29.09.19, 09:15Fot. via Pixabay, CC 0

,,To krok milowy''. Minister Szumowski o ,,Piątce dla zdrowia''

Wczoraj Prawo i Sprawiedliwość w trakcie konwencji w Opolu przedstawiło program wyborczy dotyczący służby zdrowia. „To ogromna zmiana myślenia” - komentował minister Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia podkreślił:

Podwojenie finansów na służbę zdrowia oraz nadanie polityce zdrowotnej priorytetu w programie wyborczym PiS <<Piątka dla zdrowia>> jest krokiem milowym”.

Szumowski podkreślił, że program ten pokazuje determinację, z jaką rząd chce walczyć o poprawę zdrowia Polaków.

Fundusz, który mamy dla szpitali, jest z punktu widzenia technicznego niezwykle ważny”

- zaznaczał minister.

Dalej dodał:

Biedne powiaty, które nie są w stanie płacić dziesiątek milionów złotych na remonty, a równocześnie dobrze nimi zarządzają, warto wesprzeć, by pacjenci leżeli tam w komfortowych warunkach, a personel miał naprawdę dobre miejsce pracy”.

Mówiąc o pomyśle dotyczącym badań kontrolnych dla osób po 40. roku życia podkreślał, że może on zapobiec poważnym chorobom.

Program PiS zakłada też reorganizację Centrum Onkologii, które czeka rewitalizacja oraz rozbudowa warta 1 mld złotych. Ma być to nowoczesny, scentralizowany i specjalistyczny ośrodek badawczy dla pacjentów onkologicznych.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Max Fiend2019.09.29 17:32
Obietnice z 2015: • Podniesienie wydatków na służbę zdrowia z 4,7 do 6 proc. PKB. • Likwidacja NFZ, składki zdrowotnej i powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu państwa. • Zwiększenie liczby lekarzy (szczególnie rodzinnych) i pielęgniarek (Konstanty Radziwiłł: „Tylko jedna trzecia pielęgniarek, kończąc studia, wchodzi do zawodu, trzeba tę sprawę zmienić”). • Utworzenie sieci szpitali, które zapewnią odpowiednią dostępność do wszystkich świadczeń zdrowotnych z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, epidemiologii i geografii. • Przywrócenie opieki lekarskiej i stomatologicznej w szkołach. • Zmiana ustawy o in vitro (Elżbieta Witek: „Nie chcemy zakazywać in vitro, ale jednocześnie nie możemy się zgodzić na taką ustawę, w której życie nie jest szanowane”). Mieli cztery lata. Nadal ktoś im wierzy? :-D
Pomagam ludziom2019.09.29 10:18
TO CO, DZIĘKI PIS ZAMKNĘLI DZIESIĄTKI ODDZIAŁÓW I KILKA SZPITALI. Myślicie że się coś poprawi, czy będziecie zwalać na PO i opozycję i Sorosa, że lekarze wolą emigrować, niż pracować za grosze.
JS2019.09.29 9:47
Po co podwojenie finansów na służbę zdrowia? ja bym wolał żeby PiSdzielski mieRząd dał lepiej tą kasę pazernemu hochsztaplerowi z Torunia niejakiemu rydzykowi! nie mogę patrzeć i słuchać jak temu oszustowi wciąż mało i mało...