31.10.20, 17:12Fot. screenshot - TVP Info

T. Sakiewicz: Nadszedł czas dla prawdziwych przywódców

Nigdy nie ukrywałem, że niezależnie od potknięć, a w przeszłości także i mocnych przegranych, Jarosław Kaczyński należy do bardzo wąskiej grupy ludzi, którzy mają zdolności przywódcze, to znaczy sprawdzają się „na pogodę” i „niepogodę”.

Jako niedoszły psycholog obserwuję z zaciekawieniem indywidualne cechy, które powodują, że jeden będzie dobrym szefem, a drugi, choćby nie wiem jak go szkolić, nigdy nim nie zostanie. Zdolności do bycia przywódcą nie rodzi pojedyncza przyczyna. Nie ma też jednego źródła tego daru. Trochę umiejętności do rządzenia daje niektórym ludziom Pan Bóg, trochę rodzina, sporo dajemy sobie sami. W Starym Testamencie mówiono o młodym człowieku, który doznał „daru starości”. To po prostu ktoś, kto jest mądrzejszy, niż wynika to z racji jego wieku. Tam mądrość musiała iść jednak w parze ze szlachetnością serca. Ważnymi cechami były przywiązanie do wartości i osobista odwaga.

Komunizm w jeszcze większym stopniu zglajszlachtował elity niż okupacja hitlerowska. Pewnie przede wszystkim dlatego, że trwał dużo dłużej. Wyłanianie jednostek wybitnych było więc coraz trudniejsze. Jednych zamordowano, innych tak kształcono, by byli mierni, ale wierni. Jednocześnie rozbijano jakąkolwiek zdolność do tworzenia wspólnoty narodowej. Wyjątek stanowił tu Kościół, który rozbić się nie dał i rzeczywiście dał nam wielu prawdziwych przywódców, od prymasa Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II począwszy. Jednak po upadku komunizmu uwidoczniło się zjawisko bardzo niebezpieczne: mieliśmy sporą część społeczeństwa niezdolną do współpracy na różnych poziomach i bardzo niewielu ludzi zdolnych temu społeczeństwu przewodzić.

Ten proces był w zasadzie podtrzymywany w III RP przez tworzenie pseudoautorytetów, ludzi bez wielkich cech charakteru i intelektu, ale za to promowanych jak piwo bezalkoholowe z niemieckiego browaru.

Pojawienie się braci Kaczyńskich było pewnym wyjątkiem. Można powiedzieć, że mimo śmierci Lecha Kaczyńskiego i tak mieliśmy mnóstwo szczęścia, że przywództwo polityczne na prawicy pozostało w ręku jego brata. Przez najbliższe lata tak będzie musiało być dalej. Nadchodzi naprawdę trudny czas, który wymaga jedności, a tylko Jarosław Kaczyński tę jedność zapewnia. Pod jego okiem wyrasta jeszcze kilku liderów politycznych, w tym oczywiście wśród nich sam premier. Ostatnie dni to też dla niego test bycia prawdziwym przywódcą. Musi czasem rozejrzeć się dookoła, oderwać od schematów, w których żył, i pokazać, że jest ponad osłabiające prawicę podziały, momentami niestety bardzo partykularne. Jego wystąpienia w czasie drugiej fali pandemii wzbudziły mój szacunek. To jednak jeszcze nie wszystko. Powinien przede wszystkim zerwać z przypinaną mu łatką, w tej chwili już zupełnie nieuczciwie, „bankstera” i sztywniaka i poczuć się prawdziwym przywódcą. Bo to właśnie w tak trudnych chwilach człowiek ostatecznie się sprawdza.

Wchodzimy w bardzo trudny okres, wymaga to liderów podejmujących odważne decyzje. Stoimy przed wielkimi rozstajami czasów. Trzeba mądrze wybrać, trzeba odwagi i charakteru. Nic już nie będzie takie, jak było.

Tomasz Sakiewicz

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika „Gazeta Polska” nr. 44; data: 28.10.2020.

