10.04.20, 17:30

TYLKO U NAS! Grzegorz Strzemecki: Wirus coraz bardziej zabójczy. We Francji 1 osoba na 7,5 z dodatnią diagnozą umiera

Liczba zgonów i diagnozowanych dziennie zakażeń koronawirusem zaczyna spadać w najbardziej dotkniętych przez epidemię krajach Europy tj. we Włoszech i Hiszpanii. Wciąż jednak, i to znacząco pogarsza się proporcja liczby zgonów do liczby zdiagnozowanych zakażeń. Według danych WHO z 8.04 najwyższy okazał się we Francji, która w tej statystyce wyprzedziła Włochy.

Wyrażony w procentach roboczy współczynnik śmiertelności (jak można nazwać tę proporcję) wzrósł we Francji (wg raportów z 7 i 8.04) z 12,11% na 13,35%. W tym samym czasie dla Włoch wzrósł on z 12,47% na 12,63%.

Ujmując rzecz inaczej, dzień wcześniej we Włoszech umierała jedna na osiem osób u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Następnego dnia we Francji umierała jedna osoba na statystyczne 7,5 osoby z dodatnim wynikiem testu na COVID-19. Tabela 1. przedstawia te dane dla wybranych krajów posortowane od największego do najmniejszego współczynnika śmiertelności. Wirus okazuje się coraz bardziej zabójczy.

Te liczby pokazują, że sprawa jest poważna, niezależnie od wciąż stawianych pytań o najwłaściwszą strategię zwalczania epidemii oraz związane z nią koszty.

Tabela 1. Liczba zdiagnozowanych zakażeń koronawirusem, liczba spowodowanych nim zgonów oraz różne ujęcia współczynnika śmiertelności dla dla wybranych krajów. Lista uszeregowana zgodnie z rosnącym współczynnikiem śmiertelności. Na podstawie raportu WHO Coronavirus disease 2019 Situation Report –79 datowanego na 8.04 i dostępnego TUTAJ.

* dane dla Polski to faktycznie dane na zamknięcie 7.04 (WHO przedstawia te dane z jednodniowym opóźnieniem). Wg danych na zamknięcie 8.04 współczynnik śmiertelności dla Polski wyniósł 3,05%.

Warto zauważyć, że ten współczynnik śmiertelności jest wysoki nie tylko w romańskich krajach na południu Europy, często postrzeganych jako gorzej zorganizowane i mniej zdyscyplinowane. Wysokie wartości osiąga również w Wielkiej Brytanii (11,15%), Holandii, (10,73%), Belgii (9,17%) i Szwecji (7,68%). Oznacza to, że w tych krajach umiera co 9-13 osoba z tych, u których zdiagnozowano obecność koronawirusa.

Dość wysoki jest również na Węgrzech (6,48%), ale tam liczba zdiagnozowanych zakażeń (895) jest o rząd albo dwa rzędy wielkości mniejsza niż w przytoczonych wyżej krajach. Na tym tle wyróżnia się wyraźnie niższa śmiertelność w Niemczech (1,80%). Tam jednak liczba zakażeń jest bardzo duża (103228).

Wprawdzie nie jest to prawidłowo liczony współczynnik śmiertelności, m.in. dlatego, że nie uwzględnia nieprzetestowanych, bezobjawowo przechodzących zakażenie osób, jednak daje on wyobrażenie o powadze zagrożenia, skoro umiera tak znaczny odsetek spośród osób z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Choć dla Polski współczynnik ten jest wyraźnie niższy, jednak od końca marca znacząco wzrósł. Pokazuje to wykres 2. Wartość 3,05% wyliczona na podstawie wczorajszych danych (tj. z 8.04), oznacza, że umiera jedna na 33 osoby z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Także w Polsce wirus jest coraz bardziej zabójczy.

Ilustracja 1. Roboczy współczynnik śmiertelności (proporcja zgonów do zakażeń) dla Polski. Zmiany w czasie.

Na szczęście liczba i dynamika zgonów są w Polsce znacząco mniejsze niż w krajach Europy Zachodniej. Pokazuje to ilustracja 2.

Ilustracja 2. Zgony spowodowane koronawirusem. Polska na tle świata.

