17.06.21, 10:09Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Tomasz Sakiewicz: Musimy być gotowi do obrony naszej niepodległości

Agresywne wypowiedzi i działania wobec Polski ze strony Parlamentu Europejskiego, TSUE, niemieckich polityków, a zwłaszcza Rosji wynikają przede wszystkim z szybkiego wzrostu znaczenia naszego kraju i całego regionu. Europa Środkowa zaczyna wytwarzać znaczną część unijnego PKB, kontrolować szlaki handlowe w tej części świata, konkurować w pośrednictwie dostaw energii. Powoli zaczyna stanowić poważną siłę militarną. Wszystko to jeszcze za mało, by stworzyć realną alternatywę dla potęgi Niemiec czy Rosji, lecz wystarczająco dużo, by zbudować potencjał zdolny do integrowania państw Międzymorza, które chcą niepodległości.

W pokojowej rywalizacji Rosja musi ponieść sromotną porażkę, a jej potencjał gospodarczy będzie się zmniejszał i jeśli nic się nie zmieni, w ciągu dekady przegra rywalizację z Polską i jej potencjalnymi sojusznikami. Niemcy są w nieporównanie lepszej sytuacji, jednak ambitne kraje naszego regionu zaczynają stanowić na wielu rynkach konkurencję dla ich gospodarki, a już na pewno nie chcą podlegać neokolonialnemu wyzyskowi i relacjom typowym dla państw wasalnych. Stąd odradzający się sojusz niemiecko-rosyjski, który ma powstrzymać Polskę, a także wzrost znaczenia i integrację republik Międzymorza.

Istnieje jeszcze jeden aspekt tej dziwnej wojny w czasach względnego pokoju. Polityka państw Międzymorza jest efektem niepodległości i demokracji odrodzonych po okresie sowieckiej okupacji. Pierwszą próbę odbudowy samodzielności tego regionu podjęto po I wojnie światowej, co wywołało reakcję Niemiec, a przede wszystkim bolszewickiej Rosji. Polska militarnie obroniła swoją niepodległość, jednak w wyniku politycznych błędów w traktacie ryskim nie uchroniła suwerenności całego regionu. Odradzający się sojusz niemiecko-rosyjski miał przez to łatwiejsze zadanie. Brak niepodległej Ukrainy, Gruzji, a może i Białorusi spowodował, że pobita Rosja odzyskała siły na bazie skolonizowanych państw i miała skrócony dystans do niepodległych republik Europy Środkowej. Agresywne zamiary Moskwy szły w parze z planami Hitlera. Uderzył na Polskę, gdy miał pewność, że to samo zrobi Kreml. W Jałcie państwa koalicji antyhitlerowskiej potwierdziły główny pomysł porozumienia Stalina z Hitlerem, tyle tylko że obszar niemieckich kolonii przesunięto do sowieckich. Pierwsza wojna o niepodległość republik Międzymorza została przegrana na pół wieku. Rozpad ZSRS stworzył szansę na powrót do koncepcji wolnych republik Europy Środkowej. Niemcy, początkowo zajęte procesem jednoczenia, nie wypracowały na tyle silnego projektu politycznego, by temu przeciwdziałać. Wkrótce jednak taki projekt powstał. Elementem ograniczania suwerenności i zależności od Berlina miały stać się mechanizmy Unii Europejskiej. Kraje, które nie weszły do UE, czekał jeszcze gorszy los – zależność od Moskwy. To autentyczny powrót do polityki paktu Hitler–Stalin, tylko w dużo bardziej strawnej wersji. W ostatniej dekadzie pojawiły się w tym projekcie rysy. Kryzysy ekonomiczny i związany z uchodźcami osłabiły wpływy Berlina w niektórych krajach naszego regionu, szczególnie w Polsce i na Węgrzech. Z kolei bunt Ukraińców oraz rywalizacja Niemiec i Rosji o panowanie w Kijowie stworzyły niekontrolowaną przez imperia przestrzeń. Dołożyły się do tego, w połowie dekady, zmiany polityczne w USA. Mieliśmy pięć lat niebywałej koniunktury międzynarodowej. Wraz z przegraną Trumpa ta koniunktura się skończyła. Musimy być gotowi do obrony naszej niepodległości. Na razie wymaga to współpracy dyplomatycznej z krajami widzącymi podobnie zagrożenia i maksymalnej jedności sił patriotycznych w Polsce. Na wszelki wypadek wymaga to też jednak szybkiego rozwoju polskiej armii. Opozycja proberlińska i promoskiewska jest tu ogromnym problemem, tak jak był nią kiedyś obóz targowicki.

A co do niemieckiego polityka wychwalającego pakt Hitler– Stalin, to żaden szok – ujawnił to, co myśli i robi większość jego kolegów z różnych partii.

Tomasz Sakiewicz

"Gazeta Polska", nr. 24; data:16.06.2021.

Komentarze

Artur2021.06.17 19:07
Jacek Dawid Ozdoba(od 2019 poseł na Sejm IX kadencji, od 2020 sekretarz stanu w resorcie do spraw klimatu) - u Moniki Olejnik w Kropka nad i..." ...użycie wojska do stłumienia Strajku Kobiet to zdecydowanie nie jest użycie siły"...Ozdoba to zdecydowanie JEST stan umysłu...pisowskiego umysłu...
Stały czytelnik2021.06.17 18:07
Z jednej strony Niemcy, z drugiej Moskale, a od tyłu zachodzi Sakiewicz ze swoją pandemiczną propagandą, zniewalając, obezwładniając umysły..
