28.03.20, 12:28Krzysztof Bosak, Małgorzata Kidawa-Błońska/YT/Onet News

Tygrys w PO potrzebny od zaraz. A może kolejny hak na PiS albo Boss...ssak?

PSL ma już swojego tygrysa, no może po tych wszystkich wpadkach i nieprzemyślanych atakach na PiS i prezydenta Dudę, to raczej tygryska. Chociaż … PSL odrabia straty do PO po odejściu od bzdurnej polityki PO ciągłego krytykowania i atakowania rządu podczas walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Apogeum zostało przekroczone chyba wczoraj albo już nawet przedwczoraj, kiedy Platforma Obywatelska do spółki z Konfederacją uparły się, żeby obrady sejmu odbywały się na żywo, w czasie kiedy panuje stan zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju.

Do tego doszły jeszcze słowa posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że Konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie.

A dopełnił tego Nitras, który w Sejmie do posłów Lewicy powiedział:

Kiedy my [PO] będziemy rządzili z Konfederacją (!!!), to my zajmiemy się Polską, a Konfederacja zajmie się wami …

Chciałoby by się powiedzieć, że Nitras – cytując kabaret „Ani Mru Mru” – „już był w ogródku już witał się z gąską”, a pokłady pychy, arogancji i buty wśród posłów PO są chyba niemożliwe do wyczerpania.

Całość jednak wydaje się wskazywać na to, że gdzieś na fotelu rozpiera się w ciszy popijając koniaczek lub jakiś inny godny trunek JKM, któremu bardzo nie na rękę jest bytowanie w sejmie, bo traci i zarabia dużo mniej niż kiedy w tym sejmie nie jest. Idealne było rozwiązanie, kiedy dotacja była a do sejmu chodzić nie było trzeba. Zresztą sam się skarżył już jako poseł, że biedę klepie. Pewnie teraz siedzi sobie wygodnie, może ogląda jakiś program w telewizji i zaciera ręce, że znów nie będzie musiał chodzić do sejmu.

A gdyby tak Bosak chciał zostać nowym szefem połączonych klubów PO i Konfederacja? Jak wtedy nazywała by się ta hybryda rodem z powieści o Frankensteinie? Konfederacja Obywatelska? Bo szczerze powiem Budka w porównaniu do Schetyny, to wygląda bardzo miernie. Jest po prostu nijaki, nie ma pomysłu, a jedyne co potrafi to wypowiadać oratorskie potoki bezmyślnych sformułowań i bzdur.

Jak bardzo celnie zauważył na Twitterze Witold Waszczykowski, były szef MSZ:

Coś jest na rzeczy z tym apelem opozycji o przesunięcie wyborów. Co raz bardziej widać, że potrzebują pretekstu na przedstawienie nowych kandydatów. Ta kandydatka zaraz wywoła protesty w swoim środowisku. Spieszmy się kochać opozycję

Oraz:

Już wczoraj o tym pisałem, że pod pretekstem pandemii chodzi opozycji o odłożenie wyborów aby przedstawić nowego kandydata KO. Ciekawe czy znajdą swojego tygrysa w PO

A może to plan powrotu do gry niespełnionego rycerza na białym koniu Donalda Tuska? Chociaż … po co miałby ryzykować kolejny blamaż i utratę dosyć wysokich apanaży, z których obecnie korzysta?

Nie. To nie może być to!

 