Źródło: John Burn-Murdoch, szczegóły na ilustracji. Na grafikę źródłową nałożony wykres dla Polski (opracowanie autora). Dane dla Polski z 8.04.2020; dla świata – z 6.04. Wykresy dla wszystkich krajów zaczynają się od dnia w którym liczba zgonów wyniosła 10.

Ilustracja 3. Trajektorie epidemii koronawirusa (liczba zdiagnozowanych zakażeń łącznie) – Polska na tle świata. Źródło: John Burn-Murdoch, szczegóły poniżej, dostępne TUTAJ.
Na grafikę źródłową nałożony wykres dla Polski (opracowanie autora). Dane dla Polski z 8.04.2020; dla świata – z 6.04. Wykresy dla wszystkich krajów zaczynają się od dnia, w którym łączna liczba zakażeń osiągnęła lub przekroczyła 100.

Trajektoria epidemii pokazująca łączną liczbę zdiagnozowanych zakażeń w Polsce również przedstawia się lepiej niż w krajach Europy zachodniej. Nie wypłaszcza się jednak tak szybko jak byśmy sobie tego życzyli. To niedostateczne wyhamowanie epidemii widać również na wykresie dziennych wzrostów procentowych liczby zakażeń (ilustracja 4.).

Ilustracja 4. Dzienne przyrosty procentowe liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. Naszkicowana szeroka żółta linia trendu pokazuje, że przyrosty te zmniejszają się coraz wolniej.

Mimo wielu wahnięć dzienne przyrosty procentowe liczby zakażeń, w uśrednieniu systematycznie maleją. Coraz wolniej jednak zbliżają się do osi poziomej, czyli do zera. Niestety przypomina to zbieżność asymptotyczną. W przybliżeniu pokazuje to szeroka żółta linia na ilustracji 4.

Nie ma kontynuacji dający się dostrzec przed kilkoma dniami trend liniowej (w uśrednieniu) zmiany tych przyrostów, który był podstawą bardziej optymistycznych prognoz. Przy obecnym przebiegu tej krzywej zahamowanie wzrostu liczby zakażeń może znacznie odsunąć się w czasie.

Z takiej analizy przebiegu krzywych z ilustracji 3. i 4. wynika, że zapowiadane nowe obostrzenia ograniczające kontakty międzyludzkie mają najwyraźniej dać dodatkowy impuls dla zmniejszenia tych przyrostów, wypłaszczenia trajektorii epidemii i tym samym jej wygaszania. Mimo wielu pytań o zasadność i skuteczność poszczególnych ograniczeń widać, że rząd jest bardzo zdeterminowany, żeby do takiego wygaszenia doprowadzić jak najszybciej.

