17.02.20, 13:15

TYLKO U NAS! Dr Jerzy Targalski: Destabilizacja i chaos służą Konfederacji

Fronda.pl: Wydaje się, że wokół Konfederacji pękają szwy rzeczywistości, mówiąc poetycko, i zaczynamy się przekonywać z jaką formacją mamy do czynienia. Skąd takie pęknięcia w wizerunku i narracjach Konfederacji?

dr Jerzy Targalski, politolog, historyk: Na dłuższą metę nie można utrzymać fałszywego wizerunku grupy, która jest zlepkiem rozmaitych ekscentryków i ludzi niezrównoważonych. Konfederacji nie łączy nic oprócz dwóch rzeczy: pierwsza jest nienawiść do Stanów Zjednoczonych, a drugą uwielbienie dla Rosji. Te dwa punkty są wspólne i są w rozmaity sposób sprzedawane. Jeżeli prowadzi się działalność polityczną to nie można tak ważnych elementów ukrywać, one muszą wychodzić. Uwielbienie dla Rosji, które w rozmaitej formie występuje, czy to polityki wielowektorowej, czy krytyki stosunku Polski do Rosji, która ma być państwem jak każde inne lub nagminnego stosowania symetryzmu: nawet jeśli Rosja nam zagraża, to USA też lub bardziej, pociąga za sobą konieczność atakowania tych, którzy mają do Rosji stosunek właściwy. Podobnie sprawa nienawiści do Stanów Zjednoczonych musi pociągać za sobą atak na te siły, które uważają, że sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest jedynym wyjściem w sytuacji zagrożenia Polski przez sojusz niemiecko-rosyjski, a w tej chwili tak naprawdę sojusz europejsko-rosyjski.

Krytyka sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi ze strony polityków Konfederacji najbardziej słyszalna jest w kontekście obecności wojsk amerykańskich w Polsce i podpisanej niedawno umowy na zakup samolotów wielozadaniowych F-35. Tu nie ma wątpliwości- Konfederacja mówi jasno: to są błędy, to są złe decyzje polskiego rządu.

To jest oczywiście narracja rosyjska i Konfederacja tę narrację uprawia w takich momentach jak zakup F-35 . Za kilka miesięcy będą ćwiczenia Defender, i założę się, że politycy tej formacji będą te ćwiczenia krytykowali. Już czekam, jak Braun powie, że to jest wstęp do agresji na rozkaz USA na biedną, pokojową Rosję, która Polsce nie zagraża i która chce uszczęśliwić świat. Na razie takie brednie puszcza przez Grygucia. Konfederacja przejmuje się tylko jednym: że Polsce zagrażają Stany Zjednoczone, a Rosja oczywiście nam nie zagraża. Mamy być ofiarą imperializmu amerykańskiego, który jak wiadomo od tysiąca lat nas gnębi, a Rosja przecież niczego od Polski nie chce, nie ma wobec nas żadnych złych zamiarów, co nam Konfederacja przez cały czas tłumaczy.

Konfederacja zyskała tylu zwolenników, bo bardzo celnie punktowała błędy, zaniechania i wadliwą politykę PiS’u - to trzeba przyznać. Była to krytyka punktowa, która służyła do tego, żeby podważyć ogólne zasady tej polityki, czyli właśnie sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Do tego właśnie służyła narracja, że jesteśmy główną ofiarą Waszyngtonu, a Waszyngton jest głównym zagrożeniem dla Polski.

Prawo i Sprawiedliwość niestety popełniało błędy…

I stale je popełnia. W tej chwili przepływ twardego elektoratu z PiS do Konfederacji został zatrzymany, ponieważ PiS stawiło opór dyktatowi Unii Europejskiej, czyli Niemiec. Ale już są balony próbne badające reakcje bazy PiS jak zareaguje, kiedy rząd się wycofa z oporu wobec dyktatu niemieckiego narzucanego nam przez Unię Europejską i w sprawie ustaw sądowych, a jeśli się wycofa to tylko zbuduje popularność Konfederacji.

Konfederacja wchodziła na rynek polityczny z wizerunkiem formacji prawicowej. Dziś jej wyborcy muszą przecierać oczy ze zdumienia, kiedy jeden z jej liderów, Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że jego formacja broniłaby w 2015 roku Bronisława Komorowskiego jak niepodległości.

Oznacza to, że Konfederacja jest zmuszona w sposób otwarty atakować Prawo i Sprawiedliwość, i chce doprowadzić do sytuacji w której tak naprawdę PiS przegra wybory prezydencie,  a potem zorganizowane z konieczności wybory przedterminowe. Z punktu widzenia Konfederacji sytuacja w której PiS nie sprawuje rządów, jest w opozycji, a w kraju panuje chaos, jest o wiele korzystniejsza, dlatego że wtedy mogą oni występować jako „prawdziwa” opozycja wobec rządu i zbierać te głosy, które normalnie zbierałoby Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby PiS straciło władzę, poparcie dla Konfederacji uległoby zwiększeniu - nie mają oni szans na zwycięstwo, ale mają szansę na zwiększenie swojej siły i swojej bazy, przelicytowując PiS nierealnymi hasłami.

Konfederacja może poszerzyć swoją bazę  w dwojaki sposób: albo w wyniku kapitulanckiej polityki PiS, a wówczas atakuje PiS za zdradę, tchórzostwo, podporządkowanie się Unii Europejskiej, dewiantom, Niemcom i Stanom Zjednoczonym, albo wówczas, kiedy PiS traci rządy, a Konfederacja ma nadzieję stać się główną siłą opozycyjną wobec partii niemieckiej. 

Obydwa scenariusze z punktu widzenia Konfederacji są korzystne- chodzi tu o zwykła partyjną politykę.