Komentarze

ala2020.11.1 14:12
Kaczyński Jarosław to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Może jest starym kawalerem, kurduplem, kartoflem itp. Może ma i wygląd lichy. Może niejeden piękny młody, europejski, pachnący, elokwentny, dobrze ubrany, ostrzyżony może mu "dowalić", wyśmiać, wydrwić, zhejtować. Ale? Ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i długo nic. Choćby nie wiem jak gardłowali. Choćby nie wiadomo jakie garnitury i garsonki wkładali. Choćby i po 10 złotych zegarków zakładali niczym ruscy sołdaci na rękach i nogach jak Nowak, to przy nim są nikim. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Reszta to tylko miernoty. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku, Schetynie, Millerze, Pawlaku, Sikorskim, Kopacz, czy...no właśnie..nawet mam kłopoty z wymienieniem potencjalnych konkurentów. Pójdą w zapomnienie jak przedwojenni premierzy i ministrowie no chyba, że w kronikach kryminalnych i IPN. Pies z kulawą nogą o reszcie nie wspomni. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. To ktoś, kto potrafi zrealizować w praktyce swoją wizję i nie poprzestaje na gęganiu przed kamerami. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
Walter2020.11.1 10:41
Kaczyński, Duda, Morawiecki, Przyłębska, itd. zapsali się już gorzej w historii Polski niż polscy komuniści, którzy mimo licznych błędów zlikwidowali analfabetyzm. stworzyli od zera darmową opiekę medyczną, odbudowali zniszczone i pobudowali nowe miasta, szkoły i fabryki, a działali w niesuwerennym kraju. Kaczyzm to nepotyzm, kolesiostwo, rozdawnictwo pustych pieniędzy, niszczenie gospodarki przez niekompetencję i prywatę, demontaż lecznictwa, edukacji i pozbawianie Polaków praw. Nazwiska Kaczyńskich,Dud, Morawieckich, Przyłębskich, itd. będą poznawać w przyszłości dzieci na lekcjach histori jako tych, którzy zniszczyli mocny pieniądz, rozpętali hiperinflację, zadłużyli naród na pokolenia, zdemolowali gospodarkę i pozycję Polski w Europie, zamieniając Rzeczpospolitą w jakiś zbankrutowany bantustan, bliskowschodni kalifat, który nie poradził sobie z epidemią i zostawił obywateli samych sobie jak to uczynił rząd piłsudczyków w 1939 roku, uciekając do Rumunii. A prowokacja z orzeczeniem antyaborcyjnym trybunału Kaczyńskiego i Przyłębskiej, która zmusiła setki tysięcy Połek i Polaków do obrony swych praw w szczycie epidemii , będzie uznana za zbrodnię jak prowokacja gliwicka.
Anonim2020.11.1 9:31
brońcie Nerona z Żoliborza za wszelką cenę
T.2020.11.1 8:36
No, przydałby się w Polsce mąż stanu, który przeprowadziłby Polskę przez kryzys. Niestety mamy Kaczyńskiego, który ciągle podsyca nowe konflikty (ustawa o zwierzętach, aborcja, LGBT), żeby tylko odwrócić uwagę od nieudolności rządu. Od pandemii ważniejszy był podział stołków i partyjna walka o wpływy. Od budowy solidarności w obliczy kryzysu - napuszczanie grup ludzi na siebie. Od wprowadzania pokoju i tonowania nastrojów - zabawa w Jaruzelskiego. To, że jest wytrawnym politykierem, nie znaczy, że jest prawdziwym przywódca i mężem stanu, bo dla takiego Polska byłaby ważniejsza niż partia.
Lech2020.11.1 7:39
Jeszcze jedna 5 Kaczyńskiego i nie będzie co po PISI-e zbierać. Pan Sakiewicz widział głęboką mądrość w tej ustawie.
MT(*)2020.11.1 4:22
Lewacko - tęczowy motłoch w Polsce nigdy już nie uzyska przewagi. To co teraz wrzeszczy i wzajemnie się zaraża na ulicach, to jedynie przemijająca chwila. Rynsztok historii. Polacy nigdy już nie wrócą do jakiegokolwiek lewackiego i ludobójczego totalitaryzmu. Mają za sobą historyczne doświadczenia zarówno sowieckiego bolszewizmu, niemieckiego hitleryzmu oraz pół wieku komuny PRL. Lewacko - tęczowy totalitaryzm, będący w istocie neo - komuną XX wieku spłynie do rynsztoka gdzie jego miejsce. największą w tym zasługę historyczną odgrywa i ostatecznie odegra Prezes. I to są fakty.
opty2020.11.1 3:56
POdobają mi się komentarze zwolenników Cysorza ewropy.Takie przemyślane z głębią myśli ukrytą.......bardzo głęboko.....
Robert2020.11.1 0:51
Sakiewicz ale jesteś wazeliniarzem. Nawet w organach pzpr nie było takiego wazeliniarstwa w stosunku do pierwszych sekretarzy.
Marek2020.11.1 7:08
Kasa. Kasa.
Po 11 ...2020.11.1 0:38
Annuszka już nie tylko kupiła olej, ale go nawet zbiła o turnikiet.
Po 11 ...2020.11.1 0:37
Nadszedł czas dla prawdziwych przywódców ... a na zdjęciu speniana kaczka. Frądlu ... no przestań .....