Jakub2021.06.18 2:08
... i z cenzurą Wolnego Słowa!
MT(*)2021.06.18 4:19
"Gazeta Polska" Tomasza Sakiewicza wykorzystała zdjęcia polskich fotoreporterów na okładce, żeby straszyć czytelników uchodźcami. Teraz redakcja musi przeprosić, także na okładce, i zapłacić 20 tys. zł na Polską Akcję Humanitarną. "Gazeta Polska" na okładce ma napisać m.in. "Przepraszamy, że zdjęcia na okładce 'Gazety Polskiej' nr 30 z dnia 26 lipca 2017 roku zostały wykorzystane do fotomontażu z podpisem 'Uchodźcy przynieśli śmiertelne choroby', w sposób całkowicie zniekształcający wymowę fotografii. Wyrażamy ubolewanie, że wypaczyliśmy intencje autorów, którzy chcieli nagłośnić tematykę katastrof humanitarnych, a nie wywoływać w czytelniku uczucia ksenofobiczne i rasistowskie".
Jakub2021.06.18 19:50
Przykro mi MT(*), ale nie znam sprawy dostatecznie by móc ją w sposób obiektywny komentować.
wers2021.06.17 17:16
No właśnie. Polska powoli podnosi się po rządach Tuska i zaczyna to być nie w smak Niemcom. Rosjan boli z kolei to, że negowaliśmy i negujemy NS2. Trójmorze nabiera rozpędu.
rebeliant2021.06.17 16:48
Czy butelki z benzyną dla harcerek już są przygotowane ? A wieńce i płyty mogilne, aby umiłowani przywódcy mieli przy czym się pokazać ?
6969692021.06.17 19:12
Kiedyś nie rozumiałem...jak to było możliwe, że we Wrześniu 39' zostaliśmy sami...wszyscy sojusznicy równo nas olali...("dziwną wojnę" na zachodzie trudno nazwać wsparciem) ...patrząc na dzisiejsze "osiągnięcia" polityki zagranicznej PiS...chyba zaczynam już rozumieć...
Jakub2021.06.18 2:23
Nic nie rozumiesz biedaku i chyba nie zrozumiesz. Powiem ci tylko tyle, że inwazja z Zachodu (wg paktu z Francją) miała się rozpocząć dwa tygodnie po wypowiedzeniu wojny Niemcom. To nastąpiło 03.09.39r. a po dwóch tygodniach, podczas których była przeprowadzana mobilizacja sił francuskich i brytyjskich był 17.09.39r. kiedy to kacapska hiena uderzyła na broniące się przeciw Niemcom siły polskie. Żaden punkt traktatu nie mówił o walce aliantów z kacapami i dlatego właśnie ich ofensywa nie rozpoczęła się. Ulegacie ludkowie komunistycznej propagandzie, która trwała przez cały pieerdel i ma się dobrze jeszcze dzisiaj. To samo powtarzają też niektórzy księża, od których można by wymagać trochę lepszego wykształcenia.
Ed2021.06.18 5:41
Skoro naczelnik Jarosław mówi, że Rosja ma gotowy plan inwazji na Polskę, to ja mam pytanie. Czy naczelnik Jarosław ma już plan jak przespać tę inwazję???
Jakub2021.06.18 19:46
Ed, chyba nie tam umieściłeś swój cenny komentarz gdzie wg jego treści powinien być. Ja naprawdę nie jestem totumfackim "naczajnika" by móc udzielić tobie takiej odpowiedzi. Pozdrawiam ...
kefas2021.06.17 15:19
matołek raz zwiedzał zoo i wołał co chwila ooo... Sakiewicz to stan umysłu.
katolik2021.06.17 14:50
Nie ma szczepionki na katar i nie będzie, nie ma odporności populacyjnej na katar i nie będzie. Polacy dali się oszukać, biorąc chemię genetyczną, jak Naród bez przyszłości, realizowany jest plan ludobójstwa, holocaustu, eksterminacji Narodu. Wszystko od początku co powiedzieli , mówią i co powiedzą naziści SSPIS i pseudoznachorzy z rady było, jest i będzie kłamstwem, aby robić panikę i zastraszać społeczeństwo, PINKAS powiedział-- ze szczepionkami nie będzie problemu, wywołamy taki strach, ze będą chciec szczepionki. Pseudoszczepionki będa powodować wiele chorób i śmierc. Wszystko nadaje się do prokuratury, jest złamaniem Konstytucji, praw człowieka i obywatela
Jakub2021.06.18 20:00
No tak, mamy pewne poszlaki ale w dalszym ciągu nie wiemy po co właściwie komuniści wyprodukowali tą chińską zarazę w postaci SarsCov-2. W dalszym ciągu tylko mniemamy bo nawet stopniowo ujawniana prawda jeszcze wszystkiego nie wyjaśnia. Wydaje mi się, że chcąc mieć uczciwe media, powinniśmy starać się w naszych komentarzach pisać prawdę a nie propagandę i powtarzać wytwory własnej fantazji (a przynajmniej tak je określić).
matis892021.06.17 13:39
Sakiewicz, chyba do odzyskania niepodległości po tą PIS, PO, PSL, SLD już sprzedali.
jarek2021.06.17 13:34
chyba bronić swojej kasy! pisowska kasta basta!!