Poseł Korwin-Mikke stwierdził nawet, że dobrym rozwiązaniem kryzysu wokół ustaw sądowych byłby pucz wojskowy i siłowe przejęcie władzy przez armię. Znowu stan wojenny?

To są aberracje Korwina-Mikke i nie nadają się do poważnej analizy. To, że Korwin-Mikke ma problemy z głową i psychiką, że jest egotykiem i chce bez przerwy być w centrum uwagi, więc wymyśla rozmaite, paradoksalne twierdzenia; to, że głosi teorie postawione na głowie po to tylko, żeby zwrócić na siebie uwagę, to nie znaczy, że należy na poważnie analizować to, co on mówi.

Mamy tu jednak do czynienia z oświadczeniami jednego z głównych liderów Konfederację. Jak traktować formację, której jeden z liderów ma problemy psychiczno-emocjonalne, jak twierdzi pan redaktor?

Konfederacja została stworzona na zasadzie ‘bierzemy każdego kto jest na marginesie’; gdy zbierzemy 10 marginesów, to wówczas przekroczymy próg wyborczy. W innym przypadku Korwin-Mikke tkwiłby sobie na marginesie i dalej opowiadał swoje banialuki, mógłby być pokazywany co najwyżej w programach satyrycznych. A tak, niestety, istnieje na scenie politycznej i mamy tego efekt. Jedynym spoiwem tej formacji jest antyamerykańskość i prorosyjskość.

Czy te niedorzeczne wypowiedzi i gesty posła Korwina-Mikke to nie jest swego rodzaju zemsta na Krzysztofie Bosaku za to, że to właśnie nie Korwin-Mikke został kandydatem Konfederacji na urząd prezydenta RP?

Nie należy tego rozważać w kategoriach zemsty. Korwin-Mikke nie może przeżyć, że tak naprawdę został zmarginalizowany. Wszyscy ludzie w Konfederacji, którzy mają choć trochę oleju w głowie widzą i wiedzą, że Korwin-Mikke tej formacji po prostu szkodzi- utrzymywanie koalicji z tym politykiem to jest samobójstwo. On po prostu walczy o to, żeby nie być zmarginalizowanym, w związku z czym będzie wyskakiwał z coraz to bardziej irracjonalnymi i szalonymi wypowiedziami po to, żeby zaistnieć. I oczywiście te wypowiedzi będą szkodziły Krzysztofowi Bosakowi. To tak jakby bez przerwy krzyczał: tu jestem, tu jestem. Taka Jachira Konfederacji.

Konfederacja nie istnieje przecież po to, żeby wygrać wybory, tylko, żeby wprowadzić chaos - to jest główny cel istnienia tej formacji. Wprowadzenie chaosu pojęciowego i destabilizacja sceny politycznej.

Natomiast wyborcy widzą jedynie poszczególne elementy, tam gdzie Konfederacja słusznie krytykuje PiS. Do reszty spraw nie przywiązują już wagi, nie patrzą na całość zachowań polityków Konfederacji, nie analizują tego - każdemu wystarczy tylko jeden element, który właśnie dla niego jest ważny.

Będzie rozłam w Konfederacji przed wyborami prezydenckimi?

Przed wyborami raczej nie, ale później zaczną się procesy dezintegracyjne. Kto będzie kontrolował dotację, ten pozostanie i będzie tworzył formację, reszta zacznie odpadać. Ci, którzy w Konfederacji myślą trochę poważniej o polityce, zdają sobie sprawę, że Korwina-Mikke trzeba jakoś unieszkodliwić. Tylko, że on unieszkodliwić się nie da. I tak odnieśli sukces, bo udało się zapobiec osobnemu kandydowaniu Korwina-Mikke w wyborach prezydenckich. Ale będzie on cały czas o sobie przypominał, i swoimi wypowiedziami szkodził Konfederacji, a jego koledzy będą musieli się tłumaczyć z tych wszystkich jego głupot.

Poza tym przypomnijmy, że Konfederacja jest czymś w rodzaju sekty, i nie ma znaczenia co mówi guru - z definicji guru zawsze mówi mądrze, a wszyscy, którzy go krytykują są głupi i szkodliwi.

Czy Krzysztof Bosak może przekazać swoje poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydatce Platformy Obywatelskiej, Małgorzacie Kidawie-Błońskiej?

Ta plotka została przez Konfederację zdementowana. Ale ta formacja ma wystarczająco dużo za uszami i nie trzeba mnożyć dodatkowych zarzutów posługując się plotkami- wystarczy to co robią i to co mówią- tu nie trzeba nic wymyślać.

Jeżeli założymy, że pani Kidawa-Błońska wygrałaby wybory prezydenckie, to w państwie nastąpiłby jeszcze większy chaos niż dotychczas, a chaos jest sytuacją dla Konfederacji korzystną - w sytuacji chaosu ta formacja będzie mogła zwiększyć swoją bazę wyborczą i przyciągnąć nowych działaczy. To co działa na rzecz chaosu jest dla Konfederacji korzystne.

Czyli teza, że kandydatura Krzysztofa Bosaka w najbliższych wyborach sprzyja jednak Platformie Obywatelskiej i totalnej opozycji nie jest wcale tezą daleka od prawdy?

