświetlaczu, a nie przyjeżdża. Podobnie jak "nibywybory" - niby są, a nie da się nikogo wybrać. Są też "nibymaseczki" - przylatują ogromnie wielkim samolotem, ale jakby ich nie było. No i "nibywolność słowa" - można zaśpiewać dowolną piosenkę, ale nie o panu nibyzbawcy narodu.
Iwo2020.05.21 7:29
Chyba wszyscy tu rozumieją co to jest pedofilia. Wszystkie pozostałe odmiany stworzone są na potrzeby czego? bo nie bardzo rozumiem, Wykorzystywanie dzieci, czy nastolatków jakby się nie nazywało zasługuje na karę i tyle. Pociągi i wszem jak to pociągi w każdym kraju się spóźniają. Wybory byłyby już za nami jakby pewna partia nie chciała koniecznie ich odłożyć żeby sobie kandydata wymienić a wolność słowa -można zaśpiewać dowolną piosenkę jak najbardziej ale nie można robić przekrętów na liście przebojów żeby ją wywindować na pierwsze miejsce tylko po to żeby dowalić J. Kaczyńskiemu.
1232020.05.20 14:26
Wygasła w Szwecji??? Jakim cudem? Szwecja ma obecnie 2221 chorych na milion i 71 nowych przypadków na milion. Polska ma obecnie 274 chorych na milion i 8 nowych przypadków na milion. https://www.worldometers.info/coronavirus/
Maria Blaszczyk2020.05.20 16:36
WYGASA, nie "wygasła". Czytanie tego, co jest napisane, ułatwia życie. RO wynosi 0,75. http://trackingr-env.eba-9muars8y.us-east-2.elasticbeanstalk.com/
katolicka kretynizacja polski2020.05.20 12:17
W Polsce eutanazja polega na jak najdłuższym czasie czekania na zabieg! dodam jeszcze zabijanie dzieci nienarodzonych poprzez aborcję i wyłania się obraz rozmodlonego PiSowskiego rządu i wspierającego go kościoła!
LUKA2020.05.20 12:31
Masz widać etat u mocodawców z ratusza stołecznego .
Gonitwa2020.05.20 14:31
Lecz się świrze !
kol2020.05.20 16:27
baran baranem zostaje
T2020.05.21 7:36
Szwecja - cztery razy mniej ludzi niż w Polsce i pięć razy więcej ofiar wirusa niż w Polsce. Oto miara lewacko-tęczowego obłędu cywilizacyjnego.
Jan2020.05.21 7:56
Kretyn