25.06.20, 13:05Screenshot Youtube - salve

Terlikowski o decyzji papieża: Deo gratias!!! Coś się ruszyło! To ważny sygnał dla polskiego Kościoła

Nuncjatura apostolska w Polsce poinformowała dziś, że papież Franciszek mianował administratora apostolskiego sede plena diecezji kaliskiej, którym zostaje abp Grzegorz Ryś. „Decyzja Ojca Świętego Franciszka to ważny sygnał dla polskiego Kościoła” – podkreśla Tomasz Terlikowski we wpisie na Facebooku.

Jak już poinformowaliśmy, decyzja Ojca Świętego oznacza, że abp Ryś przejmuje obowiązki ordynariusza tej diecezji, bpa Edwarda Janiaka, wokół którego pojawiły się poważne oskarżenia o tuszowanie pedofilii wśród duchownych. Administrator apostolski sede plena - kieruje diecezją w okresie poważnej, lecz w założeniu tymczasowej, przeszkody w sprawowaniu urzędu przez ordynariusza (np. długotrwałej choroby).

W swoim pierwszym wpisie Terlikowski stwierdza:

Deo gratias!!! Ofiary, uczciwi i odważni kapłani, świeccy, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie sprawy i dziennikarze, którzy zaczęli o niej mówić mogą dziś dziękować Bogu” i dodaje:

Coś się ruszyło!”.

Jak podkreśla w kolejnymkomentarzu:

Nie ma zgody na ukrywanie przestępstw seksualnych, na wymuszanie na księżach zachowań niezgodnych z nauczaniem Kościoła, na lekceważenie ofiar. Biskup nie stoi ponad normami Kościoła, ani normami moralnymi”.

Podkreśla, że mamy do czynienia z bardzo ważnym sygnałem, który oznacza że odwaga ofiar, które zdobyły się na opowiedzenie o krzywdach, jakie spotkały ich w Kościele oraz dziennikarzy, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie sprawy, ma sens. Dalej dodaje, że to także dowód na to, że warto i trzeba się angażować.

W drugim wpisie z kolei zaapelował o modlitwę za abp. Rysia i diecezję kaliską, która jest teraz szczególnie potrzebna. Podkreślił:

To działania administratora sede plena staną się wzorem w kolejnych diecezjach, gdzie może dojść do podobnych sytuacji. On sam do pracy w podzielonej i poranionej diecezji kaliskiej potrzebuje dużo światła Ducha Świętego”.

