27.12.14, 12:19

Terlikowski: Cywilizacja, która płacze nad zabitym szczurem, zamyka tych, którzy chcą ratować dzieci przed morderstwem

Kolejny raz Mary Wagner została aresztowana za to, że rozdawała kwiaty przed kliniką aborcyjną i rozmawiała z rodzicami by nie zabijali swoich nienarodzonych dzieci. Tomasz Terlikowski w Telewizji Republika powiedział: "Mary Wagner stoi pod kliniką aborcyjną w Kanadzie wręcza kobietom róże i prosi o to, żeby nie zabijały swoich dzieci. Za swoje poglądy spędziła już dwa i pół roku w więzieni. Zapowiedziano jej, że nawet nie może się zbliżać do kliniki aborcyjnej (...)

Poszła przed wigilią do kliniki, miała ze sobą białe i czerwone róże. Ona nawet nie mówiła nic o zabijaniu – oferowała pomoc. Została natychmiast aresztowana, w tej chwili przebywa w więzieniu. W środę zostanie ustalony termin rozprawy sądowej, wygląda na to, że znowu spędzi wiele miesięcy w więzieniu.

Tomasz Terlikowski podkreślał, że w Kanadzie aborcja jest legalna do końca trwania ciąży, a kobiety często zabijają swoje dzieci przez wzgląd na komfort życia.

– Przed świętami kliniki pracują pod zwielokrotnioną siłą, bo zabójcy dzieci chcą sobie spokojnie poświętować, chcą mieć spokojne wakacje – mówił. – Dzisiaj matki i ojcowie zabijają swoje dzieci , bo nie chcą szkodzić swojej karierze, bo nie planowali dzieci, a czy Maryja planowała urodzenie Jezusa? – zauważył.  

