20.09.19, 09:25(fot. screen)

Terlikowski o akcji ,nie świruj'. Zaskakujący komentarz

Celebryci i aktorzy sympatyzujący z tzw. opozycją totalną wzięli udział w akcji pt:"Nie świruj, idź na wybory", w ramach której zachęcają do udziału w wyborach. Jednak zamiast pozytywnego efektu, wywołali burzę. Zarzucono im m.in. fakt, że parodiują osoby niepełnosprawne. Do akcji odniósł się również publicysta Tomasz Terlikowski. 

 

- Organizatorzy akcji „Nie świruj, idź na wybory” zapomnieli chyba, że jednym z najpiękniejszych wyrazów świętości ruskiego i rosyjskiego prawosławia pozostaje jurodstwo. Stać się szalonym dla Chrystusa, świrować, żeby ludzie pogardzali mną dla Niego, to jest esencja świętości. Chrześcijanin musi być po stronie osób z problemami z psychiką, bo sam dla świata jest szalony - napisał dziennikarz

 

 

bz/fb

Komentarze

Polak katolik2019.09.21 17:34
Tylko manipulant Terlikowski (coraz bardziej niszczący nasz Kosciol niż otwarci lewacy) jest w stanie zrownac bałwochwalstwo 'urodiwych' , ludzi 'swirujacych', ludzi, ktorzy odeszli od nauki Chrystusa, z ludzmi wiernymi nauce Chrystusa.
m2019.09.21 12:46
Nie ma roznicy czy jestes ,,totalny’’ czy ,,mocherem’’ , nie swiruj , idz na wybory.
hrabia Potocki2019.09.20 23:01
Niedouczony Terlikowski zmienia poglady jak rekawiczki, mialem go za faceta z ja---i dzisiaj widze ze to karierowicz
marisa2019.09.20 23:39
zgadzam sie , terlikowski to facet bez kregosłupa,a ostatnie jego wypowiedzi powalają. Pycha kroczy przed upadkiem .Przestańcie prawicowe media cytować tego pyszałka,niech idzie tam gdzie jego miejsce -do wyborczej
Alojzy Cedzidło2019.09.20 22:41
Tak sobie myślę i myślę .... Kim Ty jesteś doktorze Terlikowski .? Taka pani Jachira prawidłowo odebrał ,,reklamę wyborcza " POKO . ( 6 milionów chorych psychicznie Pisowców .) a Pan Doktor jakby stanął po Jej stronie. .Pan Doktor powinien bić brawo pani Kanclerz Merkel , która dziękowała Stalinowi za wyzwolenie Niemiec z nazizmu.
Balka2019.09.20 16:10
Panie Tomaszu, polecam książkę prof. Ewy Thompson pt. "Zrozumieć Rosję. Święte szaleństwo w kulturze rosyjskiej", w której pokazuje, że jurodstwo wywodzi się nie tyle ze specyficznie pojmowanego chrześcijaństwa, ile z szamańskich tradycji ludów zamieszkujących Rosję. W tym sensie, jeśli nasze "elyty" naśladują jurodstwo, to się zgodzę. Faktycznie niektórzy z nich wyglądają jak w szamańskim transie po grzybkach albo innych "łącznikach z duchami przodków".
Lublinianka2019.09.20 13:51
Młodsza córka mojej kuzynki, Asia, jest niepełnosprawna. Kuzynka poświęciła jej wychowaniu CAŁE swoje życie prywatne - począwszy od własnego zdrowia na porzuceniu kariery zawodowej jako analityk (ukończyła Analitykę na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie) skończywszy. Moja znajoma z podstawówki również jest mamą niepełnosprawnego dziecka - jej córka Justyna ma dziecięce porażenie mózgowe spowodowane uszkodzeniem główki Justynki podczas porodu przez lekarza, który niewłaściwie użył kleszczy porodowych. Młodsza siostra znajomego - Ewa - także jest osobą niepełnosprawną - choruje na dziecięce porażenie mózgowe wskutek błędu popełnionego przez personel medyczny w czasie jej porodu. Całe jej 35 letnie życie to czas niezwykłego poświęcenia się dla niej jej matki, która zrezygnowała dla niej ze wszystkiego. Chciałabym zobaczyć, czy któryś z tych szyderców kpiących z osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie w #nieswirujidznawybory stanął by przed moją kuzynką, koleżanką lub mamą znajomego i zaprezentował "na żywo", co sądzi o ich córkach???!!! Pożałowania godni artyści 😕😕😕😕😕😕
Reytan2019.09.20 14:56
To sa przyklady LUDZI,nie komunistow.,
Alojzy Cedzidło2019.09.20 22:32
Twierdzi pan ,,Reytan " - LUDZI .? A co to oni LUDZKIEGO pokazali . ? To mowa o tych ARTYSTACH.? Jachira chyba pokazała prawdziwe intencje fundatorów tego spotu.
Tytus2019.09.20 12:19
