28.08.21, 14:00fot. yt/wei prezentacje

TYLKO U NAS! Andrzej Talaga: Imigrantami gra Rosja, Łukaszenka jest jedynie podwykonawcą

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Jak Pan ocenia coś co przez wiele mediów jest określane jako „wyrok” wydany przez Europejski Trybunał Praw Człowieka i nakazujący Polsce udzielenie pomocy imigrantom koczującym    na Białorusi przy granicy z Polską?

Andrzej Talaga, ekspert Warsaw Enterprise Institute: Precyzując, to nie tyle jest „wyrok” co „zabezpieczenie”. Tak to się właściwie nazywa. On nie rozstrzyga, kto ma rację a kto jej nie ma, ale domaga się od polskich władz pewnych działań mających chronić tych migrantów. To dość skomplikowane, ponieważ nazywając to „wyrokiem” albo „decyzją” nie uwzględnia się faktu, że ci ludzie nie znajdują się po polskiej stronie. Oni są na terenie Białorusi. Tak więc Polska, nawet chcąc wykonać to zalecenie, nie może tego zrobić na terytorium obcego państwa. I tu jest sedno sprawy. Przecież Polska nie odmawia tym ludziom pomocy i nawet wysłano transport z pomocą humanitarną, na który Białoruś nie wyraziła zgody. Nie odmawia żywności, leków czy dostępu do lekarza. Byłoby to przecież głęboko nieludzkie. Nie możemy im jednak tego dostarczyć z tego prostego powodu, że nie są oni na terytorium Polski. Wykonanie tego zalecenia przez polskie służby oznaczałoby przekroczenie granicy. To już mógłby być „casus belli” (powód do rozpoczęcia działań wojennych – red.), ponieważ po obu stronach granicy są przecież uzbrojeni ludzie.

Wydaje się więc, że trybunał nie uwzględnił rzeczywistości na granicy, żeby wykonać to zalecenie i udzielić imigrantom pomocy, należałoby ich wpuścić do Polski. Ideą rządu polskiego natomiast, zresztą zgodnie z polityką Unii Europejskiej, jest nie wpuszczanie nielegalnych imigrantów w sposób niekontrolowany, ale doprowadzenie do tego, żeby złożyli oni formalne wnioski azylowe w miejscach do tego przeznaczonych, a więc na przejściach granicznych czy w polskich placówkach dyplomatycznych. Samo podejście do granicy nie wystarcza, żeby taki wniosek złożyć. Jest tu więc pewna rozbieżność i Polska może łatwo z tego wybrnąć nie konfrontując się zbytnio i wydając zwyczajnie oświadczenia na temat rzeczywistego stanu rzeczy, a więc, że ci imigranci nie są na terenie Polski, ale obcego państwa, które na dodatek nie należy do Unii Europejskiej.

Co więcej, jakikolwiek ruch w głąb tego terytorium nawet z przekazaniem żywności czy lekarstw byłby przekroczeniem przez polskich funkcjonariuszy granicy państwa białoruskiego, co mogłoby mieć bardzo poważne konsekwencje w polityce międzynarodowej i w relacjach z Białorusią. Mówiąc wprost mogłoby dojść do strzelaniny, ponieważ białoruscy pogranicznicy na widok polskiego żołnierza przekraczającego nawet o metr granicę polską mogą zwyczajnie otworzyć ogień.

Co Pan sądzi o informacjach czy też spekulacjach pojawiających się w mediach, że ci pogranicznicy to mogą być nawet żołnierze jakichś białoruskich sił specjalnych?

Białoruś posiada właściwie kilka typów Specnazu. Tam są co najmniej trzy ministerstwa, które mają swoje siły specjalne – MON, MSW oraz Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. Niemniej kim oni by nie byli, państwo białoruskie, tak samo jako państwo polskie, ma pełne prawo wysłać na granicę tego, kogo uważa za stosowne, żeby tej granicy pilnować. To ich święte prawo.

Natomiast nie ulega wątpliwości, że ci imigranci znaleźli się tam w sposób zorganizowany. Niewątpliwie są pod ochroną władz białoruskich i zapewne ci żołnierze, którzy tam przebywają – z sił wewnętrznych czy też wojskowych – tego nie wiemy, ponieważ nie jesteśmy w stanie ich wylegitymować, znaleźli się tam w dwóch celach. Pierwszym jest ochrona tych ludzi w dojściu do granicy, a drugim – jak się wydaje – uniemożliwienie im powrotu w głąb terytorium Białorusi. Dzieje się tak dlatego, żeby ten kryzys na granicy się jątrzył.   