NEOS com pl2021.06.17 13:25
... hahaha .... szabrownictwo 2.0 a niepodleglosc ... kneset polin ... https://www.youtube.com/watch?v=pWjonokVxVg
kropav2021.06.17 13:05
Dzisiaj żałuję,że zostałeś spłodzony i znaleziony w kapuście.
waltz2021.06.17 12:59
Przypominam sobie z lekcji historii:nawet guzika im nie oddamy.Okazało się,że cały rząd uciekł do Rumunii.Pamiętajmy o tym!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.06.17 13:04
Konfederacja zawsze RAZEM z Rosja . Wola ,zeby poddawac sie BEZ WALKI !
Anonim2021.06.17 12:54
Sakiewicz, my się nie boimy gdy Kaczyński poprowadzi nas do boju a Duda obroni.
Rosyjska deratyzacja Polski2021.06.17 13:03
Pijana Komuna razem z pijana Konfederacja RAZEM z Rosja.
...2021.06.17 12:43
Sakiewicz, tej niepodległosci będziesz bbronił z tymi dwoma debilami? https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27212250,marek-suski-i-jacek-sasin-urzadzili-sobie-wyscigi-na-drodze.html#do_w=58&do_v=132&do_st=RS&do_sid=377&do_a=377&s=BoxOpImg14
Anonim2021.06.17 12:48
Kurde, a jednak to prawda. Ruskie imbecyle już sieją głupoty. A co kogo obchodzi że jak jeżdżą ludzie po drogach. Jak wczoraj jechałem po A8 to miałem 150 na liczniku i musiałem jechać pierwszym pasem bo reszta omijała mnie na drugim i trzecim. Jak w Niemczech jechałem autostradą 230 km/h to na ogonie miałem kilka trąbiących samochodów i motocykl.
...2021.06.17 15:10
Nie dość żeś debil to się jeszcze publicznie tym chwalisz. Czyli debil do kwadratu.
Portofino2021.06.17 12:42
Tak, ta nasza "opozycja" jest rzeczywiście problemem. Najlepszym wyjściem jest ich rozstrzelać, ale Kaczyński na coś takiego się nie zgodzi.
Anonim2021.06.17 12:45
Tas nasza opozycja to ludność poniemiecka w Polsce zamieszkała oraz popłutczyki Stalina czyli ruska rebiata która tu się zadomowiła po tym jak ruskie nas okupowali. Ci ostatni mają szansę na to aby ich następne pokolenie się spolszczyło ale obecne generalstwo rodem z KGB będzie przeciwko PiS i Polakom.
Jakub2021.06.18 20:08
Zapomniałeś jeszcze dodać wielką liczbę pożytecznych idiotów, gawnojedów i "polskiej genetycznie" wojskówki, milicjantów, oficerstwa z lwp, pzpr-owców itd. Prawie połowa Narodu z rodzinami, nie mówiąc już o jawnych zdrajcach.
Allan2021.06.17 12:31
Musimy byc gotowi do obrony panstwa PiSu.
Czarek2021.06.17 12:34
Tak, aby państwo Tuska znów nie ukradło 250 miliardów złotych. Przy tych 250 miliardach straconych przez Tuska inwestycja w Ostrołękę w wys 1,5 mld jest niewinnym potknięciem.
...2021.06.17 12:44
Kto kogo okrałd idioto na 250 mld?
Anonim2021.06.17 12:50
debilu czytać prasy nie umiesz. Wszyscy o tym wiedzą że za Tuska Polska straciła minimum 250 miliardów co wynika z obliczeń. Ale rzeczywista skala może sięgać nawet 500 miliardów złotych.
Anonim2021.06.17 12:58
Buhahahhahahahahhahaa 😁😂🤣😂😁 idź dziecko sie pobaw na podwórko, tu dorośli rozmawiają.
AAAtomek2021.06.17 13:05
W pisie wszystko jest 500+.... Jeśli masz jakieś informację na temat Tuska, że ukradł500 miliardów złotych zgłoś to do prokuratury albo na najbliższym posterunku Policji!
wers2021.06.18 17:48
W twojej ukochanej platformie za to wszystko było na minus. A twój ukochany minister Rostowski bredził: "(...) pinięndzy nie ma i nie byndzie". Takie to były wasze "rządy", na minus 250 mld PLN co najmniej. Tak więc znaj proporcje chłopczyku jak się za coś zabierasz...
katolicka deratyzacja Polski2021.06.17 13:05
To prawda,bo PIS dzisiaj to POLSKA !
Artur2021.06.17 12:24
Na podstawie aktywności ruskich trolli widać co jest dobre dla Polaków a także widać "strategie" tego medialnego opluwania: Ruscy piszą: 1. PiS jest niedobry 2. Polacy są niedobrzy bo mają wiarę w Pana Boga 3. Jest źle bo PiS nie daje kraść 4. Jest jeszcze gorzej bo za PiS gospodarka Polski bardzo dobrze się rozwija. 5. Jeśli Polacy się szczepią i nie będą chorowali na chińskiego wirusa to też jest bardzo źle. Wystarczy robić to co krytykują ruskie trolle i będzie dobrze. Widać że KGB docenia Frondę i nasze komentarze na tym forum
ryszard2021.06.17 12:22
Po pierwsze musimy nazwać rzecz po imieniu. Zagraża nam śmiertelnie - szerzący się w świecie, w różnych wariantach narodowych, FASZYZM finansowy.Mamy sytuację w której na przeciw siebie muszą stanąć (bo inaczej nie przetrwają) największe potęgi światowe. Wybór systemu faszystowskiego zwiększa ich szanse w tej grze. Mamy czwórkę: finansowy elitarny faszyzm Usoizraela (bądź jak kto woli izraeloamerykański), finansowy faszyzm państwowy w Chinach, finansowy faszyzm mafijny w Rosji, i tworzący się finansowy faszyzm orientacji neokolonialnej w UE. Każdy z nich znajduje się na etapie dopracowania systemu (sojusze, strefy wpływów i faszystowskiego podporządkowania, reguły współdziałania i cele do likwidacji). Nie wchodząc w przyczyny znaleźliśmy się właśnie w grupie celów. Jeśli bardzo szybko nie wejdziemy do gry kartą trudną do przebicia, bardzo szybko będziemy czyjąś wygraną. Myślę, że Międzymorze może być taką kartą, ale Międzymorze, które już położy na stół wspólną ofertę neutralnego współistnienia i neutralnej współpracy z każdym z wymienionych faszystowskich bandytów, którzy (najlepiej oczywiście żeby to byli wszyscy) taką neutralność całego Międzymorza zagwarantuje.Myślę też, że wspólna amia informatyków międzymorza mogłaby być jedną z najsilniejszych kart w grze o przetrwanie.