Każda kandydatura, która odbiera głosy prezydentowi Andrzejowi Dudzie sprzyja przeciwnej stronie.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

katolik2020.02.19 12:20
aborcja+gender=zagłada homo sapiens
katolik2020.02.19 12:14
https://www.youtube.com/watch?v=uaUt6vp7BaI Uwaga To są bardzo ważne sprawy na które zwraca uwagę Konfederacja.
Noelek2020.02.18 21:28
Konfederacja i tak przerżnie. Kupa pajaców !
Domik2020.02.18 18:07
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Norymberga dla komuny!2020.02.18 15:35
A ten stary komuszyna ma obsesje na punkcie Polaków bez korzeni w PZPR i nie tylko...
Boney Em 2020.02.18 13:44
Ale że Korwin ma coś z głową a mimo to ludzie na niego głosują? Ciekawych wyborców ma Konfederacja hehehe
anonim2020.02.17 22:58
Jarosław Kaczyński wpadł jak śliwka w kompot... youtube.com/watch?v=KcEVKvYYcbc
Hej2020.02.17 22:40
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
anonim2020.02.18 9:50
żydowski przemysł
Saki Faki2020.02.17 22:29
Tak mnie targalski zachwyca swoją szajbą, że w drugiej turze dopiszę go do listy i na niego zagłosuję.
anonim2020.02.17 21:09
Świat bez Boga za PISu Dlaczego markety są zamknięte? Przecież pracuję w niedzielę i nie mam czasu. No ale gdy ja nie mam czasu, to kurier powinien go mieć i mi dowieść tanią komercję, bo mi się należy. A właściwie czy ja potrzebuje drugiego człowieka???? Nie potrzebuję teatru, bo teatr to market. Kościół też mi jest zbędny, raz do roku wystarczy. Mamy przeludnienie, wyczekujemy wojny i przemieszania. A gdzie w tym wszystkim jest kościół katolicki? Boi się, Popiełuszki od Bolka nie ma, łowi powołania z bylejakości. Powołania nie ma, no bo jak gettach blokowych powołać cokolwiek do duchowości,są misje światowe, ale dla kogo te misje? Dla misjonarza czy nieświadomego. I dlaczego to coś uświadomione ciągnie do Europy i ja mam to przyjąć????
Reytan2020.02.17 20:46
Konfederaci coraz odwazniej krzycza salutujac po nazistowsku. Wolimy Komune.Sieg Heil. OBRAZILI sie na Polske ! Zawsze byli przeciwko Panstwu Polskiemu. Jedyne panstwo,ktore im sie podobalo,o dziwo,silne i z wysokimi podatkami,to bylo panstwo rosyjskie. Glosuj na Korwina bedziesz mial Putina. Komuna Konfederacja Wspolna Racja.
anonim2020.02.17 22:07
jesteś monotematyczny, żadnych prawdziwych argumentów, żadnych dowodów, same kłamstwa, łżesz jak bura suka
a102020.02.17 22:14
a jak jest u sowy ,
anonim2020.02.17 19:38
W poprzednich wyborach w drugiej turze poparłem AD. W tych wyborach głosuję na posła K. Bosaka. Myślę, że podobnie moja rodzina. Nie damy się wodzić za nos prezesowi PiS z jakimś mniejszym złem. Nie mogłem się patrzeć, jak pisowcy tępią polskich narodowców na każdym kroku, a później obłudnicy odwołują się do sumienia tychże narodowców i proponują mniejsze zło. A zło jest złem. I nie popiram żadnego zła, nawet tego najmniejszego. A mogło być tak, jak na Węgrzech. Chciwość i niszczenie ludzi związanych z ideami narodowymi nie popłaca, panie strategu PiS, trzeba znać także tabliczkę podzielenia! Jesteśmy jednym Narodem. Choć coraz więcej wskazuje na to, że niektórzy tylko poslugują się językiem polskim. Min. Finansów nawet po polski nie umie mówić. Wszyskim wam, shalom alechem!
Czytacz2020.02.17 17:57
Towarzysz Targalski. Członek ANTYPOLSKIEJ KOMUNISTYCZNEJ BOLSZEWICKIEJ MAFII MORDERCÓW, DEGENERATÓW, ZBRODNIARZY I SZUBRAWCÓW. Tyle w temacie.
anonim2020.02.17 19:40
ukraińska banderowska V kolumna?
Filmy online2020.02.17 17:28
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Za jedyne 20zł Polecam jak najbardziej!
matis892020.02.17 17:26
,,Podobnie sprawa nienawiści do Stanów Zjednoczonych musi pociągać za sobą atak na te siły, które uważają, że sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest jedynym wyjściem w sytuacji zagrożenia Polski przez sojusz niemiecko-rosyjski, a w tej chwili tak naprawdę sojusz europejsko-rosyjski. '' To panu Targalskiemu wyszedł niezły idiotyzm. Atak na USA musi się wiązać z atakiem na PIS który za lekarstwo uznaje USA. Ale dobrze że pan Targalski wspomniał o sojuszu UE-Rosja. Tyle że PIS trzyma i z UE która pluje im w twarz i z USA. Więc jak trzymają z UE to i trzymają z Rosją i Chinami. PIS to jeden wielki bełkot który międzynarodowo gra tak samo jak lewactwo i PO. Podczas gdy inwazja Rosji i Chin na UE jest już pewna i zaklepana, a UE woli Rosji od USA. A PIS w rozkroku dla wszystkich i nie wie gdzie pójść.
PPPP2020.02.17 16:03