ZŁÓŻ PODPIS POD PETYCJĄ W OBRONIE MARY WAGNER

mod/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2014.12.27 12:39
No jesli aborcje porownujesz z pisaniem artow...
anonim2014.12.27 12:49
Znamienne jest to, że w polskiej rzeczywistości, jakże często przecież, np. skrajnie namolny i niebezpieczny DRĘCZYCIEL, mąż alkoholik, może regularnie nachodzić rodzinę, może ją nadal terroryzować, nękać, stanowić realne zagrożenie i NIE JEST przez polski sąd we właściwym czasie unieszkodliwiony, ZAMKNIĘTY ZA KRATAMI... Dzieje się tak najczęściej dopiero wówczas, gdy dojdzie do jakiejś straszliwej, rodzinnej tragedii... A w Kanadzie?? Faktycznie, wystarczy by WOLNA, pokojowo nastawiona kobieta, nie stanowiąca żadnego, realnego zagrożenia, podejmowała się rozmowy z drugim człowiekiem, a już można ją na tej postawie umieścić w areszcie i skazać... Rzeczywistość absurdu...
anonim2014.12.27 13:05
Rozstrzeliwania 100 Polaków za jednego Niemca było prawem w Generalnej Guberni ...i co w porządku?
anonim2014.12.27 13:06
@villain nie wyjeżdżaj z gównianym prawem faszystów.
anonim2014.12.27 13:10
@CP - a gdyby ktoś usiłował powstrzymać SS-manów przed mordowaniem Żydów? Chłopie, tu trup i tu trup, i nie udawaj, że jest inaczej!
anonim2014.12.27 13:20
@CzP Drogi Bracie... To nie jest wcale kwestia mojej woli, gdyż ja zawsze staram się zdawać na wolę Pana. Jeśli On dopuszcza, by takie doświadczenie stało się moim udziałem, to ja wyrażam ufność, iż ma On w tym Swój konkretny zamysł, iż jest to prawdopodobnie z pewnym pożytkiem dla mnie, dla mojego rozwoju i wzrostu duchowego, dla mojej wiary, a niewykluczone także z pożytkiem dla tegoż, konkretnego człowieka... Stąd ja zwyczajnie nie lękam się kontaktu, rozmowy z drugim człowiekiem. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że wśród moich, również dobrych, znajomych, jest też wiele osób niewierzących... Poza tym... Nie jest to adekwatny przykład... Mary, która NIE stanowiła najmniejszego zagrożenia, podejmowała PRÓBĘ rozmowy z tymi kobietami, przy czym one nie były unieruchomione, jak ewentualnie, mam rozumieć, w domyśle, ja przebywający w szpitalu. One mogły, i tak się niejednokrotnie przecież działo, podziękować za rozmowę, albo po prostu - odejść bez słowa w sobie znanym kierunku. I zapewniam Cię, że Mary nie ma w sobie nic z osobowości namolnego, niebezpiecznego, groźnego dręczyciela-psychopaty i nie pojawiłaby się, czy to pod oknami ich domu, czy to w ich miejscu pracy... A tak się niestety wielokrotnie dzieje, o czym wspomniałem, a do czego Ty się nie odniosłeś, w przypadku rzeczywistych, stanowiących realne zagrożenie, PRZEŚLADOWCÓW, DRĘCZYCIELI. Bardzo często tym dręczycielem jest np. mąż-alkoholik. Mąż-alkoholik, w świetle prawa, widziany jako "święta krowa", którego nawet nie można z mieszkania eksmitować... I nawet jeśli taki Pan dostanie zakaz zbliżania się do rodziny, do domu rodzinnego, to i tak jakże często ten zakaz jest jawnie łamany, a rodzina nadal cierpi!! I gdzie wtedy służby?? Gdzie policja?? Gdzie sądy?? Dlaczego taki człowiek nie zostanie w porę unieszkodliwiony, zamknięty w areszcie i skazany?? Dlaczego tak często musimy czekać, aż wydarzy się jakaś straszliwa tragedia?? O tym właśnie pisałem!! Świat absurdu!!
anonim2014.12.27 13:24
@czestochowski poeta- nie myl pojęć!!! Mary Wagner wchodziła do katowni, gdzie zabijane są dzieci i chciała je ratować !!! Czy ty byś nie chciał, aby twoją żonę ratowano gdyby ta miała petlę na szyi i za chwilę miano ją powiesić !!!???
anonim2014.12.27 14:36
Ludzie cywilizacji śmierci nawzajem utwierdzają się w głupocie !
anonim2014.12.27 14:54
Zabijanie dzieci to dla ateistycznych zwyrodnialców intratny biznes nie zawahają się użyć najgorszych metod aby odważną Kobietę którą kulturalnie rozmawia z nieświadomymi zagrożeń pacjentkami wtrącić do więzienie. Ileż to dzieci w XXI wieku ateistyczne mongoły zgładziły to jest pogrom niewinnych ludzi, ateizm w unicestwianiu jednie przoduje.
anonim2014.12.27 16:50
@Dźwiedź Bardzo dobre pytanie i argument. Tylko widzisz, żeby to pojąć to trzeba umieć odróżnić dobro od zła, czego ludzie tacy jak CP, Anita F i im podobni nie potrafią. Dlatego pitolą coś o łamaniu prawa, ale żaden z nich nie zająknie się, że to prawo jest do dupy bo pozwala zamknąć kobietę na 2,5roku za to że się modli i prosi nie zabijajcie. a jednocześnie to samo prawo pozwala na rzeź niewiniątek i dla nich to jest ok.
anonim2014.12.27 17:25
