16.06.20, 08:15Fot. Michael Vadon via Flickr, CC BY 2.0

Trump potwierdził zamiar redukcji wojsk USA w Niemczech. Powodem m.in. Nord Stream 2

Dlaczego Niemcy płacą Rosji miliardy za energię, podczas gdy my mamy chronić Niemcy przed Rosją? To tak nie działa” – powiedział Donald Trump.

Prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził zamiar zredukowania liczebności wojsk USA w Niemczech do 25 tys. Powodem są zbyt niskie wydatki obronne Niemiec i niekorzystne dla USA relacje handlowe z Rosją.

Donald Trump przypomniał, że Niemcy od dawna już nie wywiązują się z przeznaczania 2 proc. PKB na obronność, które to zobowiązania przyjęto w ramach NATO, poza tym współpracują z Rosją przy budowie Nord Stream 2.

Podkreślił:

Niemcy zyskują, a bardzo źle nas traktują w kwestiach handlowych jako członek Unii Europejskiej. Prowadzimy negocjacje handlowe, ale w tym momencie nie jestem usatysfakcjonowany układem, który oni chcą zawrzeć”.

dam/IAR,Fronda.pl 

Komentarze

taro2020.06.16 10:51
niemcy teraz podskakuja, bo za kazdym razem,jesli z ich mord cos wychodzi na ksztalt grozb,obelg przeciw Trumpowi,glupich uwag, to chowia sie za spodnice uni europejskiej. Jesli na czyms chca poprzez USA zarobic, to sa niemcami,jesli maja zobowiazania, to wtedy sa w uni.
Klaudiusz2020.06.16 9:46
Problem jest jeszcze głębszy. Niemcy pośrednio finansują wojnę w Syrii i na Ukrainie, a następnie próbują zmuszać inne kraje do przyjmowania uchodźców, za których niszczenie domów zapłacili
Olej2020.06.16 9:14
Jakby nie było kluczem do całej sytuacji jest Europa Środkowa. Ameryce nie pozostaje nic innego jak przejąć gospodarczo i politycznie ten obszar. nadać mu cechy ścisłej współpracy gospodarczej i militarnej i odsunąć od niego Niemcy. Albo przynajmniej mieć taką siłę oddziaływania aby móc Niemcy gospodarczo dusić. Jeżeli dojdzie do współpracy niemiecko sowieckiej, to prędzej lub później dojdzie do konfliktu między nimi, z uwagi na dysproporcje wydolności finansowej sowietów. Także i dlatego, że sowieci nie akceptują równoprawnych relacji, muszą dominować i któryś któregoś z tych dwóch diabelstw musi mieć pod sobą. Pytanie który, ma ścisły związek z konfliktem między nimi. Europa Środkowa dla Niemiec to gospodarczy ich oddech i w interesie USA jest spowodowanie takiej sytuacji aby im ten oddech nieco zdusić, lub mieć na niego decydujący wpływ.
M.a2020.06.16 8:33
Brawo Panie Prezydencie Trump.
Mirek2020.06.16 8:31
Trump to prezydent który twardo stąpa po ziemi . Obama przy nim to chłoptaś . Sytuacja jest nad wyraz dziwna . Amerykanie utrzymują w Niemczech 35 tysięcy swojego wojska dla obrony Niemiec i zachodniej Europy podczas gdy Niemcy finansują Putina - głównego wroga NATO .