<<<SKĄD WYWODZI SIĘ ANDRZEJ DUDA? KONIECZNIE PRZECZYTAJ ROZMOWĘ Z RODZICAMI PREZYDENTA! >>>


Wczoraj Para Prezydencka wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej hrabiemu Janowi Szembekowi, polskiemu dyplomacie okresu międzywojennego. Święto miało miejsce w krakowskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego, do którego uczęszczał Szembek, a także prezydent Duda.

- Jeżeli mówimy o polityce historycznej, to mówimy o tym właśnie, że ona przede wszystkim musi być skierowana do polskiej młodzieży - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył, że jest dumny, że w szkole, której jest absolwentem, pamięć historyczna jest pielęgnowana.

- Sam kilka lat temu jako minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostałem przez pana prezydenta wydelegowany, by towarzyszyć panu prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu, który uczestniczył w tej szkole w odsłonięciu tablicy upamiętniającej dwóch wybitnych ludzi polskiej dyplomacji okresu międzywojennego braci Edwarda i Rogera Raczyńskich - powiedział Duda.

- Są też tablice upamiętniające generałów II Rzeczypospolitej, także absolwentów tej szkoły - mówił.

- W tej Rzeczpospolitej, którą chcemy naprawiać, o czym mówię wszędzie, chciałbym, żeby we wszystkich szkołach pamiętano o wybitnych absolwentach, którzy mogą stanowić przykład dla uczniów, którzy mogą stawać się wzorcem i postaw i realizacji ambicji. Niech te procesy wzmacniają się w całej Polsce, niech polityka historyczna w II LO trwa - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Z kolei Pierwsza Dama pracowała w II Liceum Ogólnokształcącym jako nauczycielka języka niemieckiego od października 1998 r. do 2015 roku.

kz/prezydent.pl