Anonim2020.11.1 0:32
Kogo Bóg wybrałby na przywódcę? Myślę, że kogoś w/g swojego serca, kogoś o sercu Dawida, tutaj... słabo to wygląda. Dawid by pokorny i kochał ludzi , a nawet swojego największego wroga czyli Saula
Anonim2020.11.1 0:14
Jak zmieni się rząd i nastąpi liberalizacja prawa aborcyjnego, PiS do końca swoich dni będzie przedstawiany jako partia która będzie chciała wracać do zakazów aborcji. Rzecznik PIS będzie temu zaprzeczał, ale to stanie się przedwyborczym wywoływaniem demonów w celu osłabienia poparcia dla PiS. Paliwo perpetuum mobile.
Anonim2020.11.1 0:09
Gdyby nie katolstwo ludzie nie mieli by się ciągle o co kłócić. Ostatnia taka zadyma narodowa była gdy Polsce chciano przywozić uchodzców islamskich. I kto zaprzeczy że religia to zło? Ludzie się boją fanatyzmu i nie chcą ucisku.
co łaczy strajk kobiet i satanistów?2020.10.31 23:41
https://www.facebook.com/globalorderofsatan/photos/a.165782430547276/1082370382221805
Wojtek2020.10.31 23:35
"który wymaga jedności, a tylko Jarosław Kaczyński tę jedność zapewnia" To jakiś żart?
Różaniec do granic Nieba2020.10.31 23:17
https://www.youtube.com/watch?v=F8TtZT4gPxc podaj dalej !!!!
Po 11 ...2020.10.31 22:27
Właśnie usłyszałem, jakie to trafne:)) Prezesie, Annuszka już rozlała olej.
ka2020.10.31 22:23
Oto na co idą pieniądze z naszych podatków.... https://twitter.com/i/status/1322562498365706246
Janek2020.10.31 22:17
mamy człowieka, który jest przyczyną anarchii i całego zła jakie występuje w Polsce.
violencja2020.10.31 21:59
Czy ten tekst to kabaret?
Anonim2020.10.31 20:44
Wyobrażacie sobie nas teraz bez prezydenta, w trakcie jakiejś szalonej kampanii wyborczej?! Materiały były przygotowane właśnie na coś takiego.
Anonim2020.10.31 21:48
Jakby nie było wyborów, a te przesunięte, to nie byłoby akcji z TK i całej tej zadymy. Pis strzelił sobie w kolano. było ruszać kompromis?
Paul2020.10.31 20:35
Sakiewicza wszedł cały w odbyt Kaczyńskiego
Paweł2020.10.31 20:39
Lubisz tak?
Anonim2020.10.31 21:49
Sakiewicz widać lubi. No ale on wie ze tonie razem z Kaczyńskim.
Andrzej2020.10.31 20:26
Właśnie nastąpił definitywny kres przywództwa J. Kaczyńskiego. Kraj pogrąża się w anarchii. Rząd nie sprawuje już nad niczym kontroli. Prezes drugi raz zmarnował szansę naprawy Polski, którą dał mu naród.
Marek2020.10.31 20:25
Jak ktoś cweli się z ekologami, lewakami to nigdy nie będzie mężem stanu
A2020.10.31 20:02
Wywoływanie kryzysu za kryzysem. Zwalanie winy na opozycję. Nawoływanie do powstawania bojówek, które mają walczyć z kobietami. Ucieczka z własnego domu. Tak to jest przywódca na miarę naszych potrzeb.
Paweł2020.10.31 20:04
Opowieści z mchu i paproci.
Anonim2020.10.31 21:56
Paweł - Fakty, otwórz oczy. Pis tonie. Kościół uwierzył, że pis jest nie do niezatopienia, ze w Polsce katolicy są bardziej posłuszni od katolików Irlandzkich i wszystko łykną co powie kościół i ich kolesie z pis. Nic się nie nauczyli ta doświadczeniu innych krajów.
XYZ2020.10.31 19:58
Aż by się chciało krzyknąć S.......J D....U
Anonim2020.10.31 19:42
https://youtu.be/1uuqu011Jy8 tymczasem o obecnym Polacy maja takie zdanie
Anonim2020.10.31 19:04
wczoraj podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy by odkupywać od przedsiębiorców niesprzedane kwiaty, z czego część stanowić pewnie będą istniejące tylko na papierze kwiatki członków partii rządzącej... cała walka z epidemią to głównie sposób by nakraść... gdyby nic nie robili była by i kasa i mniej chorych na jesień
Anonim2020.10.31 19:08
'Na ten moment możemy przedstawić taką pomoc dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy odnotują spadki w związku z zamknięciem cmentarzy, w wysokości 180 milionów złotych. To jest początek tego wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy, nie sprzedadzą kwiatów "
wyborca PiS2020.10.31 19:14
Za 180 milionów to na ulicy schylić by mi się nie chciało.
YES2020.10.31 19:01
Klakierzy. Jarosław! Jarosław! Jarosław!. I tu jest problem.
