Kolejne miejsca na liście warszawskiej zajmą: posłanka Joanna Fabisiak, wicemarszałek województwa mazowieckiego Marcin Kierwiński oraz b. minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. 

 

Na miejscach 7-10 znaleźli się kolejno: Ligia Krajewska (warszawska radna), Marcin Święcicki (b. prezydent Warszawy, działacz Unii Wolności i Partii Demokratycznej), Lech Jaworski (stołeczny radny) oraz były piłkarz Roman Kosecki.


W nieoficjalnych rozmowach politycy PO podkreślają, że możliwe są jeszcze transfery spoza PO na prestiżową listę warszawską. Na "giełdzie" nazwisk wymienia się w tym kontekście m.in. Dariusza Rosatiego. 

Natomiast w Radomiu "jedynką" będzie minister zdrowia Ewa Kopacz, w Płocku pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera, a szef regionu Andrzej Halicki - w tzw. wianuszku warszawskim (dostał miejsce po Bronisławie Komorowskim). Listę w Siedlcach otworzy Czesław Mroczek. 

Do senatu wystartują z Warszawy m.in. obecni senatorowie: Marek Rocki (Mokotów, Ursynów, Wawer, Wilanów) i Barbara Borys-Damięcka (Białołęka, Bielany, Śródmieście, Żoliborz). 

Prawdopodobnie na Pradze PO nie wystawi swojego kandydata na senatora i poprze b. lidera SdPl Marka Borowskiego.

Listy kandydatów PO w wyborach parlamentarnych muszą jeszcze zatwierdzić zarząd i rada krajowa partii, która zbierze się najprawdopodobniej 11 czerwca. 

 

AM/Wp.pl