Artur2021.06.17 12:32
Celne podsumowanie. Teraz widzimy dlaczego Tuska tak bardzo pchał nas do strefy euro. Gdybyśmy nie mieli swojej złotówki to bylibyśmy teraz bezbronni jak niemowlaki i finansowi faszyści z EU czy z Rosji mieliby nas w garści. Wbrew pozorom w rozpędzającej się walce Chiny mogą być naszym sprzymierzeńcem. Mam wrażenie że USA zdaje sobie z tego sprawę że wyjściem jest dla nas współpraca z Turcją i Chinami ale jako część Międzymorza. Międzymorze to jest ten element o który toczy się gra.
Jakub2021.06.18 2:10
Powrót komunizmu nam zagraża ciemny debilu kacapski!
Oto PiSs:2021.06.17 12:17
"Narodem najlepiej manipulować za pomocą strachu i religii". Zarządzanie strachem – strategia socjotechniczna i propagandowa polegająca na instrumentalnym wykorzystaniu emocji strachu, w celu kontrolowania i manipulowania grupami lub całymi społeczeństwami. Opiera się na konstruowaniu, nakierowywaniu oraz skutecznym podsycaniu lęków społecznych lub paniki moralnej, w konsekwencji czego, osoba lub osoby zarządzające strachem mogą postawić się w roli obrońcy[1]. Zarządzanie strachem wykorzystywane jest w komunikacji politycznej jako narzędzie służące do realizacji celów politycznych przez budowanie poparcia społecznego[1]. W danych momentach historycznych może być najważniejszym i najszybszym instrumentem rządzenia państwem albo społecznością. Jednym z efektów zarządzania strachem jest rozdźwięk pomiędzy społecznym poczuciem bezpieczeństwa a realnym zagrożeniem. Osoby korzystające ze strategii zarządzania strachem bywają nazywane handlarzami strachu[2]. Strategia zarządzania strachem jest pojęciem pokrewnym do kultury strachu.
Anonim2021.06.17 12:36
Oj Sasza co to KGB daje wam do jarania? Zastanów się, przecież od razu widać skąd jesteś.
Anonim2021.06.17 12:07
Niech Putin nie zapomina że mamy harcerzy Macierewicza.Właściwie to już powinien zacząć się bać..
marines2021.06.17 12:24
i tylko ta formacja powstrzymuje go od napaści na Polskę
Anonim2021.06.17 12:38
Putin wie że czołgi mogą dojechać w parę godzin do Warszawy. Ale wie też że dzięki formacji Pana ministra Macierewicza zostaną szybko spalone zaraz jak tylko ruskie bęcwały spróbują zasnąć.
pije po 13tej2021.06.17 12:00
Z tą wojną to pic i fotomontaż . Możni tego świata dokonali podziału wpływów i nie będą tego zmieniać .Polacy co najwyżej będą zobowiązani do spłacenia nie swoich długów w ramach ustaleń wspólnotowych ale od tego się nie ginie jedynie dłużej biednym i głupim bywa.
Anonim2021.06.17 12:42
Putin do wojny szykuje się już parę lat. I jedno czego nie możemy zrobić to potraktować go poważnie mimo tego że wiemy do czego dąży. Życie musi toczyć się normalnie bo jeśli nie to dopiero będzie problem. Robimy zakupu, rozwijamy firmy i gospodarkę to i putler nie da rady nic zrobić. Zresztą zarówno III tajemnica fatimska jak i inne źródła podawały obecny rozwój sytuacji już dziesiątki lat wcześniej. Jak ktoś poczyta to zobaczy że zbieżność wydarzeń jest uderzająca. A jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób myślało o tym żeby Putinowi dać pokojowego Nobla:):):)
Jakub2021.06.18 20:36
Ta "Trzecia Tajemnica Fatimska" dotycząca III WW nie posiada imprimatur KRK i jest "robiona" nawet to co na frondaPL było niedawno publikowane. Jedyne mające imprimatur Tajemnice to I, II, i III ujawniona chyba w 2000r., która nie mówi nic o wojnie tylko o zrójnowanym mieście pełnym zabitych i konających, przez które przechodzi człowiek w bieli ze swą świtą i zostają oni zamordowani przez żołnierzy u stóp Krzyża. KRK ogłosił, że dotyczy ona (III Tajemnica) już czasów minionych, w domyśle próby zamordowania Papieża JP II, co nie wydaje się zgodne z opisem siostry Łucji. Pozostałe, Objawienia siostry Łucji podczas jej życia zakonnego wydaje mi się, że nie zostały opublikowane i żadnego imprimatur KRK nie mają. To co frondaPL opublikowała niedawno to zlepka III Tajemnicy potwierdzonej przez KRK i przepowiedni z czasów komunizmu (nie pamiętam czyjej) o mającej wybuchnąć wojnie gdy komuniści kacapscy wraz z całym UW mieli napaść na Zachód ale Moc Boża za czasów Błogosławionego Pontyfikatu JP II zmieniła rzeczywistość niszcząc szatański CCCP. Tam też było przepowiedziane, że po ciężkiej wojnie ma ocieplić się klimat. Wojny nie było ale klimat ocieplił się i diabelskie zimno Wschodu znacząco zelżało. Być może komunistyczni podiableńcy wprowadzają na chama kult CO2 by poprzednie warunki przywrócić i przywrócić CCCP, na co wskazują ich zajadłe działania robione coraz natarczywiej pod szyldem nauki i walki o przejęcie KRK i Stanów.