Krakus2020.10.31 19:04
Jest problem, bo Jarosław się skończył.
prorok2020.10.31 18:59
oczywiscie,nawet jak pandemia minie nic juz nie bedzie jak wczesniej, idzie nowe rozdanie, technologia 5G jako infrastruktura dla sztucznej inteligencji i super szybkich komputerow kwantowych, do tego inzynieria genetyczna i nanotechnologia ojcowie covida,bioroboty, no i bezrobocie totalne bezrobocie !!!
Hanna2020.10.31 18:45
J. Kaczyński jest tak prześladowany bo jest najlepszy. Opozycja może sobie pomarzyć o takim przywódcy. Drugi, premier Morawiecki. Podziwiam obu i nigdy mnie nie zawiedli.
pis-owiec2020.10.31 19:00
Potwierdzam. Żaden idiota z PO nie wpadł by na lock down na wiosnę przy 10 zakażeniach dziennie i nie zdecydował by się wczoraj na stanowcze zamknięcie cmentarzy. PIS ma odważnych, silnych, mądrych przywódców.
Anonim2020.10.31 22:02
Hanna - Podziwiam twój stan umysłu. Muszę przyzna, ze propaganda sukcesu ma swoich wyznawców. Doceniam wkład mediów w twoje przekonania.
widz2020.10.31 18:40
Panie Jarosławie,wielki szacunek! Jeszcze się Pan w prognozach nie pomylił.A tę zawieruchę wywołali utajeni lewacy i esbecy.A wystarczyło Pana posłuchać i nie dać powodu do prowokacji.Co nimi kierowało oprócz głupoty?zazdrość i judaszowe srebrniki.
Po 11 ...2020.10.31 18:39
Sakiewicz w oryginale napisał: "Nadszedł czas dla wielkich przywódców", ale cenzura nie przepuściła ...
sok z banana2020.10.31 18:38
Sakiewicz nie przesadzaj
Polak2020.10.31 18:34
Na Piłsudskiego też narzekano i go atakowano.
Po 11 ...2020.10.31 20:45
Na Hitlera też. O fuuuck znowu argumentum ad hitlerum :((((
Faustyna2020.10.31 18:30
Zależy kogo uważa się za prawdziwego przywódcę. Niestety, taki się jeszcze na narodził w Polsce. Wszyscy dotychczasowi to udawacze, nie sprawdzają się w TRUDNYCH chwilach.!
Suweren2020.10.31 18:22
Hehe, jaki kraj, taki Napoleon.
Nerwowe te "Hehe"...2020.10.31 18:30
Sam w domciu, nikt mnie lubi, nikt nawet nie zadzwoni... "Hehe"
Suweren2020.10.31 19:13
Ależ nie sam :) Znów mierzysz wszystkich swoją miarą, przegrywie.
Ludzie zadowoleni, szczęśliwi2020.10.31 19:43
inaczej piszą, mniej piszą, mają czas dla bliskich, na książkę, a już najmniej na to co ty robisz. Suweren tu, Suwerenem tam, Suweren ... nikt mnie nie kocha... "Hehe" - nerwowo. Spróbuj dobrej whisky, ale na to konieczne są PLN-y.
Stachu2020.10.31 20:34
Znowu pudło, dziadek. To nie ja. Happy Halloween! hehehe
Józef2020.10.31 18:21
Takie laurki pisali Stalinowi i Gomułce, widać czasy się zmieniły a ludzie nie. Jak można dzisiaj pisać takie gnioty.
SLAWAN2020.10.31 18:28
Gierkowi też. Obrzydliwe. Oni w ogóle myślą, że są sami. Naprawdę obrzydliwe.
j21p2020.10.31 18:04
Buahaha kaczynski albo idiota albo psychol
Anonim2020.10.31 18:13
Gdzieś zaczytałem że Kaczyński naprawdę wierzy w ponadnormatywną śmiertelność wirusa i sądzi że protestami zmniejszy ilość wyborców wroga. Jeśli coś się zmniejszy to liczba żelaznego elektoratu PiS za sprawą respiratorów-widmo. Bo że każdy zachoruje bez protestów mamy jak w banku.
sok z banana2020.10.31 18:36
naiwniak i jego marzenia
czernecki2020.10.31 18:03
Jarek, nawet prymas mówi ci w.........j
widz2020.10.31 18:43
Przyjrzyj się lepiej temu prymasowi,to więcej zrozumiesz
gniew72020.10.31 18:03
Zrezygnujcie z fotek Kurdupla, proszę!
PRAWDE WIDZIMY2020.10.31 18:02
Komuna i masoni zrobią i robią wszystko, aby Kaczyński nie wygrał wyborów w PiS. Będą jęczeć bo nic im to nie da. TVN-owi nie uda się wybierać prezesa PiS.