COHN-FEDERACJA. Skład osobowy Zarządu Powierniczego: Janusz Mikke = Ozjasz Goldberg_________ Grzegorz Braun = Gerszon Braun_________ Krzysztof Bosak = Mordechaj Jajko_________ Konrad Berkowicz = Jojne Berkovitz_________ Robert Winnicki = Ruben Wizemberg_________ Adam Wielomski = Aaron Lewiomski vel Lewi_________ Stanisław Michalkiewicz = Srul Michelsohn_________ Jakub Kulesza = Jakov Kugelman_________ Dobromir Sośnierz = Dawid Pulverman_________ Artur Dziambor = Abraham Mordka_________ Krzysztof Tuduj = Efrem Rabinowicz_________ Michał Urbaniak = Mosze Urbach_________ Krystian Kamiński = Enoch Stein_________ LISTA TA została zgubiona przez agenta Mossadu Icka Bluma podającego się za Grzegorz Skrzydło-Szczebrzeszyńskiego podczas jego pobytu w hotelu Victoria.
anonim2020.02.17 16:17
mądry ty jesteś? jakby to było prawdą, to świchy z gmin żydowskich poświadczające o tym byłyby na pierwszych miejscach gazet, a ten, co dokopał się do tych dokumentów, zgarnąłby ładną kaskę, dailymotion.com/video/xhwflj
Leszek 2020.02.17 16:23
To skutek randapu. Nie pij tyle to na chwasty.
Pablo Krak ów2020.02.17 15:57
Tylko się nie popluj.... Konfederacja to jedyna prawdziwa alternatywa dla pookrągłostołowych układów - Gowin, Czaputowicz i inne POtuskowe pomioty w PiS - na kolanach przed USA - wirtualne F-35, a ani jednego niszczyciela czołgów, na kolanach przed Izraelem i 447, GENDER'owe i LGBTowskie robactwo w szkołach i przedszkolach, aborcyjne "Status Quo" Prezesa i to ma być Polska? Nie dlka takich priorytetów na was głosowałem!!!
iuih2020.02.17 15:54
Jeśli Jachirek Kremlin-Moskalikke wart jest teraz 30 onuc, to Griszka Braunow około 15 a Krzysio Bosak alias Modechaj Jajko około 10 onuc
Leszek2020.02.17 15:33
Ignoruje kom. Cwela, był dymany, jest i będzie takie przeznaczenie. Nowy Prezydent Krzysztof Bosak. Wstąp do Ruchu Narodowego. Tu jest miejsce dla Ciebie. Weź sprawę w swoje ręce, pogonimy cwela,konowała, i inne gnidy. Żyd zawsze dąży do skłócenia Polaków. Będzie próbował straszyć Polaków, bo on wie co dla Nas najlepsze..
Reytan2020.02.17 20:35
Narodowcy gotowi do budowy faszyzmu u boku Wielkiej Rosji,jak zwykle przeciwko Polakom,i Kosciolowi Katolickiemu. Heil Dmowski ! Sieg Heil !
Głosuj Konfederacja -będziesz w Ruskiej Federacji!2020.02.17 15:06
Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
Leszek2020.02.17 15:35
Eunuchu. Kto Cię wykastrował.
Ambroży2020.02.17 15:06
Ktoś bardzo słusznie napisał w jednym z komentarzy i ja to powtórzę. Najprawdopodobniej do wyłonienia prezydenta będzie potrzebna druga tura,w której Duda spotka się z Kidawą. Patrząc na sondaże ewentualnej drugiej tury, różnice mogą być nieduże. Bardzo wielu z wyborców Konfederacji głosowało przed pięcioma laty na Dudę. Ale dziś, będąc obrażanym przez PiS-owskie tuby propagandowe, które z pogardą i nienawiścią mówią o Konfederatach, ich politykach, notabene o ich wyborcach, wyborcy Konfederacji mogą nie pójść do głosowania w drugiej turze. Byłby to gest protestu. Po niby po kiego grzyba mają zadowalać Targalskiego czy Frondę, którzy na Konfederację, przez to na jej elektorat wylewają pomyje? Wyborcy Konfederacji co pokazują wszystkie badania są osobami o wysokim intelekcie, dlatego mogą pokazać czerwoną kartkę PiS-owskiej machinie propagandowej. Proponuję przed wyborami więcej agresywnych, nienawistnych, kloacznych, oszczerczych i haniebnych artykułów na Frondzie o Konfederacji, a w drugiej turze wyborów, kiedy głosy Konfederatów będą na wagę złota, wyborcy Konfederacji zostaną w domu. Dzięki wam.
Kamil2020.02.17 15:25
5 lat temu zagłosowałem najpierw na Brauna, a w II turze na Dudę. W tym roku ja i moja rodzina olewamy II turę, bo jako wyborca czuję się oszukany i olewany przez partię która już się z tym nie kryje, że swoich wyborców ma za głupców. Zobaczymy co z tego wyniknie. Podziękujcie Kurskiemu, posłance Lichockiej, młodym posłom, którzy obiecywali że nie poprą wprowadzenia żadnego nowego podatku, a wszyscy zagłosowali za nowymi opłatami (podobno to nie podatki) cukrowymi i to chyba nie koniec. Ludzie już chyba zapomnieli, że na początku tamtego roku wprowadzono także dodatkową opłatę paliwową. Partia PiS to nie jest żadna prawica, oni już się przesuwają coraz bardziej w lewo od centrum. W tej chwili to chyba najbliżej im do Lewicy.
Wies2020.02.17 16:56
W myśl zasady sam nie zjem ale drugiemu nie dam. Brawo Konfederacja !
Kamil2020.02.17 17:02
