29.11.18, 12:25screenshot Youtube - O co Ci chodzi

Ten okręt idzie na dno!!! 40 działaczy opuściło Nowoczesną i przeszło do ,,Teraz!'' Ryszarda Petru

Żadnych trzęsień ziemi. Nie będzie to nawet tąpnięcie na miarę szkód kopalnianych” - przekonywała dziś na konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej, przed posiedzeniem klubu parlamentarnego. Jak się jednak okazuje – jej zapewnienia były przedwczesne. Do partii Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus przeszło właśnie 40 byłych działaczy Nowoczesnej.

Tuż po konferencji prasowej gruchnęła wieść o przejściu 40 byłych działaczy z zachodniopomorskich struktur Nowoczesnej do Teraz! Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus. Działacze ci skierowali też list do kierownictwa Nowoczesnej, w którym wskazali, że już od maja 2018 roku rozpoczął się proces odchodzenia działaczy z partii. Łącznie ugrupowanie opuściło około 40 osób.

W liście dodano:

Przyczyniły się do tego konflikty między członkami w naszym regionie, niejednokrotnie sygnalizowane zarządowi krajowemu partii”.

PAP podkreśla, że w zachodniopomorskich strukturach tej partii ścierają się dwa stronnictwa – popierające Piotra Misiłę oraz drugie, związane z koszalińskim posłem Radosławem Lubczykiem.

dam/PAP,Fronda.pl