04.05.21, 11:47fot. policja.pl

Tragedia w Raciborzu. Zginął policjant postrzelony w trakcie kontroli drogowej

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, który wypełniając słowa roty ślubowania, zginął zastrzelony przez bandytę. Środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego Pamięci gen. insp. Jarosław Szymczyk – czytamy w informacji upublicznionej przez Polską Policję.

Tragedia wydarzyła się we wtorek rano podczas zatrzymania do kontroli samochodu Renault Scenic. W Raciborzu przy ul. Chełmońskiego dwaj policjanci z oddziału prewencji podejmowali interwencję wobec kierowcy, który miał prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

Kierowca, który miał sięgać po dokumenty wyjął jednak broń i oddał w kierunku funkcjonariusza kilka strzałów. Policjanta z ciężkimi obrażeniami nie udało się uratować.

Sprawca został zatrzymany przez policję.

 

mp/policja polska/polsatnews.pl

Komentarze

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:31
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
chłopka2021.05.4 12:45
Zaś Raciborz ? Kurde - po co jo niydowno pisała we Frondzie żech ostatnimi dniami była w Raciborzu . Teroz wszystko bydzie na mie .
rebeliant2021.05.4 12:37
Dalej dawajcie funkcjonować też tym punktom hazardowym, gdzie kręci się masa bandyctw, które dokonuje rozbojów na ludziach. To właśnie ich wpływ jest siłą napędzającą poszczególnych ludzi np. niektórych klientów (którzy też są bandziorami) do udziału w napadach... właśnie w bluzach policyjnych.
abcd2021.05.4 12:35
Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Kr%C3%B3tkie_historie_o_zabijaniu
rebeliant2021.05.4 12:28
Gdzie są obozy pracy przymusowej, zamiast obecnych koszarów doskonalenia w bandyctwie ? Jednoosobowe cele (tak by było odcięcie od tego co tacy ludzie najbardziej lubią, czyli ćwiczenie bandyctwa i znęcanie się nad innymi) i wydanie posiłku tylko pod warunkiem wykonania przydzielonej pracy, przy próbie ucieczki tzw. pole śmierci. Ponadto - broniący się przed napastnikiem jest uniewinniany nawet jeśli napastnik poniesie wieczny odpoczynek. Taki właśnie sposób kary śmierci powinien w PL funkcjonować.
bękart wojny2021.05.4 14:05
przecież takich jak ten bandyta Putin wysyła do takich obozów w Rosji a Kaczyński, Duda i Morawiecki nazywają go za to bandytą
rebeliant2021.05.4 12:18
Dalej niech Kaczyński z Dudą i Ziobrą głaszczą po główkach przestępczy świat wyrokami do 10 lat więzienia (czyli koszarów doskonalenia bandyctwa i kierowania grupami przestępczymi) zamiast od dożywocia wzwyż. Obłudne jest zaciemnianie faktu, że bez upuszczania krwi napastnikom można gdzieś tam się skryć. NIE !!! Ich trzeba tak samo obracać jak oni wobec ludzi, którzy zaufali państwu, że tu się zarabia pieniądze pracą. I wielkim kłamstwem jest kombinowanie, że wówczas eliminator staje się jak bandyta - nie gdyż bandyta czyni krzywdę, aby czerpać z tego zyski i poczucie dominacji, a eliminator musi jeszcze robić wysiłek i ponosić stratę, aby takiego gnoja usunąć. Zamiast walenia pałą w jakąś protestującą ja chcę widzieć ścieżkę zdrowia dla "nie-frajerów". Niech teraz "nie-frajerzy" jadą na oddziały covidowe i niech tam będą przymuszani do służby na oddziałach. Głaszczcie dalej bandziorów, a prześladujcie pożyteczną tkankę narodu. Bez równoważących krzywdy ciosów świat bandyctwa będzie napierać coraz mocniej, więc może lepiej za wczasów zaprzestańmy zmuszania chodzenia do szkół, gdzie jest wciskanie o byciu dobrym itp. bzdety - bo jak widać człowiek staje się jeszcze lepszym celem, gdy nie potrafi zap...lić czymś ciężkim w bandycki łeb.
Foster2021.05.4 12:16
Dlaczego ten bandyta nie został jeszcze rozstrzelany ?
Krzysztof2021.05.4 12:21
Bo to niezgodne z nauką Kościoła Katolickiego, a Polska to kraj katolicki a nie lewackie USA.
olo2021.05.4 12:23
I zabiłbyś inną osobę? Czyli niczym byś się nie różnił od tego bandyty.
rebeliant2021.05.4 12:58
Tak ja bym rozwalił jeśli chodzi o czas obejmujący akcję napaści, bandyckiego działania. Natomiast po schwytaniu - bezwzględne dożywocie w obozach pracy przymusowej z otaczającym go polem śmierci.
abcd2021.05.4 12:15
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
edi2021.05.4 12:06
Hamulcowy reform duda , blokujacy na polecenie unijnych lewakow moze byc dumny ,ze jest jak bylo, ze mafiozy nadal rzadza Polska, ze przywrocil komunistycznych sedziow na stanowiska.Zapisze sie do historii jako najgorszy prezydent Polski, ktory cynicznie oszukal swoich wyborcow dzialaj wbrew swoim obietnicom.Nie ma jak zdrajca w swoich szeregach elektoratu.
kibic2021.05.4 12:03
Panie Gen. Jarosławie Szymczyk, najwyższy czas aby Pan wziął się do roboty i wdrożył skuteczne procedury dla tego typu interwencji. Jak Pan nie potrafi to niech Pan się zwróci do Policji USA. Inaczej niewinni policjanci będą dalej ginąć na służbie !!!