21.09.15, 08:55

Terlikowski: Diagnoza Franciszka, czyli pełzająca trzecia wojna światowa!

Jeśli szukać diagnozy obecnej sytuacji geopolitycznej, to trudno nie podjąć tej, którą podczas wizyty na Kubie – sformułował Ojciec święty Franciszek. Papież mówił tam o „atmosferze pełzającej III wojny światowej”, którą przezwyciężyć można tylko pojednaniem. W słowach tych trzeba zaś doszukiwać się nie tyle prostego powtórzenia tezy amerykańskich neokonserwatystów, którzy wojnę z islamizmem nazywają „IV wojną światową”, ile głęboką diagnozę sytuacji, która obejmuje nie tylko wojnę na Bliskim Wschodzie, Państwo Islamskie, głębokie zmiany społeczne w Europie, ale także wojny w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji.

Papież winę za nie wszystkie, i to wielokrotnie, składał na nieludzki system, u którego podstaw leży wyłącznie troska o pieniądze, a nie o człowieka. Odrzucając szacunek dla natury (i nie oznacza to tylko przyrody) porzucamy drogę ludzką, i skupiamy się na realizacji celów, z których cieszyć się może tylko zły duch. A jaka jest droga wyjścia? Ją także w tych słowach wskazał papież Franciszek. Jest nią charyzmat pojednania. Do pojednania zaś wzywała nas Matka Boża w La Salette. Nie mniej istotne dla zakończenia tej wojny jest jednak także podjęcie wezwania Matki Bożej Różańcowej z Fatimy. Ona wzywała nas do pokuty i różańca, a także kultu swego Najświętszego Serca. Innej drogi budowy pokoju nie ma. Bóg zaś i tak doprowadzi nas do swojego celu, tyle, że jeśli nie będziemy się modlić i pokutować zrobi to – pozwalając, by nasze czyny miały skutki – drogą cierpienia i wojny. I wiele wskazuje, że w ten okres właśnie wchodzimy.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2015.09.21 10:00
@arbiter Ty sobie mordy Papieżem nie wycieraj. Bo jak bronimy życia dzieci nienarodzonych zgodnie z nauką KK. to wtedy Ci szmaciarzu przeszkadza, że słuchamy Papieża i mówisz, że się wpieprzamy w czyjeś życie.
anonim2015.09.21 10:04
Bliźni to nawet nie jest polak-katolik, bo przecież jest TP był KIK, katolicy głosujący na PO i inne narzędzia szatana.
anonim2015.09.21 10:40
@arbiter Ty podobno jesteś "chrześcijaninem" przynajmniej za takiego się uważasz, więc powiedz mi co to za chrześcijanin z ciebie co odrzuca Stary Testament a z Nowego wybiera sobie tylko fragmenty z Ewangelii. No więc szmaciarzu wybiórczy jeśli mamy słuchać Papieża to powiedz mi za co nas opluwasz szlamem kiedy to czynimy np. w sprawie obrony dzieci nienarodzonych?
anonim2015.09.21 11:01
A może znajdzie się recepta Franciszka jak tu się pojednać z Arabami i wyperswadować im żeby zawrócili w kierunku swoich miejsc stałego pobytu.
anonim2015.09.21 11:10
Jahu.. a czemu ty z posrancem probujesz gadke prowadzic i posrancowi cos tlumaczyc, to ci sie dziwie.:))))
anonim2015.09.21 11:15
Jahu... posraniec pisze, ze " dzien w dzien jest popluty, posrany i porzygany" wiec MUSI smierdziec na kilometry. A z takim gadac, to tylko ospy sie nabawisz hehehehehehe!!
anonim2015.09.21 11:21
Nie musisz mi dziekowac >posrancu<, ja ci to z przyjemnoscia hehehehehe!!
anonim2015.09.22 8:51
festiwal miłości i szacunku :) fajnie tak czasem na was popatrzeć, sekta pod mikroskopem