17.11.21, 21:10Fot. screenshot - Facebook

,,Trzoda przynosząca kasę’’. Tak sopocka radna nazywa… dzieci objęte programem 500 plus

Na facebookowym profilu sopockiej radnej Platformy Sopocian Jacka Karnowskiego Anny Łukasiak znajdziemy zdjęcia z protestu „przeciwko dramatowi dzieci na granicy polsko-białoruskiej” czy wyrazy wsparcia dla „niezależnych sędziów i prokuratorów”. Wojciech Wężyk ze Stowarzyszenia Sopot OdNowa zwrócił uwagę na inny wpis radnej, dot. nie „dzieci z Michałowa”, a polskich dzieci objętych programem 500 plus. Dla Łukasiak ta druga grupa to po prostu… „trzoda”.

Sopocka radna Platformy Sopocian Jacka Karnowskiego wdała się w dyskusję z jednym z mieszkańców miasta, który turystów nazywał „hołotą 500+”.

- „Wolałbym, żeby nie przyjeżdżali (obcokrajowcy jeszcze tak, bo kulturalni, ale ta hołota 500+ to już niekoniecznie!), wszelako rozumiem uwarunkowania ekonomiczne. Cóż, trudno”

- pisał mieszkaniec.

- „To nie do końca jest tak. Pińcetplusy jeżdżą latem, bo teraz trzeba tę przynoszącą kasę trzodę do szkół i przedszkoli wysłać”

- odpowiedziała mu Anna Łukasiak.

Co ciekawa, jak wskazuje pełnomocnik PiS w Sopocie Aleksandra Pańka, radna Łukasiak jest… członkiem komisji edukacji i przewodniczącą komisji kultury w Radzie Miasta Sopotu. Jest też pedagogiem.

- „Ta wypowiedź jest żenująca i skandaliczna, tym bardziej, że pada z ust byłego pedagoga. Nie wiem, skąd bierze się taka pogarda i niechęć do osób, które są gorzej sytuowane, do dzieci. Właściwie ja się tylko obawiam, co by było, gdyby ziściło się to wielkie marzenie środowiska pani radnej Łukasiak i pana prezydenta Karnowskiego, i kiedy na ulice Sopotu trafiliby imigranci, czy też do nich z taką pogardą te osoby by się odnosiły, czy też robiłyby to publicznie”

- cytuje Wojciecha Wężyka portal radiogdansk.pl.

Sama radna nie chciała skomentować swoich słów.

kak/radiogdansk.pl

Komentarze

Warszawiak2021.11.18 11:18
myślałem że chodzi jej o zaszprycowanych
Dla "narodu wybranego" (rasy panów?)2021.11.18 9:49
...goje to trzoda. Dwie identyczne ideologie, choć bardzo oddalone w czasie i przestrzeni.
Wg słownika2021.11.18 8:41
trzoda to gromada
Po 11 ... tanaka shitshow...HERTRICH-WOLEŃSKI2021.11.18 3:56
Jak rządzila żydo-tusko-komuna ______________________________________________________________________________________________________ to dla złodziei Św. Mikołaj z komina ________________________________________________________________________________________________ Tusk mordę Polakom zatkał _______________________________________________________________________________________________ Mafia prywatyzacją i ulicą rządziła _____________________________________________________________________________________________________ Sikorski cwaniakom ośmiorniczki podtykał
Mejer2021.11.18 3:51
Stara Raszpla po menopauzie - pewnie zazdrości
Po 11 ... tanaka shitshow...HERTRICH-WOLEŃSKI2021.11.18 3:38
Jak rządzila żydo-tusko-komuna __________________________________________________________________________________________________ to dla złodziei Św. Mikołaj z komina ________________________________________________________________________________________________ Tusk mordę Polakom zatkał _______________________________________________________________________________________________ Mafia prywatyzacją i ulicą rządziła _____________________________________________________________________________________________________ Sikorski cwaniakom ośmiorniczki podtykał
Po 11 ...2021.11.17 22:41
Jestem z 3-miasta. Ta zmiana to prawda. Kilka lat temu Sopot latem był okraszony dobrymi samochodami, cudzoziemcami. W kawiarniach widać było dużo szpanu, unosił się zapach perfum ze średniej półki zamawiano dania kuchni francuskiej, włoskiej, tajskiej. Teraz na Monciaku króluje tandeta. Bydło w koszulkach Guess, podrobionych szortach Tommy H. i Crocsach drze mordy, wpierdziellla frytki i walczy na parawany na plaży. A dzieci kopią jakieś absurdalne doły i z wydobytego urobku zamiast budować zamki, budują .... kościoły. Bydło.
Santa Barbara2021.11.18 0:50
To podrabiacie taka tanioche jak lachy Tommy Hilfigera? Ale ty, rzeczywiscie wyszlas od jakiego bydla!
rob2021.11.18 6:58
jestem z 3miasta - to widać, słychać i czuć....
Marian2021.11.18 7:55
Sopot już w czasach ludowej polszy znalazł się w rękach mafii, stworzonej przez żydów z UB. Dużo różnej szumowiny mile wspomina te czasy, a właściwie chcieliby czas zatrzymać w miejscu.
nie widziała d... słońca2021.11.17 21:47
ta osadnicza hołota zza Buga ma dziwne wyobrażenia na temat atrakcyjności turystycznej tego "zdobycznego" regionu, polecam krótki wypad nad morze śródziemne
W TV Trwam2021.11.17 21:37
ksiądz mówił do dzieci, że przynoszą rodzicom 500+. Dzieci mogą być zdrobniale nazywane "trzódką" . Lub: "Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo" z Ewangelii Św. Łukasza
Anonim2021.11.17 21:27
Kogo my wybieramy?!
politolog2021.11.18 12:33
Ja wybieram prawicowców a nie lewactwo z peło