01.08.17, 14:36Tomasz Lis zdj. Youtube, Krystyna Pawłowicz zdj. Piotr Drabik, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Tomasz Lis musi przeprosić prof. Pawłowicz

Posłanka PiS, prof. Krystyna Pawłowicz poinformowała na Facebooku, że wygrała sprawę z redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska", Tomaszem Lisem.

Chodzi o artykuł "Bulterierka Prezesa", który ukazał się na łamach tygodnika w kwietniu ubiegłego roku. Dziennikarz musi przeprosić posłankę oraz wypłacić jej zadośćuczynienie w wysokości 40 tysięcy złotych. Wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych poseł Pawłowicz jest prawomocny. 

"Jego kłamstwa w artykule p.t. „Bulterierka Prezesa” były nie do obrony. T. Lis oddał sprawę walkowerem. Wydano wyrok zaoczny"- napisała polityk na Facebooku. Jak poinformowała w rozmowie z PAP sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, wyrok zapadł zaocznie w czerwcu i już się uprawomocnił. 

Sąd zobowiązał Lisa do opublikowania na stronie Newsweek Polska przeprosin. W oświadczeniu powinno zostać zawarte głębokie ubolewanie „z powodu bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych” posłanki oraz „wprowadzenia czytelników w błąd”. Ponadto redaktor naczelny polskiego wydania "Newsweeka" musi wpłacić 40 tys. złotych zadośćuczynienia na rzecz posłanki. 

"Jest psem gończym Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie. Potem prezes mówi: siad, do budy. A ona kładzie po sobie uszy i wykonuje polecenia"- tak w artykule "Bulterierka Prezesa" z 18 kwietnia 2016 roku pisał "Newsweek" o Krystynie Pawłowicz. W tekście pojawiło się również nawiązanie do osobistych spraw posłanki z młodzieńczych lat. 

JJ/Facebook, PAP, Fronda.pl