Grzegorz Strzemecki 

Komentarze

anonim2020.04.12 14:52
" Na tym tle wyróżnia się wyraźnie niższa śmiertelność w Niemczech (1,80%)". Jest różna metodologia zaliczania do "śmierci wskutek koronawirusa". W dwóch źródłach czytałem, Niemcy tego nie ukrywają, że do tej grupy zaliczają tylko przypadki, gdzie nie było "choroby towarzyszącej". Gdy była, nie zaliczają tego zgonu do zgony wskutek koronawirusa. Zawsze chcą być prymusami.
Foster2020.04.12 12:18
Gadasz Strzemecki bzdury - Kaczyńskiego wirus nie atakuje. Nie przestrzega procedur, Ma w nosie stanowione przez PIS prawo. Nawet pierwszy lekarz kraju - Szumowski - nie odważył się jednoznacznie potępić takiego zachowania.W jakim kraju My żyjemy ?
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.12 12:09
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały związek w wieku od 21. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, więcej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu ___________________________________________________ Wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie spotkajmy się!
Jerzy-Z2020.04.11 22:21
Panie redaktorze, umieszczanie trajektorii Polski na ilustracji 3 jest bardzo mylące. Ma się wrażenie, że Polska tak sobie świetnie radzi. Te wszystkie dane trzeba by podać w przeliczeniu na mln mieszkańców. Natomiast na pocieszenia Panu napiszę, że od początku epidemii w Polsce dane liczbowe o sumie potwierdzonych zakażeń układały się wzdłuż linii trendu o wzorze potęgowym z wykładnikiem potęgi ok. 3. Ale jak zrobić tę samą linię trendu dla ostatnich 11 dni to wzór liniowy lepiej koreluje dane przy R^2=0.9992, Natomiast wzór potęgowy daje korelację R^2=0,9925. Jak się to obejrzy na różnych wykresach to widać, że przyrost zakażeń jest liniowy. Znaczy że prawdopodobnie osiagnięto punkt przegięcia. Ale spadku tempa wzrostu jeszcze nie widać. Czyli epidemia nie wyhamowuje. PS Wskaźnik procentowy śmiertelności źle Pan liczy, ale to i tak nieważne skoro w różnych krajach go różnie liczą i danych nie należy porównywać żeby nie wpaść w hurrapatriotyczne samouwielbienie.
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.11 18:59
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
gośka2020.04.11 15:34
odkąd w Wielkanoc 2019r. odprawiłam odpusty za dusze w piekle...tak najpierw lincz i wywalenie z roboty...później bezrobocie...teraz epidemia...i na co mi to było?!
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.11 14:06
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! --  https://inwestcrypto.com.pl -- Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! W ciągu dnia można otrzymać zwrot!
Hanna2020.04.11 13:41
Przecież ten pan pisze raz , że ilość zakażonych maleje a innego dnia, że rośnie i znowu , że maleje. Nie da się tego czytać.
Leo2020.04.11 13:18
Panie Grzegorzu, jeśli w Niemczech umiera załóżmy 2 % zarażonych, a we Włoszech 12%, to moim skromym zdaniem oznacza że we Włoszech liczba zarażonych jest co najmniej 6 x większa, i mają taką śmiertelność ze względu na mniejszą wykrywalność, tz. we Włoszech robią testy tylko tym, którzy już mają oznaki wirusa, a w Niemczech badają większą populację, stąd mniejsza śmiertelność (wykrywają wiecej "lekkich przypadków"). Gdyż nie sądzę żeby te populacje aż tak się różniły.
Jarek2020.04.11 1:23
Dajcie raz jeszcze ten artykuł, że epidemia się zmniejsza.
XD2020.04.10 22:53
Wirus jest coraz bardziej zabójczy, czy po prostu nieudolnie sobie z nim radzimy? XD
Izydor2020.04.11 1:01
Frondowy "ekspert" nie ogarmnia że umieranie trwa. Te ofiary dzisiaj tą są ci co zachorowali jakieś dwa tygodnie temu.