W myśl tej zasady PiS zwalcza Konfederację. Tak było właśnie jak zagłosowali za Magdaleną Biejat, a nie za Braunem w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Woleli poprzeć proaborcyjną lewaczkę niż osobę, która popiera rodzinę. Po owocach ich poznacie, a w tej chwili owoce, które wydaje PiS są tak samo cierpkie jak owoce innych rządów, a więc nie wiem czy Duda będzie lepszy od Kidawy, a więc nie mam na kogo głosować. Nie nabieram się na propagandę, którą oni sączą jeszcze bezczelniej niż PO.
Wies2020.02.17 18:59
Czy Konfederacja ma szansę na wygraną w wyborach prezydenckich ? Czy wyborcy Konfederacji w 1 turze odbiorą głosy Prezydentowi Dudzie ? Czy wyborcy Konfederacji zagłosują na Prezydenta Dudę w 2 turze ? Każdy popierający Konfederację powinien sobie odpowiedzieć na te 3 pytania a potem na 4-te: Czy wynikiem działania zwolenników Konfederacji nie będzie wybranie Kidawy-Błońskiej na prezydenta ?
Kamil2020.02.17 19:39
Kiedyś bym poparł Dudę w II turze. Na ostatnie pytanie odpowiem, że jak wybiorą Kidawę, to przynajmniej będzie miał kto postawić weto na niektóre dyrne ustawy PiS. Nie wydaje by się żeby to było gorsze.
Cierpliwy2020.02.17 22:45
No to jak z tą Magdalenką? Ma być jak było. Czy naprawdę nie ma żadnych zmian na lepsze po tych 5 latach szarpaniny dla przeciętnego Polaka i Polski ? Ogarnij się i zdejmij VR z oczu.
Reytan2020.02.17 20:40
Wszystkie badania dowodza,ze Konfederacja to zbieranina mlodziezowek dzieci bez wyksztalcenia i bez inteligencji,oczekujacych prostych formulek zastepujacych lekture ,nauke i myslenie.
a102020.02.18 1:40
taka zbieranina jest pisie lichoska opokazala swoja pogarde ,wole zaglosowac na bOSAKA < A POTEM NA PLAtfusa byle sw du44a nie przeszla
czyznie2020.02.18 21:13
Ja nie zostanę, poprę przeciwnika Dudy, kto by nim nie był. Sam prezydent nie jest w stanie zbyt wiele zdziałać, ale może wetować co głupsze pomysły obozu rządzącego
bogo2020.02.17 14:59
Jak widzę zdrajcę Polski to sam palec mi się wysuwa w tym milczącym międzynarodowym geście, od dziś tym gestem będę pozdrawiał zdrajców. Brawo Pani Lichocka.
anonim2020.02.17 16:12
uważaj bo ci urwą rękę albo coś więcej dailymotion.com/video/xhwflj
gumowa kaczka2020.02.18 20:11
wiesz ,że ten palec waran jarek ślinił
Kamil2020.02.17 14:58
Jak się czyta głupoty propagandystów PiSu i ich bezczelność, to już wiem, że pójdę tylko na I turę wyborów, żeby zagłosować na Bosaka. Choć w poprzednich wyborach w II turze poparłem Dudę, to w tych, przed II turą pokażę wam wszystkim ten sam gest, co posłanka Lichocka w sejmie. Władza absolutna deprawuje i to widać już po tym jak bezczelnie zachowuje się rządząca partia z ich tubami propagandowymi. Na pewno do tego już nie przyłożę ręki, ponieważ partia PiS okrada mnie już w biały dzień, a nie tylko po nocach jak w poprzedniej kadencji. Jak to inaczej nazwać, gdy na TVP, której nie oglądam, bo sączy prymitywną propagandę, zabrano mi 650 zł w tylko tym roku (1,95 mld przyznane w piątek / 38,41 mln Polaków tyle daje). Arogancja i buta ich już doszła do tego samego poziomu, co arogancja PO. Propaganda TVP przebiła już tą z przed 8 lat, całkiem możliwe, że już się nie kryją z tym, że swoich wyborców mają za durniów (albo wyborcy są coraz głuspi, albo im się już nie chce nawet za bardzo wysilać, żeby ludzi ogłupiać). Duda obietnic wyborczych nie spełnił - podobno jego pierwsza decyzja, miało być podniesienie kwoty wolnej od podatku. O ustawie antyaborcyjnej, to już chyba nie ma co wspominać, bo już i tak nie wyjdzie z zamrażarki. Posłowie już wprost mają ludzi za durniów, mówiąc, że podatek cukrowy, to taka opłata dla naszego dobra. Można by tu jeszcze wiele pisać, ale na tym już skończę. Jak ktoś chce polemizować to chętnie mu odpiszę.
anonim2020.02.17 16:05
dobrze prawisz, dobrodzieju można by więcej, ale to nie ma sensu
Ciekawy2020.02.17 21:43
Z tym co napisałeś to powinieneś głosować na Kidawę. No ale młodzieżówka Wszechpolska to tylko Bosak. Ale tak na poważnie. Wyobrażasz sobie Bosaka z Trampem? Przepaść.
anonim2020.02.17 14:40
Dlaczego z taką zajadłością niszczą osobę posła Krzysztofa Bosaka z Konfederacji jako kandydata na prezydenta RP? Bo to jest jedyna osoba, co nie da żydostwu ani grosza za zmyślone mienie bezspadkowe? A komu tak bardzo zależy, aby prezydentem RP nie został poseł Krzysztof Bosak? Właśnie tym, co widać, co się już z żydostwem poukładali?
Reytan2020.02.17 20:29
Bosak to hajlujacy bojowkarz od Giertycha,ktory byl utrzymywany przez brata z rosyjskich pieniedzy. Gratuluje kandydata,ktory okazal sie NAJLEPSZY,pozostali byi jeszcze GORSI !
a102020.02.17 22:09
Bo pisowskie kc9 boi sie , probuje zeby nie zdobyl pieniedzy na kampani .
anonim2020.02.18 9:30
łzesz jak bura suka zejdź z tego Reytan, bo obrażasz symbol patrioty!
