25.02.19, 17:18zdj. screen Youtube/RMF FM, Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons (edytowane)

'Teraz Nowoczesna?' Jeszcze nie teraz... Lubnauer mówi Petru 'nie'

Koło poselskie Teraz! przyjęło uchwałę, w której deklarują wolę współpracy z Nowoczesną, rekomendując utworzenie wspólnego klubu poselskiego "Teraz Nowoczesna". Dzisiejsza wypowiedź liderki Nowoczesnej, Katarzyny Lubnauer pokazuje, że Petru może "Teraz!" zapomnieć o federacyjnym klubie...

 "Jesteśmy przywiązani do nazwy, do naszych wartości i nie widzimy powodu, by obecnie tworzyć klub federacyjny z Teraz!"-oceniła w rozmowie z PAP Katarzyna Lubnauer. 

"Członkowie Koła Poselskiego Teraz! wyrażają wolę współpracy z Klubem Poselskim Nowoczesna i rekomendują utworzenie federacyjnego Klubu Poselskiego Teraz Nowoczesna. Do rozmów o połączeniu obu sił w parlamencie upoważniamy posłankę Joannę Scheuring-Wielgus. Oczekujemy podobnego gestu ze strony Klubu Poselskiego Nowoczesna"- czytamy w uchwale opublikowanej przez Petru na Twitterze. Polityk przekonuje, że "głos zdrowego rozsądku i sprzeciwu wobec populizmu musi wybrzmieć mocno i jednoznacznie" i dlatego liczy na pozytywną odpowiedź Nowoczesnej. 

Lubnauer zapewniła tymczasem, że  "każdy, kto chce powrócić do klubu Nowoczesnej, to - jeżeli wszyscy członkowie klubu się na to zgodzą - może to zrobić". Inaczej jednak przedstawia się sprawa "kluvu federacyjnego"

"Natomiast my jesteśmy przywiązani do nazwy, jesteśmy przywiązani do naszych zasad i wartości i nie widzimy powodu, żeby obecnie tworzyć klub federacyjny z Teraz!, którego członkowie świadomie i z własnej woli wyszli z Nowoczesnej, mocno ją krytykując. Tego wyborcy mogliby nie zrozumieć"- podkreśliła liderka Nowoczesnej, przekonując, że koło poselskie Ryszarda Petru może oczywiście dołączyć do Koalicji Europejskiej. 

 "Możemy też wspierać się wzajemnie w podpisach przy projektach ustaw. Bo to jest czas współpracy na opozycji"- powiedziała rozmówczyni PAP. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Bawełna Polityczna2019.02.25 20:12
Kabaret
Marcin2019.02.25 18:28
Zróbta koalicje... nazwe juz macie "śmieszniej i straszniej nie bedzie" ha ha ha
Marcin2019.02.25 18:24
A może jednak razem? będzie i smieszno i straszno :D