Izydor2020.04.10 22:04
Przypominam że dzisiaj jest 10 Kwietnia. Według pańskich prognoz maiło być dzisiaj 29 nowych zarażonych.
ja2020.04.10 21:31
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
Sex Randki Online2020.04.10 21:02
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.fllirt.com.pl ---------------------- i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie! -------------
i niech się tak stanie !2020.04.10 20:57
A wszystko w ręku Boga, jak się do Niego zwrócimy, wszystko odwróci
"Vivian" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.10 18:31
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
demon drugiego rodzaju2020.04.10 18:44
"Videos" to po polsku "filmiki" albo po prostu "filmy". Leki wziąłeś dziadku?
Sandra2020.04.10 18:55
Staszek znowu piłeś!
demon drugiego rodzaju2020.04.10 20:50
Nie mierz innych swoją miarą, chłopino.
hehe Stachu2020.04.10 19:00
Tylko tu: Wypożyczalnia filmików oraz zaglądanie do doopy w poszukiwaniu hemoroidów gratis, jak wypożyczysz 3 filmiki.
demon drugiego rodzaju2020.04.10 20:49
https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/video Jesteś dziadziu zbyt uparty, by zauważyć swoje własne błędy i braki w wiedzy. A nade wszystko - zbyt chory.
oj laboga2020.04.10 18:29
co chwile zmienia P. zdanie raz mniej raz wiecej czy placa P. od sztuki czy slowa?
anonim2020.04.10 18:27
Szczepionka powodująca narkolepsję a Bill Gates (Microsoft) "A Ty Czytelniku – czy przerażony obecną pandemią, zgodzisz się zaszczepić nietestowanym szczepionkom? Czy ufasz Billowi Gatesowi, twórcy Microsoftu, jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata, zwolennika ograniczenia liczby ludzi na Ziemi, który ma udziały w firmach badających koronawirusy i którego fundacja ma udziały w firmie patentującej koronawirusa?" https://romualdkalwa.neon24.pl/post/154402,szczepionka-powodujaca-narkolepsje-a-bill-gates-microsoft '
anonim2020.04.10 23:52
ten portal to dalej do chłopaków ze WSI należy czy juz całkiem kacapy go przejęli? powinni wam te brednie grażdanką pisać
Nie pajacuj Żydzie obrzezany "konfederato"! 2020.04.10 18:20
"Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.10 18:19
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.10 18:18
Tak się robi FAKE VIDEOS: https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo A tak wygląda gotowy "produkt": https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo Więc, następnym razem jak "znajdziesz" szkokujące video polityka zastanów się przez chwilę, czy nie jest to FAKE BELIEVE.
SzokującaPrawda2020.04.10 18:08
Skoro pod pomnikiem smoleńskim wszystkie najważniejsze pisiory były ciasno stłoczone i bez maseczek, to oznacza ze nie ma żadnej pandemii i że Szumowski robi nas.. w wała powiedzmy.
Prorok 2020.04.10 18:56
To możliwe ale również może być wynikiem kompletnego ich zdebilenia.
Marek212020.04.10 20:00
Nie zdebilenia, ale pragnienia męczeństwa. Albo panicznego strachu przed Jarosławem.
Leszek 2020.04.10 17:49
Gadowski: Przychylam się do tezy, że wirus jest dziełem człowieka.Będziemy mieli epidemię samobójstw youtube.com/watch?v=XuV7ugrjF8g
Ja2020.04.10 17:49
Czekać aż władza zakaże oddychać
Leszek 2020.04.10 17:48
Komentarz Tygodnia: Kto to zrobił? youtube.com/watch?v=b5xlL-C53f8
Leszek 2020.04.10 17:46
David Icke - Streszczenie ostatniego wywiadu usuwanego z sieci!!! youtube.com/watch?v=CMrX_ILbbug
Leszek 2020.04.10 17:44
NWO A WŁOSKI POKOJOWY RUCH OPORU - rozmowa a Alicją Drucis https://www.youtube.com/watch?v=UzXDswXufnI italiaora.org/
Maria Blaszczyk2020.04.10 17:42
