30.01.21, 08:45Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS. Paweł Lisicki: Lewicowym troglodytom wolno więcej

Tolerancja dla przemocy, dla zła, agresji jest tak silnie rozwinięta w mediach lewicowo liberalnych, że to w automatyczny sposób przesuwa granice dopuszczalności tych działań.” – mówi w rozmowie z nami Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" – „Ludziom, którzy te działania przeprowadzają, zapewnia to poczucie bezkarności.”

 

Tomasz Poller: Mamy do czynienia z kolejną odsłoną ekscesów w wykonaniu drużyny pani Lempart…

Paweł Lisicki, publicysta, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy": Myślę, ze można najkrócej skomentować to tak, że mamy do czynienia z przypadkiem straszliwej agresji. Właściwie trudno w ogóle rozmawiać o tym w kategoriach jakiejś debaty publicznej. Mam wrażenie, że Pani Lempart zapatrzyła się trochę na różnego rodzaju radykałów w Argentynie, w Chile czy w innych państwach i uznała, że w Polsce ten model działania, czyli próba wywołania rozruchów, ataków fizycznych, będzie skuteczny. Mam nadzieję, że skuteczny nie będzie. Ta forma taniego i obcego polskiej tradycji radykalizmu nie ma szansy na powodzenie, na uzyskanie poparcia.

Tym razem doszło do napaści na dziennikarzy, do dewastacji i kradzieży sprzętu, podczas których uczestnicy zajść bili wręcz brawo najbardziej krewkim agresorom. Trudno nie wysnuć refleksji, że gdyby coś takiego stało się np. podczas Marszu Niepodległości, czy jakiejkolwiek manifestacji prawicowej, pół świata wyłoby o troglodytach i faszystach. Czy w sytuacji, gdy meinstream milczy wobec ostatnich ekscesów, nie mamy tu do czynienia z takim przesuwaniem granic, które prowadzi do uzyskania swoistego immunitetu ideologicznego przez wybrane grupy? Wygląda wręcz na to, że troglodytom od pani Lempart wolno więcej…

Powiem tak... lewicowym troglodytom wolno więcej, na pewno. Dlaczego wolno więcej? Ponieważ ich działania, używanie przemocy, wulgaryzmy, agresja, wszystko to jest tolerowane przez dominującą część mediów, no bo naprawdę do tego się to sprowadza. Zresztą, prawda jest taka, że część mediów w te agresywne działania się angażuje, umieszczając odpowiednie grafiki, odezwy, hasła, albo pisząc ze zrozumieniem, że tego rodzaju ataki może przekraczają pewną granicę, ale właściwie należy je uznać za odpowiednią formę działania. Tolerancja dla przemocy, dla zła, agresji jest tak silnie rozwinięta w mediach lewicowo liberalnych, że to w automatyczny sposób przesuwa granice dopuszczalności tych działań. Ludziom, którzy te działania przeprowadzają, zapewnia to poczucie bezkarności. Nawet, jeśli wiedzą, że grozi im za to postępowania prokuratorskie, albo że mogą się liczyć choćby z pewnymi niedogodnościami prawnymi, to i tak działają w poczuciu, że to środowisko oraz ci, którzy są autorytetami w tym środowisku będą ich usprawiedliwiać, będą przedstawiać te działania jako właściwą formę aktywności publicznej.

Dzisiaj, wczoraj w Gazecie Wyborczej ukazały się histeryczne publikacje rozpisujące się o tym, jakim to strasznym upadlaniem ludzi jest… legitymowanie przez policję uczestników nielegalnych manifestacji. Niedawno uaktywnił się też sam pan Michnik, który porównał panią Lempart do Nawalnego. Trudno nie postawić sobie pytania, czy nie jest to już z ich strony dojście do ściany. Czy w tej desperacji nie ujawnia się po prostu poczucie bezradności i klęski, że te ekscesy szumnie i kuriozalnie zwane Strajkiem Kobiet, mówiąc wprost nie zdychają tak samo, jak KOD i inne tego typu ciamajdany?