anonim2020.02.17 14:34
Korwi to drugi Wałęsa, co chilę musi być na ustach, takich też mamy w społeczeństwie, ani jeden, a drugi, już nić zrobić nie może
Nie lubisz prez. Dudy? Głosuj na tych "Polaków"!2020.02.17 14:32
Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
Pablo Kraków2020.02.17 15:56
Tylko się nie popluj.... Konfederacja to jedyna prawdziwa alternatywa dla pookrągłostołowych układów - Gowin, Czaputowicz i inne POtuskowe pomioty w PiS - na kolanach przed USA - wirtualne F-35, a ani jednego niszczyciela czołgów, na kolanach przed Izraelem i 447, GENDER'owe i LGBTowskie robactwo w szkołach i przedszkolach, aborcyjne "Status Quo" Prezesa i to ma być Polska? Nie dla takich priorytetów na was głosowałem!!!
Reytan2020.02.17 20:26
Konfederacja to kilka mlodziezowek ludzi bez wyksztalcenia,nastawionych na powtarzanie trzech prostych formulek. To jest rezultat upadku systemu oswiaty w Polsce. Zwyciestwo glupoty pod kontrola antypolskiej agentury.
Cierpliwy2020.02.17 22:36
Dobrześ napisał.
a102020.02.17 22:07
wasz chaos sadownictwie to jest juz polexit , dzieki sanacji+
Stach2020.02.17 14:28
Strach Waści? Zażyj tabaki...
Nie pajacuj Żydzie obrzezany "anoniowy" 2020.02.17 14:28
Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM! Nie pajacuj Żydzie obrzezany "konfederato"!
Leszek 2020.02.17 15:47
Co to za kastrat.
Szwed z Polski2020.02.17 14:18
Telewizja Republika opublikowała nową sondę na Twitterze. Tym razem w pytaniu od razu założono, że wybory prezydenckie wygra Andrzej Duda. Dzień wcześniej w ankiecie dotyczącej wyników drugiej tury przytłaczająca większość wskazała Małgorzatę Kidawę-Błońską.
anonim2020.02.17 14:28
kto ma pieniądze, ten zamawia muzykę tak nam grają, aby nas skołować, patrzmy na interesy, a nie na sondażownie
Wies2020.02.17 14:16
Korwin konsekwentnie głosi swoja teorię o puczu wojskowym i moim zdaniem nie są to brednie starego dziadka tylko przemyślana ruska zagrywka. W momencie kiedy zwolennicy konfederacji uwierzą w zbawczą misję ruskich onuc, co niestety postępuje z miesiąca na miesiąc, może w Polsce dojść do anarchii i rozruchów. Wystarczą niewielkie starcia a Polacy odwrócą się od władzy która nie potrafi utrzymać porządku. PiS nie będzie miało tych 51 % poparcia i straci władzę. "Trzecia osoba w państwie" już od dłuższego czasu wyprawia cyrk i stroi miny jak król i niestety może się okazać ze będzie "pierwszą osoba w państwie".
anonim2020.02.17 14:26
Korwi to drugi Wałęsa, co chilę musi być na ustach, takich też mamy w społeczeństwie, ani jeden, a drugi, już nić zrobić nie może
a102020.02.17 22:05
niestety uwazam ze ma racje pisoskie koryto doprowadzi do wojny domowej
anonim2020.02.17 14:07
Konfederacja mówi stanowcze NIE żydowskim urojonym roszczeniom mienia bezspadkowego ich zdaniem 300 mld USD. Roty złożyły do Sejmu obywatelski projekt ustawy STOP acta 447. Poseł G. Braun co tydzień publicznie pyta marszałka Sejmu, kiedy projekt zostanie skierowany pod obrady. Zasada mówi, "winnym jest ten, kto ma korzyść". Postawmy pytanie, jakie środowiska i jakiej narodowości służby mają korzyść z rozsiewania fake news, aby kłamstwami obrzucać posła K. Bosaka? Kto odniesie sukces, jeżeli poseł K. Bosak nie obejmie urząd prezydenta RP? na naszych oczach dokonuje się koleny i chyba już ostatni już robiór majątku Polski, więcej, jak zasoby naturalne zalegające w naszej ziemi to już nic nie mamy, po nim będziemy my, nasze dzieci, i następne pokolenia, goli i bosi, lub gojami na dzirżawionym nie dajmy się manipulować tym środowiskom, co banda czworga, co od początku Magdalenki uczestniczą w grabieży polskiego majątku, bowiem chodzi o niepodległą Polskę
Reytan2020.02.17 20:20
Bosak z Winnickim to hajlujacy faszysci od Giertycha z Rodzin Polskich. To ludzie bez wyzszego wyksztalcenia,nienawidzacy Pilsudskiego i Panstwa Polskiego i AK.
a102020.02.17 22:03
jak by tak dziadek GIERTYCHA by wstal z grobu ,to by ci ryj obil za te slowa scierwo pisowskie , a frondka wpisujaca w tej naracji szkalowania ,jeszcze przyjdzie wam pokutowac ,razem z tym scierwem . Jezeli macie jaja to moj post wpuscicie
Michał Jan2020.02.17 14:03
Dzięki frondziarzom i targalsko-podobnym, wyborcy Konfederacji zostaną w domu zamiast głosować w 2. turze na "mniejsze zło", czyli obecnego prezydenta. A sama Konfederacja ma się dobrze, niezależnie od zaklinania rzeczywistości przez doktorka i jego rozmówcę. Oby PiS za prezydentury MKB tak się krzepko im trzymał.
Reytan2020.02.17 20:17