Klapaucjusz2021.06.17 11:56
Sakiewicz: Czarnoksiężnik z Międzymorza.
AAAtomek2021.06.17 12:01
Nie ma żadnego "Międzymorza"! Jest wieczne "Międzymoże"!
Klapaucjusz2021.06.17 12:15
"Sakiewicz i może"
Marysia2021.06.17 12:19
Sakiewicz i nie może!
cal.502021.06.18 18:27
Międzymorze jest bo zawsze było. Ty natomiast klonie bolszewicki jedyne co możesz to poklepać się po nabiale na balkonie. I zarechotać jak pajac.
klaus2021.06.17 11:49
czytam z niedowierzaniem , problem w tym że sami Polacy robią sobie koło czterech liter,konfidentów, kolaborantów to około 30 procent społeczeństwa, zmiana mentalności to zmiana elyt, na elity, a to może się nie udać, szkolnictwo podstawowe,80 procent pedagogów do wymiany, szkolnictwo, srednie to samo , a już szkolnictwo wyższe to tam są same orginały szczególnie na kierunkach humanistycznych, sądownictwo cwaniacy a nie sędziowie do wymiany, a to trwa długo bo kształcą dalej lewacy i im nie przeszkadza chodzenie do kościoła ,a potem plucie na jego nauki wszak to postęp,media przykład TVNu, GW nic nie robi Państwo bo rozjechane zostanie przez pseudo sojuszników z poparciem konfidentów,armia sprzęt kupowany od naszego największego sojusznika do użytku jako wsparcie dla jego ekspansji i realizacji celów, a jak dojdzie co do czego to kody dostępu są u sojusznika, a taki sprzęt jest gówno wart, zdolnych ludzi w naukach ścisłych , robotyzacji, biotechnologi to Państwo popiera tak aby ci ludzie pracowali dla obcych a nie dla swojego Państwa i tak można sobie dawać i mnożyć przykłady, a co ztego wynika a tylko to że jesteśmy kolonią.
niewierzacy ateusz2021.06.17 11:27
jak się nie chce walczyć o własne państwo to się potem walczy i ginie za interesy państw obcych , macie przykłady z historii której nie znacie , wojna prusko-francuska 1870-71 brało w niej udział 40 tys poborowych z zaboru pruskiego , wojna rosyjska -turecka 1877-78 około połowy walczących w armii rosyjskiej to byli poborowi z zaboru rosyjskiego , I wojna światowa w armiach zaborców poległo ok pół miliona polskich poborowych , deklarujcie dalej ,że nie będziecie walczyć to za 10 lat pójdziecie w kamasze następców putina i nikt was o zdanie pytał nie będzie czy chcecie czy nie
AAAtomek2021.06.17 11:30
Nie zamierzam ginąć za twój reżim, ich stołki i majątki. Ty chcesz, twój problem.
niewierzacy ateusz2021.06.17 11:41
nikt cię zmusza , ja już kończę wiek poborowy , a ty jak wylądujesz w kamasz jako sojusznik bratniej armii i ci urwie rękę albo nóżkę gdzieś w Danii albo nad Amurem to wspomnij mnie mile
AAAtomek2021.06.17 11:48
Takie bzdety to sobie możesz głosić na posiedzeniach rady parafialnej. XIX wieczny patriotyzm już się skończył. W razie godziny "W", wezmę przykład z Marszałka Rydza-Śmigłego albo Prezydenta Mościckiego i wraz z rodziną ewakuuję się na zachód.
niewierzący ateusz2021.06.17 11:51
rozbawiłeś mnie :) swoją głupotą
AAAtomek2021.06.17 11:56
"Synu swojego Ojca", dorośniesz, poznasz życie i nie będziesz pierdoxxxxxxlił o "prawicowym patriotyzmie"!
niewierzący ateusz2021.06.17 12:11
po co wkładasz tyle czasu w zniechęcanie innych do walki ? przecież działasz na swoją szkodę , jak nikt nie będzie walczył-opóźniał agresora to nie zdążysz uciec na zachód , bo tanki dojadą do odry w 48 godzi a wojska desantowe zdobędą masty na odrze i nysie w godzin 6 , ze zwykłej głupoty to robisz
cal.502021.06.18 18:31
Najpierw to dorośnij ty, absolwencie gimbazy a potem naucz się myśleć.
cal.502021.06.18 18:30
Najlepiej spierxxxxj od razu do Holandii, do jakiegoś ciemnego pokoju, żeby i rodowici Holendrzy mogli poznać cię od tej lepszej dla nich strony.