W Polsce rzeczywiście tak jest, że ta radykalizacja po stronie Gazety Wyborczej, niektórych portali jak natemat.pl jest tylko wyrazem rozpaczy i takiego podgrzewania nastrojów i frustracji. Używa się bardzo radykalnego języka, w bardzo mocny sposób, popierając panią Lempart i jej towarzyszki, ale jednak ze świadomością, że ta wojna nie została wygrana, ponieważ
krótko mówiąc lud pozostał w domach i nie poszedł na barykady. Inny jest jednak przekaz, który trafia do mediów zachodnich. Przypomnę, że pani Lempart została uznana za jedną z najważniejszych postaci kobiecych roku przez Financial Times, np. obok Ursuli von der Leyen (zresztą mam wrażenie, że się panie aż tak strasznie pod względem ideologicznym nie różnią). To tylko pokazuje stopień upadku elit zachodnich. Że to, co w Polsce uchodzi za skrajny radykalizm, za rzecz nie do zaakceptowania i za przejaw działalności małej grupy ludzi, w wielu państwach zachodnich jest uznane na mainstream, za część normalnego dyskursu publicznego. To rzekome bohaterstwo pani Lempart w wielu mediach europejskich jest zestawiane niemal z obecną szefową komisji europejskiej albo z innymi bohaterami wolności. W Polsce widać wyraźnie, że jest to hejterka, ekstremistka, człowiek dążący do używania przemocy w życiu publicznym i jako taki potępiany.

