06.08.18, 16:59

Tragiczna sytuacja Kościoła w Chinach! Burzą światynie

Rządowi agencji zburzyli kolejny kościół katolicki! Tym razem do tragicznej sytuacji doszło w prowincji Jinan. To kolejna zburzona świątynia w Chinach.

Szokująca seria wydarzeń rozpoczęła się 17 lipca rano. Na miejscu pojawiło się 40 funkcjonariuszy policji wraz z urzędnikami. Weszli oni do kościoła w Liangwang, skąd wyrzucili przebywających tam wiernych.

Chwilę później na miejscu pojawiło się 30 mężczyzn, którzy ciężkim sprzętem zaczęli burzyć budynek. Zniszczony został ołtarz oraz całe wyposażenie kościoła.

Jak informują lokalne organizacje, 23 lipca na gruzowisku zebrali się mieszkańcy, który wspólnie protestowali przeciwko rozbiórce. Nie ma jednak nadzieji, że uda się powstrzymać decyzji urzędników.

Przypomnijmy, Chiny i Watykan prowadzą twarde negocjacje mające uregulować status Kościoła Katolickiego w Chinach. Obecnie chińskie władze wspierają i uznają za legalną organizacjęę Patriotyczne Stowarzyszenie Katolickie, które prowadzone jest przez ludzi zaprzyjaźnionych z władzą. Orgnizacja nie jest uznawana przez Stolicę Apostolską.

mor/deon.pl/Fronda.pl