patrzę co oni wyprawiają i przestaje filmy z nimi oglądać:) polecam innym tą metodę; to samo dotyczy firm, które lansują różne takie; wcale do nich nie chodzę i ich produktów nie kupuję; radzę robić to samo:)
Torchwood2019.09.20 11:13
Stać się szalonym dla Chrystusa? Czym to się różni od innych form psychozy?
Alojzy Cedzidło2019.09.20 22:48
Do kogo to pytanie ? Do Frondy ? A kto ma na nie fachowo odpowiedzieć ? Tylko dr Terlikowski . Noo ewentualnie ks. Sowa albo.ks Lemański . Jeszcze radziłbym zwrócić się do Wyborczej . Red Michnik ma kontakty z bp. Piorunkiem
Marek2019.09.20 10:31
Terlikowski ,,,ja jestem prostym człowiekiem,,,,,bardzo mnie zastanawia. Zauważam takie brzydkie odkrycie ,siebie,, Może sie mylę. Jednak mam uczucie że nie
katolik2019.09.20 10:13
Terlik0owski jest dwulicowy i chyba przekupiony.Poza tym myśli,że jest jakimś autorytetem.Niestety jego postawa nie pierwszy raz swiadczy,że nie ma nic wartościowego do powiedzenia. Już z powodu swojej domniemanej świętości i właśnie pychy z tego powodu,nie dostrzega zwykłego chamstwa i prostactwa PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA. widocznie takie sa jego poglądy.Chce być jakąś sprawiedliwością społeczną,niestety do wyrokowania w sądzie by się nie nadawał
OLI2019.09.20 10:32
Pełna zgoda. Terlikowski to taki smerf - Ważniak. Ma dużo do powiedzenia na każdy temat, w nieznośnym tonie Ja Wiem Lepiej, a Jak Już Coś Powiem, To Już Powiem. Zwykle się komuś podlizuje, zupełnie nie potrafi wyważyć swoich osądów.
katolik2019.09.20 12:26
no własnie
ciekawy2019.09.20 10:05
Zrobili to bo chcieli zwrócić na siebie uwagę. Hasło jak najbardziej właściwe, trzeba tylko dodać końcówkę" Idź na wybory i GŁOSUJ NA PIS"
Alojzy Cedzidło2019.09.20 22:21
Czyli co? Znowu POKOKO , strzał kolano ?. Własne.
JS2019.09.20 9:55
Wojciech Pszoniak, lubiłem tego aktora z Kabaretu pod Egidą. Teraz jednak zszedł na psy. Zrobił z siebie publicznie idiotę, wariata, kpiarza. Ale widać już mu nie zależy na inteligentnej, wrażliwej, rozsądnej widowni ale na ... inteligentnych głupkach ? Pozdr.
anonim2019.09.20 12:17
A co powiesz o zielniku, ja jego kiedyś lubiłem,a kim jest teraz,pisowskim propagandystą
JS2019.09.21 8:02
Jeżeli ktoś opowiada się za prawicowymi wartościami ma prawicowe poglądy to czy musi być od razu zwolennikiem PiS ? PiS robi wiele wspaniałych rzeczy dla kraju ale z ich polityką są związane zagrożenia. Nie jestem ślepym wyznawcą PiS a popieram tych, którzy dążą do pełnej niezależności kraju a to chyba przyjdzie dopiero z .... ponownym przyjściem Jezusa na ziemię. Pozdr.
michał2019.09.20 13:36
Ziemia obiecana w wykonaniu Pana Pszoniaka to mistrzostwo świata...... tfu...... co ja pisz to dwa mistrzostwa, Kocham te film i wiele wspaniałych kreacji. Cudowna historia. Niestety serce mi krwawi jak widzę najnowsze "kreacji" Pana Pszoniak. Widziałem Ziemie Obiecaną milin razy. Na pewno będę oglądał jeszcze nie raz, będę zachwycał się grą Pana Pszoniaka....... Ludzie dlaczego ON to robi.
JS2019.09.20 18:20
Masz rację Michał, nie przypomniałem sobie tego filmu, Pewnie dlatego, że mówi o okrutnych czasach w jakich przyszło prostym ludziom żyć. A aktorzy ? Świetnie dobrani i pewnie świetnie się bawili podczas kręcenia filmu ale gdyby przyszło im żyć w ta,tych czasach jako ci prości, wykorzystywani, uciemiężeni ludzie, nie byłoby im do śmiechu, jak strach o kolejny dzień życia zaglądał im codziennie w oczy. Pozdr.
Wies2019.09.20 9:47
Chyba Terlikowski zaczął czytać jakieś ruskie brednie. Niech poczyta Koniecznego jak wyglądał kult "urodiwych" na wschodzie.Nie miał on nic wspólnego z szaleństwem dla Chrystusa. Był zwykłym bałwochwalstwem i ludowym przesądem obrażającym rozum. Co do szacunku dla osób z problemami psychicznym to pełna zgoda.
anonim2019.09.20 9:43
Z całym szacunkiem, ale podejrzewam, iż wielu z tych ludzi miało objawy choroby dwubiegunowej. A Miłujący Logos, jak sama nazwa wskazuje to ład, porządek, zdrowie, norma. Tak, że Tomasz z Akwinu, Arystoteles i tego się trzymajmy!