AAAtomek2021.06.17 11:24
Czy PiS pcha nas, Polaków, w wojnę z Rosją? No pasarán!!!
itd2021.06.17 11:51
Oddziały WOT załatwią Putina na cacy.
AAAtomek2021.06.17 12:00
Na to liczę!
!!!!!!2021.06.17 11:22
sakiewicz pójdzie na pierwszy ogień !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gracz2021.06.17 11:21
Ech P.Sakiewicz , zalecam codzienny intensywny kontakt czoła z framugą. Wartość i odwagę dowódców "naszej" armii", poznaliśmy 10.04.2010r.
Anonim2021.06.17 11:16
Chrum, chrum, bronić, chrum, koryto, kwiik, gdzie koryto, kwik, kwiiiik, chrum, brońcie korytka, kwiik, kwiiik, kwiiik!!!
plum2021.06.17 11:10
Bla, bla, bla... "Wyszczepiacie", także wojsko? "Wyszczepiacie". No to wartość bojowa urosła ach jak urosła. Jak tych naszych piłkarzy w ostatnim meczu... Też "szczepieni" a nie oni jedni. Może być wiele niespodzianek sportowych z czasem i to nie tylko u nas.
plum2021.06.17 11:11
"Dr Stephanie Seneff brzmi niewłaściwie na Covid Jab po szokującym skoku w wyniku zgonów poszczepiennych zgłoszonych na stronie śledzenia VAERS: „Gorsze niż choroba”" (automatyczne tłumaczenie) ... ... https://xa24ryf7ivxohiwvtwglbeofxq--humansarefree-com.translate.goog/2021/06/dr-stephanie-seneff-shocking-jump-in-vaccine-deaths-vaers.html
plum2021.06.17 11:12
"„[Szczepionki] wytwarzają białko kolce, które zostało poddane edycji… to nie jest normalna wersja białka kolczastego, zostało zmodyfikowane”. Lekarz wyjaśnił potencjalne długoterminowe choroby, które mogą wystąpić od podania szczepionki, od zapalenia mózgu po problemy z sercem."
Jadwiga2021.06.17 11:08
Panie, idź pan do lekarza. Ale takiego od nóg, bo na głowę już za późno.
x2021.06.17 11:03
Polska przegrała bitwę o niepodległość z PiSem, ale to nie koniec wojny.
Anonim2021.06.17 11:04
Odczep się Sasza od naszego rządu. Lepiej onuce zmień bo u was na skarpetki nie ma co liczyć.
Anonim2021.06.17 11:10
twoja matka byłą niemką z burdelu w dusburgu. nie masz nic do gadania.
hehehe2021.06.17 11:02
Chyba wolności przed coraz głupszymi poczynaniami naszego własnego rządu :-)
Anonim2021.06.17 11:04
chciałeś napisać "waszego" ruski trollu. rząd mamy świetny u was też by się taki przydał to by was ten putler tak nie zabijał.
plum2021.06.17 11:22
Nie muszą zabijać jak "ten putler". Wystarczy, że masowo "szczepią". Tylko trzeba oddać, że gdyby to było PeŁo, czy Hołownia to "szczepienia" by też by robili po całości. Wystarczy pooglądać TVP, Polsat czy TVN by zobaczyć, że różnic nie ma. W temacie "szczepionek" oczywiście...
hehehe2021.06.17 13:47
Pisz za siebie jełopie. Głosowałem na pis i dzisiaj już bym tego nie zrobił bo wprowadzają bolszewicki zamordyzm.
Duda człowiek sowiecki2021.06.17 11:02
https://www.youtube.com/watch?v=UedPhsWqbqA
Anonim2021.06.17 11:03
Sasza, daj sobie chwilę odpoczynku.
Czarek2021.06.17 10:56
Czasy są trudne bo każde państwo napotka trudności na drodze wzrostu. Niestety mamy wciąż do czynienia ze sprzedajnymi politykami z PO, którzy za garść EUR gotowi są sprzedać wszystko nawet swoje dobre imię (większość z PO już je tanio sprzedała), gotowi są nawet ściągnąć ponownie gubernatora Donka który dopilnuje niemieckich interesów i tego żeby ściąganie VAT nie szło już tak dobrze... Panie Donku, jak można było stracić pond 250miliardów złotych?!!!
zoja2021.06.17 11:01
to za czyje pieniądze PIS zniszczył inwestycję energetyczną w Ostrołęce za 1,5 miliarda złotych? jak Tusk namówił do tego Kaczyńskiego i Morawieckiego,
Anonim2021.06.17 11:08
Ty lepiej popatrz ile Tusk wydał na elektrownię atomową której nawet nie zaczął. A inwestycja w Ostrołękę była dobrze przemyślana - czasem w gospodarce nie wychodzą nawet wielkie projekty. Np. już ponad 20 lat temu citibank wycofał się z dokończenia prac nad nowym systemem który kosztował go fortunę.
zoja2021.06.17 11:34
to co konkretnie nie wyszło w Ostrołęce oprócz rozkazu z Brukseli - zniszczyć, PO rządziło 8 lat i elektrownia atomowa na poziomie 0, PIS rządzi już 6 lat i efekt też na poziomie 0
Artur2021.06.17 10:52
Rosja i lewacy starają się zatrzymać wzrost znaczenia Polski. A Polska mająca przy władzy ludzi dobrych i oddanych ale co najważniejsze uczciwych, dokonuję ogromnych postępów. Przyznajmy to, za PO obecne wyniki i wyniki w czasie pandemii były szklanym sufitem - niedoścignionym celem, marzeniem tylko. Teraz marzenia się spełniają. I tylko ta smrodliwa opozycja, obszczywająca Polskę przy każdej możliwej okazji...
