27.04.18, 13:50Fot. Rosiek.kub via Wikipedia, CC 4.0

To koniec ONR i NOP na Facebooku

Jak poinformował polski oddział Facebooka – w serwisie społecznościowym blokowane będą Obóz Narodowo-Radykalny oraz Narodowe Odrodzenie Polski.

Zakazane od dziś będzie również odwoływanie się na portalu do tychże organizacji, jak i stosowanie ich symboliki. O zmianach w polityce portalu poinformowano wczoraj w specjalnym oświadczeniu. Czytamy w nim między innymi:

Zakazujemy propagowania nienawiści, w tym zamieszczania treści atakujących ludzi w związku z cechami chronionymi, takimi jak rasa, przynależność etniczna, narodowość, przynależność religijna, orientacja seksualna, płeć, tożsamość płciowa czy poważna niepełnosprawność, albo choroba”.

Serwis dodaje, że nie akceptuje również grup i organizacji, które promują przemoc lub atakują ludzi ze względu na cechy chronione przez prawo. Facebook wskazuje też, że może zostać zabroniona w serwisie obecność organizacji, które te zasady „konsekwentnie naruszają”, co spotkało właśnie ONR i NOP.

Facebook dodaje:

Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne”.

Powołuje się również na liczne zgłoszone materiały i dodaje, że decyzja nie była łatwa „ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami”.

dam/PAP,Fronda.pl