04.07.19, 12:06Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

Tusk ponownie stanie przed komisją ds. VAT?

Jak informuje Polskie Radio, sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT ponownie wezwie na przesłuchanie przewodniczącego Rady Europejskiej i byłego premiera RP, Donalda Tuska. 

Termin przesłuchania wyznaczono na 16 lipca. 

Poprzednio były premier zeznawał przed komisją 17 czerwca. Podczas tamtego przesłuchania Donald Tusk przyznał, że decyzja o podniesieniu podatku VAT do dzisiaj powoduje u niego ból głowy, ponieważ przez całe życie uważa podnoszenie podatków za "najgłupszy sposób organizowania państwu i ludziom życia". Jak przekonywał, w tym przypadku jego intencją było uniknięcie krachu finansowego związanego ze światowym kryzysem. 

W dalszej części swojego wystąpienia przed komisją szef Rady Europejskiej wskazał, że gdy Polska  wróciła już na ścieżkę wzrostu i kiedy koniunktura w Europie wróciła na zadowalający poziom, PiS nie podjęło decyzji o obniżeniu tej stawki VAT-owskiej.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

meanwhile in Poland2019.07.4 13:11
Firma realizująca kilka wielkich inwestycji drogowych w regionie złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Energopol Szczecin nie jest w stanie zapłacić podwykonawcom, pojawiły się informacje o opóźnieniach w wypłatach dla pracowników.
michu2019.07.4 13:07
Wiadomo, że układ okrągłego stołu wciąż obowiązuje i nic POWAŻNEGO mu się nie stanie. To tylko teatrzyk dla mądrych inaczej pt. "Bioro sie za nich" ;)
anonim2019.07.4 12:43
PiS nie chce udostępnić informacji o swoich finansach. Prawnik: To szydzenie z obywateli