Caly internet zasypany jest przez bylych zwolennikow PIS-u,ktorzy rozczarowani glosowali na Konfederacje,ale zapewniaja obecnie ,ze never more. Konfederacja od pierwszych dni w Sejmie zaczela popelniac harakiri.
czyznie2020.02.18 21:09
ja tam zagłosuję na każdego kto nie będzie Dudą, PiS prowadzi marną politykę gospodarczą i warto aby był prezydent z innej frakcji który by powstrzymał co głupsze pomysły
Aryjczyk2020.02.17 14:01
Socjaliści i filosemici z PiS denerwują się, że pojawiła się partia patriotyczna, logiczna i prawicowa. Przeciwieństwo PiS.
anonim2020.02.17 14:31
przede wszystkim, chrześcijańska, i cywilizacja łacińska
Ciekawy2020.02.17 15:11
Czy aby na pewno chrześcijańska? Czy aby nie istnieje tylko dla kasy? Nic nie mogą w Sejmie, tylko biorą poselskie wynagrodzenie i pokazują twarze w TV. Szkoda na nich kartki i naszego podatku.
anonim2020.02.17 15:58
łżesz jak bura suka a wystarczy śledzić to, co dzieje się w Sejmie, i w komisjach, i podkomisjach, lub zapoznać się ze skrótami na YT
Ciekawy2020.02.17 21:36
Pajacować każdy może, jeden lepiej drugi gorzej. Przecież liczą się efekty. Czy coś osiągnęli w Sejmie swą skromną liczbą waląc w PiS? Swą użyteczność reklamują w TV swoim wyborcom, których sposób oglądu rzeczywistości dosadnie nazwał Neuman na taśmach z Tczewa. A poselskie wynagrodzenie biorą bo im się należy. No to gdzie łżę dobry człowieku?
Reytan2020.02.17 20:13
Katolicka rzekomo Konfederacja chce odebrac 500+ polskim dzieciom,zeby znowu glodowaly. Jacys dziwni ci antykatolicy,antynarodowi,i antypanstwowi. Ale do Rosji i do Putina takich zastrzezen juz nie maja.
a102020.02.17 21:59
wlasnie sie dowiedzialem dzieki sejmowi yt ze wasz ochlap jest warty juz 350 zl ,tez bym odebral wszystkim warcholom
Stefan K.2020.02.18 14:22
Ale to, co piszesz, to jest przecież nieprawda.
Eustachy2020.02.17 13:53
Pana Targalskiego posądzam albo o schizofrenię paranaoidalną, albo o bycie żydowskim lub ukraińskim agentem. Tylko te dwie możliwości biorą w jego przypadku pod uwagę. Natomiast w przypadku portalu Fronda oprócz dwóch powyższych scenariuszy jest jeszcze trzeci, mianowicie ogromny strach o to, że Konfederacja odbierze PiS kolejnych wyborców i daj Boże, żeby tak się stało.
anonim2020.02.17 14:32
Bingo! więcej to tu, mysl-polska.pl/1733
witold2020.02.17 15:44
Nastepny polszewik ktory chce oddac wladze folksdojczom.Wstydzil bys sie idioto.
anonim2020.02.17 16:25
a ty, jak chcesz żyć tak, to zmień klimat na cieplejszy, dailymotion.com/video/xhwflj
a102020.02.17 21:56
dobre masz teksty ,podzielam twoje zdanie ,uwazaj na reytana , jest pisowcem
Zdegustowany2020.02.17 13:35
Komu służy zasiewanie antagonizmów wśród obozu patriotycznego poprzez powtarzanie oszczerczych sugestii? Korwin i owszem gada głupoty ale stygmatyzowanie całej formacji w myśl zasady kto bezmyślnie nie robi łaski układowi amerykańsko-żydowskiemu ten ruski agent świadczy o oszczercach, którym nie może pomieścić się w głowie że nie trzeba komuś robić łaski tylko można być Niepodległym i Niezależnym.
Beno2020.02.17 18:06
Całkowicie się z tobą zgadzam. Ale oczywiście nie brakuje oszołomów i szowinistów. W Szwajcarii w ostatnich dniach wielka afera z udziałem amerykańskich służb wywiadowczych CIA i niemieckich. Jak to Amerykanie i Niemcy posłużyli się Szwajcarami w takich krajach jak Irak, Iran, Afganistan i wieloma innymi, by ich nikt nie podejrzewał. Oby teraz nie posłużyli się Polską dla swoich interesów wywiadowczych i militarnych, a może już się posługują.
Reytan2020.02.17 20:09
Endecja ZAWSZE walczyla z panstwem Polskim i legitymizowala kolaboracje. Narodowe Sily Zbrojne,tak samo jak AL, nie uznawaly AK,ani Rzadu Polskiego,ani Niepodleglosci Polski.
a102020.02.17 21:55
Endecja to konserwatyzm katolicko/prawicowy .Ak to sc sanacyjne ,nawet powstania nie potrafilicie wygrac .
JS2020.02.18 7:58
Korwin-Mikke to łyżka dziegciu w i tak nie najlepszym miodzie Konfederacji. Obawiam się, że to stowarzyszenie rozpadnie się ale Braunowi ze względu na ciężki styl mówienia, ciężko będzie utworzyć własną partię Korony Polskiej. Pozdrawiam
JS2020.02.17 13:33
Nie było to dobrym wyjściem przystąpienie p. Brauna do Konfederacji, w której dużą rolę odgrywa polityczny szaleniec p. Korwin-Mikke. Teraz etykietka Konfederacji będzie ciążyć p. Grzegorzowi. Ale musiał od czegoś zacząć. Nadal uważam, że Konfederacja nie jest wrogiem Polski, jednak jej ostra krytyka Zjednoczonej Prawicy pomaga atakom POKO-SLD-PSL. Pozdrawiam
Lucy2020.02.17 14:05
Jej smieszne i beznadziejne programy typu zmiana konstytucji która w obecnych warunkach politycznych jest niemozliwa wsciekłe atakowanie PIS stawia ja po stronie wrogów Polski na równi z opozycja
