03.07.20, 13:51fot. Screenshot/ youtube

Trzaskowski podlega lewackim wpływom. Radni PIS punktują kandydata KO

Stołeczni radni PIS oceniają, że „Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podlega lewackim wpływom w dziedzinie polityki historycznej i przyzwala na progresywistyczną kulturę”. Piotr Mazurek dodaje, że „jego polityka historyczna cofa nas o wiele lat”.

Jako klasyczny przykład manipulacji Mazurek podał zmianę nazewnictwa stołecznych ulic. „Bohaterowie przegrywają ze zdrajcami” – dodał. Dowodem jest odmowa nadania jednej z ulic imienia gen. Tadeusza Rozwadowskiego, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w czasie Bitwy Warszawskiej 1920.

Radny Tomasz Herbich komentuje natomiast politykę kulturalną stolicy. Przywołuje symboliczny spektakl „Klątwa” w Teatrze Powszechnym. Zaznacza, że w jego ocenie dla kształtujący kulturę stolicy „polskość jest czymś, co trzeba leczyć”.

Olga Semeniuk wzięła „pod lupę” naukę i edukację. Trzaskowski zapowiadał w 2018 roku fundusz stypendialny dla doktorantów. Miało je otrzymywać 50 najzdolniejszych osób. Tymczasem przyznano tylko 6. Radna wskazuje, że o połowę zmniejszono budżet Centrum Myśli Jana Pawła II, przez co zmniejszono liczbę stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z ubogich rodzin.

Radni przestrzegają, że jeśli Trzaskowski zostanie prezydentem RP, topolityka historyczna i kulturalna będzie w stanie katastrofalnym.

ks/ PAP

Komentarze

Anonim2020.07.3 16:14
Rządy Trzaskowskiego to rządy PEDAŁÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kefas2020.07.3 15:29
skowyt pisbolszewii to miód na moje serce :-)
Trzaskowski nie nadaję się2020.07.3 14:24
W ostatnich dniach mieliśmy okazję zobaczyć w akcji i zweryfikować nasze wyobrażenia o kandydatach. To co zaprezentował Trzaskowskie jest na żenującym poziomie - jedyną silna stroną jego i jego sztabu był zalew Polskie kłamstwami i hipokryzją. Z drugiej strony Andrzej Duda, światowiec, przyjaciel głowy mocarstwa światowego człowiek uczciwy i odważny. Dwie różne, przeciwne sobie postawy. Świeżość i radość polskiej prawicy i zatęchły smród szamba prorosyjskiej lewicy. Twój wybór i ty poniesiesz konsekwencje.
Zdzisław2020.07.3 14:21
Marksistowsko - bolszewickie hasła Rafała są nie do przyjęcia.
leszek k.2020.07.3 14:05
Polskość to nie jest bycie bolszewickim zdrajcą jak to sobie wyobraża chyba pan Mazurek i czego pragnie pan Duda.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 14:05
I pamiętaj katolu, ja Lech Keller-Krawczyk, jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 14:07
A jako "officer LWP" towarzyszom radzieckim nie tylko obciągam ale i lecę kakałko.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 14:01
molestowanie własnego dziecka pod wpływem alkoholu w państwie PiS jest uznawane za nic nie znaczący incydent a wieszanie bucików na bramach kościołów czy "ubieranie" pomników w koszulki z napisem 'konstytucja' to czyn ścigany przez milicję gdzie niebezpiecznych sprawców wyprowadzało się zakutych o 6 rano z domu!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 14:04
Poznaj mnie: - „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” "Jestem gejem, a więc niczego nie muszę udowadniać!"
Jan2020.07.3 13:57
Trójgłowa hydra Hołownia-Trzaskowski-Kosiniak , której głowy wyrastają z kapitału George Sorosa miała na celu zniszczenie Polski, upokorzyć ją i zniszczyć. Panie Andrzeju dla nas jest pan współczesnym bojownikiem o wolność naszego narodu.