02.08.13, 11:57UNICEF fot. Wikipedia

Trwa okrucieństwo obrzezania kobiet

UNICEF opublikował raport dotyczący okrutnej praktyki obrzezania kobiet. Według danych jakie zawiera raport są miejsca na świecie, w których obrzezaniu podlega niemal sto procent dziewczynek i młodych kobiet. Na czele tej czarnej listy znajduje się Somalia (98 proc.), Gwinea (96 proc.), Egipt (91 proc.), Erytrea i Mali (89 proc.).

Dane te oznaczają, że w ciągu najbliższych 10 lat okaleczone będzie prawdopodobnie około 30 milionów kobiet. Oznacza to także 8000 okaleczeń dziennie. Raport został przygotowany na podstawie badań przeprowadzonych w 29 krajach Afryki i Bliskiego Wschodu, w których istnieje praktyka obrzezania kobiet.

Niestety w regionach tych często utrzymuje się także wysoki poziom poparcia dla tej praktyki wśród samych kobiet, a jedną z największych obelg jaką można usłyszeć, to że jest się dzieckiem nieobrzezanej kobiety.

Obrzezanie jest często przyczyną śmierci. Dokonuje się go w niehigienicznych warunkach, zardzewiałymi żyletkami lub odłamkami szkła. Niesie to ze sobą nie tylko zagrożenie wykrwawienia, ale także przenosi choroby takie jak ADIS, niejednokrotnie nawet ubezpładnia.

ToR/gazeta.pl

Komentarze

anonim2013.08.2 11:30
Wow, cytujecie za Wyborczą. Czyli jednak czasami napiszą tam coś konstruktywnego? Ale czy ktoś to doceni? No fkn way.
anonim2013.08.2 14:41
"Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia" Ks.Wyjścia 20:50 Czym różni się zmuszanie dziewczynek do obrzezania od zmuszania kobiet do rodzenia "niewinnych" potomków swoich oprawców-gwałcicieli? Czy ubolewanie nad obrzezaniem dziewczynek to wobec powyższego nie hipokryzja? Poza tym od kiedy Fronda jest przeciwna "tradycyjnyjnym zwyczajom" mającym swoje korzenie w religii?
anonim2013.08.2 17:50
przecież według islamu kobieta jest zwierzęciem a zwierzak nie może mieć przyjemności z heblowania :)
anonim2013.08.2 21:49
@Zanarkand Nie ma takich fragmentów i nie musi być. Nie wszędzie katolicy ubierają drzewka, święcą święconkę... Za to wspólne spożywanie potraw jest świętym zwyczajem przez cały Stary i Nowy Testament. Sytuacji takich jest wiele i są występują przy każdym ważnym święcie.
anonim2013.08.2 23:28
Kogo oburza ubój rytualny ten pewnikiem z miasta i na oczy nie widział w jaki sposób przygotowuje się na wsi kurę na niedzielny rosół...Porównania z obrzezaniem kobiet nie bardzo rozumiem - jednak celem obrzeznie nie jest konsumpcja niewiast...