Znowu porównywanie jabłek do gruszek, a tych z kolei do truskawek... Liczba zakażonych wszędzie może być co najwyżej oszacowana. Mniej lub bardziej dokładnie, w zależności od liczby wykonanych testów. Ale w Polsce jest tak mała, że nie da się tego porównać. Jeżeli we Francji na znalezienie zakażonego potrzeba mniej niż 7 osób przetestować, a w Polsce, przy bardzo niskiej liczbie wykonywanych testów, ponad 30, to oznacza, że tam skala zjawiska jest zupełnie nieporównywalna. Wczesne wprowadzenie zasad izolacji skutkuje małą liczbą zarażonych, ale wciąż jesteśmy na linii wznoszącej, podczas kiedy cała reszta, z wyjątkiem UK, już opada. To oczywiście niczyja wina, po prostu w Polsce zaczęło się później. Ale wnioskowanie na temat śmiertelności w sytuacji, gdy każdy kraj ma inne zasady testowania - w Holandii, w której mieszkam, testuje się tylko bardzo chorych i, od kilu dni, personale medyczny. Od kilku dni mamy więc wzrost liczby zakażonych, przy jednoczesnym bardzo dużym spadku hospitalizacji i zgonów... Po prostu wyłapuje się zakażone pielęgniarki i lekarzy i to wystarcza, by liczba zakażeń wzrosła o kilkadziesiąt procent, gdy jednocześnie liczba chorych wymagających medycznej interwencji spadła już o połowę. Np. w Zelandii prawie połowa zakażonych to personel medyczny, w mojej prowincji co trzecia osoba. Tylko że testowano ich na poczatku tygodnia, co całkowicie zmieniło obraz. Te dane, bez zrozumienia co się zmieniło, w ogóle nie mają sensu. Do tego poszczególne kraje inaczej raportują zmarłych. Włochy raportują "zmarłych z covid" a nie "zmarłych z powodu covid". Inne kraje raportują z dwoma kodami, jeden to "zmarły z pozytywnym testem" (U07.1), a drugi to "zmarły prawdopodobnie na covid" (U07.2). Polska, jak się wydaje, przyjęła klasyczną strategię zbitego termometru - publikując 26 marca wytyczne kodowania rozpoznań choroby wywołanej koronawirusem PZH – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego wprowadził kod dla przypadków potwierdzonych testem laboratoryjnym (U07.1), a rozpoznania z objawów klinicznych (U07.2) zignorował.
SzokującaPrawda2020.04.10 18:10
Mądrym nie tłumacz. Reszta żyje w ciezkiej psychozie że z pobliskich krzaków wyturla się jakaś ogromniasta krwiożercza korona i ich zje.
Maria Blaszczyk2020.04.10 18:21
Pan Strzemecki trochę pisze prawdę, a trochę niezbyt. To jest chyba najbardziej niebezpieczne. Bo liczby nie kłamią, ale porównywanie danych zebranych w bardzo różny sposób wprowadza zamieszanie. Wciąż wiemy mało, poszczególne kraje radzą sobie różnie. Polski model chyba nie jest zły, ten wzrost jest przyjemnie płaski, zachorowań malutko - ale np. nie potrafię zrozumieć zakazu wejścia do lasów. Być może się mylę - ale nie widziałam żadnego sensownego uzasadnienia. No i pytanie, jak polska gospodarka przetrwa tak radykalne ograniczenia...
Gersdorf to koronawirus 2020.04.10 19:21
Najgorszy wirus to wyłupiasta Gersdorf
Maria Blaszczyk2020.04.11 0:13
Ja wiem, że jest problem z opieką medyczną w tej chwili, ale takie urojenia to należy leczyć.
Jerzy-Z2020.04.12 6:46
Nie zauważacie ironii? Gersdorf dla Prezesa to cierń w d.pie. Ciągle go uwiera. Zakończenie jej kadencji uśmierzy ten ból.
Polak2020.04.10 18:39
Kilka dni temu tak srałaś w gacie i tutaj także że się wszystko rozkręca itd itd, że w USA ma być 200 tys zgonów .Itd- Że pandemia całą gębą (a grypa co roku od 250 -500 tys). A sama widzisz ......dzido ,że to kwestia przyjętej metodologii zaliczania zgonów .(A WHO-to BANDA ANTYCHRYSTA , teraz np nakazują aborcję bez względu na cov19 !!!! , Ich słuchać to słuchać antychrysta)
Maria Blaszczyk2020.04.10 21:57