Nie wiem czy żyjemy tuż przed nadejściem antychrysta, ale wiem że żyjemy tuż przed nadejściem totalitaryzmu, gdzie będziemy niewolnikami na własne życzenie i pragnienie. Tak jest ustawina rzeczywistość żebyśmy łykali zbrodnię jako cnotę, cnotę nazywali zbrodnią. Mimo winy tych któzy tym procesem sterują, nasza nie jest mniejsza, ponieważ jako ludzie powinniśmy wyczuć kłamstwo i go nie przyjmować. Jednak tak się dzieje, że nawet ci co widzą zbrodnie, nic nie robią i pozwalają na rozrost zła o tych co przechodzą na pozycje zła z głupoty lenistwa czy korzyści nie wspominam. Wszystko to powoduje lawinowy przyrost sił zła które mnoży się bez przeszkód. To jedno co wzywam, niech każdy zacznie działać na dwóch poziomach modlitwy i czynu, bez tego czeka nas nowy straszliwy łagr. Piotr Zajkowski
anonim2014.12.27 18:02
Częstochowski poeta, mam wątpliwości, co do twoich władz umysłowych (bardzo nie lubię w ten en sposób pisać), ale przeczytaj Hannę Arendt "Eichmann w Jerozolimie", i zastanów się czy źle by się stało, gdyby funkcjonariusze SS odmówili pracy na rampach obozów zagłady. Twoja argumentacja jest po prostu żenująca i płytka.
anonim2014.12.27 18:23
Existenz, twój argument "co było jakoby zgodne z prawem, można usprawiedliwić każde łamanie każdego prawa", po prostu ręce opadają, naprawdę. Ta argumentacja przypomina mi pozytywistyczne teorie prawa w III Rzeszy. Poczytaj sobie protokół z konferencji w Wannsee oraz Hannę Arendt, może wtedy coś zrozumiesz. Pisz na Berdyczów.
anonim2014.12.27 18:46
Existenz. Do sztambucha: "Latek przybywa, klepek ubywa" Szekspir. Bez odbioru, pisz na Berdyczów
anonim2014.12.27 19:01
[Ciekawe, co by zrobił Terlik, gdyby mu do redakcji telewizji wszedł ktoś i zaczął namawiać pracowników, żeby przestali robić to, co robią.] @CzęstochowskiPoeto - Znając p. Terlikowskiego i jego zamiłowanie do dyskusji :), to używałby kontrargumentów. [czy chciałbyś, aby będąc w szpitalu przychodził ktoś do ciebie i namawiał, abyś zrezygnował z leczenia, bo jego bóg mówi, że tak być nie powinno?] @CzęstochowskiPoeto - co Ty porównujesz??? Czyś Ty na głowę upadł? Czy dziecko to wirus, bakteria, zakażenie???? Co w tym złego, że kobieta tłumaczy innej kobiecie, że to co nosi pod sercem to CZŁOWIEK we wczesnej fazie. A aborcja to zabieg polegający na zabraniu mu życia. Mówiąc prościej - zabicie. A jeśli już ctrzeba użyć jakiegoś porównania, to oczywiście zachowując proporcje, mam do Ciebie pytanie, czy wegetarianin i zaciekły przeciwnik zabijania zwierząt może zbliżać się do rzeźni czy nie?
anonim2014.12.27 19:48
Tu się parę osób powołało na "prawo", które złamała ta kobieta. Otóż trzeba zacząć od wyjaśnienia - po co jest prawo? Jaki jest cel istnienia jakiegokolwiek prawa? Prawo, w rozumieniu różnych uregulowań, jest po to, żeby bronić słabszych przed samowolą silniejszych. Nie ulega wątpliwości, że człowiek w fazie płodowej jest słabszy od tego, któremu dano czas aby się mógł urodzić. Już słyszę zarzuty, że to nie człowiek tylko płód, a skoro nie człowiek to nie ma problemu. Ano, tak się składa, że nauka pomaga nam od pewnego czasu definitywnie rozstrzygnąć kwestię od kiedy zaczyna się człowiek? Genetyka dowodzi bowiem, że wszystkie cechy człowieka zostają określone w momencie zapłodnienia. W tym momencie zostaje określony jego wygląd oraz indywidualny charakter. Cała reszta to już tylko przyrost masy. Zatem, przy aborcji mamy do czynienia z pozbawieniem życia ludzkiego. Jak kto woli - człowieka "in spe". A więc mamy do czynienia nie z prawem ale z "prawem", które nie chroni słabszego przed samowolą silniejszych. To zaś, co próbuje się mienić prawem, to są "przepisy". Przepisy można ustanowić dowolne. Za Hitlera w myśl owych "przepisów" groziła kara śmierci za ukrywanie Żyda, a nawet za nielegalny ubój. Za Stalina, ludzie tysiącami byli osądzani i szli do obozów za nielegalne zebranie pięciu kłosów zboża z pola. Czy mamy wobec tego powiedzieć - cóż, zebrali te 5 kłosów to sami są sobie winni. Proszę więc uprzejmie nie pierniczyć, że ta kobieta naruszyła prawo i dlatego została aresztowana, bo to jest "prawo" zbójeckie, totalitarne i nie mające nic wspólnego z rozumieniem prawa jakie jeszcze w starożytnym Rzymie przyjęto.
anonim2014.12.27 20:37