Czy ta sytuacja z imigrantami jest elementem rosyjskich czy też białoruskich działań hybrydowych? Jaki może być tego cel?

Dlaczegóż by Rosjanie i Białorusini, jako łączny czynnik w tej grze, nie mieli skorzystać ze wzorów, które zostały wypracowane gdzie indziej, a mianowicie na Morzu Śródziemnym. Tam przerzucaniem imigrantów zajmowały się zorganizowane gangi w pełnej współpracy z organizacjami humanitarnymi, które to z kolei organizacje współpracowały z niektórymi państwami – „eksporterami imigrantów”. Włochy zorientowały się w tej grze i zaczęły zakazywać organizacjom humanitarnym dokonywania przerzutów statkami, co dramatycznie pokazywano czasem w telewizji. Ci ludzie jednak w większości nie byli podejmowani na pełnym morzu, ale tuż przy granicy libijskiej, a więc gangi, które organizowały przerzuty informowały telefonicznie statki organizacji humanitarnych o tym, że wypłynął ponton czy jakiś mniejszy stateczek i statki tych organizacji podejmowały tych imigrantów 5 czy 10 kilometrów od wybrzeża libijskiego i byli oni przewożeni do Włoch. To było profesjonalnie zorganizowane. Czy te organizacje humanitarne otrzymywały z tego tytułu pieniądze czy nie - nie wiemy, ale operacja była zorganizowana dość precyzyjnie na bazie współpracy międzynarodowej.

Biorąc pod uwagę, jaką ten proceder spowodował destabilizacją w polityce europejskiej, w postawie społecznej Europejczyków, jakie to ma przełożenie na wybory polityczne w ogóle i te konkretne przy urnie wyborczej także, to ja się osobiście nie dziwię się, że Rosja – poszła tym śladem. Wojna środkami militarnymi jest kosztowana, a destabilizowanie Europy falami uchodźców bardzo tanie.

Z całą pewnością w przewóz tych ludzi są zaangażowane służby specjalne Rosji i Białorusi, organizacje przemytnicze na miejscu, czyli przestępcze mówiąc wprost, w Iraku i innych krajach pochodzenia imigrantów, działają one razem. Gangi zarabiają, a Rosjanie mają pożądany efekt polityczny.

W naszym przypadku można powiedzieć, że chcieliby mieć efekt polityczny, ale postawa Polski powoduje, że mogą go nie osiągnąć. Jeśli ten kryzys potrwa jeszcze miesiąc albo dwa, wszystkim on się znudzi, łącznie ze służbami rosyjskimi i białoruskimi. Zobaczą, że operacja przeciw Polsce nie daje zamierzonego efektu. Polskie społeczeństwo generalnie popiera postawę polskich władz wobec kryzysu na granicy, nawet nie popierając PiS-u. W takiej sytuacji Białorusini i Rosjanie zmienią kanał przerzutu na inny. Może spróbują przez Rumunię na przykład.

Polska stanowczą postawą zabezpieczy się przed możliwą przyszłą, może nawet inwazją, z pewnością większym napływem uchodźców do przełamywania granicy polskiej.

Co Pan sądzi o takich działaniach, czy też może lepiej by to nazwać heppeningach opozycji, jak na przykład próby przebiegnięcia prze granicę czy też ucieczki przez funkcjonariuszami Straży Granicznej przez posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego?

Większość przywódców opozycji z Donaldem Tuskiem na czele widzi, że są to działania, które im nie przysparzają popularności. Tacy ludzie jak Tusk nie krytykują już władzy za to, iż blokuje granicę, tylko szukają innych kierunków krytyki – na przykład, że rząd nie dość dobrze pilnuje granicy. Liderzy opozycji zgadzają się z rządem co do zasady, że nie wolno tych ludzi wpuścić, w tej sprawie przejawiają rozsądek polityczny, a społeczeństwo polskie ewidentnie popiera działania rządu. I działanie wbrew temu „głosowi ludu” byłoby zwyczajnie mało rozsądne.

Czy to było tak, że ktoś zadzwonił z Moskwy do Mińska i powiedział, żeby otworzyli kopertę nr XYZ, gdzie znajdują się wytyczne do obecnych działań hybrydowych?