Trudno powiedzieć, bym "s.ała w gacie", drogi kulturalny Polaku. Sama nie jestem w grupie ryzyka, podobnie jak moje dzieci czy ich ojciec, a moi bliscy, którzy są, póki co pozostają w izolacji. Więc nieszczególnie mam powody, by "s.ać w gacie", co nie znaczy, że ponad sto tysięcy do tej chwili, a dużo część śwata wciąz jest na linii wznoszącej, ofiar nie budzi mojego współczucia. Fakt, że covid jest bardziej zaraźliwy i powoduje więcej zgonów niż grypa nie wynika, że można sensownie porównywać liczby, które nie mają wiele wspólnego, bo zastosowano zupełnie inne kryteria. A tu masz taką ladną tabelkę z północnych Włoch, gdzie widać, jak w dn. 1-21 marca kształtowała się śmiertelność w porównaniu do innych lat. https://scontent-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/92320478_2757928237609161_6955174922796662784_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=RLT0OsFaE1sAX8hT5-o&_nc_ht=scontent-ams4-1.xx&oh=1057071bae81a40761591558ba690e37&oe=5EB4CDFA Aha, a metodologia w większości wypadków ZANIŻA liczbę zgonów. I gdzie WHO zaleca aborcję ze względu na covid? To dla mnie nowość.
Polak2020.04.11 11:33
Poszukaj co nakazuje HWO w trakcie tej pandemii . Wiesz co zaleca WHO w wychowaniu dzieci (od 6 lat) -naukę masturbacji i LGBT w szkołach !!! Obejrzyj kilka odcinków telewizji w realu -wywiady z naukowcami temat vir, szczepionki ,pandemii . I w takim razie nie biegunkuj. Nie chciałem Cie obrazić -ale pokazać że to siema ,ściema i jeszcze raz ściema. Ale każdy żyje jak chce -w strachu , lęku -albo szuka prawdy ,a jak wiemy prawda cię wyzwoli. Pozdrawiam (szczerze)
Maria Blaszczyk2020.04.11 12:47
No i nigdzie nie widzę nakazu aborcji. Serio. Szukam i nie widzę. I nie, WHO nie zaleca nauki masturbacji - to tak, jakby zalecać naukę chodzenia. Dzieci to umieją same z siebie, coś źle zrozumiałeś. Podobnie jak nie zaleca nauki LGBT. To z kolei tak, jakby zalecać naukę strażaków, Chińczyków albo zwolenników lewicy. Wiem to zupełnie na pewno. Jestem edukatorką seksualną. Psycholożką. Matką dzieciom. Nie masz mocy mnie obrazić. Ja nawet nie sądzę, bys był prawdziwy, w sensie, że nie wierzę, byś wierzył, że "WHO nakazuje aborcję bez względu na cov19" albo "zaleca naukę masturbacji od 6 lat". To nie jest żadna ściema. Mamy do czynienia z wirusem, który, jak to wirus, jest zasadniczo łagodny, ale potrafi zabić niektóre osoby. Część z nich zabije niezależnie od naszych działań, jeśli je zarazi. Więc lepiej, żeby ich nie zaraził. Ale jest jeszcze gorzej. Część ludzi przeżyje przy odpowiednim wsparciu medycznym. Czasem wystarczy im podać tlen, a czasem trzeba położyć pod respiratorem. Problem w tym, że jeśli zachorują tysiące naraz, a do tego cały personel medyczny - będą umierać ludzie, którym wystarczyłoby podać tlen, żeby poprawić saturację, i umrą z niedotlenienia, chociaż starczyłaby proste i tanie dotlenienie. Poważnie, chciałbyś umrzeć z braku tlenu?
Polak2020.04.11 13:07
https://www.youtube.com/watch?v=eBiJNOWYw6U
Polak2020.04.11 11:49
Czy w tej tabelce , to są wszystkie przypadki zgonów globalnie ? czy np podane liczby dotyczą osób które zmarły z zapaleniem płuc . Widzisz jak można zmanipulować . Jeżeli wzrosła liczba osób na zgony z zapaleniem płuc ,a w rzeczywistości liczba zgonów globalnie się nie zmieniła , To widzisz rosnące liczby i procenty a de facto liczba zgonów (na różne choroby ) się NIE ZMIENIA. Tylko dokładają cyferek po stronie (z pieczątką cov 19 np z zapaleniem płuc , kaszlem ,gorączką itp !!! ) Wg zalecenia WHO lekarz ma prawo zakwalifikować taki zgon - bez BADANIA -TYLKO NA PODSTAWIE JEGO WŁASNEJ OCENY !!!!