Hue2020.10.31 18:24
Jesteście tacy prości mentalnie. Zawsze ktoś musi za kimś stać, prawda? Bóg, szatan, tvn, soros. Nie jesteście pojac, że ktoś może sam o sobie stanowić, co? No ale tak się to kończy jak całe życie kościół lub pis mówił wam jak żyć. Dorośnijcie i sami podejmujcie decyzję.
Babcia 62020.10.31 18:29
Hue do Huestanu
Hue2020.10.31 18:40
Ależ kto ci Wskazał co powiedzieć. Przecież ktos za tym zawsze musi stać. Sami myśleć nie potraficie, skoro innych oskarżacie, że ktoś za nimi stoi.
STARY KOMUCH I KRYPTOGEJ JAROSŁAW2020.10.31 17:58
POWOLI TRACI WŁADZE I PRZEZ TO SZALEJE
Paweł2020.10.31 18:04
O to coś nowego. Już nie ma szacunku środowiska gejowskiego?
WyPiSdalać2020.10.31 17:56
Ust nam nie zamknięcie wy pisowskie śmiecie!!!
Paweł2020.10.31 17:58
Nie ma takiej potrzeby - im więcej piszesz i krzyczysz tym większa kompromitacja i śmiech.
Trotyl2020.10.31 18:17
Nie musimy ich zamykać,wystarczy że wam obijemy te zawszone mordy.
Babcia 62020.10.31 18:31
Zazwyczaj z ust nie wylewa się zawartość rynsztoka. Ostatnio, niestety wylano to do Wisły.
Po 11 ...2020.10.31 17:56
Śpieszmy się kochać prezesa, bo tak szybko wyppierdala :)
Anonim2020.10.31 20:39
I to Ty masz być tą elitą? Bardziej przypominasz myślowe szambo.
NaziBarbi2020.10.31 17:51
Jarosław wszystkich wykiwa po swojemu. Cicho i sprytnie a zarazem wrednie. Lubię takie rozwiązania bo sama jestem wredna.
Kaczor niby Mengele zaserwował nam2020.10.31 17:47
zmiany w ustawie epidemicznej - "" szczepienia ochronne "" na przymus fizyczny. Pamiętaj - katastrofa smoleńska nie była przypadkowa.
to było2020.10.31 17:47
ostrzeżenie
Polacy mają żydom płacić "odszkodowania"2020.10.31 17:49
byle tylko koty miały się dobrze.
Najlepiej "nieomylność" i "wielkość" Prezesa2020.10.31 17:47
punktuje ostatnio Matka Kurka w swoim blogu. Ale spadł z piedestału frondowych autorytetów.
Obywatel Polak2020.10.31 17:46
Byłem w LWP. Umiem walczyć i strzelać, jestem zdrowy i sprawny. W razie wojny domowej staje po stronie Kaczyńskiego. WODZU PROWADZ! Śmierć plugastwo lewackiemu!
Pozwól dziadku, że w kwestii twojego stanu2020.10.31 17:54
zdrowia będą orzekać lekarze, a nie ty sam.
Paweł2020.10.31 18:01
Jak tam krzyczycie - moje ciało moja sprawa? Zatem vice versa.
katolik2020.10.31 17:46
Kaczyński ciągle kłócił się z Lechem i Jarosławem. – Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami – miał powiedzieć do swojej koleżanki na rok przed śmiercią– Ojciec braci Kaczyńskich był moim kolegą z "Baszty". Jak Leszek Kaczyński został prezydentem Warszawy i mu gratulowaliśmy, jego ojciec powiedział: 'Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi'– taka wypowiedź Hanny Stadnik, sanitariuszki o pseudonimie "Hanka"
fcuk piss2020.10.31 17:45
***** *** zawsze i wszedzie !!!!!!!
SkinheadNS2020.10.31 17:48
nie umiesz pisać czy boisz się, lewacki czarnuchu?
Foster2020.10.31 17:43
Kobiety bójcie się: Oglądałem w TVP: "Kary groziły też kobietom za wszczęcie kłótni na forum publicznym. Winowajczynie musiały się liczyć, że będą musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem. Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym obecnie" - usłyszeli 24 października widzowie programu "Rodzinny ekspres".
W PiS du2020.10.31 17:40
Czym bardziej Kaczynski jest oderwany od rzeczywistości tym bardzie pisowskie pół mózgi go chwalą, wygląda to jak krzyk rozpaczy
Paweł2020.10.31 17:47
Jestem pod wrażeniem matematycznej wiedzy. Ale pół to i tak więcej niż nic - bo tak oceniam Twoje dokonania.