picmen2021.06.17 10:59
czy to Rosja kazała sekretarzowi stanu USA w pierwszej kolejności powiadomić pierwszego z brzegu dziennikarza, że USA dały zielone światło na dokończenie NS2 i miały gdzieś aby o tym powiadomić swojego "najwierniejszego" sojusznika Polskę? niech sobie poczyta o tym w gazecie, przecież MSZ Rau żalił się w mediach, że potraktowano Polskę jak kundla, to jest ta mocarna Polska? w polityce międzynarodowej jesteś mocarnym zerem, to tylko tvPIS kreuje was na mocarzy, to jak to Rosja stara się umniejszyć Polskę?
Anonim2021.06.17 11:02
paskudny ruski trollu - zalatuje od ciebie kacapstwem na kilometr. Ile wam płacą za to pisanie?
picmen2021.06.17 11:37
potrafisz odpowiedzieć na pytanie czy zwyczajne go nie rozumiesz?
Anonim2021.06.17 10:47
PiSdzielce są gotowi do obrony KORYTA+. Będa walczyc na smierć i życie.😁
katolik2021.06.17 10:49
Polacy, którzy chcą przeżyć i jeśli chcą przeżyć, to też będa walczyc.
Andrzej2021.06.17 11:06
Jesteś człowieku ślepy albo sprzedawczyk dla Berlina lub Moskwy.
Anonim2021.06.17 11:14
o Tel-Avivie zapomniałes. 😁😁😁😁
PiS wpisuje się w narrację rosyjską2021.06.17 10:46
https://www.youtube.com/watch?v=UedPhsWqbqA
Gal2021.06.17 11:09
To wiadomość z Leningradu
spiskowiec z PIS2021.06.17 10:41
czy zwróciliście uwagę, że na szczycie NATO Biden miał kaganiec na gębie i witał się ze wszystkimi łokciem a na spotkaniu z Putinem nie miał kagańca i podał mu rękę, nie zastanawia was to?
katolik2021.06.17 10:47
Dobre spostrzeżenie, ale może już nie powinniśmy się dłuzej dziwić-- im jeszcze w ostatniej godzinie uświadomimy sobie, że naprawdę jest realizowany plan ludobójstwa, zniewolenia to może jeszcze wyjdziemy z więzienia, bo jeszcze klucze są w rękach Polaków, nie należa do morderców , ale wystarczy, ze oddamy klucze, to drzwi więzienia i krematorium zostaną zamknięte na zawsze.
pije po 13tej2021.06.17 10:48
Okazał w ten sposób Putinowi szacunek i zaufanie a wśród prezydentów szczytu był co najmniej jeden sceptycznie nastawiony do szczepienia któremu ufać nie można.
aron2021.06.17 10:52
z ludźmi, którym się nie ufa to się nie spotyka
spiskowiec z PIS2021.06.17 11:03
czyli na spotkaniu NATO nie szanował nikogo?
Tymczasem poza waszą bańką2021.06.17 10:39
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27212229,na-telegramie-pojawily-sie-rzekome-maile-dot-obostrzen-mamy.html
Anonim2021.06.17 10:38
Straszenie, straszenie, straszenie. To wszystko na co stać pisowskiego propagandystę w obronie nieudolności polskiej dyplomacji. Syndrom oblężonej twierdzy u niektórych wjechał już na zdecydowanie zbyt wysoki poziom.
Anonim2021.06.17 10:33
Bydlak myśli o Ukrainie. Przecież od ich bezpieki otrzymał order, za bezdurno nie dostał. Polska nie jest już niepodległa, jesteśmy częścią superpaństwa UE, zdrajca Lechu Kaczyński papiery podpisał, sprawa zaklepana. Grubas myśli o Ukrainie, ona jakos tam jeszcze się uchowała mniej więcej niezależna, choć biedna.
a o tym na Frondzie cisza2021.06.17 10:31
jak zamierzasz towarzyszu Sakiewicz bohaterze narodowym Ukrainy wykonać wczorajszy wyrok sądu , o którym w pisowskiej Frondzie nie ma ani słowa,
oficer LWP2021.06.17 10:38
no właśnie, czekałem na nagłówek artykułu "kasta!!! basta !!!" i się nie doczekałem
"Trójmorze" to kordon sanitarny !!2021.06.17 10:30
"Trójmorze", nie daje spać bandytom w Berlinie i na Kremlu ! Ten projekt skutecznie równoważy i jest kordonem sanitarnym oddzielającym imperialne ciągoty Niemiec Rosji w naszym regionie ! Ten projekt wykończy niedługo imperialne sny nie tylko w Europie niemiecko - rosyjskie, ale i na świecie. Wsparcie tego projektu przez USA, jest tu bardzo ważne.
oba ma2021.06.17 10:36
głupiś jak cały PIS
"Trójmorze" to kordon sanitarny !!2021.06.17 10:42
Wykończymy marzenia senne o potędze Niemiec i Rosji i to nie tylko w naszym regionie - nie podskoczą bandziory i tyle .., Już mogą obliczać straty , bo już je zaczynają ponosić!
oba ma2021.06.17 12:16
jw.
pije po 13tej2021.06.17 10:27
Trzeba być mądrym inaczej żeby nie rozumieć że współczesna wojna skończy się totalną samozagładą .Kto chce nas w to wciągnąć jest zapewne zmęczonym życiem starcem pozbawiony Rodziny .Ludzie młodzi chcą żyć i korzystać z życia i zapewne bez entuzjazmu zechcą robić za mięso armatnie.