Komentarze

Anonim2021.02.1 13:26
Ale to ty prawicowy troglodyto masz ciepłą posadkę m.in. w Trójce. Jak tam słuchalność po "transformacji"?
Anonim2021.02.1 12:29
Lisicki? To ten kryptopedał, który za pieniądze obciągnie każdemu? Kogo obchodzi jego zdanie?
on2021.02.1 12:20
To zestawienie z troglodytami nie do końca słuszne bo od dawna wiadomo że lewaki zamiast oddawać pokłony nieistniejącemu buku czytają książki i rozwijają naukę. Moja propozycja to np brać przykład z lewaków i zająć się czymś konkretnym a nie konkretyn ;)
boy2021.02.1 8:27
Po aferach ludzi Pis-u widać komu wolno więcej ...
m2021.01.31 15:20
Chodzi o lewicowych troglotydów z Żoliborza?
york2021.01.31 12:24
My normalni przecietni obywatele zadamy od wladzy by pokazali ze nie sa tchurzami, nie pozwola wiecej na chuliganstwo niszczenie mienia, dzikie wulgarne wrzaski na ulicach naszych miast, ludzie ruszcie tylki policja zrobi to bez przesadnej brutalnosci.AMEN.
Lucy2021.01.31 10:02
Sami jesteśmy sobie winni że przyzwalamy na agresję !!!tych band neomarksistowskich
anonim2021.02.1 13:28
Łażą tacy z ONR z falangą. Na marszach wszczynają burdy i odpalają race. Demolują co popadnie a wszystko wycierając sobie gębę Bogiem, Honorem i Ojczyzną.
Prawda2021.01.31 8:13
Lisicki oni to są tacy lewicowi kapitaliści a my to tacy prawicowi bolszewicy.
opty2021.01.31 5:30
...co do troglodytów; dinozaury również wymarły........
katolicka deratyzacja Polski2021.01.30 14:55
Te Erynie protestuja przeciwko zakazowi mordowania Polakow.
Ty Po 11 ... kurwa twoja mać!2021.01.30 15:34
Spierrdalaj prowokatorze!
opty2021.01.31 5:28
ty PO 11; język polski jest bardzo bogaty w różne formy wyrazu emocji , emocji..... Nie wystarczy *********, rzucać ******, **********, ********* trzy PO trzy. Można to uczynić POpisując się znajomością języka polskiego.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.30 14:23
Nie jest niestety przekonywujace krytyki terroryzmu lewicowego ,z pominieciem teroryzmu prawicowego.
ala2021.01.30 11:39
OŚWIADCZENIE rzecznika prasowego WSS nr 3 w Rybniku !!! Zdrowie i życie pacjentów są dla nas priorytetem. Troszczymy się o to, aby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 świadczył usług medyczne dla mieszkańców na najwyższym poziomie. Troszczymy się o sytuację finansową szpitala oraz o to, aby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 był placówką stale modernizowaną i rozwijającą się. Nie zgadzamy się na to, aby politycy Koalicji Obywatelskiej, dla osiągnięcia celów politycznych, rzucali bezpodstawne oskarżenia i przekazywali nieprawdziwe informacje. Mogą one przyczynić się do niepokoju wśród pacjentów i mieszkańców. Pragniemy stanowczo zdementować informacje nt. likwidacji oddziału. Nie ma planów likwidacji oddziału dziecięcego. Naszym celem jest zwiększenie efektywności funkcjonowania oddziałów oraz zmniejszenie kosztów. Dyrekcja jest odpowiedzialna za finanse publiczne i procedury, które są realizowane w placówce. Jeśli dochodzi do nieprawidłowości, sprawa musi zostać wyjaśniona. Osoby, które doprowadzają do przekroczeń obowiązków ponoszą konsekwencje. To są powszechne standardy, które będziemy konsekwentnie przestrzegać. Ponadto apelujemy do polityków Koalicji Obywatelskiej, żeby sprawę COVID-19 i Narodowego Programu Szczepień wyjąć z bieżącej polityki. Zdrowie i bezpieczeństwo powinno stać ponad interesem politycznym. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań bezpośrednio. Rozwój Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 jest naszym wspólnym celem. Rzecznik Prasowy Szpitala Szymon Kędzierski
kaka2021.01.30 11:57
Czyli wedlug zasady -CHOCBY SIE CALA WIES MIALA SPALIC-TO PORZADEK W STRAZY MUSI BYC!
Polak Dumny nie gej2021.01.30 11:18
To jakie kary dostaną ci co niszczyli warszawę. Czy policja zabezpieczyła już monitoring?
Anonim2021.01.30 11:22
Pewnie takie same jak podpalacze z 11-go listopada - ktoś pogrozi paluszkiem.
Poller i Lisicki2021.01.30 11:11
Dwie osoby specjalnej troski.
Po 11 ...2021.01.30 11:06
No właśnie. "Troglodyta" to jaskiniowiec (z greckiego troglodytai, od trogle – dziura i dyein – wchodzić). Termin ten jest nieprecyzyjny, ale na pewno dotyczy wczesnych ludzi czy hominidów, czyli czasów setki tysięcy, albo nawet miliony (pojedyncze) lat temu. A więc drogi panie Lisicki, czasów które NIE istniały, ponieważ katolicy twierdzą, że Świat ma tylko kilka tysięcy lat. Trochę się pan zakapućkał :)
Anonim2021.01.30 11:28
Nie wymagaj za wiele, w końcu to prawiczek - czyli głąb. Nie kojarzy najprostszych faktów.
Socjolożka2021.01.30 15:27
Metafora to jak widzę pojęcia, które wykracza poza możliwości percepcyjne lewackiego móżdżka.