Dumny nie gej2020.10.31 17:40
Policja zdrajcy dlatego trzeba mocnego wodzą, co zdecydowanie zrobi porządek z policją też.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.10.31 17:42
Policja odwraca się od PiSd, zaraz to samo zrobi Wojsko Polskie. Gdzie wtedy schowają się PiSdzielcze szczury z KWA KWA na czele, do którego kanału wyp.ierdolą? Czy już planują ucieczkę za granicę? Nikt na zachodzie ich nie przyjmie, został wschód....
SkinheadNS2020.10.31 17:44
Policja ma służyć rządowi inaczej łamie prawo i nie jest policją. Jak przestanie być policją ich minuty są policzone!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.10.31 17:53
Policja ma przede wszystkim ochraniać zgromadzenia do których obywatele mają konstytucyjne prawo. Zakaz zgromadzeń jest kolejnym przestepstwem PiSiego nierządu. Policjanci mają matki, żony, kochanki, siostry itd, więc siłą rzeczy w sposób naturalny będą coraz bardziej sprzyjać Strajkowi Kobiet. To samo z Wosjkiem Polskim, a wtedy PiSdy będziemy wynosić na taczkach.
fdf2020.10.31 17:40
Brawa dla Polskiej Policji, profesjonalnie!
Kinol2020.10.31 17:41
zdechniesz lewaku razem z policją!!!!!!!!!!!!!!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.10.31 17:36
Buhahahaha BICZ PLIS... prawie nie oplułem monitora ze śmiechu jak przeczytałem tytuł tego prawackiego wysrywa ze zdjęciem KWA KWA w tle :D
Piotr Nowak 🖐🏻2020.10.31 17:50
Pietrek to ty!
Jerzy2020.10.31 17:36
Panie Sakiewicz. o panu Kaczyńskim to tak można było pisać 10 lat temu, dzisiaj to starzec nie bardzo rozumiejący co się wokół niego dzieje, wystarczy powiedzieć, że na swego następcę wytypował człowieka tuska - morawieckiego... Nie chcę go gnoić, bo przez długi, bardzo długi czas go szanowałem, i niech ten Kaczor z tych dobrych chwil zostanie w mej pamięci, nie chcę go po latach wspominać przez pryzmat "pandemi" przeziębieniowej, nie chce wspominać jego widoku z kawałkiem szmaty na buzi...
Pisowiec serio2020.10.31 17:35
tusk nie wie już co mówić a Kaczyński ma coraz mocniejsze poparcie i oby wygrał w PiS wybory wewnętrzne. tego nie chce właśnie opozycja i pewnie dlatego jest ten raban. TO JASNE!
fdf2020.10.31 17:18
Pisowski katotaliban grabażem kościoła.
nr 12020.10.31 17:31
Jarosław Kaczyński - syndyk masy upadłościowej Kościoła katolickiego w Polsce.
puszcza.tv2020.10.31 17:17
sakiewicz - pamiętamy!
Rolnik2020.10.31 17:16
Prosze Państwa, kupcie kwiaty i znicze i zanieście je pod biura poselskie, budynki administracji! Wspierajmy się !
Paweł2020.10.31 17:18
Tak wspierajcie się, bo aż żal patrzeć.
gosc2020.10.31 17:15
mam nadziejie, ze ta kaczka zdechnie na korone a nastepnie zostanie wyrzucony na gnoj w gownie i urynie jest jego miejsce
Paweł2020.10.31 17:17
Ktoś Cię uczył kultury?
hue2020.10.31 17:46
Korzystamy z słownika pojęć pis i katolików. Ty niedobremu lewaku, onuco, sługo sorosa, gorszy sorcie, wykszlaciuchu. Itp, itd. Jak widzisz karma wraca.
Paweł2020.10.31 17:49
Karma - ciekawe pojęcie. A wiesz jak korzystać z tego słownika?
Jezus2020.10.31 17:15
kaczynski [email protected] !!!
Paweł2020.10.31 17:19
Rozumiem że to Twoje sztandarowe hasło.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.31 17:13
zaszczany i strachliwy kaczyński który ostatni raz sam był na ulicy 20 lat temu, no kürwa przywódca jak chüj
Paweł2020.10.31 17:16
Ależ bohater się odezwał. Pewnie tylko w krzyku i obstawie jesteś mocny.
Foster2020.10.31 17:10
Sakiewicz - ty wstydu nie masz. Wazelina się leje.