dam/Facebook,Fronda.pl

Komentarze

linus2020.06.26 0:55
Redaktor Terlikowski znów w awangardzie kościelnej czujności, postępu, nie daje się wyprzedzić nikomu w chlapaniu jakże modnych politycznie głupot bez zastanowienia.. Ależ ubecy mają dziś ubaw: zaciekle katolicki dziennikarz dziękuje Bogu za ekspresowe zgnojenie biskupa, na podstawie donosu propagandystów z ich stajni. Takich cudów nie widzieliśmy od czasów stalinowskich pokazowych procesów duchownych w latach 50-tych, a red. Terlikowski wyrasta na godnego następcę tow. Mazowieckiego i towarzyszki Szymborskiej. I kto wie, może kiedyś zostanie premierem, albo Komitet Noblowski doceni jego wysiłki na rzecz postępu. Kto wie..
R2020.06.25 22:40
zakompleksiony terlikowski dziękuje Bogu za zablokowanie Janiaka przez Rysia, a jeden i drugi stosuje zamordyzm i nie o prawdę im chodzi ale o lojalność i posłuszeństwo co jest bez sensu; bo Bóg nie chce nas posłusznych ludziom ale wolnych chrześcijan jak Jezus robiących to co chce Bóg wbrew ludziom
Stały czytelnik2020.06.25 21:50
Ryś i inni zlewaczali, sprotestantyzowani biskupi ratunkiem dla Kościoła katolickiego! ;)
Brakuje Pasterzy po śmierci JPII2020.06.25 19:40
Bp Ryś jest odpowiedni, bo pisze regularnie do Tygodnika Powszechnego
Barbara2020.06.25 19:01
Szczególnie windowanie biskupa Rysia to dobry sygnał dla polskiego Kościoła; czy nie tak panie terlikowski?
Wzmożenie Patriotyczne2020.06.25 18:17
Wbrew temu co wypisują tutaj różne Reytany i Radziszewskie, Terlikowski robi bardzo dobrą robotę. Terlikowski umacnia te siły, które dąża do naprawy i oczyszczenia Kościoła Świętego.
Reytan2020.06.25 17:55
Terlikowski to wyjatkowo podstepny I zaklamany mason. Broni on tu wspolfartuszkowca.oslawionego Rysia,,ktory jest ponadto komunista I marksista,i nie ma nic wspolnego z duchowoscia ani wiara katolicka. Zniszczono niewinnego czlowieka,wprowadzaja duza porcje zamieszania,kto jest kto. Przy okazji okazalo sie,ze Antychryst Franciszek moze liczyc na tego podrzutka I heretyka o zydowskim nazwisku Polak,ktory profanuje starozytny urzad Prymasa Polski.
Jan Radziszewski2020.06.25 17:32
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - +++ 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Wzmożenie Patriotyczne2020.06.25 17:24
Upadek moralny Kościoła polskiego jest przerażający. Jeśli szybko nie będzie dużo lepiej, to konsekwencje będą tragiczne. Kościół jest istotą polskości. Dlatego, za grzechy kapłanów Bóg ukara cały Naród Polski!! Trzeba się modlić o odwrócenie tej kary!! Trzeba pościć i pokutować!!
Reytan2020.06.25 17:42
Jestes capie,prowokatorem komunistycznym i klamca.
Wzmożenie Patriotyczne2020.06.25 17:48
Czego chcesz ode mnie? Gdzie tutaj widzisz jakiś komunizm? Kościól i Polska ci się nie poodobają? To ty jesteś jakimś prowokatorem!
Reytan2020.06.25 17:59
Jestes wyjatkowo podlym LOTREM komunistycznym,bo klamiesz jak KOD-omita,i oskarzasz uczciwych kaplanow Czasami IDIOTA,taki jak TY,jest grozniejszy dla Kosciola Swietego niz heretyk albo komuch.
Wzmożenie Patriotyczne2020.06.25 18:12
Nawróć się!
bruno2020.06.25 17:04
A co niby? Przejdzie na emeryturę w cieplarniane warunki i tyle, czym tu się ekscytować?
Laura2020.06.25 16:34
A Nycz juz odprawił msze Św. za rozbójnika Gronkiewicz ???
Apel2020.06.25 16:12
Będą oskarżać biskupów o byle co i pod tym płaszczykiem wymieniać na swoich -ekologistów. W ten sposób wykończą Kościół polski od środka.
Krakus2020.06.25 15:42
Świat się kończy! Pierwszy raz się zgadzam z Terlikowskim!!!
Lubliner2020.06.25 17:22
Red. Terlikowski przeszedł długą drogę od czasu, gdy go pierwszy raz usłyszałem w TVP ponad 10 lat temu. I przy okazji dowiedziałem się, że istnieje fronda.pl.
Marek2020.06.25 15:26
Czy naczelnik wyraził zgodę? Nie można pozwolić na to, żeby obcy decydowali o naszym narodowym dobrostanie.
Skrzypek na dachu2020.06.25 15:17
Brawo Polska . Glosujemy na Pana Prezydenta Andrzeja Dude
Gratulacje FRONDA!2020.06.25 14:21
Nowy format - SUPER! Eliminuje mendy, hejterów a ci "wytrwali" stają się NIEWIDOCZNI!
Anonim2020.06.25 14:20
Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.
Maciej Łagodny2020.06.25 14:06
TOMASZU MILCZ,NIE KALAJ GNIAZDA SWEGO. Tzw.PAPIERZ ( który śmie zmieniać Modlitwę Ojcowską ),DLACZEGO NIE ZNIESIE CELIBATU? Tylko TAK MOŻNA UZDROWIĆ K.K. .
Michal2020.06.25 13:49
To dzieki Siekielskiemu ten bandyta już nigdy nie przyczyni się do krzywdzenia dzieci i młodzieży! Całe szczęście, ze są w tym kraju jeszcze dziennikarze, którzy nie boja się pokazywać PRAWDY. Tak trzymać!!! Społeczeństwo jest niezmiernie wdzięczne!!! Co tam Janiak? Modlitwy nie pomogły? Jaka szkoda. Ciekawy jestem ile teraz promili bedziesz miał. Jak bardzo się schlejesz?
Przeciw kretynom2020.06.25 14:12
Kardynała Pella czubie też tacy dziennikarze próbowali uziemić.
linus2020.06.26 0:40
Sekielscy i prawda, ha, ha, ha.. zapomniałeś dodać: cała prawda, całą dobę. To tak jakby powiedzieć oszust i uczciwość, albo mafioso i szlachetność. Człowieku, obudź się wreszcie. Oni i ich SBcka stacja są tak zainteresowani prawdą jak złodziej uczciwym życiem. To jest środowisko, które nigdy od lat 70-tych nie zaprzestało walki z Kościołem katolickim o rząd dusz, które widzi w KK śmiertelnego wroga i jak pokazuje przykład biskupa Janiaka, nie bierze jeńców, wrogów niszczy medialnie i eliminuje, nie dając szansy na żadną obronę. Ty sam jesteś najlepszym dowodem skuteczności ich bolszewickich metod, skoro na podstawie jednego mętnego medialnego donosu nazywasz bandytą człowieka, którego nie znasz, o którym nic nie wiesz, a któremu odmówiono prawa do złożenia merytorycznych wyjaśnień i obrony. A więc uważaj: za chwilę ktoś ciebie może nazwać bandytą czy pedofilem i też nie będzie chciał słuchać twoich tłumaczeń, że to nie prawda..
ciekawy2020.06.25 13:43
Tacy jak Terlikowski i niektórzy liberalni hierarchowie myślą, że jak rzuca na żer diabelskim pomiotom takich ludzi jak bp. Janiak, czy kard. Pell to oni wypłyną na wierzch. Ludzie patrzą i oceniają . A już tacy głupi jak w latach 80 tych to nie są . Potrafią ,przynajmniej niektórzy odróżnić ziarno od plew.
Belinda2020.06.25 13:42
Terlikowski juz dawno wchodzi w buty Sowy z TVN!!!
Katol2020.06.25 13:41
Z deszczu pod rynnę! Ryś to modernista i ta sama narracja co miłośnik pachamamy Franciszek. Ulubieniec i autorytet pseudo katolickiej strony deon i drętwych kolesi pokroju Szustaka, Marcinka Zielińskiego i im podobnych.
Anonim2020.06.25 15:52
Terlikowski będzie zapewne w awangardzie tych co rżnąć będą gardziołka nie uznającym Fałszywego Proroka. Zdaje się, że po "papieżu Franciszku" stręczyć nam będzie Antychrysta.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 13:38
to tylko wymiana jednego zapijaczonego ryja przy korycie na innego kleszego ryja...
Z życia wzięte2020.06.25 15:16
Dlaczego Duda milczy, tym bardziej Kaczyński. To jawny atak na polski kościół i polskiego biskupa płynący z obcego państwa. Gdzie jest Kempa, Szydło, Tarczyński?
antykomuch2020.06.25 15:48
A wolałbyś pejsiastego ryja???