19.04.19, 16:47

Trwa ratowanie zabytków z katedry Notre-Dame

Ratowane są dzieła sztuki znajdujące się w katedrze Notre Dame w Paryżu. Podczas tej operacji jest wykorzystywany ciężki sprzęt budowlany. 

Z Notre Dame są dziś przewożone obrazy, które ocalały, ale w większości wymagają prac konserwatorskich. Wiele z nich jest tak ogromnych rozmiarów, że ich zdjęcie ze ścian wymaga użycia dźwigów. Obrazy i inne dzieła są przewożone do Luwru, gdzie w specjalnie do tego celu przygotowanej sali zostaną zmagazynowane i poddane rekonstrukcji.

Nad bryłą katedry zostanie rozciągnięty gigantyczny parasol, który ma uchronić jej wnętrze przed zapowiadanymi na przyszły tydzień opadami deszczu. Według ekspertów, niebezpieczeństwo runięcia nadwyrężonych żywiołem ścian minęło, chociaż konieczne jest usunięcie obciążających je rzeźb.

Podkreśla się heroiczną postawę kapelana paryskiej straży pożarnej. Już po tym, jak płonąca iglica runęła do wnętrza świątyni przebijając i niszcząc sklepienie, kapelan i dwudziestu strażaków weszli do wnętrza katedry, aby ratować znajdujące się tam relikwie i inne cenne przedmioty. W ten sposób wyniesiono między innymi koronę cierniową Jezusa.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

Jan Radziszewski2019.04.20 11:53
Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste. 17 avril 2019 Juste après minuit - Oui enfant, la cathédrale Notre Dame a été incendiée. - Qui a fait ce Seigneur Jésus? - Représentants de l'islam avec le consentement des francs-maçons des Blancs. - Merci Jésus. Gloire à Toi mon Dieu - Macron avait ses doigts dedans? "Oui, en tant que franc-maçon, un franc-maçon important le savait. - Gloire à Toi mon Dieu
KapelanWynosiNajwięcejKiedyPłonieStodoła2019.04.19 23:31
Wprowadzić bohaterskich kapelanów na etat do każdej ochotniczej straży pożarnej w Polsce.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.19 18:52
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
taki se moher2019.04.19 18:42
Uwaga! Uwaga! Ogłaszam, że nie będę już więcej udawał że jestem kobietą, posiadam bogatego męża oraz wnuczęta. Od tej pory będę zwykłym cebulackim milionerem.
Dr Pieczenik:2019.04.19 17:22
Macron spalił katedrę Notre Dame: https://gloria.tv/video/uyDaZbeSKxa84rBy836QdmcYH
ultrAS2019.04.19 17:28
Macron to satanista. Chce "odbudowywać" Katedrę bez krzyża! http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/02/15/bog-ojciec-europa-bedzie-pierwszym-celem-czerwonego-smoka-a-nastepnym-usa/
taki se moher2019.04.19 20:32
ja pi......., ale ktoś ma fazę: "Ostrzeżenie — Pierwsze orędzie od Dziewicy Maryi Orędzie nr 1 z serii Ostrzeżenie poniedziałek, 8 listopada 2010, godz. 15.30 (po odmówieniu Różańca w domu)" 😂
CzlowiekMienso2019.04.19 17:48
😲😲😲😲😲😲😲😲