Brawo Kaczka2020.10.31 17:01
PiS działa na niekorzyść Polaków. We Wrocławiu prokuratura postawiła zarzuty patriocie, który popchnął dziennikarkę GW! Tylko Jarek Kaczyński jest ostry i bezwzględny względem bydła protestującego i dlatego też w PiS-ie ma wrogów. Czas na porządki w Polsce!
ciekawy2020.10.31 16:59
Czy Kaczyński sam to wymyślił, czy ma takich doradców. Kaczyński stawia na ludzi, którzy PiS doprowadzą do ruiny. Zerwanie kompromisu aborcyjnego dla pozyskania paru promili oszołomów, tak zacietrzewionych, że nie dopuszczają żadnych dyskusji/gdzie ci ludzie dziś są?/ czy piątka dla zwierząt , temat nie wiadomo po co podjęty to decyzje, których przeciętny wyborca prawicy nie jest w stanie pojąć . Koronka do Miłosierdzia Bożę w TVP1 , można mieć wrażenie, że kogoś tu porąbało. Chcecie siłą zmusić ludzi, do zostania katolickimi talibami? Każdy nabożeństwo może obejrzeć na 1000 sposobów po co 1001? Jeżeli to ma tak dalej wyglądać, że Kaczyński z Morawieckim i jego oszołomami tj. Kurtyka, mają ludziom przewracać życie do góry nogami to niech Opatrzność ma nas w swojej opiece.
kaczafi2020.10.31 17:18
W PIS byli i są siedzący jak mysz pod miotłą zwolennicy pełnego prawa do aborcji i zdawać by się mogło że podobnie jest z orędownikami zrównywania praw zwierząt z ludźmi. O ile brak dyscypliny w sprawach światopoglądowych jest w demokracji jest czymś naturalnym, o tyle dyscyplina PIS przy 5 dla zwierząt to jak nakaz głosowania za prawem do aborcji. Za sprawą Kaczyńskiego mamy mieszankę fanatyzmu religijnego i ekologicznego. Ciemny lud tym razem może już tego nie kupić. Złamano liczne pakty o nieagresji, ale wypowiedziano też wojnę religijną.
Krakus2020.10.31 16:51
"Nadszedł czas dla prawdziwych przywódców" - to prawda. Niech konus wypie..la!
O! i to się nadaje do prasy2020.10.31 16:54
Tak!
pawel2020.10.31 16:42
Podziwiam pana Kaczynskiego,ale pora przejsc na emeryture.Pan Jaroslaw pomimo zaslug jest juz starym czlowiekiem/Mlodzi sobie swietnie poradza.gdy przywodztwo przejmie premier Morawiecki
UWAGA!2020.10.31 16:41
Zmarł Jerzy Owsiak!
Saki Faki2020.10.31 17:53
A na co?
NaziBarbi2020.10.31 16:39
Każdy dzień Kaczyńskiego w polityce to cios dla mentów lewackich. Cierpią i mnie to cieszy.
AAAtomek2020.10.31 16:47
Ja mrożę szampana na tę okazję. Każdy dodatkowy dzień to lepszy smak.
Total Mayhem2020.10.31 16:37
Ein Embryo, ein Idiot, ein Kaczor.
Polak2020.10.31 16:36
Im bardziej wsioki lewe będą szczekać na Kaczkę tym bardziej będzie miał poparcie.
katolik2020.10.31 16:34
Protestować w większych grupach niby nie wolno, a 100 tysięcy idzie sobie spokojnie ochraniane przez policję, a cmentarze nawet te najmniejsze zamknięte. Tam ochrona, tu kara, sanepid a nawet prokuratura. Brawo PZPR PIS. Jesteście obłudnicy i nieudacznicy, a do tego sprzedawczycy. I już nigdy na was nie zagłosuję.
Konfederata2020.10.31 16:37
ani hoczu by liewacy pomarli na covid. Eto horoszo
czytelnik2020.10.31 16:33
covidowy elektorat PIS to 10-15 tys ludzi z czego 90% nie pociagla by dluzej niz pol roku. W imie tej garstki a takze pozostalych 10% ktorym moze braknac odpowiedniej opieki, poswiecono calutka gospodarke oraz zycie ok 40-50 tys niecovidowcow w wieku niepochowkowym.. Im chodzilo tylko o to by osoby na granicy zycia szli na wybory. Wtedy wirusa nie trzeba bylo sie obawiac...... Korwin Mikke przewidywal podobne obroty zdarzen 2 lata temu - dla chetnych wkleje cytaty z Korwina bodajze z 2018
Uwielbiam Kaczyńskiego2020.10.31 16:31
Najbardziej znienawidzony przez hołotę satanistyczną czyli najskuteczniejszy...!!!
Dziennikarz TVN2020.10.31 16:28
Jak rozenkowa zabije jarka to bz wodza prawi padną - marzenie naszej tv
SkinheadNS2020.10.31 16:27
Jarek Kaczyński naczelnik państwa! Dowodem na to są protesty lewackich czarnuchów pod jego właśnie domem, a nie pod domen np. gówina.
Anonim2020.10.31 16:24
Pragnę zwrócić uwagę na pewien fakt, który umyka chyba zwolennikom aborcji. To właśnie Kaczyński jest odpowiedzialny, że ten temat odsuwano w nieskończoność i on powinien być bohaterem aborcjonistów. To, że te nastolatki bluzgają na Kaczyńskiego dowodzi, że teza iż kobieta nie potrafi myśleć logicznie jest prawdziwa.