Maria Blaszczyk2020.04.11 12:50
To są WSZYSTKIE zgony, na danym obszarze w ciągu pierwszych trzech tygodni marca. Mamy rok do roku kilkakrotny wzrost. Liczba wszystkich zgonów tak wzrosła, bez podania przyczyn. Dodam, że istotnie spadła liczba zgonów z powodu wypadków drogowych...
Polak2020.04.11 17:40
Jeśli w tych danych na które się powołujesz nie ma liczonych zgonów z wypadków -to w takim razie są to dane NIEPEŁNE - tak jak pisałem -dane wyrywkowe -dające fałszywy obraz !!
Maria Blaszczyk2020.04.12 13:52
Są zgony z wypadków, są WSZYSTKIE w poszczególnych regionach - po prostu jest ich mniej niż w poprzednich latach. Bo ludzie nie jeżdża tyle autami i rowerami, z powodu lockdownu. Co oznacza, że inne przyczyny miały większe znaczenie.
Polak2020.04.11 13:17
https://instagram.com/p/BlXr2P5FIba/?utm_source=ig_embed Nie zaleca na covid , ale nie jest przeciwna i można bez problemu to robić . Masturbację i Lgbt chcieli wprowadzić w Polsce - w przedszkolach i szkołach - ( polskie ZNP) na zalecenie HHO wprowadziło to - w zeszłym roku my polscy rodzice protestowaliśmy przeciwko , zajęcia się odbywały !!! Ktokolwiek kto jest przeciwny prawom BOGA (patrz wyż) jest z ducha czyjego ? ANTYCHRYSTA !!! Ja nie będę słuchał jego "prawdziwych" rad i zaleceń !!! Ale każdy robi jak chce !!!!
Maria Blaszczyk2020.04.12 14:04
Chyba nie bardzo umiesz czytać. Ja na to nic nie poradzę. Dzieci umieją się masturbować same z siebie. Niektórzy uważają, ze robią to już płody. W każdym razie - robią to już niemowlęta, to akurat wątpliwości nie ulega. Jest to normalne i rozwojowe. Natomiast nikt nie proponuje zajęć wychowania seksualnego dla przedszkolaków. To, o czym mówisz, dotyczyło czego innego, a właściwie dwóch rzeczy. Po pierwsze, zwykłych życiowych dośiwadczeń dorosłych pracujących z dziećmi, które to dzieci się masturbują. NAuka mówi, że w takiej sytuacji należy zadbać o dwie rzeczy - pozytywny stosunek do seksualności - czyli nie zbraniać masturbacji - przy jednoczesnym wyjaśnieniu norm społecznych "tego nie robi się przy ludziach". Druga rzecz to kwestia bezpieczeństwa dzieci. Kilkuletnie dziecko musi przyswoić wiedzę, że samo się może dotykać, ale inny go dotykać nie może i ono nie może dotykać innego. Bo świat pełen jest zboków, którzy wykorzystują dzieci. Musimy dać im aparat pojeciowy i wyjasnić, czemu źle się czują, gdy ktoś narusza ich granice. Inaczej jest eśmy na przegranej pozycji, wystarczy porozmawiać z jakimkolwiek dzieckiem, które było wykorzystywane, a nie miało tej wiedzy. Ono wie, że coś jest nie tak, ale sprawca zawsze zadba o to, by winiło siebie i obawiało się konsekwencji. Jak go nie uprzedzimy, że tak będzie - będzie bezbronne. A osoby LGBT istnieją. To nasi sąsiedzi, krewni, lekarze i panie na kasie w Biedronce. Niby jak można by uczyć dzieci "LGBT"? A co do bogów - no cóż, jest ich wielkie mnóstwo, nie wiem, o którego konkretnie Ci chodzi - ale tu mówimy o nauce - częściowo epidemiologii, a częściowo psychologii rozwojowej i pedagogice. Bo ci bogowie to różne mają upodobania i zawsze zrobisz coś przeciwko któremuś.
Leszek 2020.04.10 17:39
WZMACNIANIE UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO bitchute.com/video/c8ozAuCz2eG2/
Leszek 2020.04.10 17:38
KORONA WIRUS - LECZENIE OSOBY UMIERAJĄCEJ bitchute.com/video/8vSM09I4tTKz/ COVID-19 CO DALEJ? bitchute.com/video/Om9ztEAZF9aV/
zuzia2020.04.10 22:37
A niby dlaczego usunąć link. Jakaś lewacka cenzura? BARDZO CIEKAWY WYKŁAD POD TYM LINKIEM!
MaxFiend2020.04.10 17:35
Jak zwykle w piątek LOL-content :-D
Wladimir Putin dzwoni....2020.04.10 17:25
