02.04.16, 14:25

Toruń: Wkrótce poświęcenie kościoła zbudowanego staraniem o. Rydzyka

Komunikat ks. bp. Andrzeja Suskiego w sprawie uroczystości poświęcenia kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu

Drodzy Diecezjanie,

W dniu 18 maja br. odbędzie się w Toruniu uroczyste poświęcenie nowego kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Świątynia wzniesiona staraniem OO. Redemptorystów w pobliżu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej powstała z ofiar społeczeństwa polskiego w kraju i na obczyźnie jako wotum wdzięczności za pontyfikat pierwszego Polaka na Stolicy Piotrowej, za świadectwo Jego świętości, a także za świadectwo umiłowania naszego Narodu i Ojczyzny.

Powiadomiony przez Nuncjaturę Apostolską w Warszawie dzielę się z Wami radosną wiadomością, że Papież Franciszek mianował ks. kard. Zenona Grocholewskiego swoim Specjalnym Wysłannikiem (Legatem) na uroczystość poświęcenia tego wotywnego kościoła i w ten sposób jest z nami w czci dla Św. Jana Pawła II, apostoła Bożego Miłosierdzia. Wdzięczni Ojcu Świętemu Franciszkowi za dar Legata Papieskiego trwajmy na modlitwie wspierającej duchowo Następcę Św. Piotra w Jego pasterskiej posłudze Kościołowi i światu.

Wspólnie z O. Prowincjałem Warszawskiej Prowincji Redemptorystów zapraszam serdecznie Was, Drodzy Diecezjanie, do uczestnictwa w uroczystości poświęcenia nowej świątyni toruńskiej i radosnego świętowania rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.

+ Wasz biskup Andrzej

Toruń, 2 kwietnia 2016 roku
w dniu 11 rocznicy narodzin dla nieba
Św. Jana Pawła II

Komentarze

anonim2016.04.2 16:44
Do ManData: A skąd ten zdecydowany osąd. Czy sam coś na tę świątynię ofiarowałeś? Jeśli nie, to dlaczego oceniasz? Poza tym Pan Jezus odpowiedział już kiedyś oburzonemu i zatroskanemu "apostołowi": "(J 12:4-8) Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim? Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. Na to Jezus powiedział: Zostaw ją! Przechowała to, aby /Mnie namaścić/ na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie."
anonim2016.04.3 14:10
@Der- Ty nie na manifestacji Komitetu Obrony Demona? A alimenciarz Kijowski tak bardzo prosi.-D
anonim2016.04.3 18:22
@Der Odpowiem ci słowami niezapomnianego Kargula z komedii ,,Kochaj albo rzuć"- Żeby ja bleszczaty był, choć na jedno oko, to bym może uwierzył.-DDD
anonim2016.04.4 12:41
@Der- Sam się w to niestety zamieszałeś wstawiając komentarz, zaś w twoją niechęć do alimenciarza Kijowskiego trudno mi uwierzyć. Jeszcze nigdy nie widziałem byś go skrytykował, no chyba, że coś przeoczyłem.