Rosja stosuje bardzo różne metody, bo to Rosja jest tu rozgrywającym, a Łukaszenka jedynie wykonawcą. Tam już nie wszystko dzieje się na wyraźny rozkaz. Wojnę hybrydową prowadzą bardzo różne ośrodki. Często są to po prostu profesjonalne firmy, które działają w porozumieniu z rządem rosyjskim. Innym razem oligarchowie, bardzo często indywidualni hakerzy, którzy wcale nie muszą być podpięci pod jednostkę wywiadu wojskowego zajmującego się cyber wojną. Służby po prostu pozwalają im działać, a czasem pomagają. Rosjanie wykorzystują też do działań hybrydowych zorganizowaną przestępczość. To raczej spectrum możliwości i działań, centra decyzyjne – Kreml tylko wskazują kierunki ataku i dają wolną rękę tym, którzy zrobią to najlepiej. To jest bardzo przemyślane i sprawne dowodzenie.

Dlatego też bardzo trudno jest udowodnić, że państwo rosyjskie stało za jakimś atakiem hybrydowym, np. cyberatakiem. To raczej poszlaki: jacyś ludzie, którzy są ulokowani w jakimś państwie, a dopiero później okazuje się, że to obywatele rosyjscy, ale z prawem pobytu w Unii Europejskiej. Nie ma twardego dowodu, że państwo rosyjskie jest z nimi powiązane.

Dokładnie tak samo jest z przerzutem uchodźców z Iraku przez Białoruś.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze

Błazen2021.09.2 6:00
Łukaszenko został tylko Błaznem PUTINA ale jajajajajaj
Anonim2021.08.31 9:18
Ale Fundusz walutowy go wsparł.
Foster2021.08.30 16:22
...a ja mam podobną radę jak RPO prof. Wiącek. Trzeba przestrzegać konwencji genewskiej i tylko tyle. Słuchajcie mądrzejszych, a wszystko będzie dobrze.
Anonim2021.08.29 16:20
Łukaszenka widzi, że siedzi w rosyjskim szambie? Liczy na pomoc UE? bo ta chińska może nie wystarczyć?
krzysztof2021.08.29 10:44
chłopie podwykonawcą działń sowietów(nie ruskich)jest nasza opozycja i sowiecke media w Polsce powstałe w IIIRP na bazie esbecich działań , oraz ryży z nimiec którzy maczają swoje łapska, ale jak mówił ich szef ręka podniesiona na Polskę będzie odrąbana
B522021.08.29 3:51
Sukces pisu - Postawili sto kilometrów zasieków, pomijam, że te zasieki się rozwalają, ale niech ktoś powie że to nie sukces, a ile przez osiem lat rządów PO postawiła zasieków, zero, i co, malkontenci, pis jak chce to potrafi.
Laki2021.08.30 5:36
Kłamiesz jak na pisowca przystało, 10 km.
Anonim2021.08.28 18:44
za to my mamy bydlaków z sld i innych pło jawnych sprzedawczyków zdrajców ,albo pożytecznych idiotów od puutina
Skrzypek na dachu2021.08.28 18:20
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
YORK2021.08.28 17:28
CO NA NASZE GRANICY ROBI JESZCZE TEN PAJAC I BIEGACZ, JEGO MIEJSCE JEST W ARESZCIE, CZY NASI WODZOWIE TO TCHURZE?
Anonim2021.08.28 18:45
najwyraźniej ,maja zaburzenia wyobraźni
Skrzypek na dachu2021.08.28 16:58
Smutne panstwo moskala , nieludzkie imperium zla , zamienilo miliony hektarow na pustynie i bezkresne ugory , teraz wchodzi na podworko sasiada i szuka miod i mleko .
­2021.08.28 16:53
Niestety #Kaczyński poległ jako wicepremier ds. bezpieczeństwa. Łukawy i rasPutin górą.
Anonim2021.08.28 16:35
W nocy z piątku na sobotę wieku 93 lat zmarł Ryszard Adamowicz - ojciec zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "W tym smutnym dniu jest światełko - są już razem" - napisała Magdalena Adamowicz.
JM2021.08.28 16:29
Jestem cienki. Dlaczego grubasem mnie zowią?
JM2021.08.29 8:55
To nie mój wpis. Cienki Bolek i takich chwytów używa. Bezczelny cham.
matis892021.08.28 16:25
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Po 11 ...2021.08.28 15:50
W końcu dowiedziałem się na czym polega to niszczenie polskiej kultury i tradycji przez islamskich imigrantów. Oni po prostu nie piją.
Yo ... Po11 ... czarna_zoska2021.08.28 16:03
Really? . . . . . . What next? Pink_pussy_lips?
Mają zdrowo pocharatane pod czapeczką.2021.08.28 16:06
Tak, oni nie piją oni chlają i "koksują" zdrowo.
B522021.08.28 15:47
czyli Putin pociąga za sznurki naszych czerwonych pajaców na tęczowej gumie
Foster2021.08.28 15:28
...a PIS - owski rząd traktuje tych nieszczęsnych migrantów jak funkcjonariuszy Łukaszenki. Dlaczego ?. Ja tego nie rozumiem.
JM2021.08.28 15:32
Dokup sobie rozumu. Cienki jesteś.
Żydek Skrzypek na dachu srający ze strachu2021.08.28 15:22
z bojaźnią się żydek rozgląda po niebie, boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
Skrzypek na dachu2021.08.28 15:16
Smutne moskale pija denaturat do nieprzytomnosci i mowia " Nas eto mnogo " .
szpion2021.08.30 13:19
to dużo tych moskali mam codziennie przy śmietniku, dla niepoznaki mówią po polsku
JM2021.08.28 15:07
Zdecydowana racja Pana Andrzeja Talagi. Gdzie by było stać tłuka kołchozowego na takie pomysły. Aż dziw bierze, że ten tłumok jest prezydentem.
matis892021.08.28 15:03
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
mniam2021.08.28 15:08
Ale tutaj @matis89 nie występował? Nie możesz się doczekać czy co trollu koszerny?
mniam2021.08.28 15:09
Errata: Ale tutaj @matis89 nie występował. Nie możesz się doczekać czy co, trollu koszerny?
mniam2021.08.28 15:10
Przepraszam. Zapędziłem się. @matis89 jest poniżej. Koszerny troll czuwa.
matis892021.08.28 16:26
Luzik, za podszywy lewactwa dostaję bonusa w postaci sprostowania i powielenia swojej treści.
matis892021.08.28 16:24
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.08.28 15:01
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
mniam2021.08.28 14:41
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
mniam2021.08.28 14:55
No popatrz, a to samo wstawiasz jak podszyjesz się pod osobę o nicku @matis89. Nie dali więcej szablonów czy mózg ci sodomia zrypała?
mniam oraz2021.08.28 14:58
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 - 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
mniam2021.08.28 15:06
Zmieniłeś nicka trollu? Mniemam, że stali bywalcy znają te twoje "odgrzane kotlety". A w tym poniżej wpisie żeś napisał, że Bill Gates morduje szczepionkami i chipami. Zdecyduj się tłuku na coś.
mniam oraz2021.08.28 15:13
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄 : 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄!
mniam2021.08.28 14:34
I coś specjalnie dla żydowskiego trolla PODSZYWA: "Nawet przy drakońskich blokadach i ograniczeniach dotyczących podróży, australijskie „przypadki” kręcących się „przypadków” gwałtownie rosną… czy nauka jest ZŁA?" ... ... https://spikeprotein-news.translate.goog/2021-08-25-even-draconian-lockdowns-australias-covid-cases-skyrocketing.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax,se,elem ... ... Oryginał: ... ... https://spikeprotein.news/2021-08-25-even-draconian-lockdowns-australias-covid-cases-skyrocketing.html