AAAtomek2021.06.17 10:26
Gdy znów do murów klajstrem świeżym Przylepiać zaczną obwieszczenia, Gdy "do ludności", "do żołnierzy" Na alarm czarny druk uderzy I byle drab, i byle szczeniak W odwieczne kłamstwo ich uwierzy, Że trzeba iść i z armat walić, Mordować, grabić, truć i palić; Gdy zaczną na tysięczną modłę Ojczyznę szarpać deklinacją I łudzić kolorowym godłem, I judzić "historyczną racją", O piędzi, chwale i rubieży, O ojcach, dziadach i sztandarach, O bohaterach i ofiarach; Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin Pobłogosławić twój karabin, Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, Że za ojczyznę - bić się trzeba; Kiedy rozścierwi się, rozchami Wrzask liter pierwszych stron dzienników, A stado dzikich bab - kwiatami Obrzucać zacznie "żołnierzyków". - O, przyjacielu nieuczony, Mój bliźni z tej czy innej ziemi! Wiedz, że na trwogę biją w dzwony Króle z panami brzuchatemi; Wiedz, że to bujda, granda zwykła, Gdy ci wołają: "Broń na ramię!", Że im gdzieś nafta z ziemi sikła I obrodziła dolarami; Że coś im w bankach nie sztymuje, Że gdzieś zwęszyli kasy pełne Lub upatrzyły tłuste szuje Cło jakieś grubsze na bawełnę. Rżnij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew, a ich jest nafta! I od stolicy do stolicy Zawołaj broniąc swej krwawicy: "Bujać - to my, panowie szlachta!
Olej2021.06.17 11:31
Bujać to my panowie szlachta.........i nasze głowy, potylice..........gdy żołnierz padać będzie w doły pod strzelającym bolszewikiem,............gdy dzicz siE wedrze w polskie domy by zasiać terror kałasznikiem.......Bujać to my panowie komuniści i za sowiecki medal i za michę.......bujać to my komuno zgasła i rozrośnięta bolszewikiem. Bujać to my komuno wżarta, w umysły, serca i u ludzi u których ciężko jest z rozumem...........
Olej2021.06.17 18:08
Bujać to my komuno nie odparta........co wśród poetów Polska im w sumieniach zgasła.......i w czas gdy przyszło udowodnić słowa przeciw bagnetom spod sierpa i młota.......obca, nie obca i była pańska ojczyzna,....nie obca pańska wygoda. Jak kiedyś z Plebanii z Wyszkowa w rozkazach Feliksa Kona. ...........Bujać to my, bolszewicka hołota, któraś gotowa była własną matkę szlachtować,.......na sowieckich tankach i eszelonach.............
Konstant2021.06.17 10:23
Czyżby Sakiewicz chciał posyłać nasza mlodziez do walki niepodleglosciowej? To se ne wrati
Anonim2021.06.17 10:33
Bydlak myśli o Ukrainie. Przecież od ich bezpieki otrzymał order, za bezdurno nie dostał. Polska nie jest już niepodległa, jesteśmy częścią superpaństwa UE, zdrajca Lechu Kaczyński papiery podpisał, sprawa zaklepana. Grubas myśli o Ukrainie, ona jakos tam jeszcze się uchowała mniej więcej niezależna, choć biedna.
PRACOWNIK KOMITETU DS BEZPIECZENSTWA RP2021.06.17 10:22
A nasze Slonce Narodu - Kaczy Knot - chce oposcic swoj komitet i zajac sie partia!!!! TCHORZ!!! Ucieka z barykady pampersowy dziad!
fdf2021.06.17 10:21
"Dziennikarz" Tomasz
PILNE!!! TYLKO U NAS!!!!2021.06.17 10:20
W ujsciu jelita grubego mam te wiecznie sklocona i wewnetrznie podzielona przyklasztorna wioske nad rzeka.
katolik2021.06.17 10:19
Psychopato- tylko stań w i szeregu, bo inaczej to tylko jesteś jak kuper kaczego psychopaty. SSPIS naziści chcą prowokować Rosję, bo chcą wprowadzić stan nadzwyczajny i na siłe łapać ludzi do szczepienia
AAAtomek2021.06.17 10:18
I nie zamierzam bronić waszej katoprawicowej władzy&majątków, ani przez Rosją, ani przed Unią!
AAAtomek2021.06.17 10:17
Sakiewicz, takie teksty to sobie możesz kierować do swoich katoprawaków, a od Polaków to się odczepcie towarzysze z PiS!
Alicja2021.06.17 10:16
Towarzyszu SSakiewicz - czekam na wytyczne.. ! Jam gotowa piersią swą Ojczyznę chronić..A mam nawet dwie..!
możesz odstraszać agresorów2021.06.17 10:27
będą uciekać na widok dwóch obwisłych cyców
Po 11 ...2021.06.17 10:15
Sakiewicz leci Putinem: "Agresywne wypowiedzi i działania wobec Rosji ze strony Uni Europejskiej, amerykańskich polityków, a zwłaszcza Polski wynikają przede wszystkim z szybkiego wzrostu znaczenia naszego kraju, naszej Matki Rosji." --- Kacapy to łykają, coś tak jak wyborcy PiS.