Po 11 ...2021.01.31 9:48
Tylko, że tu nie chodzi o metaforę. Chodzi o to, że Lisicki przenosi nazwę czegoś co zgodnie z jego przekonaniami NIE istniało. Dla mnie to zabawne i warte pokazania, bo pięknie pokazuje wewnętrzne nieuporządkowanie katozboków.
Polak2021.01.30 11:04
Teraz zwyczajni ludzie powinni protestować pod domami i mieszkaniami ludzi ze strajku. Może i tak będzie.
Anonim2021.01.30 11:29
Zapraszam, beki nigdy dość.
Antyklerykał2021.01.30 10:56
Haha niewiarygodne, ze używa się określenia „lewicowi troglodyci”. Przecież to środowisko katolicko konserwatywne jest zbiorowiskiem najbardziej prymitywnych i niewyedukowanych jednostek, które upadły tak nisko, ze popierają przemoc fizyczna wobec kobiet. Zreszta czego się spodziewać po prymitywach, dla których gwałt dziecka przez ksiedza jest czymś na co można przymknąć oko.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.30 14:48
Komuchy zamordowaiy kilka milionow katolikow polskich ,i teraz sa dumni ze swojej kultury mongolskiej.
Realnie2021.01.30 15:32
Wyedukowanie środowiska lewackiego skondesowuje się na płaszczyźnie językowej w słowie "WYPIER**LAĆ" a światopoglądowo w propagacji wszelkich dewiacyjnych form aktywności seksualnej.
Ciekawy2021.01.30 10:17
Wyrok został nie bez powodu opublikowany właśnie teraz. Zrobiono to po to aby przykryć aferę ze szczepionkami. Zamiast Unii szczepionki trafiają do USA, Izraela i innych państw. Pokazuje to niebywałą nieudolność brukselskich elit, które poza terroryzowanie takich państw jak Polska, w razie prawdziwych problemów są krańcowo nieudolne.
Dziennikarz TVN2021.01.30 10:02
Policja boi się naszej telekurvizji. Jak tylko krytykujemy to się tłumaczą i pozwalają niszczyć warszawę. Jesteśmy mistrzami manipulacji.
Anonim2021.01.30 10:00
Lewicowym troglodytom wolno więcej najgorszy ptok co w swoje gniazdo sro. a z tym mamy do czynienia tylko kto tych morderców hitler jugen narodukował i przywiózł do nas ta lamparcica i jej hitlerówki chcą swoja nieudacznościa i chamstwem rynsztokowym zmusić inteligentną policje do lania ich piczek nie doczekanie wasze mordercy życia nienarodzonego
Anonim2021.01.30 10:44
Po polsku piszcie towarzyszu lejtnancie, skoro już udajecie polskiego trolla.
Anonim2021.01.30 10:00
Lisicki pokaż cycki.
Anonim2021.01.30 9:55
Lewicowym troglodytom wolno więcej do anonima z godziny 9,54 ty wrogu naszego kraju won do swoich dziękuj kaczynskiemu że jeszcze jesteś tu i możesz te głupoty pisać i łajać policjantów jak ja bym rządził to takich bandytów niemiecko ruskich lałbym wodą kolorową i wygnał do swoich
Anonim2021.01.30 9:59
Po polsku piszcie towarzyszu lejtnancie, skoro już udajecie polskiego trolla.
NaziBarbi2021.01.30 9:54
Niech żyje nam towarzysz Stalin, co usta słodsze miał od malin.
Józef2021.01.30 9:48
Prawica i poszanowanie praw człowieka, można się uśmiać. Wystarczy obejrzeć wiadomości w TV PiS, tyle nienawiści w jednym miejscu trudno znaleźć, no chyba że w komentarzach na Frondzie.
ala2021.01.30 11:41
Nienawiść, to dopiero POkazuje TVN. Ale już niedługo..... Będzie repolonizacja tej szczujni!
Józef2021.01.30 14:02
Puknij się w czoło najlepiej młotkiem i to parę razy.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.30 14:51
Komunizm to najwieksza barbaria i ludobojstwo w calej historia swiata,i wychwalanie go mozemy znalezc juz tylko w masonskiej Frondzie.
Konfederata2021.01.30 9:31
Wot prymitywnu protestu uzyskajut tolko smieh.
Kał odpad czyński produkowany w procesie trawienia2021.01.30 9:15
Wolność polega na tym że organizacje prawicowe powinny mieć nieograniczone prawo wypowiedzi swoich poglądów które są po linii jedynej słusznej partii jaką jest PiS która gwarantuje swoim zwolennikom nieograniczone prawo organizowania wolnych manifestacji popierających PiS
NaziBarbi2021.01.30 9:18
Bardzo dobre prawo panie prezesie popieram w 100% ------------- https://gab.com/NaziBarbi
NaziBarbi2021.01.30 9:25
Podszywaczu lewacki! Masz kompleks małego członka? ------------ https://gab.com/NaziBarbi
katolicka deratyzacja Polski2021.01.30 14:53
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Racja
NaziBarbi2021.01.30 9:06
Obudziłam się ze zdziwieniem. Menel i cwelebryta Bogusław Linda nie przyłączył się jak Rambo i nie zrobił przewrotu w Polsce? ------------- https://gab.com/NaziBarbi
Po 11 ...2021.01.30 9:00
Co to za bełkot? Kobiety protestują w wyjątkowo spokojny sposób. Dodatkowo protestują w sprawie naturalnej i oczywistej. Przecież aborcja jest dostępna we wszystkich krajach europejskich, chyba z wyjątkiem Watykanu i Malty.
Beno2021.01.30 10:07