Leszek2020.02.17 15:15
Jak jest niemożliwa wręcz przeciwnie bardzo prosta.
anonim2020.02.17 14:24
PiS jedynie tylko przytulił się do hasła zjednoczona prawica, to koniktoralizm polityczny oto przykład, Konwencja Stambulska - genderowy i antyrodzinny dokument. Kiedy PiS ją wypowie? Nigdy! Aborcja?
Reytan2020.02.17 20:05
Jestes oszustem. Konfederacja walczy z Episkopatem,ktory broni kompromisu aborcyjnego,bo wie,ze inaczej sie wszystko zawali. Konfederacja to prowokacja komunistyczna,tak jak Korwin zniszczyl Rzad Olszewskiego wysuwajac prowokacyjna ustawe lustracyjna.
a102020.02.18 22:14
rzad masona zniszczyl maciora sklerotyku
katolik2020.02.17 15:44
P. Braun to bardzo dobry aktor, mistyfikator (uczyl sie aktorstwa w PRL-owskich szkolach aktorskich u wuja, ojca, lansujacego teraz postmodernizm w lewackich kregach USA), ale nie na tyle, zeby go nie móc rozszyfrowac. Jego maska juz opadla, to nastepny Holownia, O.SZUST-ak, Siepsi.ak, Moni.ak - udajacy katolika... Chociaz -jezeli chodzi o inteligencje - to bije ich o głowe.. Pozdrawiam
JS2020.02.17 16:16
Nie wiem na ile znasz wypowiedzi p. Brauna. Ja sporo ich wysłuchałem i w odróżnieniu do innych polityków mam do niego największe zaufanie i w wyborach oddałem głos na niego, wierząc że firmuje Konfederację ponieważ wiele go z jej programem łączy. Niestety zawiodłem się ale Konfederacją. Pozdrawiam
+82020.02.17 19:53
ich czas jeszcze nie nadszedl , spokojnie wszystko ulozy, mysle ze korwin polegnie nastepnych wyborach ,a jkonfederacja wz mocni.
Reytan2020.02.17 20:01
Korwin bardzo goraco chwalil Brauna,ze juz w czasie rozmow wstepnych calkowicie zrezygnowal z katolicyzmu. Caly Braun taki clown !
Jeremi2020.02.17 13:33
Konfederacja to jeden wieki dramat. Wielu, łącznie ze mną dało się nabrać na nową "narodową" formację, wiążąc z nią nadzieje na powstanie silnej partii po prawej stronie sceny politycznej. To już nie tylko kpiący sobie ze wszystkiego i mający wszystkich gdzieś Korwin-Mikke, to również pozostali liderzy z Bosakiem, Winnickim i Braunem na czele. Wiem, że wielu szeregowym członkom Konfederacji, nie podoba się taka polityka, co z tego, mówią że niczego nie są w stanie zmienić. Przecież ciągłe i wściekłe atakowanie PiS, czy też prezydenta Dudy, niczym ich nie wyróżnia od tego Totalnego lewactwa i dzisiaj marną nadzieją jest liczyć na to, że cokolwiek tam się zmieni, nie tymi ludźmi na czele
ktoś tam2020.02.17 16:57
Zapoznaj się z "proroctwami" p. Mieci co to głosi, że p. Braun jest naznaczony przez samego Pana Boga. I każdy kto p. Brauna odrzuca przez Boga przeklęty jest. A Konfederaci postawili na p. Bosaka... Nazwiska p. Mieci zapomniałem, ale p. Miecia nadaje od lat. Z Ameryki zdaje się, co jest niezwykle inspirujące... No bo tak, cały PiS z Dudą "be" a p. Braun z Konfederacją "cacy". I to wszystko z przebrzydłej Ameryki.
Reytan2020.02.17 19:57
Braun to taki pseudo-katolik,ktory wolalby jsko liberal gospodarczy,zeby polskie dzieci glodowaly,i jeszcze bezczelnie mowi,ze wlasnosc jest swieta. Braun jest swiety dla Wrogow Polski !
anonim2020.02.17 22:06
jesteś monotematyczny, żadnych prawdziwych argumentów, żadnych dowodów, same kłamstwa, łżesz jak pisia suka
a102020.02.17 21:52
ze beda glosowac jak kukiz na zdrajcow , niedoczekanie wasze pisiorze
anonim2020.02.17 13:32
Jedno jest pewne, chaos i destabilizacja nie służą patriotom, hasło władza dla miast, znamy je 1919 roku, wymagają mobilizacji wszystkich, którym droga jest Ojczyzna i jakiś zakres samostanowienia, największy z możliwych w danej rzeczywistości. Komu to obojętne, bo lepiej się boksować, może obudzić się w innej rzeczywistości, o dalece ograniczonej suwerenności i wolności!
Lucy2020.02.17 13:27
Co by nie mówic Konfederacja to szatański plan Putina juz prawie mu sie udał ale marionetki typu Korwin i Braun za szybko zrzucili maski.
Leszek2020.02.17 15:13
Co by nie mówić brak ci rozumu.
Reytan2020.02.17 19:53
Konfederaca zrzucila maski od razu w Sejmie,i to jest samobojstwo. Jak kogos chce Bog pokarac,to mu rozum odbiera. Konfederaci obiecywali przed wyborami,ze beda krytycznie popierac PIS,tymczasem popieraja Komune.
a102020.02.17 21:51
masz te same fobie , co naczelna ma/lp/a j pisiorze leki juz wzielec , was juz pokaral BOG twoi iloraz jest coraz nizszy
Henryk2020.02.18 14:24
Czy możesz mi podać chociaż jeden przykład?
Stanisław2020.02.18 14:23
Ale to, co piszesz, nijak ma się do rzeczywistości.
XYZ2020.02.17 13:27
Szczecin. Załoga ST3 - bez pracy, bez pieniędzy