mniam2021.08.28 14:36
Ps. PODSZYWIE, ja takich informacji mam na kopy. Gdybym miał się utrzymywać z cytowania to bym był krezusem. "Szczepionki" dostarczają mnóstwo materiału, zwłaszcza po prawie 8 m-cach masowego dawkowania.
mniam2021.08.28 14:43
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
mniam2021.08.28 14:54
Idź, idź tam do wuju Putinu. Powtarzasz się. Te same teksty trollu koszernyj wciskasz np. pod nickiem @matis89, PODSZYWIE. Myślisz, że ktoś daje się na to nabrać? "Szczepiłeś" się tłuku jak twoi w Izraelu? No to już niedługo twojej tfurczości.
mniam oraz2021.08.28 14:57
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 - 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
mniam2021.08.28 15:04
Zmieniłeś nicka trollu? Mniemam, że stali bywalcy znają te twoje "odgrzane kotlety".
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.28 14:32
ZSRR i Rosja winne sa olbrzymiej zbrodni. Bo nie wystawili rachunku za Katyn. … W czasie wojny zdrajcow co poddaja sie bez walki sie rozstrzeliwuje. Takie jest prawo wojny.
jude rausss2021.08.28 16:35
żydku tu jest Polska :D
Anonim2021.08.28 14:28
mundry polacek, pokazal co wie ((sic). dali mu szpalte inne mundre katopedofile.
mniam2021.08.28 14:17
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
mniam2021.08.28 14:19
Ooo... żydowski troll się odezwał. Ciągle walisz jednym tekstem. Mało płacą czy "szczepionka" rozwaliła ci tę resztę komórek nerwowych co to jeszcze się kołaczą po codziennej proktologii?
Tak się robi FAKE VIDEOS:2021.08.28 14:21
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
A tak wygląda gotowy "produkt":2021.08.28 14:22
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
Anonim2021.08.28 14:26
Widzisz gdzieś tu wideo matole, trollu koszerny? Poza tym dajesz jedno i to samo mendo.
Gdzie widze? Kliknij: make the coronavirus worse2021.08.28 14:30
https://spikeprotein.news/2021-08-26-fauci-antibodies-covid-vaccines-make-virus-stronger.html
mniam2021.08.28 15:02
A w którym miejscu? Ty to w ogóle czytałeś trollu koszerny? Bo ja tam wideo nie widzę. I tłumaczenie na język polski: "Fauci przyznaje, że „przeciwciała” ze szczepionek COVID-19 faktycznie wzmacniają wirusa"... ... https://spikeprotein-news.translate.goog/2021-08-26-fauci-antibodies-covid-vaccines-make-virus-stronger.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax,se,elem.
Kliknij: make the coronavirus worse2021.08.28 15:27
https://spikeprotein.news/2021-08-26-fauci-antibodies-covid-vaccines-make-virus-stronger.html - - - Chief Medical Advisor to the President Dr. Anthony Fauci admitted that the Wuhan coronavirus (COVID-19) vaccines could actually 𝐦𝐚𝐤𝐞 𝐭𝐡𝐞 𝐜𝐨𝐫𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐰𝐨𝐫𝐬𝐞.
mniam2021.08.28 14:25
Ps. Trollu, coś specjalnie dla ciebie: ... ... "Louie Knuxx: 42-letni nowozelandzki artysta hip-hopowy kpi z protestujących w zamknięciu, zmarł 28 dni po drugim wstrzyknięciu mRNA firmy Pfizer" ... ... https://spikeprotein-news.translate.goog/2021-08-25-louie-knuxx-dead-after-second-pfizer-injection.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax,se,elem ... ... Oryginał: ... ... https://spikeprotein.news/2021-08-25-louie-knuxx-dead-after-second-pfizer-injection.html
ali2021.08.28 14:12
to ciekawe ty tępy kkp że lwy rozpoznawały chrześcian -imbecylu !
mniam2021.08.28 14:12
"Fauci przyznaje, że „przeciwciała” ze szczepionek COVID-19 faktycznie wzmacniają wirusa" ... ... https://spikeprotein-news.translate.goog/2021-08-26-fauci-antibodies-covid-vaccines-make-virus-stronger.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax,se,elem ... .... Oryginał: ... ... https://spikeprotein.news/2021-08-26-fauci-antibodies-covid-vaccines-make-virus-stronger.html
mniam2021.08.28 14:18
Niemalże od samego początku pojawienia się informacji o tych "szczepionkach" pojawiają się też ostrzeżenia przed nimi, np. wypowiedź prof. Romana Zielińskiego jeszcze w grudniu 2020 r. I tych ludzi nazywa się do tej pory foliarzami itp. A teraz ci co ciągle je stręczyli powoli oficjalnie zaczynają to potwierdzać. To też w takim razie foliarze... Ale oni zaczęli to mówić gdy już wyszczepiono tyle ludzi...
Tak się robi FAKE VIDEOS:2021.08.28 14:20
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
A tak wygląda gotowy "produkt":2021.08.28 14:21
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
mniam2021.08.28 14:29
Nie robi to na mnie wrażenia. Nie daję wideo tłuku, tylko tekst i możesz sobie sam sprawdzić czy to prawda czy nie, zwłaszcza że skutki "szczepień'" już widać czy to w Anglii czy w Izraelu czy w USA a za chwilę u nas. I nie da się tego zakrzyczeć bo to się dzieje i będzie działo tu i teraz, na naszych ulicach, w naszych domach. Tak tępy jesteś, Żydzie że tego nie pojmujesz. Każdym wpisem się kompromitujesz coraz bardziej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.28 14:07
Kiedyś dla takich ludzi jak dzisiejszy elektorat PiS, lwy pożerały chrześcijan. To element przywracania "godności" i wstawania z kolan czyli pokazywanie tych, którzy mają gorzej. Chociaż, egzekucje cieszyłyby ich bardziej...