AAAtomek2020.10.31 16:27
Matko Boska...
olo2020.10.31 16:55
Dlatego ma zaufania do katoliczek i i z góry trzeba zakładać że będą one dokonywały aborcji. Nie można wierzyć ani ufać w ich katolickie wychowanie, sumienie i moralność. Dlatego uważam że katoliczki muszą moralność mieć zapisaną w prawie karnym. Orzeczenie TK było tego dowodem.
PIS musi odejsc2020.10.31 16:24
PIS w drugiej kadencji okazal najwiekszym szkodnikiem gospodarczym w historii 3RP. To nie Balcerowicz ale PIS musi odejsc.
szatan z wc2020.10.31 16:33
pocałuj mnie w dvpe a ja sie zastanowie.......
Znalezione w sieci.2020.10.31 16:12
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA, "BARTEK", "ŻELAZNY","RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Wyborca PISu2020.10.31 16:10
Prezes Kaczynski natychmiast powinien przejsc na zasluzona emeryture.Klamstwa juz nigdy nie odkleja sie od niego i dlatego traci caly PIS !!! Oby nie bylo juz za pozno
Sas2020.10.31 16:34
Po co debilu uważasz kogoś kim nie jesteś?
Lublinianka2020.10.31 16:02
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
Lublinianka2020.10.31 16:01
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
Lublinianka2020.10.31 16:01
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
Lublinianka2020.10.31 16:01
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
AAAtomek2020.10.31 16:00
A tymczasem, po cichu: Rząd chce kupić sobie nowe samochody (308 limuzyn) _________________ https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rzadowe-limuzyny-rzad-planuje-zakup-ponad-300-nowych-samochodow/kc7txys,79cfc278
Kościerzak2020.10.31 15:56
To bóg wybrał Kaczyńskiego. Bo na szarańczę w Polsce jednak jest za zimno.
adam2020.10.31 15:48
jaroslaw na krola
Anonim2020.10.31 15:47
"mieliśmy mnóstwo szczęścia, że przywództwo polityczne na prawicy pozostało w ręku jego " Odlot! I ten przywódca pozwalał zabijać dzieci przez 5 lat bo ważniejsze były kolejne sondaże, kolejne wybory czy kolejne osadzanie stołków. Zdecydował się na to po wybuchu afer i nie radzeniu sobie z pandemią.
Krzysztof2020.10.31 15:49
Prawdziwy Gieroj
Lublinianka2020.10.31 15:47
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
Lublinianka2020.10.31 15:47
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
Izydor2020.10.31 15:46
Nadszedł czas dla prawdziwych przywódców, żoliborski Gomułka musiu odejść.
Lublinianka2020.10.31 15:46
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
antoni.s2020.10.31 15:44
Ssakiewicz, zapłać w końcu pracownikom pensję!.
Anonim2020.10.31 15:48
cala redakcja gazety polskiej i niezaleznej robi na umowie o bezpłatny staż. dotacje państwowe (np 7 baniek na portal puszcza.tv) rozpłynęły się w skazonym koronawirusem powietrzu
Anonim2020.10.31 15:43
małytsetung...
Anonim2020.10.31 15:43
Czyli Kaczyński przez poprzednie lata nie był prawdziwym przywódcą? Jest nim dopiero teraz.
ZERRO2020.10.31 15:42
Stare dziadki z zasuszonymi genitaliami niech nie udają kogutów.
Janina2020.10.31 15:42
Kaczyński już nad niczym nie panuje. Ustawą futerkową potwierdził, że nie ma Polakom nic do zaoferowania, w dodatku mocno skręcił na lewo. Kaczyński jest słaby a PIS zajmuje się wewnętrzną walką i nie ma czasu na zarządzanie państwem w czasach zarazy. Brak strategii, brak mądrości, improwizacja i nicość. Morawiecki zapewne zostanie niedługo poświęcony ale to dobrze, bo jest kompletnie bezużyteczny. Lewactwo jest tolerowane a polscy patrioci są karani za brak maseczki na gębie, za wejście na cmentarz, za sprzeciw wobec nieprawości. Nie taki rząd wybieraliśmy. Wszyscy won.
🎃2020.10.31 15:40
ten wystraszony (nawet na tym zdjęciu) przywódcą? hahaha
Hak Ci w smark2020.10.31 15:35
Kołki frondelkowe przecież widać jest z złym stanie zdrowia jest Kaczor. Co jak umrze to załadujecie go w formalinę i będziecie dalej udawać, że wam rozkazy wydaje?
Kaczor2020.10.31 15:31
- prawdziwy dyktator