Oooo.... Pan Grzegorz wrócił. Raport z frontu: Wczoraj w światowym rankingu zakażeń wyprzedziliśmy Czechy, dzisiaj Danię. U nich się "spłaszcza". A u nas? Póki co w klasyfikacji generalnej zajmujemy jak dotąd najlepsze miejsce - 27. Dzisiaj prawdopodobnie pokonamy Chile. Cel na "po świętach" - wyprzedzenie Australii i lewackiej przebrzydłej Norwegii, gdzie "rodzinom odbiera się dzieci i oddaje na wychowanie parom homo".
Sandra2020.04.10 18:54
Stachu nie pij!
demon drugiego rodzaju2020.04.10 20:45
Nie mierz innych swoją miarą, dziadek.
anonim2020.04.11 9:47
Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j Stachu j
anonim2020.04.11 9:45
O pan Stachu j się pojawił.
man.of.Stagira2020.04.10 17:25
Wydaje się, że j e d y n e co wyróżnia ten wirus to b r a k standaryzowanej oraz klinicznie w i a r y g o d n e j procedury rejestracji i obserwacji przebiegu epidemii. Wzorcem mogłoby być tutaj HIV -AIDS ale z jakichś powodów nie robi się tego jak trzeba. Dlatego dane mogą -podkreślam mogą i będą- nieporównywalne bo np. ktoś znajdzie paczkę danych i we Francji -gdzie znalazł- wyskoczy mu jakiś współczynnik "znalezionej paczki raportów" do góry ....ups Myślę, że w czerwcu będzie już p o WIRUSIE.... A w lipcu przyjdzie DRUGA f a l a. Druga fala będzie wywołana PIERWSZĄ którą nieumiejętnie przedłużamy -dzisiaj. . smutne
Piotrek2020.04.10 18:00
Nie możesz ze sobą porównywać tych dwu epidemii - w przypadku hiv praktycznie każda nieleczona osoba rozwijała aids. W przypadku hiv praktyczne były również testy serologiczne, a infekcja rozwijała się stosunkowo wolno. Nie widzę tu też żadnej analogii do rozwiązań, które proponujesz - epidemia hiv nie została pokonana dzięki nabyciu odpornosci stadnej, lecz poprzez zastosowanie leków. W dodatku łatwo było prześledzić ścieżkę infekcji, bo transmisja odbywała się za pomocą kontaktów seksualnych. W przypadku covid infekcja rozwija się bardzo szybko, wielu nosicieli nie ma pojęcia o tym że są zakażeni, a wirus roznosi się drogą kropelkową. Nie masz żadnych dowodów na to że przewidywany przez ciebie scenariusz się spełni - to są hipotezy, które dotyczą rozwoju nowej choroby - więc są bardzo niepewne. Dane odnośnie liczby (nie ilosci ;-)) zakażeń faktycznie nie są porównywalne - ale mozesz np. patrzeć na liczbę wykonanych testów i porównać procent wyników dodatnich - to mówi coś o faktycznej liczbie osób zakażonych.
UbogiFornal2020.04.10 23:38
Epidemia AIDS nie została pokonana. Liczba zakażeń AIDS na swiecie - 38mln liczba zgonów 770tys wg aktualnych danych MSZ. I to nie jest pandemia, epidemia, a nawet malutka epidemijka, bo media o tym milczą.Sądząc po twoim poście, nad wyraz skutecznie.
Piotrek2020.04.11 22:07
Faktycznie - globalnie masz rację. Pisząc ten post miałem na myśli zachód (być może trochę samolubnie) - gdzie sytuacja jest opanowana, a leki są powszechnie dostępne. Ludzie zakażeni hiv mają w zasadzie normalne życie i mało kto rozwija aids. W Afryce jest zupełnie inaczej - tam hiv w wielu regionach wymordował całe pokolenie.
Taki sobie doktor2020.04.10 17:12
Po pierwsze: Można spokojnie z tych wykresów wywalić Chinatown. Po drugie: Wirus nie stał się bardziej zabójczy, tylko wykrywalność jest mniejsza.
Marcel2020.04.10 17:09
Ciekawe ile będzie dziś zakażeń po spotkaniu pod pomnikiem.
demon drugiego rodzaju2020.04.10 17:44
Wystarczy jedno.
d2020.04.10 17:08
umiera tyle co i w latach ubiegłych
anonim2020.04.10 18:07
Skąd się takie debile biorą?
Eboyak2020.04.11 13:34
.wwweuromomo.eu wejdź tam i sam wyjdziesz na debila . . .
Paweł2020.04.12 12:05
Chyba u Ciebie!