12.10.20, 17:34fot. wikipedia.org/domena publiczna

TK przesunął ogłoszenie wyroku w sprawie SB-eckich emerytur

W obydwu przypadkach okres pracy na rzecz państwa totalitarnego jest przeliczany według wskaźnika 0 proc., z kolei okres służby na rzecz państwa demokratycznego jest przeliczany według wskaźnika 2,6 proc. Emerytura natomiast obu kategorii funkcjonariuszy nie może być wyższa niż przeciętna emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – czytamy w komunikacie TK.

Trybunał Konstytucyjny już trzykrotnie zajmował się sprawą przepisów dotyczących emerytur byłych funkcjonariuszy ustroju komunistycznego w Polsce.

Sprawa – jak dowiadujemy się – jest skomplikowana i stąd zajmowanie się nią trwa tak długo. Tym razem rzecznik Trybunału Aleksandra Wójcik powiedziała, że zmiana terminu orzeczenia nastąpiła "z przyczyn obiektywnych".

Dodała też:

- Są przyczyny obiektywne, które czasami powodują takiego rodzaju zmiany. To, że one następują jest naturalnym procesem. Nie ma tutaj nic takiego, co byłoby zaskakujące

Z wokandy została też inna sprawa dotycząca przepisów tej samej ustawy.

Ogłoszenie wyroku w sprawie przepisów tzw. ustawy dezubekizacyjnej, zakładających obniżenie emerytur i rent byłym funkcjonariuszom służb PRL – jak wynika z komunikatu na stronie TK – zostało przesunięte na 20 października na godz. 11.

 

mp/pap/fronda.pl

Komentarze

Janek2020.10.13 11:30
Jarosław Kaczyński nie ma SB-ckiej emerytury przypadkiem?
MACIEJ2020.10.13 9:50
Towarzysz Stanisław M. był urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M. skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był - SEKRETARZEM PODSTAWOWEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ - PZPR !!!!!!!!!!!! Towarzysz Stanisław M. bierze emeryturze - CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!!!! -Kto jest - BENEFICJENTEM ???????
Tchórzliwa przyłębska jak jej pryncypał Kaczynski2020.10.13 6:07
i tyle w temacie. Tak zmieniać ,żeby nic się zmieniło a Kaczyński zaplątuje się zawsze w swoje nóżki
Ja, Szatan2020.10.12 19:52
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW - pogrobowców faryzeuszy, masonów i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ***** 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
lecho2020.10.12 19:15
Esbek jak miał dobrze, tak będzie miał dalej...żadnej kary dla popieranie przemocy społecznej...bo taka Polska
Foster2020.10.12 18:32
Jak to jest sprawa skomplikowana, to bardzo źle świadczy o świadomości prawnej sędziów Trybunału Konstytucyjnewgo, ale prawda pewnie jest inna. Wstyd, brak zgody co do sentencji wyroku i uzależnienie od Prezesa. Każdy wie, że karać nie można powtórnie za to samo przewinienie i że tę winę trzeba udowodnić. W demokratycznym państwie prawnym nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
Po 11 ...2020.10.12 17:38
Ale żenada. Mamy kolejny "raport smoleński", gotowy ale nie opublikowany. Boję się, że PiS tak się przyzwyczai, że po następnych wyborach będziemy czekać 10 lat na publikację wyborów ...
Po 11 ...2020.10.12 17:39
... wyników, oczywiście
Wishful thinking kike...2020.10.12 17:51
Zapomnij o następnych wyborach, może parch junior Tadziu, może mu się uda. Głosować!