Lewactwo zawsze myśli po, a nie przed. Wiedzieli przecież jaką Konstytucję uchwalają i co tam pisze. Przecież cały czas powołują się na Konstytucję, więc z czym do gościa. Mają to co chcieli. Brawo Trybunał Konstytucyjny. W końcu zapisy w Konstytucji trzeba egzekwować w całości, a nie wybiórczo jak się komuś podoba.
Po 11 ...2021.01.30 10:24
To kłamstwa. Konstytucja nic nie mówi o ochronie płodów. Jakby tak było to kilka lat temu nie byłoby próby dopisania do Konstytucji "ochrony od poczęcia". A była taka próba!
ala2021.01.30 11:43
Wg ciebie, kobiety protestują w spokojny sposób? To chyba masz klapki na oczach albo TVN wyprał ci mózg?
Anonim2021.01.30 8:54
Tytuł artykułu "Tylko u nas. Paweł Lisicki: Lewicowym tryglodytom wolno więcej" zainspirował mnie, do napisania, co wolno protegowanym Jarosława Kaczynskiego. Oto jeden z wielu przykładów. Karierę zawodową Obajtek zaczynał jako 19-latek. Po tym, jak porzucił naukę w technikum weterynaryjnym, pracował jako operator maszyn w produkującej rury i złączki firmie Elektroplast, należącej do jego wuja. W kolejnych latach awansował na kierownika, a potem dyrektora spółki. Finał współpracy był jednak nieciekawy. Jak relacjonował ?Newsweek?, wuj, któremu pracownicy zwrócili uwagę, że Obajtek w ciągu kilku lat znacznie się wzbogacił, nabrał podejrzeń, że działo się to kosztem jego firmy i zgłosił sprawę organom ścigania. Prokuratura oskarżyła Obajtka o to, że kierując Elektroplastem, fałszował dokumenty dotyczące zakupu surowca do produkcji rur, potwierdzając odbiór większej ilości, niż faktycznie trafiała do magazynu. Firma miała stracić przez to ponad 1,4 mln zł, a Obajtek miał osiągnąć ponad 700 tys. zł korzyści. Sprawa trafiła do sądu w Sieradzu. We wrześniu 2016 roku (a więc już za rządów PiS) prokuratura wystąpiła jednak o zwrot aktu oskarżenia, w celu uzupełnienia materiału, a kilka miesięcy później umorzyła sprawę uznając, że zebrany wcześniej materiał dowodowy jest sprzeczny i ogólnikowy, i nie dostarczył podstaw do wniesienia oskarżenia." - okopress
cal.502021.01.30 9:19
Intelektualny troglodyto piszący na zamówienie polityczne lewactw, pokaż dowód na to co napisałeś?
Po 11 ...2021.01.30 9:52
Akt oskarżenia Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do sądu w Sieradzu w październiku 2013 r. Są w nim nazwiska 8 osób, między innymi Daniela Obajtka. Główną postacią jest Maciej C. z Działdowa. Zdaniem prokuratury przemocą i groźbami wymuszał zwroty wierzytelności – rzeczywistych, jak i pozornych, a pomagali mu właściciele potężnych, łysych karków, obwieszeni złotymi łańcuchami. Próbka działalności: w 2003 r. w celu wymuszenia 1 tys. zł ludzie Macieja C. zakuli człowieka w kajdanki, wsadzili do poloneza i wywieźli, bili, grozili mu bronią, przybyłej na miejsce jego matce grozili, że go zastrzelą, aż im zapłaciła. Innemu, też dla tysiąca złotych, przywiązali linkę do nogi, a następnie podtapiali wielokrotnie, wrzucając do rzeki (uratowali go policjanci). Dodatkowo Maciej C. zmuszał ludzi do odpracowywania ciągle narastających, rzekomych długów. Zmuszał ludzi do zakładania firm i wyłudzania towarów.
cal.502021.01.30 11:31
Pokaż trollu sowiecki dowód a nie to, co sobie sam napisałeś. Rozumiesz, co to jest dowód, pajacu?
Anonim2021.01.30 14:46
Swój wpis oparłem na informacjach m. in. z Newsweeka, artykule w Dzienniku Łódzkim i z okopress. Jeśli informacje tam opisane byłyby nie prawdziwe, to Daniel Obajtek pozwałby ich do sądu o zniesławienie. Dziennik Łódzki został wykupiony przez Prezesa Orlenu Daniela Obajtka i w związku z tym, nie ukażą się już tam artykuły dla niego niekorzystne.
Nie rżnij głupa. Pokaż dowód.2021.01.30 15:01
A jak nie masz to milcz.
Anonim2021.01.30 15:35
Gdzie masz dowody przeciwko Donaldowi Tuskowi? Media popierające PiS oczerniają go całodobowo, wymyślają na niego kolejne kłamstwa i nie mają dowodów. Jeżeli Donald Tusk chciałby pozywać o zniesławienie wszystkich, którzy publicznie przekazują na jego temat nie prawdziwe informacje, to do konca życia nie wychodziłby z sądów.
Gdzie masz dowody...2021.01.30 16:09
Nie masz. Więc nie popisuj się niewiedzą i nie oczerniaj innych. Poza tym komentowany przez ciebie artykuł nie dotyczy Tuska, więc nie odwracaj kot ogonem bo to manipulacja. Obajtek też nie będzie biegał po sądach tylko dlatego, że jakieś lewackie oko coś o nim napisało. Stąd dla ciebie młody gimnazjalisto jest nauka, żebyś nie podniecał się za bardzo tym, co ci ktoś sufluje.
Anonim2021.01.30 10:30
W czasach bezprawia pisowskiego wszystkie dowody zostały zapewne zniszczone. Tak przypuszczam. Jesteś bardzo naiwny, jeśli żądasz dowodów w czasach bezprawia.
Jesteś bardzo naiwny klonie Po 11 ...2021.01.30 11:32
, że ktoś ci tu uwierzy w te brednie, które wypisujesz.