Jan Ptasznik

Komentarze

Michał Jan2020.03.28 17:10
Ja nie mogę, jakiś chudopachołek zagląda do kieszenie facetowi, który parę ładnych milionów w politykę włożył, a i tak mu sporo zostało. Coś niepokojąco mocno pisowcy się posr...li perspektywą rządów PO z Konfederacją, choć to najwcześniej za 3 lata. Czy to z tego powodu przegłosowują ustawy razem z ferajną od p. Czarzastego?
nie dajcie się zwieść 2020.03.28 15:59
Konfederacja to piąta kolumna, taka wydmuszka służb prl jak Nowośmieszna czy wcześniej ruch Palikmiota, tylko zakotwiczona na Prawicy. Szkoda młodzieży która, pod patriotycznymi hasłami, dała się zwieść tym farbowanym lisom z JKM, Braunem i Bosakiem we władzach
Walter2020.03.28 15:56
DEKALOG HAŃBY Uchwalając w nocy z 27 na 28 marca zmianę kodeksu wyborczego, PiS naruszył podstawowe zasady stanowienia prawa. Oto dekalog najważniejszych naruszeń: 1. Zasady dobrej legislacji, wynikające z zasady demokratycznego państwa prawnego (art. 2 Konstytucji) – poprzez oczywiste wyjście poza zakres dozwolonych poprawek; 2. Zasada trzech czytań (art. 119 ust. 1 Konst.) – poprzez procedowanie zmiany k.wyb. w trybie poprawki; 3. Złamanie zakazu dokonywania zmian w prawie wyborczym później niż na 6 miesięcy przed rozpoczęciem procesu wyborczego (orzecznictwo TK, standardy międzynarodowe); 4. Zasady postępowania z projektami zmian kodeksów, w tym terminy przewidziane na 1. i 2. czytanie takiej zmiany(art. 87 i nast. Regulaminu Sejmu); 5. Zasada równości prawa wyborczego – przyjęta granica 60 lat jest dowolna; młodszych dotyczą te same faktyczne ograniczenia prawa głosowania w najbliższych wyborach; 6. Zasada powszechności prawa wyborczego – co z osobami, które znajdą się w sytuacji kwarantanny po terminie wystąpienia o pakiet wyborczy? – to mogą nie być pojedyncze sytuacje; 7. Zakaz stanowienia prawa pozornego, wynikający z zasady demokratycznego państwa prawnego – w obecnych warunkach nie ma żadnej gwarancji, że pakiet wyborczy, którego wyborca zażąda na 5 dni przed dniem wyborów, dotrze na czas i do wyborcy i od wyborcy do komisji wyborczej; 8. Naruszenie podmiotowego prawa wyborczego wyborcy, korzystającego z możliwości wystąpienia o pakiet wyborczy na 5 dni przed dniem głosowania – z tych samych przyczyn; 9. Obejście zakazu zmiany prawa wyborczego w czasie stanu nadzwyczajnego (de facto mamy stan nadzwyczajny, który jednak nie zostaje ogłoszony z przyczyn politycznych) 10. I wreszcie zasady zaufania obywateli do państwa i stanowionego przez nie prawa, poprzez naruszenie prawa posłów do debaty nad propozycją zmiany w k.wyb., poprzez niepowołanie pożądanej w takiej sytuacji Komisji Nadzwyczajnej, niewysłuchanie opinii ekspertów i brak jakiejkolwiek dyskusji nad proponowaną zmianą k.wyb.
krakus2020.03.28 14:33
MArna propaganda... ten rząd jest dobry tylko w okradaniu Polaków i niszczeniu Polski na każdym polu... a i jeszcze w obsadzaniu swoimi krewnymi bez kompetencji odpowiedzialnych stanowisk w państwie.
anonim2020.03.28 14:31
Marna próba odwrócenia uwagi od nieudolności rządu... dla nich liczy się tylko koryto, gdzieś mają prawo, zdrowie i dobrobyt kraju, udowodnili to wielokrotnie.
To dlatego nie masz dzieci2020.03.28 13:41
Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze:-"Klechy nie mogą sobie oficjalnie ruchać.." A ty umiesz? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: '...czemu katolicy są takimi głupimi c h u j a m i?' A ty go masz, ch u j a? To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się "biedroński",że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.28 13:35
Polski już nie ma! Jest Kałczystan. A my wszyscy zależymy od kaprysu 71 letniego pokurczonego kulawego bezdzietnego psychopaty.
Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" 2020.03.28 13:31
Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? Ciągle. Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni nie noszą transparentów antysemickich? Noszą! Zatem: Czyj oni interes reprezentują? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę, a oficjalny antysemityzm kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
grimm2020.03.28 13:19
I po co te kpiny ? Poducz się JP przepisów prawa i dopiero wtedy zabieraj głos.
POpatolska Kretynizacja Polski2020.03.28 13:15
Precz z lewactwem wynocha z Polski.
Oloo2020.03.28 13:00
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się koronawirusa.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA202
Ciężarny gej przejechany na pasach przez Biedronia2020.03.28 12:56
"Konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie". Przynajmniej szczerze, nie z kartki. A nie konsultowała tej głębokiej myśli z panią "profesor" B. Engelking (J. T. Gross i Spółka)? Tamta waliła prosto z mostu: "Dla Polaków śmierć to była po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, metafizyka, spotkanie z najwyższym…" Ma ktoś jeszcze wątpliwości na kogo zagłosować 10 maja?
katolik2020.03.28 12:41
Episkopacie potrzeba Intronizacji Jezusa
mordechaj2020.03.28 12:36
Z powodu koronawirus i recesji PiS-owi wysycha koryto. A zgraja PiS-wców do wykarmienia jest duża. Dlatego Kaczyński zrobi WSZYSTKO, by utrzymać koryto dla PiS-owców. Nawet po trupach w wyborach prezydenckich.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.28 12:50
Weźże się podetrzyj się Wyborczą, bo jedzie na cały Internet.
mordechaj2020.03.28 13:26
do @ Precz z zarazą - zaraz tobą sie podetrą, jak bedzie po wyborach i nie będziesz juz potrzebny jako mięso armatnie do głosowania, durniu
anonim2020.03.28 14:45
podaj kogokolwiek komu z powodu koronawira przybędzie w korycie, no może z wyjątkiem supermafii światowej z rotschildami i sorosami na czele. A poza tym, to dziś macie szabas, więc odpoczywaj, szlomo
anonim2020.03.28 12:34
"Do tego doszły jeszcze słowa posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że Konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie" Link or it didn't happen.
v. volkoff 2020.03.28 15:40
Gdybyś wykazywał się choć minimalną dozą obiektywizmu, to musiałbyś przyznać, że kandydatkę PO Kidawe Błońską, stać na stokoroć szczersze wypowiedzi. Jak baba mówi że chce być prezydentem i szczerząc nowe zęby, twierdzi że się na ekonomii nie zna, to ja jestem w stanie dać sobie ręke uciąć, że Gosiewska mówi prawdę. Błońska, jak to mają ludzie o podobnym IQ, se wzięła, pomyliła, i powiedziała prawdę. Jak udajesz że w to nie wierzysz, to rozumiem, ale jak wierzysz, to masz chyba stupor poznawczy lub mechanizm odrzucenia, blokuje ci zdolność trzeźwej oceny. PS PODAJ MI PROSZĘ LINK, DO TEGO, KOGO TYCZYŁA SIĘ SŁYNNA (DLA TVN) , WAŁKOWANA LATAMI WYPOWIEDŹ KACZYŃSKIEGO O TZW. "GORSZYM SORCIE" KOGO ONA DOTYCZY I CZY EWENTUALNIE SIĘ POCZUWASZ?! PS .2. WY MACIE CAŁĄ WYPOWIEDŹ KACZYŃSKIEGO I DOBRZE WIECIE, ŻE NIKOGO UCZCIWEGO NIE OBRAZIŁ, ALE MIMO TO SPRZEDAJECIE TO JAKO ZBRODNIE NIESŁYCHANĄ. WS KIDAWY, MUSI BYĆ LINK, BO NIE UWIERZYCIE. GDYBY ZAŚ BYŁ LINK, TO BYŚCIE POWIEDZIELI ŻE TO BYŁA "PRYWATNA ROZMOWA" I NIE GODNYM JEST JĄ CYTOWAĆ... mając na myśli "wyście" mówię ogólnie o lemingach, pożytecznych idiotach, koncesjonowaną opozycje, ich prowadzących z byłych specsłużb PRL i takich rezonatorach gownomowy jak ty, którzy robią im ruski cyrk w pustych tefauenowskich łbach
guess who psycho2020.03.28 19:29
Nie jestem zwolennikiem PO, dziadek. /Stachu