11.01.19, 11:12fot. screen TVP Info

Tomasz Sakiewicz: Jest szansa na sojusz Londyn-Rzym-Warszawa

"Gdyby Wieka Brytania pozostała w UE, co jednak jest mało prawdopodobne, mogłaby powstać oś Londyn-Warszawa-Rzym. Tego rodzaju sojusz byłby zdecydowanie odciążający dla Berlina i Paryża" - mówił Tomasz Sakiewicz komentując wizytę Matteo Salviniego w Polsce.

Przypomnijmy, wicepremier Włoch i szef tamtejszego MSW spotkał się w Warszawie miedzy innymi z Joachimem Brudzińskim szefem MSWiA, a także premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Po spotkaniu pojawił się szereg komentarzy publicystów, którzy na różne sposoby interpretowali wizytę włoskiego polityka. Głos w sprawie zabrał również Tomasz Sakiewicz, który widzi w spotkaniu szansę na zbudowanie dużego sojuszu.

"Gdyby Wieka Brytania pozostała w UE, co jednak jest mało prawdopodobne, mogłaby powstać oś Londyn-Warszawa-Rzym. Tego rodzaju sojusz byłby zdecydowanie odciążający dla Berlina i Paryża" - mówił Sakiewicz.

"W takim ewentualnym sojuszu (red. Londyn-Warszawa-Rzym) mogłyby się znaleźć również takie kraje jak Węgry czy Rumunia" - podkreślił redaktor naczelny Gazety Polskiej.

mor/PR24/Fronda.pl