[Każdemu, kto tak żarliwie broni pani Wagner przed konsekwencjami łamania prawa proponuję, by zanim się wypowie pokusił się o próbę spojrzenia na sprawę z innej perspektywy, np. poprzez podstawienie sobie za panią Wagner owego wegańskiego } Ja uważam, że "aktywista wegański" ma prawo do mówienia o swoich poglądach przed każdym sklepem z wędlinami czy przed restauracją (oczywiście jeśli nie jest to nachalne). I dokładnie takie samo prawo mają mieć obrońcy nienarodzonych dzieci, którzy chcą mówić o swoich poglądach przed klinikami aborcyjnymi. Jeśli mamy pluralizm i demokracje to wyrażanie swoich poglądów nie może być karane. Chyba proste? Zwróć tylko uwagę, że tak jakoś dziwnie się składa, że obrońcy zwierząt maja większe prawa do pikietowania, niż obrońcy życia dzieci nienarodzonych. Nie sądzę aby sprzedawcy mięsa (czy to wędlin, czy gotowych dań) bali się "aktywistów wegańskich". Myślę, że wegetarianie mogą tysiące ulotek rozdać przed sklepami mięsnymi, a i tak miłośników dobrych wędlin i steków nie przekonają do swoich poglądów. :) A zwróć uwagę, że kliniki aborcyjne boją się , tych którzy mówią, że aborcja to zło. Zastanowiłaś się dlaczego? Odpowiedź to jeden wyraz - SUMIENIE! Przemyśl to. Pozdrawiam.
anonim2014.12.27 23:01
[Czy aby nie uznałbyś tego za nachalne, gdybyś przed wejściem do baru musiał przepychać się przez grupkę podekscytowanych fanatyków krzyczących Ci w twarz "morderca"? ] @AnitaF Gdyby taka ekipa stała przed restauracją, to powiedziałbym im, że mają prawo wyrażać swoje zdanie ale mnie nie przekonają bo uwielbiam schabowe. :) A mordercą nie jestem, tylko zjadaczem zwierzęcego mięsa. :) [ I dokładnie takie samo prawo mają. O ile nie są nachalni. Niestety - są, a przynajmniej nader często bywają. Nachalni i gorzej. ] Nie znam takich przypadków. Chyba, że nachalnym nazwiesz modlitwę przed kliniką aborcyjną. Co takiego jest nachalnego w modlitwie. ]Prosta sprawa - jeżeli jakiś weganin mający już na koncie wyroki za podobne wybryki ] Co to znaczy wybryki. Czy rozmowa z kobietą o tym, że chce zabić nienarodzone dziecko, to wybryk? [Nie znam też przypadków, by jakiś aktywista wegański zabił masarza, podczas gdy zabójstwa ginekologów przeprowadzających aborcje przez "obrońców życia" się zdarzały.] Nie znam takich przypadków, proszę o dowody, bo to poważne oskarżenie obrońców życia. No właśnie, jeśli mówimy o prawdziwych obrońcach życia, to oni nie zabijają ginekologów – morderców, bo szanują życie. [Może ma to związek z w/w zabójstwami czy bombami podkładanymi pod kliniki aborcyjne?] Znów oskarżenia. Proszę o udowodnione przypadki podkładania bomb. UDOWODNIONE! (Tylko nie pisać o tym, że ktoś zadzwonił, że jest bomba. Równie dobrze można przepisać nieuczącym się uczniom podkładanie bomb, dlatego, że dzwonią do szkoły, że jest bomba, aby nie pisać sprawdzianu, na który się nie przygotowali. [Przemyślałam nie raz, totalnie mnie ten "argument" nie przekonuje, naciągany i klasycznie ślepy na inną perspektywę] Perspektywa jest jedna. Aborcja to odebranie prawa do życia człowiekowi w jego wczesnej fazie. I tu pewnie jesteśmy zgodni. I tu nie chodzi o poglądy. NIKT nie ma prawa odbierać szansy na życie innemu człowiekowi, bez względu na religię, filozofie, poglądy polityczne czy dla własnej wygody. Prawo do życie, to NADŻEDNE prawo człowieka, którego nikt nie powinien łamać. @AnitaF, pomyśl o sobie. Czy masz prawo do swojej własności i liczysz na to, że nikt Ci jej nie zabierze? TAK. Czy masz prawo do życia? I nikt nie ma prawa Cię jego pozbawiać? TAK. I teraz pomyśl, że we wczesnej fazie byłaś w łonie matki i chciałaś aby Twoje życie (tak, to było już TWOJE ŻYCIE) było chronione? Czy ktoś mógł Cie tego życia pozbawić? A jeśli uważasz, że mógł wcześniej Cię zabić (chociaż nie sądzę, że tak pomyślisz), to dlaczego nie może teraz? Pomyśl o tym. @AnitaF, życzę Ci długich lat w zdrowiu i radości i abyś nawet przez małą sekundę nigdy nie zaznała strachu, że ktoś może Ci odebrać życie. Pozdrawiam Cię. P.S. Odłóż na bok religię, filozofię, poglądy i pomyśl o prawie do życia każdego człowieka, również tego na wczesnym etapie. Znam ludzi o mocno lewicowych poglądach, ateistów, którzy są przeciwnikami aborcji, bo uważają, że prawo do życia, to najważniejsze prawo w wolnym świecie. I spieram się z nimi o Kościół i różne takie "klimaty", ale w prawie do ochrony nienarodzonych dzieci jesteśmy jednego zdania.
anonim2014.12.28 10:47
W Polsce za pomoc Żydom groziła śmierć; takie prawo było w czasie II wojny światowej; Jednak PRAWO...../wyroki wykonywano, może to czysty anysemityzm?/ W USA osądzili Polańskiego za gwałt - uciekł wymiarowi; takie prawo... ................................... ..................................
anonim2014.12.28 16:31
ludzie - islamskiego państwa - starannie egzekwują swoje prawo morderstwa przeciwko ,, równym sobie " a świat na ich prawo nie wyraża zgody ! A prawo aborcji to dyzproporcja sił ! Kto nie widzi różnicy , gorsze prawo stosuje